2012 Ağustos Annelerinin Doğum Hikayeleri

Benim doğum hikayem :KK42:
06/08/2012 işte önemli gün.. Cnm oğluma kavuşma vakti bu anı 9 ay boyunca beklemek ve sonunda o ana gelmek.. Bi önceki gece ne beni ne eşimi ne de istanbuldan gelmiş olan annem ve babamı uyku tutmadı tabi herkes heyecanlı bende garip duygular nasıl olucak kolay olucakmı oğlum nasıl sağlıklı olucakmı vs vs bin bir türlü sorular.. Sabahı sabah ettim ve kalkma vakti geldi çantamız her şeyimiz hazır kapıda duruyodu hazırlandık çıktık yola.. Hastanemiz evimize yakındı çabucak varmıştık sabah saat 8 biz hastanedeydik. İşlemlerimizi yaptık ve odamıza çıktık hemşire geldi bilgilerimi aldı önlüğümü giydim nst ye son kez bağlandım ve o pıtpıtları dinledik. Sonrasında sedyeye alındım ameliyathaneye doğru yola çıktım yanımda ailem. Eşim benimle birlikte ameliyathaneye kadar geldi ama içeri girmedi başlarda içeri girsin diye düşünüyoduk ama dr umuz pek tavsıye etmem diyince vazgeçmiştik. Artık ameliyathanedeydim saat 08,35.. Sıra anesteziye geldi belimden iğne vuruldu bacaklarıma elektirik çarpması gibi bişey oldu ve o andan sonra bacaklarımı hissetmedim. Sondamı uyuştuktan sonra taktıkları için herhangi bir sıkıntı yaşamadım. Ameliyatımız o arada başlamış tabi ben dünyadan bi haber yatıyorum 5 dakika içinde cnm yavrumun sesini duydum o güzel ses o güzel ağlayış tarifi imkansız bişey.. Hemen bana gösterdiler oğlumu şaşkınlık içindeydim bumuydu içimde duran tekmeler atan.. Bi anlık gördüm ve sonra alıp götürdüler oğlumu çok sabırsızlandım bir an evel çıkıp oğlumun yanına gitmek istedim. dikişlerde 20-25 dakika kadar sürdü sonra çıktım ameliyathaneden eşim kapıdaydı oğlumuz çok tatlı dedi iyice heyecanlandım onu görmek istiyodum hemen.. Odamıza geldik tabi bacaklarım uyuşuk benı yatagıma aldılar oğlumu getirdiler hemşiremiz emzirmeyi gösterdi yardımcı oldu epey bi yandan emzirdim bi yandan oğluma baktım hayran hayran..
O nasıl bir şeydi öyle o ne çirkindi..
Çok fazla ağrım olmadı uyuşukluk 2-3 saat kadar sürdü spinal sezeryan olmuştum ve iyi ki de olmuşum. Çok rahat bir ameliyattı şükürler olsun Rabbime , evladıma sağsağlim kavuşmuştum.
Ertesi gün sabah taburcu olduk artık evimizdeyiz ve artık 3 kişilik bi aileyiz.. :KK16::KK16::KK16:

sekerler ne guzel dogum hikayeleri gelmis doguran ve dogumu bekleyen herkese kucak dolusu opucukler gonderiyoruz sipalarimla :KK16::KK16:

kıslar 11/08/2012 de kızım epidural sezeryanla dünyaya geldi..3.890 kilosu baya iyi yani..karnım çok büyük değilken okdr bi bebek beklemiyodum şaşırdım:)normal doğum yapabilecekken korkudan sezeryanı tercih ettim. geceden sancılarım çoktu 10 dk.bir giriyodu sabaha kdr çektim..hastaneye gittiğimde 3 cm.açılma vardı doktor dedi normal deneyelim bn kabul etmedim attım imzayı girdim sezeryana..çok korkuyodum.sonda takılcak dediler çok korktum ama acımadı kasmamak gerekiyo sadece.ameliyathaneye girdim başımda 10 kişiden fazla vardı..spinal yapalımmı dedi doktor tamam dedim..iğneyi belime yaptı uyuşmadı..bikaç defa denedi yine uyuşmadı epidural yapalım dedi tabi yine iğne...allahtan iğneler acıtmıyo..uyuşmam uzun zaman aldı yani kişinin anotomik yapısıyla ilgili dedi doktor neyse sonra ztn uyuşunca başladılar..başımdaki kızla soıhbet ederken birden bi ağlama sesi bebeğimi gördüm çok güzeldi..doğum fotoğrafçısı istemiştim flaşlar patlıyo fln süperdi :) odaya çıktığımda bebeğim beni beklliyodu öle güzeldiki :) .. 6 saat sonra sondanı çıkarcaz ayağa kaldırcaz dediler sonda kolay çıkıyo ztn..ayağada kalktım ama yürüyemedim..sağ bacağımdaki uyuşukluk geçmemişti 1 gün boyuncada geçmedi ztn sekerek yürüttüler en sonunda.. dikiş yerlerim acıdı ama ağrı kesici iğnelerler çok hafifliyo bazen hissetmiyosun bile.. benim asıl sıkıntım emzirmeye başlayınca başladı...meme uçlarım daha ilk gğünden yara oldu şşu an resmen paramparça ve ben o şekilde emzirmeye çalışıyorum...öyle ızdırap verici bişey ki anlatamam...tarif edilmez bi acı anlatılmaz yaşananır yani...

