Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    227
Hanımlar bende sık sık karın ağrısıyla büyük tuvalete cıkıyorum arada belden ağrı vuruyo geçiyo isal deilm yarı kabız gibi ama rahat cıkıyorum bugün 3 kere cıktım normal mi ya ilk kez oluyor🙄

Hanımlar bende sık sık karın ağrısıyla büyük tuvalete cıkıyorum arada belden ağrı vuruyo geçiyo isal deilm yarı kabız gibi ama rahat cıkıyorum bugün 3 kere cıktım normal mi ya ilk kez oluyor🙄
Ben de sizinle aynı durumdayım. Bazen 2 kere çıkıyorum karın ağrısıyla bazı günler hiç çıkamıyorum.

16 idi 5 günlük iken yatış verilmedi. Sağlık ocağı ebem de takip edelim dedi doğum kilosuna dönmüştü 5 günlükte 8 günlük ebeye yine gittim 10 Gr kayıp var dedi renkte de açılma yok sarı dedi çocuk doktoruna götür aklımiz kalmasın dedi. Gittik kan verildi 16.8 çıktı iniş yok artış var yatış verildi çünkü beslenme problemi de yok mecburen fototerapi dedi. Araştırıldı hamd olsun başka bir sey çıkmadı. 1. gün fototerapi verildi 14 e düştü ertesi gün 11 e düştü fakat ikinci gün ışık verilmedi ztn gözlem altında tuttular dün öğlen çıktık yarında kontrol var. Şuan hamd olsun gözleri daha açık en zoru uyku hali uyandiramamak çok yordu
Anladım Rabbim yavrularımızı korusun, bizde bugün 17 yi görünce yarın bidaha alalım dedim acaba ben 1 gün daha bekleyip gitsem mi diyorum belki düşer diye, ağla ağla gözlerim şişti benden almaları düşüncesi çok üzüyor daha zaten yeni kavuştuk bu kokuya bide küçücük cana kıyamıyorum kan al falan neyse ben yarın gidiyim en iyisi

Bende de durum aynı canım 38+2 bugün pazartesiye kadar doğdu doğdu yoksa bavulunu al gel dedi zaten 2 hafta öndeydi inşallah bu ara doğar yoksa 39+1 olur pazartesi yani nasıl dogururum bilmiyorum 😳
Benim de salı tam 38 oluyor haftası ama işte 4 üzerine çok geçmemeli diyetini sıkı tut sebze ye meyve karbonhidrat tatlı yasak dedi işte. 1 hafta da bile 500 gramı geçmemeliyim bakalım ikimize de rabbim kolaylık versin inşallah 😢

Anladım Rabbim yavrularımızı korusun, bizde bugün 17 yi görünce yarın bidaha alalım dedim acaba ben 1 gün daha bekleyip gitsem mi diyorum belki düşer diye, ağla ağla gözlerim şişti benden almaları düşüncesi çok üzüyor daha zaten yeni kavuştuk bu kokuya bide küçücük cana kıyamıyorum kan al falan neyse ben yarın gidiyim en iyisi
Bunu geciktirmek çok kötü sonuçlara sebep olabilirmis ben de çok ağladım insan eve dönünce daha da zor geliyor. Ben eğitim ve araştırmaya gidince yatış verdiklerinde sevk olduk başka bir hastaneye şansıma hastanede günde 3 kere bebegimi emzirebiliyordum, altını değiştiriyordum, ten teması yapabildim. Uyutup öyle teslim ediyordum. Bir nebze iyi geldi ama eve dönünce koymuştu onda da kendimi saçma sapan işlere verdim ve süte odaklandım sağıp gece icmesi için verdim. Ama günden güne iyi görmek gözlerinin açıldığıni görmek sifalanmasi çok güzel. Geciktirme baktır belki de düşmüştur çok geçmiş olsun canım

