Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    227
Merhaba sizdeki problem neydi acaba ben 2 gün önce ayrıntılı ultrasona girdim mide çebi gözükmüyor dedi muhtemelen yemek borusunda sıkıntı var doğunca ameliyat olması gerekebilir dedi sizindemi öyle bir sorundu
merhaba. benim de detaylıda mide görünmüyor, mide 50 dakikada bir bolaştım yapıyor bebekte ve boş anına denk gelmiş olabiliriz demişti. kendi doktoruna gittiğinde o da baksın, yine görünmezse tekrar detaylı için randevu al dedi. bazen midede sorun olabiliyor falan demişti. 1 hafta sonra kendi doktoruma gittim, mide cebi görünüyor sorun yok dedi. sizin de inşallah sorun yoktur.

Kızlar merhaba, kız bebis anneleri isim düşünmeye başladınız mı?? Benim aklımda senelerdir "ilay" ismi vardı ama son zamanlarda hangi arkadaşımın kız bebeği olsa isminin ilay olduğunu ögrendim. Hala bu isme sıcak bakıyorum ama sizler hangi isimleri düşünüyorsunuz? Belki fikir cikar :)
Biz Nil düşünüyoruz ama hala kesin karar verebilmiş değiliz. Hem Mısır'da hem burada kolayca kullanabileceği, yani özellikle Türkçe karakter içermeyen ve kısa isim önerilerine ben de açığım :KK70:

merhaba. benim de detaylıda mide görünmüyor, mide 50 dakikada bir bolaştım yapıyor bebekte ve boş anına denk gelmiş olabiliriz demişti. kendi doktoruna gittiğinde o da baksın, yine görünmezse tekrar detaylı için randevu al dedi. bazen midede sorun olabiliyor falan demişti. 1 hafta sonra kendi doktoruma gittim, mide cebi görünüyor sorun yok dedi. sizin de inşallah sorun yoktur.
İnşallah sorun yoktur sizin adınıza da çok sevindim ancak ben Sorgun da yaşıyorum normalde ayrıntılı ultrasona Yozgat'ta girdim ordan apar topar Ankara'ya geldim ankara da 2 dr daha gördü toplamda 3 dr aynı şeyi söyledi hatta perinatologda aynı şeyi söyledi bana da 1 hafta sonra gel dediler ama 3 dr aynı şeyi söylediği için biraz umutsuzum açıkçası özofagus atrezisi diye bir hastalıkmış sanırım o benim gibi olan var mı diye buraya yazmak istedim

Kızlar merhaba 🌸 size bir şey danışmak istiyorum. Benim klinikte bir doktora gidiyorum, detaylı ultrason için ben bakarım eğwr gerekli görürsem gönderirim derim, muayenelerde tek tek bakıyor ama içimde kalır mı acaba detaylı? Sizin fikriniz ne acaba? Benim yerimde olsanız ne yapardınız?
Benim Dr um da öyle dedi kontrole gittim kendi gayet güzel baktı ben bir problem görmüyorum ama yine de riskli gebelik olduğun için perinatolojiye ayrıntılı ultrason yaptirmani oneeirim dedi bende ayın 14 üne randevu aldım ama çok kararsızım gidip gitmeme konusunda sonra bir şey çıkar da pişman olurum diye korkuyorum

Ben asıl bombayı atıyorum ortaya. Hapşırınca ya da öksürünce idrar kaçıran var mı? Sidikli oldum bu yaştan sonra. Birkaç damla kaçıyor. 🤦‍♀️ Kegel egzersizleri yapmaya başladım, umarım işe yarar.
Ben aynı oksurunce falan kaciyo bildiğin 🤣 sarkma da var bende 3 normal doğum olduğundan bilemiyorum ileri haftalarda nasıl olurum

İnşallah sorun yoktur sizin adınıza da çok sevindim ancak ben Sorgun da yaşıyorum normalde ayrıntılı ultrasona Yozgat'ta girdim ordan apar topar Ankara'ya geldim ankara da 2 dr daha gördü toplamda 3 dr aynı şeyi söyledi hatta perinatologda aynı şeyi söyledi bana da 1 hafta sonra gel dediler ama 3 dr aynı şeyi söylediği için biraz umutsuzum açıkçası özofagus atrezisi diye bir hastalıkmış sanırım o benim gibi olan var mı diye buraya yazmak istedim
anladım, şifa diliyorum :dua:

Sağol canım Allah razı olsun bakalım kaderde ne varsa onu yaşarız. Sen nasılsın sonuçlar belli oldu mi riskin vardı 🥹
Cümlemizden. Bende bugün sordum laboratuvar yarın çıkacak demiş bekliyorum telaşla valla. Birde bendeki risk öyle bişeyki ameliyat vs gibi çözümü yok eğer pozitif çıkarsa yani bakalım hayırlısı ne diyim

Kızlar merhaba, kız bebis anneleri isim düşünmeye başladınız mı?? Benim aklımda senelerdir "ilay" ismi vardı ama son zamanlarda hangi arkadaşımın kız bebeği olsa isminin ilay olduğunu ögrendim. Hala bu isme sıcak bakıyorum ama sizler hangi isimleri düşünüyorsunuz? Belki fikir cikar :)
Asya düşünüyoruz bizde daha net karar veremedik 🙏🧿

Kızlar babybjorn muadili anakucağı kullanmış olan ya da kullanıp memnun kalan tanıdığı olan var mı? Malum bizimkiler ikiz olunca bazı şeyleri tekrar değerlendirmek gerekti🙂↔️
Ben Elele markasinin elektrikli ana kucağını düşünüyorum ama daha almadık oncekilerde de kullanmadım

Kizlar banyo yapıyordum su geldi gibi oldu snra dedim herhalde idrar dur diye düşündüm snrada kanamam oldu hemen acile geldik kanama nedeni belli değil ama s u mu diye bakiyolar suyla beraber kanama olabilir dendi suy sa yatiricaz deri test sonucu bekliyorum ama bebek iyi durumda sorunu yok kanama neden oldu belli değil
Çok geçmiş olsun canım 🙏🏼

Enfeksiyon kaptığımda bana da ilk gün parol içerikli serum takmışlardı. Sonraki günlerde crp yükselince antibiyotiğe başladık. Parol hap olarak da gebelikte kullanılabiliyor, rahat olun o yüzden. Geçmiş olsun. 🌺
Öncelikle çok geçmiş olsun, böyle durumlarda kar/zarar dengesine bakarlar, mesela ateşinin yükselmesi, serumun içindeki etken maddelerden daha fazla zarar verebilir mantığıyla belirli bir tedavi protokolü uygulayabilirler. Ancak doktorunuz gebeliği biliyorsa ve içinde sadece parol var dediyse sorun olacağını düşünmüyorum. İçiniz rahat olsun bence. Tekrardan geçmiş olsun ❤️
Teşekkür ederim kızlar

Kızlar selam eşimle kavga ettim az önce baya tartıştık bebişim de hareket etmiyor çok korkuyorum bişey olmuşmudur acaba üzüntüden
Kuzum çok uzuldum esinle tartismana. Ben bir donem cok stres yasayip aglamistim doktora sordum, aglamak bebege degil sana zarar verir korkma demisti. Uyuyordur bebisin korkma hic

X