sezeryan doğum hiçbişi değilmiş yaa dikiş ağrısı bile hiç bişey değil...ama meme uçlarının yara olması ve öle emzirmek zorunda kalmak öyle acı verici ki hiç bi ağrıya benzemiyo...lansinoh lanolin krem sürüyorum teeee en başından beri sürüyorum ama nedense hiç bi faydası yok :KK43: zeytinyağıda sürüyorum oda fayda etmiyo....silikon meme ucu aldım hiç güzel değil kocaman ucu var biberon başlığından beter bebeğim ağzına alırken zorlanıyo ve istemiyo....napıcağımı biilemiyorum :KK43:

mrb canım bebeğini güle güle büyüt bende kısmetse 24 eylülde sezeryan olucam benim plasenta previam var birde neyse bende senin kreminden aldım ama daha sürmedim markette satılan koska tahinler varya onun üzerine biriken yağ hemen iyileştirir diye duymuştum dene canım hem zararsız susam yağı :nazar::nazar::nazar:

biz geldik :) :emir_bebek: Haluk Poyraz ı uyuttum , bir hafta lık aradan sonra size geldim :)

malum genel anestezi ile sezeryan oldum ben , sabah cümbür cemaat saat 08:00 da hastaneye gittik , sanırım benim dışımda herkes pek heyecanlı idi, ben ne düşüneceğimi bilemediğim için heyecanlı mı idim bilemiyorum , eşim ben , eşimin anne, babası , kızkardeşi, babam , ablam , eniştem , yeğenim , (iyi mahalleden birileri gelmemiş :KK1: ) hep beraber odama gelip giden bana çeşitli uygulamalarda bulunan hemşire , ebe, hastabakıcı , ile birlikte hazırlandık , öncelikle ben hiç bilmediğim için genel anestezi olacakların bilgisi olması açısından sıra ile neler yaptıklarından bahsedeceğim , önce benim sol elimin üst damarına serum vs.takıp iğne yapabilmek için sürekli olmaması açısından bir şey taktılar ( daha sonrasında iğne oradan yapıldı serum da aynı şekilde oradan takıldı ), sonra kan aldılar, tahliller için , çeşitli hastalık soruları ile prosedür sorularını tamamladıktan sonra tahlil sonuçlarında sorun çıkmayınca , sürekli tansiyon takibi ateş ölçümüde var tabi, uygun luğum onaylandı :KK1: sonra bağırsak sistemimin temizlenmesi açısından lavman denilen bir uygulama yapıldı , bu aslında kısaca bağırsaklarının temizlenmesi için fitil vari bir şey , onu yapıyorlar beş dakikada kendini tuvalette buluyorsun , birde oldu diye onaylıyorsun :KK1: hiç gizli saklımız yok yani :KK1: neyse sonra saat 08:55 gibi beniameliyathaneye almak için sedye ile geldiler , sanırım orada ben 3,5 attım , :KK43: gülüp dolaşan ben odanın kapısından çıktıktan asansöre kadar eşim benimle gelince nedendir bilmem hala gözlerim sulanıyor :KK43::KK43: ağladım ,efenim ameliyathane girince herkeste bir hoşgeldin , bebiş adı ne olucak tarzı bir muhabbet türedi, her şey beni kandırmak içindi galiba, bir sürü soğuk jel sürdüler karnıma valla dişlerim titredi , sonra'' sonda uygulaması yapacağız'' dedi hatunun biri ''doktorun bununla ilgili bilgi verdi mi ? '' dedi, ''yoooo '' dedim , çookk pis ispiyoncuyumdur, :nazar: sonda denilen şey bizim idrar yapmamızla ilgili bir şey , ama şunu söyliyeyim lavman kadar basit bişi değil,lavman zaten arkadan uygulanıyor , sonda direkt içe sokuluyor , can acıtıyormu ? hayır diyebilirim , o kadar soğuk jelde üşürken sanırım anlık uygulama oluyor , sonda dan sonra narkoz verirlerken ısrarla gözlerimi açık tutmaya çalışmamın nedenini hala bilemiyorum :KK17: birde hala biri bana bebiş in adı ne olucak diye sormuştu , Haluk Poyraz dedim , son olarak :nazar: narkoz etkisinde iken rüya gördüğümü biliyorum , hemde oğluşum la ilgili idi ama net hatırlamıyorum , uyandırıldığımda , biraz canım yanıyor , biraz salak bir halde idim, hatta kendimi ayık sanıyordum :21::21: daha komik i, işte geçmiş olsun diyen doktora '' teşekkür ederim '' işte bebek iyi diyen doktora yine '' teşekkür ederim , ellerinize sağlık '' ( o nedemek yahu ellerinize sağlık '' sonrasında da herkese teşekkür ettiğimi hatırlıyorum :KK9::KK52::KK52: odaya getirildim , bizim maaa aile , benim pabucumu çoktan dama atıp bebiş i görmeye gittikleri için ilk 2 dakika odada öle uyudum galiba , narkoz etkisinde de oluca kimseye zırlamadım zaten , sonra hepsi birden geldi, bebiş i anlatırlarken , ebe miz oğluşumuzu getirdi , ooo çok güzeldi ve şaka gibi idi ama hemen emzirdim , :KK5: büyük dedikleri bebiş im 3,360 :nazar: 51 cm boy ile dünyaya geldi , O o kadar minik ve güzeldiki, gün geçtikçe daha çok bağlanıyor insan galiba :KK16: dün göbek bağımızda düştü, 3, 51 kg olmuşuz ,