Amin inşallah. Evet dün detaylı ultroson yapıldı doppler felan uzman doktor da iki hafta geriliği var dedi. Perşembe günü 2500 gram çıkmıştı detaylı ultrason da 2400 çıktı tabi artı eksi hata verebilir dedi yetersiz beslenmeden 37. Hafta sezeryan olmani öneririm dedi. Kendi doktorum takipte olacak iki günde bir durumun gidişatına bağlı süreyi biraz daha uzatabilir yada hemen sezeryan olabilir diyor pazartesi günü net bir karar verilecek hayırlısıyla inşallah
Benimde böyleydi. Normal dogdu. 2200 dediler. 2700 doğdu. 36+5te

Bunu geciktirmek çok kötü sonuçlara sebep olabilirmis ben de çok ağladım insan eve dönünce daha da zor geliyor. Ben eğitim ve araştırmaya gidince yatış verdiklerinde sevk olduk başka bir hastaneye şansıma hastanede günde 3 kere bebegimi emzirebiliyordum, altını değiştiriyordum, ten teması yapabildim. Uyutup öyle teslim ediyordum. Bir nebze iyi geldi ama eve dönünce koymuştu onda da kendimi saçma sapan işlere verdim ve süte odaklandım sağıp gece icmesi için verdim. Ama günden güne iyi görmek gözlerinin açıldığıni görmek sifalanmasi çok güzel. Geciktirme baktır belki de düşmüştur çok geçmiş olsun canım
Sehir hastanelerinde anne çocuk için oda var. Benim oğlumda kaldı. Nerede yaşıyorsunuz? Yozgatta öyle.

Bende bu sabah doğurdum kızlar. 37+2 de kilosu geriden geliyor diyr sezaryen oldum. 2260 doğdu. Sağlıklı çok şükür ama memeyi emmedi bir türlü :KK43: Mama verdiler bide elle sağıp kapakla verdiler. Sonradan gelişir mi bu emme refleksi yoksa bir sorun mu var acaba:KK43:
Geç gelişiyor ama gelişir. Benimki 2 haftalık oldu daha yeni yeni emmeyi güzel yapıyor. Önceden çok zorlanıyordy

Benimde böyleydi. Normal dogdu. 2200 dediler. 2700 doğdu. 36+5te
Ayy hadi inşallah benim birkaç gündür sancım var hafif NST de sancım olduğunu söyledi doktor ve cumartesiye kadar bekleyelim şuan suyu ve hareketleri iyi dedi belki kendi sancin artar normal doğum yaptırabiliriz dedi cumartesi ye kadar acilmam olmazsa doğum için gün vericem dedi

Bende bu sabah doğurdum kızlar. 37+2 de kilosu geriden geliyor diyr sezaryen oldum. 2260 doğdu. Sağlıklı çok şükür ama memeyi emmedi bir türlü :KK43: Mama verdiler bide elle sağıp kapakla verdiler. Sonradan gelişir mi bu emme refleksi yoksa bir sorun mu var acaba:KK43:
Canim gözün aydın Allah analı babalı büyütsün 😊

2. Gebeliğim hiç alttan muayene olmadım çatı muayenesi olmadım doktorum ikisinde de farklı ama aynı görüşte doktorlar yapmıyolar yani nst ilk 36 da girdim bide bugün 37+5 te girdim sonra da doğumu bekliyoruz doktor başka da bişey demedi kilosu ve boyu usg yanıltır doğru sonuç vermez diyor ama doğru geçen hafta bi doktor iri 3100 gr dedi ki normaldi bugün doktorum daha 2950 falan ne irisi dedi yine de takma böyle şeyleri dedi yanılma payı hep var dedi çatı muayenesi falan zaten yapmıyor öyle doğumu bekliyoruz yani sen rahat ol doğuracaksın gayet güzel işine git gidebiliyosan evde kurup düşünme bişeyler diyor 🤣🤣🤣doktorumun rahatlığı beni de çok rahatlatıyor valla

Bi kaç doğum oldu gördüm ama tek tek alıntılayamadım gözünüz aydın kızlar. Rabbim analı babalı büyütsün, evlatlarınızla sağlıklı sıhhatli nice güzel seneleriniz olsun inşallah 🧿💖🌸

X