2012 Ağustos Annelerinin Doğum Hikayeleri

bizi ağlatmaya kararlısınız anlaşılan kızlar vallahi dayanamadım duygusal hallerdeyim sanki kendim yaşadım bunları.allah hepsinin güzel günlerini göstersin.ay ne sulu gözlü oldum .gözün aydın canım iyi günlerde büyütün hepiniz kızlarrrrrrrrrr

Ay valla bende çok duygulandım ( Allah uzun mutlu sağlıklı ömür versin insallah kücük erkeğine :)

evettt 40 haftalık bekleyişi bizde 38 4 de bitidik.

7 agustos salı sabah 8 de hastanedeydik.hazırlıklar yapıldı ve ameliyathaneye indirildim.spinoepidural katater takıldı ve hemen uyuştu bacaklarım.kendi çalıştığım hastane olduğu için rahat bir ameliyat oldu benim için.10 dk içinde kızım ağlayarak çıktı.tüm doktorlar bir çığlık attı ne olduğunu anlamaya çalışırken bide ne göreyim benim kız bir tosuncuk:)hemen çocuk doktorları kontrolünü yaptı üzerini örttüler ve yanıma geldi.gözlerimden yaşlar süzüldü o anda.daha 16 ay önce yaşamıştım bu duyguyu ama hiç bir farkı yoktu.4200 kg çirkin bir kızım oldu.kızımı hemen çıkardılar benide dikişlerden sonra odaya çıkardılar.hemen emzirdim kızımı 2 gece hastanede kaldıktan sonra evimize geldik.şimdi mışıl mışıl uyuyor yavrum.
işte böyle kızlar.allahım doğum yapmayanlara güzel doğumlar nasip etsin.
allahım kimseyi evlatsız burakmasın.

dünür şimdiden kendini belli ettin gözlerimi sulandırdın bakalım istemeye geldiğinde ne yapcaksın duygusal moddayım zaten ay allah analı babalı büyütsün oğluşunu.darısı bekleyenlere

:)) ayy canım benim,amin inşallah darısı başınıza canlarım.

gözün aydın canım.allah analı babalı büyütsün o kadar güzel anlatmışsın ki cesaret geldi.

bu arada tebrik etmediğim gözden kaçırdığım doğum yapan bütün kader arkadaşlarımın bebişleri sağlıkla baht açıklığıyla büyüsün kızlarrrrrrrrrrrrrr

Sirada bizim dogum hikayemiz var..

5 agustos saat 6.30da cok feci vuran sancilarla uyandim, her bes dakikada vuran ve nefesimi kesen sancilar saat 9.30 à kadar
surdu.kalkip evin icinde turlamaya basladim sicak bir dus aldim ve agrilarim hafifledi.
Oglen saat 3 siralarinda 20 dakada bir gelen sancilarla esimin ve gorumcemin israriyla hastaneye gittik, ve doktor 2 santim acilman var dedi...Ister yatisini yapalim istersen gît yuruyus yap rahimin dahada cabuk acilir dedi.
Neyse gittik bir parka tabi cumbur cemat,Annem gorumcem esim yengem 2 saate yakin yurudum yurudukce sancilar cogaliyo yeter artik hastaneye gidelim dedim tekrar, muayenede 3 santim acilmis dedi ebe ve biz yine parkin yolunu tutuk tabi buarada sancilar geldigi zaman bas bas bagiriyorum gece 12 ye kadar 5 santim oldu ama ben bitmistim dayanacak gucum kalmadi dedim esime ve epidural igné yapilsin dedim zaten bu arada tansiyonum cok dustu apar topar dogumhaneye alindim épidural takildi o nasil bir seydi Allahim bir anda butun sancilarim bitti..saat 3 ten sonra degisik agrilar basladi altan oyle bir vuruyoki bagirmalarim ta disardan duyulmus dr bir muayene etti 9 santim dediIki tane ebe geldi esim yanimda tabi ebe ikinmami istiyor bense bas bas bagiriyorum:)neyse ebe tarif ediyo ne yapmam gerektigini soyluyo yapiyorum ama nefesim kesiliyo ikinmalarim kisa oldugu icin bebek zorlaniyodu buarada esime dedim artik ben dayanamiyorum birseyler yap dememle esim aglamaya basladi cunku resmen yalvariyodum cok yorgundum ikinmakta gucluk cekmiyodum.Taki ebe donup bana eger Boyle devam edersen bebegin Hayati tehlikeye girer diyene kadar,o anda kizlar bana oyle bir cesaret ve guc geldiki 2 ikinmayla Ebenin cikip iki koluyla karnima basmasiyla bebegi gogsume verdiler
Esim ordaki sandelyeye oturup aglamaya basladi cok korkmus bebek tehlikede diyince..
Ben agliyorum esim agliyo kizim agliyo:)hemsirede ahh siz nakadar aglamayi Seven bir ailesiniz dedi:)
Cok sanci cektim cok yoruldum tansiyonum dustu gucsuz kaldim ama o dunyalar guzeli bebegimi gogsume koydularya hersey yalan oldu birde bizim minak kiz hemen kaydi gogsumun ortasinda emeye basladi.
Normal dogum yapicak anneler sakin korkmayin herkezin dayanma gucu ve dogumu ayni olmuyo
Rabim herkeze tatirsin Boyle bir duyguyu annelik cok guzel gece aglamasada gozum hep ustunde acaba nefes aliyomu ustumu acildi diye...
Bizimde bebegimle 06/08/ saat 4.15te kavusmamiz Boyle oldu