Cuma günü yaptığım doğumdan sonra Pazar günü hastaneden çıktım , Sezeryan ın kalan aşamasını anlatayım , bir sürü serum yiyorsun , :KK1: dikiş acısı oluyor , benim gibi kendinizi ikici gün hiç acınız olmayacağını sanmayın sonra psikolojik olarak ben niye iyileşemiyorum diye saçmalayabilirsiniz, yanınızda kesinlikle SİZE iyi bakacak refakatçi olsun , yani şöle ki,benim ilk gece kayıncvalidem kaldı, zaten serum sebebi ile bir şey yiyemiyordum , doğum yaptığım günün akşamına yudum yudum şeklinde su içmeme izin verildi, komposto vs.,o gece yürütüldüm ama sadece bir kez ,oda yeterli zaten , ertesi gün gaz çıkarmam gerekli imiş hastaneden çıkmama izin verilmesi için ama bende ne gelen var ne giden gazlardan ,birde insan kayınvalide kayınpeder yanında pek gaz çıkartamıyor psikolojik olarak , ben o şekilde 2.geceyi buldum , ben gaz çıkartamadığım için katı gıdaya geçirmediler ,ee bağırsaklarda bir şey olmayınca neyin gazı çıkıcak ikilemi yaşadı vücut tabi, sonra tam fitil uygulamasından beş dakika önce :KK31: gaz çıkardım , katı gıdaya izin verilince 2.gece benimle kalan ablam zorla bir şeyler yedirdi, çünkü ben uykusuzdum bebiş uyudukça uyuyorum , o uyanınca emzirip o uyuyor ben uyuyorum ama beslenmiyorum , açlık nedeni ile şekerim düştüğü için sürekli uyuma ihtiyacı duyuyordum, ablam sağolsun eğer o gece bana zorla ağzıma bir şeyler tıkmasaydı herhalde uyuyup uyuyup durucaktım ,iyileşemedim diye de ağlardım artık :KK43::KK43: ama bu sefer gaz talebi geçen hastahane personeli büyük tuvaletimi yapmam gerektiğini söyledi , dedim ya gizlimiz saklımız yok , neyse bir şeyler yedik , ama hala bir şey olmayınca fitilden kaçış olmadı ,:KK14::KK1: ee sonra zaten hastaneden çıkışımız onaylandı :KK1: oğlumu eve getirirken epey bir yağmur yağdı İstanbul 'a ,
bereketi, şansı , bol olur inşallah ,:nazar::nazar: şimdi paşam ı yüzüne bakarken bile özlüyorum sanki:emir_bebek::nazar:

