Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    227
İlay ismi de güzel ama biraz eksik gibi. İlayda yada Nilay daha alışılmış geliyor kulağa.

Ablamda İlay mı filan diyordu. Sonra Liyanın anlamına baktım sabrın en güzeli demekmiş. Ablamında 6 seneden sonra tüp bebekle oldu. Dedim çok sabrettiniz Liya ismide çok yakışır. Liya oldu. Tüp bebek yaptırıp sabredenlere belki fikir olabilir Liya ismi

Bizde Gökçe ilay düşünüyoruz söylemesi de anlamı da güzel bide Umay var ikisi arasında kaldık sağlıkla gelsinler inşallah

Bende buna benzer bir şey yaşamıştım ilk trimesterda. Rahim ağzında yara oluşmuştu sanırım, yani usgde kanama alanı vs yoktu tamamen temiz gözüküyordu. Dinlenme ve progesteron iğne ile geçmişti. Insallah sende çabuk şifa bulursun canım. Korkma endişe de baya etkiliyor çünkü

Kızlar merhaba. Normalde cildim yağlıdır. Gebelikte kuruluk yaşamaya başladım. Bundan dolayı da elim ayağım bacaklarım kaşınıyor. Bugün Sağlık ocağında aile hekimime sordum . Krem falan vermedi. hap verebilirim ama bence dayan hap çok tavsiye etmiyorum dedi. Ama dayanılacak gibi değil bacaklarım sanki kedi tırmıklamış gibi oldu Önerebileceğiniz temiz içerikli nemlendirici var mı acaba

Merhaba benim de cildim cok kuruyordu bacaklarim hatta pul pul ucusuyordu biodermanin atoderm serisinden durulanabilir duş yağıyla yine atoderm vücut kremini kullaniyorum sorunum çözüldü şükür

Kızlar merhaba dünden beri boğazım çok ağrıyordu, bugün de işte fenalaştım eve geldim ateşim 37,5 tu doktorumu aradım ya buraya gel ya da acile git serum taktır dedi doktorum merkezde ben ilçedeyim yetişemeyeceğim için acile gittim. Orada partemol serum taktılar içeriği parol dediler hem doktora hem de serumu takan hemşireye sordum bir şey olmaz dedi ama yine de içim rahat etmedi size de sormak istedim

Merhaba sizdeki problem neydi acaba ben 2 gün önce ayrıntılı ultrasona girdim mide çebi gözükmüyor dedi muhtemelen yemek borusunda sıkıntı var doğunca ameliyat olması gerekebilir dedi sizindemi öyle bir sorundu

Öncelikle çok geçmiş olsun, böyle durumlarda kar/zarar dengesine bakarlar, mesela ateşinin yükselmesi, serumun içindeki etken maddelerden daha fazla zarar verebilir mantığıyla belirli bir tedavi protokolü uygulayabilirler. Ancak doktorunuz gebeliği biliyorsa ve içinde sadece parol var dediyse sorun olacağını düşünmüyorum. İçiniz rahat olsun bence. Tekrardan geçmiş olsun

Enfeksiyon kaptığımda bana da ilk gün parol içerikli serum takmışlardı. Sonraki günlerde crp yükselince antibiyotiğe başladık. Parol hap olarak da gebelikte kullanılabiliyor, rahat olun o yüzden. Geçmiş olsun.

Kızlarrr suan 23+3 haftalığım. bayramda 3 şehire gideceğiz 2-5 saatlik araba yolculugu olacak hepsi. 2 saatte bir mola versek sorun olmaz sanirim. Ve denize girebilir miyiz hamileyken

Kendi doktoruma gittim bugün plesentadan gelmiş kanama 1hafta dinlenme verdi kistik bir alan oluşmuş iidrar yolu enfeksiyonu da var

İnci ve İpek bu aralar daha fazla duyuyorum. Diğer anne gruplarındaki isimlere de bakmıştım bu isimler çok ama İlay bir tane görmüştüm. İlay ismini kız olsa ben de düşünüyordum bir de Belis düşünüyordum aşkın ilk meyvesi, fevkalade güzel demekmiş ve öztürkçe çok hoşuma gitmişti

Kızlarrr suan 23+3 haftalığım. bayramda 3 şehire gideceğiz 2-5 saatlik araba yolculugu olacak hepsi. 2 saatte bir mola versek sorun olmaz sanirim. Ve denize girebilir miyiz hamileyken
Ben de ptesi geldim canım 4 saat yol mola vere vere bir sıkıntı çıkmadı. Doktorum denize girebilirsin demişti ama havuz ve jakuziye izin vermemişti. Sen yine de doktoruna danışırsın

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…