Pepikcimm

bebişin nasıl iyileşti mi merak ettim cevap yazmadın tatlım görmedin heralde

Bebegimizin sagligi simdilik cok iyi. Allahima sukurler olsun. 1 aylik olunca kontrol edilicek tekrar. İnsallah tekrar yadamayiz bu sıkıntıyı. Mamayla besliyorum bi onu asamadik. Stresten gelmedi sutum hala diyuracak kadar gelmiyor.Bunu da atlatiriz insallah. Artsin die bisiler bulup yapmakla ugradiyorum bu aralar.

kızım 6 günlük ve sarılık oldu.doktor mama vermemi söyledi ama kızım mama içmiyor.ne yapcam:44:

selam guzel anneler ve melekleri, bizim dogum hikayemizi yazmak icin sabirsizlanirken birseyler plan program dahilinde gitmedigi zaman buralarada yazamaz olduk neyse baslayalim yazmaya biz 20-07-2012 de saat 17:30 spinal sezeryanla oglum dunyaya gozlarini acti. iki gun once kontrole gittigimizde amniyon sivisi azalmis dedi dr ve hastanede yattim serum verildi ertesi gun duruma gore degerlendirecekti dr ve suyun idare edecek kadar olmus dedi cikabilirsin ama iki gun sonra tekrar kontrol dedi bundan sonra siki takip yapcaz dedi ve ciktik. iki gun sonra yani ramazanin ilk gunu gece sahura esimi ve cocuklari uyandirdim onlar sofraya oturdular ama neyseki ben bitmek bilmeyen bir enerjiyle etrafi toparlayip temizlik yapiyorum zaten sahura kadarda uyku tutmamisti farkli bir heyecan vardi (ertesi gun doguracagimi bilmedigim halde henuz 37. haftami yeni doldurmustum) neyse sabah oldu hastaneye kontrole gittik yine dr bakti ve suyun tekrar azalmis dedi ben bundan sonra riske atmak istemem yatisini yapalim suni sanci verip dogumu baslatalim dedi, bana tabi kal geldi biranda:18:agliyimmi seviniyimmi boyle karisik duygular icindeyim cunku hamileligin 6. haftasinda baslayan kanamamla hep kaybetme tehlikesini yasadigim yavrum artik aksama kollarimda olacakti zor bir hamilelik yasamistim ama sonlarinda alismistik oglumda bende rahattik hamileligin rutin sikintilari devam etmesine ragmen neyse tekrar doguma donelim odama ciktim suni sanci bagladilar bu arada dr geldi ben dedimki eger suni sanci verip sonunu sezeryanda bitirecekseniz bastan soylim ben sezeryana girmeye raziyim iki aciyida cekmek istemiyorum cunku benim barsaklarimdada ciddi bir rahatsizlik oldugu icin tibbi mudahaleleri ne kadar az alsam o kadar iyi dedim oda sagolsun iki saat deneyelim acilma olursa devam ederiz olmazsa sezeryana aliriz dedi lakin o suni sanci damardan bir damla bile gitmedi seruma bakiyolar normal benim damar yoluma bakiyolar acik ama serum gitmiyo damardan eee vardir dedim bundada bir hayir yinede iki saat beklettiler sonra hemsireler geldi sedye falan ben tabi tam donmusum sondayi taktilar sedyeye aldilar ben aglarim derken duygulaim bile iptal sadece okuyorum icimden oda heyecan ve korkudan bazen tikaniyorum iki normal dogum ardindan sezeryan ustelik 12 yil aradan sonra neyse ameliyathanenin onune geldim esimin elini sikica sarip hakkini helal et dedim girdim hep merak ederdim o kapinin arkasini ve simdi icerde sedyeyle ilerleyen bendim ameliyat masasina aldilar spinal anestezi yapti dr ve ayaklarimi kaldirmami