merhaba kızlar, normal doğumhikayelerini merak edenler ve bekleyenler var biliyorum. bende 6 ağustosta suni sancıyla bebeğimi dunyaya getirdim. rutin muayenemde 2 cm açıklık olduğu ve 6 ağustosta tekrar kontrole gelmemi soyledi doktorum. 6 ağustosta sabah evden hazırlıklarımızı yapıp çıktık. çünkü açıklık ilerlemişse suni sancıyla doğum yapacaktım. sabah 11 gibi gittik açıklık 3 cm olmuş. yatışım yapıldı öğlen saat 1 de suni sancımtakıldı ve beklemeye başladık. (bu arada lavman yapıldı onuda abartıyorlar,bişiy yok ufacık bi tüp su sıkıyorlar o kadar yani) annem ve eşim yanımdaydı. sancılar 100 e vuruyordu ama ben adet sancısı gibi hafif hafif hissediyordum. boyle olacaksa kolay deyip dalga geçmeye bile başlamıştım. 1-2 saat sonra açıklığım 4 cm oldu ve benim moralim bozulmaya başladı. akşam 6 gibi doktorum gelip suyumu patlattı asıl ondan sonra sancılar çok kuvvetli olmaya başlıyor. açılmayı hızlandırıyormuş suyu patlatmak. ebe tekrar kontrol ettiğinde açıklık 6 cm olmuştu ama benim gucum kuvvetim gitmeye başlamıştı. bi elimden eşim bi elimden annem tutuyor. onlar olmasa çok daha zor olurdu herhalde. saat ilerliyor ama benim sabrım tukeniyordu. artık sezaryene alsınlar diye ağlamaya başladım. ilk defa doğurunca insan doğumun başladığını bile anlamıyor kızlar. saat 10 gibi dayanılmaz sancılar başladı. 30 saniye sancı 10 saniye nefes alma zamanı. meğerse doğum başlamış haberimde yok. eşime yalvardım nolur beni sezaryene alsınlar ben ölüyorum diye. eşim de artık dayanamayacağımı anlayıp koşarak ebeyi çağırdı. ebe gelip kontrol ediyor ama içimden kufur ediyorum nesine bakıyorsun götürün beni diye :KK1: .ebe demez mi 10 cm olmuş doğum başlamış diye. meğerse bebek gelicem diyormuş ben içimde tutmaya çalışıyormuşum. sık sık kontrol etmeleri gerekirken özel hastanede boyle bi skıntı yaşadık. bende çok fazla bağırmayınca ebelerde sallamadılar herhalde. ama sabırlı bi insanımdır keşkede bağırsaydım az daha yatakta doğuracaktım.
neyse ben hala inanmıyrum yalan soyluyor diyorum eşime. nolur beni bayıltsınlar :KK70: hemen doktorum geldi zaten doğumhanenin yanındaki odadaydım hemen masaya çıkardılar. 2 kere ıkındım ama butun kuvvetimle aralıksız ıkınmadığım için doktor epizyotomi uyguladı. hiç bişiy hissetmedim ne kesilirken ne dikilirken. 3. ıkınmamda bebeğim doğdu. 3284 gram 37+1 de. çok guzel biduygu gerçekten. çekilen acılar unutuluyor. benim doğumun geldiğini anlamam buyk talihsizlik oldu. gerçi herkesin acı eşiği farklı. doğumhaneden 10 dk çıktık sanırım jet hızıyla doğuran bi anneyim :KK1:
1de başlayan sancılayan 11 de bebeğimi doğurmamla son buldu. 10 saat sancı 10 dk doğum surdu :KK70:
normal doğumun sonrasında dikişleriniz varsa 2-3 gun oturup kalkarken zorlanıyorsunuz. birde emzirdikçe kan daha fzla akıyor ve içiniz temizleniyor. benim çok kısa surede rahmim toparlandı. aldığım 10 kilonun 8 kilosu şu an gitmiş durumda. normal doğum zor ama sonu guzel.
aklıma gelenler bunlar. umarım hepiniz sağlıkla bebeklerini kucağınıza alırsınız. ( artık hayatım 1-2 saatte bir emzirmek alt değiştirmek gaz çıkartmaktan ibaret. gözlerim çöktü,devamlı başım ağrıyor ama kucağınızda bir melek size gulumsuyor ya o zaman herşeye değiyor):nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:

Bir normal doğum hikayesi daha :)
Lotusmis ben çok sıkılmıştım, son anda epiduralide yiyince 3dk'da doğum yaptım :)
Doktor 10dk'da gelir demişti ama 3dk'da oldu :)

kıslar 11/08/2012 de kızım epidural sezeryanla dünyaya geldi..3.890 kilosu baya iyi yani..karnım çok büyük değilken okdr bi bebek beklemiyodum şaşırdım:)normal doğum yapabilecekken korkudan sezeryanı tercih ettim. geceden sancılarım çoktu 10 dk.bir giriyodu sabaha kdr çektim..hastaneye gittiğimde 3 cm.açılma vardı doktor dedi normal deneyelim bn kabul etmedim attım imzayı girdim sezeryana..çok korkuyodum.sonda takılcak dediler çok korktum ama acımadı kasmamak gerekiyo sadece.ameliyathaneye girdim başımda 10 kişiden fazla vardı..spinal yapalımmı dedi doktor tamam dedim..iğneyi belime yaptı uyuşmadı..bikaç defa denedi yine uyuşmadı epidural yapalım dedi tabi yine iğne...allahtan iğneler acıtmıyo..uyuşmam uzun zaman aldı yani kişinin anotomik yapısıyla ilgili dedi doktor neyse sonra ztn uyuşunca başladılar..başımdaki kızla soıhbet ederken birden bi ağlama sesi bebeğimi gördüm çok güzeldi..doğum fotoğrafçısı istemiştim flaşlar patlıyo fln süperdi :) odaya çıktığımda bebeğim beni beklliyodu öle güzeldiki :) .. 6 saat sonra sondanı çıkarcaz ayağa kaldırcaz dediler sonda kolay çıkıyo ztn..ayağada kalktım ama yürüyemedim..sağ bacağımdaki uyuşukluk geçmemişti 1 gün boyuncada geçmedi ztn sekerek yürüttüler en sonunda.. dikiş yerlerim acıdı ama ağrı kesici iğnelerler çok hafifliyo bazen hissetmiyosun bile.. benim asıl sıkıntım emzirmeye başlayınca başladı...meme uçlarım daha ilk gğünden yara oldu şşu an resmen paramparça ve ben o şekilde emzirmeye çalışıyorum...öyle ızdırap verici bişey ki anlatamam...tarif edilmez bi acı anlatılmaz yaşananır yani...

sezeryan doğum hiçbişi değilmiş yaa dikiş ağrısı bile hiç bişey değil...ama meme uçlarının yara olması ve öle emzirmek zorunda kalmak öyle acı verici ki hiç bi ağrıya benzemiyo...lansinoh lanolin krem sürüyorum teeee en başından beri sürüyorum ama nedense hiç bi faydası yok :KK43: zeytinyağıda sürüyorum oda fayda etmiyo....silikon meme ucu aldım hiç güzel değil kocaman ucu var biberon başlığından beter bebeğim ağzına alırken zorlanıyo ve istemiyo....napıcağımı biilemiyorum :KK43:

cnm o meme ucu acısını bende 3 gün felen çektim ne oldugunu iyi bilirim
lansinoh kesinlikle banada fayda etmedi zeytinyağı anlık çözüm oldu
ama asıl çözüm kendi sütümden geldi
yani şöyleki kendi sütünü bi güzel meme uçlarına sür
benım çok şükür öyle geçti yoksa tam bi eziyetti inşallah seninde geçer cnm :KK16:

burayada yazıyım doğum hikayemi 27-07-2012 36+5 günlükken ikizlerimi sezeryanla dünyaya getirdim çok şükür küveze girmediler iler ama norkozdan 1 gün boyunca uyanamadım evlatlarımıda gözümü açıp koklayamadım:KK43: çok agrım oldu yürüyemedim çook zordu ama çok şükür şimdi çok iyiyim 2 gün kaldık

ama sütüm yetmiyor malesef 2 saatte bir anne sütü 3 saatte bir aptamil 1 verriyorum 25 günlük olduk ilk doğduklsrında 30cc veriyorduk şimdi ise 75cc çıktık anne sütü yetmiyor napçam bilmiyorum ellerini yiyiyorlar bazen önerileriniz varmı bide 2 gündür kakasını yapamıyor kızım az zeytin yağ içiriyorum akşama çok şükür çıkarıyor acaba diyorum mama çok gelip kabızlıkmı yapıyor