soyledi kaldiriyodum ikisinide yani tam uyusmamisti bu arada ameliyata basladi dr anestezizt eger aci hissedersem soylememi istedi ve bir iki ucuncu kati keserken ben sizliyo dedigimi hatirliyorum damardan artik ne verdilerse uyandigimda beni neden uyuttunuz dedigimi ve bebegim nerde diye sordugumu hatirliyorum yani benim spinal oyle mukemmel uyusturmamisti yatagima yatisimi yapana kadar sanki yeni kesiyolardi karnimi odama getirdiklerinde bebegim nerde diye sordum oda usumus minisim kuveze koymuslar isinsin diye az sonra getirdiler yanima iste dunyanin en guzel meyvesi oglum tabi kucagima alabilmem icin biraz daha gecmesi lazim kipirdayamiyorumki agridan gece saat 2 gibi yurumeye kaldirdilar tabi biraz zorlaniyosun ilk kalkarken ama yurudukce aciliyo agrilar gaz sikintisida yasamadik ertesi gun taburcu olduk evde ucuncu gun acayip sancilarla kivrandim yani dogum sancisinida cektim sayilir yataktan kalkarken ilk 3 gun yardimsiz kalkamadim bunlar sezeryanin dezavantajari ve henuz tam toparlayabilmis degilim ama ben kendimden gectim yavrumu 5. gun kontrole goturdugumuzde sarilik 19.5 cikti hastaneye yatirdilar fototerapy aldi ve ayni kontrolde kalbimizde biraz ciddi bir delik orldugu ortaya cikti tabi ben 5 gunluk lohusa halimle bu haberleri kolay kolay karsilayamadim 4. gun gelen sutum 5. gun geri gitti eee bunun ustune iki gun oncede yavrumun ayak basparmaklarinin tirnaklari dogustan batmis onlari dr cikarmak zorunda kaldi yuregim parcalandi benim ameliyat agrilarim neki o acinin yaninda bunlari burda yazmayacaktim ama okuyan olursa belki bir hayir dua eder ve Rabbim sifasini yetistirir diye yaziyorum iste bizim hikayemizde boyle umarim sonu guzel olacak ve herkese guzel dogumlar diliyorum Allah kimseyi evladinin sihhatiyle imtihan etmesin

allah analaı babalı buyutsun cnm .. kuzucunda ınss yakın zamanda sarılıgını atlatırr.. 2 normalden sonra sezeryan olmann kotu olmus ama bundadavardır bı hayırr.. gozun aydın kuzunu bol bol koklaaa

Allah kimseyi yavrusuyla imtihan etmesin. Rabbin tez zamanda sifasini versin insallah yavrunun. Bizimde tasikardi sorunumuz var. 11. Gundeyiz yeni yeni sutum geliyor. Cok iyi anliyorum seni. Yavrum icin dua ederken senin yavrun icinde dua edicem insallah.

allah analaı babalı buyutsun cnm .. kuzucunda ınss yakın zamanda sarılıgını atlatırr.. 2 normalden sonra sezeryan olmann kotu olmus ama bundadavardır bı hayırr.. gozun aydın kuzunu bol bol koklaaa

sagolun kizlar. pepik canim uzuldum senin kuzun icinde umarim duzene girer bir sikinti olmaz bende senin yavrun icin dua edicem insaallah tez zamanda sihhatlerine kavusurlar kuzularimiz

rabbim yavrularıza sağlık versin allaha emanet olsun kuzularımız

gözün aydın canım, allah analı babalı sağlıkla büyütmeyi nasip etsin, bebeğin çabucak sağlığına kavuşsun, dualarım sizinle
Rabbim kimseyi evladının sıhhati ile imtihan etmesin, AMİİİNNNNNN

allah tezzamanada bebegine acil şifalar versin canım.bu mubarek gunlerde dualarını gerı cevırmesın

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…