merhaba kızlar, normal doğumhikayelerini merak edenler ve bekleyenler var biliyorum. bende 6 ağustosta suni sancıyla bebeğimi dunyaya getirdim. rutin muayenemde 2 cm açıklık olduğu ve 6 ağustosta tekrar kontrole gelmemi soyledi doktorum. 6 ağustosta sabah evden hazırlıklarımızı yapıp çıktık. çünkü açıklık ilerlemişse suni sancıyla doğum yapacaktım. sabah 11 gibi gittik açıklık 3 cm olmuş. yatışım yapıldı öğlen saat 1 de suni sancımtakıldı ve beklemeye başladık. (bu arada lavman yapıldı onuda abartıyorlar,bişiy yok ufacık bi tüp su sıkıyorlar o kadar yani) annem ve eşim yanımdaydı. sancılar 100 e vuruyordu ama ben adet sancısı gibi hafif hafif hissediyordum. boyle olacaksa kolay deyip dalga geçmeye bile başlamıştım. 1-2 saat sonra açıklığım 4 cm oldu ve benim moralim bozulmaya başladı. akşam 6 gibi doktorum gelip suyumu patlattı asıl ondan sonra sancılar çok kuvvetli olmaya başlıyor. açılmayı hızlandırıyormuş suyu patlatmak. ebe tekrar kontrol ettiğinde açıklık 6 cm olmuştu ama benim gucum kuvvetim gitmeye başlamıştı. bi elimden eşim bi elimden annem tutuyor. onlar olmasa çok daha zor olurdu herhalde. saat ilerliyor ama benim sabrım tukeniyordu. artık sezaryene alsınlar diye ağlamaya başladım. ilk defa doğurunca insan doğumun başladığını bile anlamıyor kızlar. saat 10 gibi dayanılmaz sancılar başladı. 30 saniye sancı 10 saniye nefes alma zamanı. meğerse doğum başlamış haberimde yok. eşime yalvardım nolur beni sezaryene alsınlar ben ölüyorum diye. eşim de artık dayanamayacağımı anlayıp koşarak ebeyi çağırdı. ebe gelip kontrol ediyor ama içimden kufur ediyorum nesine bakıyorsun götürün beni diye :KK1: .ebe demez mi 10 cm olmuş doğum başlamış diye. meğerse bebek gelicem diyormuş ben içimde tutmaya çalışıyormuşum. sık sık kontrol etmeleri gerekirken özel hastanede boyle bi skıntı yaşadık. bende çok fazla bağırmayınca ebelerde sallamadılar herhalde. ama sabırlı bi insanımdır keşkede bağırsaydım az daha yatakta doğuracaktım.
neyse ben hala inanmıyrum yalan soyluyor diyorum eşime. nolur beni bayıltsınlar :KK70: hemen doktorum geldi zaten doğumhanenin yanındaki odadaydım hemen masaya çıkardılar. 2 kere ıkındım ama butun kuvvetimle aralıksız ıkınmadığım için doktor epizyotomi uyguladı. hiç bişiy hissetmedim ne kesilirken ne dikilirken. 3. ıkınmamda bebeğim doğdu. 3284 gram 37+1 de. çok guzel biduygu gerçekten. çekilen acılar unutuluyor. benim doğumun geldiğini anlamam buyk talihsizlik oldu. gerçi herkesin acı eşiği farklı. doğumhaneden 10 dk çıktık sanırım jet hızıyla doğuran bi anneyim :KK1:
1de başlayan sancılayan 11 de bebeğimi doğurmamla son buldu. 10 saat sancı 10 dk doğum surdu :KK70:
normal doğumun sonrasında dikişleriniz varsa 2-3 gun oturup kalkarken zorlanıyorsunuz. birde emzirdikçe kan daha fzla akıyor ve içiniz temizleniyor. benim çok kısa surede rahmim toparlandı. aldığım 10 kilonun 8 kilosu şu an gitmiş durumda. normal doğum zor ama sonu guzel.
aklıma gelenler bunlar. umarım hepiniz sağlıkla bebeklerini kucağınıza alırsınız. ( artık hayatım 1-2 saatte bir emzirmek alt değiştirmek gaz çıkartmaktan ibaret. gözlerim çöktü,devamlı başım ağrıyor ama kucağınızda bir melek size gulumsuyor ya o zaman herşeye değiyor):nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:[/QUOTE
Rabim saglikla buyutmeyi nasip etsin
Tabiki normal dogum kolay olmaz ama sen bana gore daha datanikliymissin cunku sancilar geldikce ben hastaneyi inletim sesimle birde dogum anindaki gelen agrida cok kotu arkadan vuruyo épidural yaptirdim ama o agriya bir etkisi olmadi birde ben ikinma olayindada cok kotuydum ikanamadim benimki resmen bir faciaydi 2 hafta olmasina ragmen oturup kalkmakta zorlaniyorum

tüm doğum yapan anneler sağlıcakla mutlu mesut bir şekilde büyütün kuzucuklarınızı biz hala bekliyoruz kızımla 40+6

Eveeeeeettt,uzun bir aradan sonra herkese merhaba :)) Bebeğim bugün tam 2 haftalık oldu, alt değiştirme,emzirme,gaz çıkarma derken doğum hikayemi yazmaya ancak fırsat bulabildim. 6 ağustos günü 39+1 de düzenli olmamakla birlikte adet sancısına benzer ağrılarım yüzünden gün boyu hep huzursuz dolaştım. Ertesi gün kontrolümüz vardı, bir an önce sabah olsa da gitsek doktora diyodum, gece h,iç uyuyamadım, lavaboya gittiğimde iç çamaşırımda çok hafif pembemsi lekelenme gördüm hiç telaş yapmadım nasılsa sabah kontrole gidecektik. Bi o yana bi bu yana döne döne sabahı zor ettik ve kontrole gittik, önce rutin olarak nst'ye bağlandık fakat karnım tok olmasına ve tatlı da yememe rağmen hareketler çok zayıf hatta hiç yoktu. Doktorum seni bu NST sonucuyla eve gönderemem,yatışını yaptır bugün doğurtucam seni dedi :)) tabi biz hiç beklemiyorduk o gün olacağını.Saat 13.30 gibi yatışımız yapıldı ve NST'ye bağlandım, normal doğum istediğimiz için ve doktorum da herşeyin normal seyrinde olması gerektiğini söylediği için önce lavmanım yapıldı,10 dk sonra ben pırrrrrrrr soluğu tuvalette aldım :))) suni sancı vermeye başladılar. İlk başlarda sancılar çok hafif ve düzensizdi pek bişey hissetmiyordum, o arada ebe alttan açıklığa baktı ve henüz açılma yok dedi ve bebek kanala tam girmemiş dediler. Sancılar zaman ilerledikçe artmaya başladı,arada bir rahatlıyor 1-2 dakika sonra tekrar geliyodu ama çok dayanılmaz değildi. Ebe tekrar muayene ettiğinde canım çok yandı, ben de kendimi çok kasmıştım :KK43:( yine açılma yok dedi, sancı vermeye devam ettiler, bu esnada eşim bebeğin eşyalarını almaya gitti, geldiğinde beni güldürmeye başladı, o anda suyum geldi :))) şarıl şarıl akıyo ben bi yandan gülüyorum :)) sancılar şiddetlenmeye başladı ve ebe son bi kez daha bakıcam eğer açılma yoksa sezeryana alcaz dedi, yoooooooookkk istemem muayene falan, sezeryana alın hemen dedim çünkü 4 saat suni sancı çektim ve artık umudumuz kalmamıştı, doktorum da daha fazla diretmeye gerek yok dedi ve hemen beni ameliyathaneye götürdüler.Epidural sezeryan için ekip çoktan hazırdı bile, o kadar işini bilen, güven veren ve her aşamayı anlatan bir ekip vardı ki hiç korkmadım. Kateter takılırken hiçbir şey hissetmedim, kalçalardan parmak ucuna doğru önce ısınma sonra karıncalanma hissettiğinde söyle dediler, söyledikten sonra masaya uzandım. Dokunuşları hissediyordum ama acıyı hissetmiyordum, enteresan bir his :)) Hala çok rahattım ve doktorumu bekliyordum, eşimi içeri almadılar, bakanlıktan uyarı geldiği için eşleri almıyorlarmış, fotoğraf makinesini hemşirelere vermiş :) Hepimiz hazırdık ve doktorum geldi, şimdi seni muayene edecek dediler, karnıma dokunduklarını hissediyodum ama ağrı sızı yoktu, derken 5 dk bile geçmeden bi baktım benim güzel kızım havada bana bakıyo :))))))) o an şok oldummmmmmmmm, bu kadar çabuk beklemiodum, hemen ağlamaya başladı ve tabiki ben de :)) resimlerimizi çekip beni kısa süreliğine uyuttular, gözümü açtığımda odama çıkarılıyordum :)) Kızım saat 17.45'de ve 3310 gr ağırlığında doğdu veeeeeeeeeeee dünyalar güzeli bişeydi... Babamıza götürmüşler kızımı, 15 dk sonra da ben çıktım odamıza,hemen bebeğimi kucağıma verdiler emzirmek için :)) kuzum memeye öyle bir saldırdı ki babası da ben de hüngür hüngür ağladıkkk :)) Doktorum deriye hiç dikiş atmamış, estetik olmuş. 3-4 saat sonra pansumanımı aldılar ve ertesi sabah ben idrarımı yapıp gaz çıkarınca taburcu olduk ve eve gidip yıkandım. Hastane ekibi son derece ilgili ve odamız da çokkk güzeldi, her anlamda rahat ettik. Evde de ilk günden ayaktaydım, sokaklarda fıldır fıldır geziyorum hala :))) İşte bizim hikayemiz de böyleeeee :)))))) epidural sezeryanın bu kadar kolay olabileceğini bilmiyordum, tavsiye ederim :)) darısı hala bekleyenlerin başınaaaaaa

bende bebeğimi 15'inde kucagıma aldım.en kısa zamanda hikayemi yazarım kızlar.dogum yapan arkadaşları tebrik ederim..bekleyenlere de allah kolaylık versin..

Uzunca bir aradan sonra doğum hikayemi yazmaya fırsat buldum 15 ağustosta kızımızı kucağımıza almak için hastaneye gitmiştik aslında normal doğum istiyordum ama o günkü duruma göre sezeryan da olabilirdi sancılarım 100 çıkıyordu 2 cm açılmam vardı fakat bebek henüz kanala girmemişti normal doğum ısrarım üzerine doktorumuz bizi 17 ağustosta tekrar görmek üzere eve gönderdi kızım annesinden ayrılmak istemiyor dedim :))

17 ağustosta hastaneye gittik 120 sancım vardı ancak çokta yoğum hissetmiyordum sancıyı doktorumla karar verdik ve sabah 9 gibi suni sancı takıldı akşam üzeri 5 gibi epidural takmak için doğumhaneye indirdiler tekrar yukarı odaya çıkacağımı düşünerek kimseyle vedalaşmamıştım :KK43: eşimde benimle doğumhaneye geldi açıklığım 6cm olmuştu doğumhanede suyumu patlattılar ve yoğun sancılarım başladı ağrı eşiğim çok yüksek olmasına rağmen inleten ağrılardı çok başarılı bir doğum ekibim vardı 2 ebe 2 doktor ve 1 yardımcı hemşire girdi doğumuma 5 te başlayan sancılar en son 7 de kızımın sesini duymamla bitti o an hiç acı çekmemişim gibi hisettim ki aslında açılmam 9 cm de durmuş ve çok zor bir doğum olmuştu hatta sonlara doğru doğmayacağını ve sezeryana almayı yoksa bebeğe zarar geleceğini bile söyledi doktorum ama insan kendi canı için dayanmayacağı acılara çocuğu için dayanıyormuş biraz daha gayret edelim ben daha güçlü iterim dedim en son bir ebe ve bir doktor karnımın üzerine olanca kuvvetleriyle basarak doğurmama yardım ettiler o an öleceğimi zannettim ama bebeğimin sesini duyduğumda çok şükür diyebildim sadece...

şimdi bayram şekerimle gece gündüz göz göze oturuyoruz Allah herkesin evladına ömür ve sağlık versin tüm doğum yapmış anneleri tebrik ediyorum...

biraz karışık yazdım ama anneliğe alışırken bu işlerle uğraşmak zor oluyormuş :KK1:

Uzunca bir aradan sonra doğum hikayemi yazmaya fırsat buldum 15 ağustosta kızımızı kucağımıza almak için hastaneye gitmiştik aslında normal doğum istiyordum ama o günkü duruma göre sezeryan da olabilirdi sancılarım 100 çıkıyordu 2 cm açılmam vardı fakat bebek henüz kanala girmemişti normal doğum ısrarım üzerine doktorumuz bizi 17 ağustosta tekrar görmek üzere eve gönderdi kızım annesinden ayrılmak istemiyor dedim :))

17 ağustosta hastaneye gittik 120 sancım vardı ancak çokta yoğum hissetmiyordum sancıyı doktorumla karar verdik ve sabah 9 gibi suni sancı takıldı akşam üzeri 5 gibi epidural takmak için doğumhaneye indirdiler tekrar yukarı odaya çıkacağımı düşünerek kimseyle vedalaşmamıştım :KK43: eşimde benimle doğumhaneye geldi açıklığım 6cm olmuştu doğumhanede suyumu patlattılar ve yoğun sancılarım başladı ağrı eşiğim çok yüksek olmasına rağmen inleten ağrılardı çok başarılı bir doğum ekibim vardı 2 ebe 2 doktor ve 1 yardımcı hemşire girdi doğumuma 5 te başlayan sancılar en son 7 de kızımın sesini duymamla bitti o an hiç acı çekmemişim gibi hisettim ki aslında açılmam 9 cm de durmuş ve çok zor bir doğum olmuştu hatta sonlara doğru doğmayacağını ve sezeryana almayı yoksa bebeğe zarar geleceğini bile söyledi doktorum ama insan kendi canı için dayanmayacağı acılara çocuğu için dayanıyormuş biraz daha gayret edelim ben daha güçlü iterim dedim en son bir ebe ve bir doktor karnımın üzerine olanca kuvvetleriyle basarak doğurmama yardım ettiler o an öleceğimi zannettim ama bebeğimin sesini duyduğumda çok şükür diyebildim sadece...

şimdi bayram şekerimle gece gündüz göz göze oturuyoruz Allah herkesin evladına ömür ve sağlık versin tüm doğum yapmış anneleri tebrik ediyorum...

biraz karışık yazdım ama anneliğe alışırken bu işlerle uğraşmak zor oluyormuş :KK1:

ayın 27 sinde , eğer hala sancılarım gelmemiş olursa suni sancı ile başlanacak doğumum için suni sancının çok mu zor olup olmadığını merak ediyorum.. bilgilendirebilirsen sevinirim. ayrıca rabbim sağlıkla büyütmeyi nasip etsin canım bebeğinizi :)

X