Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
canım eğer mümkünse muz ve süt shake yapıp iç o bebeği çok besliyor kuzenim de dinlendi çok bi de bu shake içti bebişi çok besliyor (tabii şeker yoksa) amin amin Aminnn

canım eğer mümkünse muz ve süt shake yapıp iç o bebeği çok besliyor kuzenim de dinlendi çok bi de bu shake içti bebişi çok besliyor (tabii şeker yoksa) amin amin Aminnn
Şeker yok Allah'a şükür. Evdeyken hep yapıyordum hatta yulaf bile ekliyordum ama hastanede olunca maalesef ki böyle bir şansım yok. Kuruyemiş falan yemeye çalışıyorum elimden geldiğince, birde zaten burda da yapicak birşey yok genelde yatıyorum

Şifa olsun hiç takma kafana öyle hızlı toparlıyorlar ki doğduktan sonra Allahın izniyle sütün yarayacak hemen tosbik olacak yavrun

Evet akıntı artiyr baskı regl hepsi 1hafta zor geciyr ama bı sekilde geçiyor eninde snunda o gün geliyor ben spinal girdim ama kapıdan girer girmez sedasyon istedim o paniği korkuyu kaldiramadim hemen sedasyon verdiler az bişe bebegide gösterdiler ama narkoz en iyisi sanırım çıktıktan sonra birsure snra ağrı başlıyor ben çok ağrı çekince aldolan diye bı ağrı kesici verdiler o iyi gelmişti o meşhur laf varya bunlar daha iyi günlerin diye biraz öyle oldu emzirme işi zor ama nihayetinde oda düzelecek bişe şekilde sanırım

Gözün aydın canımmm. Allah size bağışlasın, analı babalı büyütsün inşallah. Her şerde vardır bir hayır. İnşallah bize de nasip olur. Annelik konusunda da öneri ve tavsiyelere açığız. Deneyimlerini paylaş bizle

Kızlar bunu özellikle yazmak istedim . Bende sezeryanle ilgili çok korkuttular ama inanın öyle inanılmaz ağrılı desteksiz kimse olmadan gecmicek bi süreç değil . Evet ağrı oluyor ben yataktan kalkıp yatamam tek sanıyordum . Hiç öyle değil gayet çocuğuma da bakıyorum hareket te ediyorum . Ağrı sızı söylenildiği gibi değil zorlukları var evet dikişler ağıriyor . Hareketlerin kısıtlı ama kısa bi süre için . Gaz olayı hastanede çıkıyor zaten 2 gün orada kalınıyor . Eve gelince belli bi seviyeye gelmiş olunuyor . Gayet sezeryab pozitif bi doğum hikayem oldu benim . Tek üzüldüğüm şey ameliyathanede tek olmamdı . Eşimi dahil almadılar biraz geriliyorsun ister istemez ama inanın sonu mükemmel sonrası asil süreç zaten hepinize sağlıklı güzel hayırlı doğumlar kızlar

Birileri şu şekilde anlatınca inanilmaz rahatlıyorum. Tabiki herkesin doğum süreci farklı ama pozitif bisey dinlemek okumak daha rahatlatıyor insanı. Ben şunu merak ediyorum sezeryanla ilgili. Planlanan günden önce suyu gelen falan var mı. Gerçi gelse de cat diye kimse dogurmuyor ama plansız bisey olursa daha çok panik yaparım sanıyorum diye tedirginlik yasiyorum.

Ayy Allah razı olsun sizden burayı yeni okumaya başladım listede adım yok ama 36 haftalik hamileyim cevremdeki herkes hersey den o kadar çok korkutuyor ki inanın psikolojim bozuldu bunu okuyunca rahatladım bebeğinize ve size güzel bi ömür diliyorum darısı biz dogurmayanlarin başına

Canım hiç tedirgin olma evde plansız gelirsede inan daha az stres panık yaparsın belkide hiç yapmazsın. benimde planlıydı ilk ama erken gelince sancıyla kanamayla evde de acılmam 5 6 cm olmuştu ben çok rahattım normalde panik biriyimdir hemen ağlarım. Evdeyken hiç stres yapmadım ağrılarım cok vardı geçmeyince sabah gittim doğum başlamış diyince kayış koptu bende tabii evdeki halimden eser yoktu

Gözünüz aydın
Allah analı babalı büyütmeyi nasip etsin inşallah

Hangi hastanede doğum yaptınız refakatçi almadılar

Bende 15 gun once 2.sezeryanini olan biri olarak soyleyebilirm ki ilk kalkmak genelde zordur kalktiktan sonra bol bol gezin hic oturmayinikisinde de eve geldikten sonra is yaptim 3 4 gun sonrasinda da disari ciktim. Agri sizi tabiki oluyo ozellikle oturup kalkarken ama bu dayanilmicak baskasins muhtac oluncak bisi degil. Bence 7 kat kesmeye bu kadar cabuk iylesmek o da Allhin hikmeti

Selam benim doğumum normalde kasımda burda bunu görünce yazmak istedim. Benimde ilk doğumum ama bir doğum eğitimine katıldım öncesinde. Orda söyledikleri şey suyun gelmesi demek bizim düşündüğümüz kadar panik yapılacak bir şey değilmiş. Hatta vajinal bir doğum gerçekleşecekse 18-24 saat beklenebilirmiş. Sadece böyle durumlarda en kısa zamanda doğum yapacağımız hastane ile ya da doktorumuzla iletişime geçmek önemliymiş. Riskli bir durumda zaten çok kısa sürede hazır olup 10 dakika içerisinde bizi operasyona alabilirlermiş. İlk doğum kasılmalarını bekleyip öyle sezaryene alınan insanlar da varmış bu arada planlı bir sezaryen yerine. Yani bence içinizi ferah tutun. Her şey sağlıkla, zamanında, güzelliklerle olsun

Bana da herkes bir şey söylüyor, spinal olacağım deyince ol da gör bilmem neyinkini falan diyorlar gerçekten yoruluyorum ya.
Senin güzel geçmesine çok sevindim maşallah diyorum

Ay çok teşekkür ederim destek olan ne çok insan var ya gerçekten. Hepimiz için hayırlısı olsun inşallah ilk defa anne olacağım ne hissedeceğimi bilemediğim karmaşık yoğun duygularla da baş etmeye çalışıyorum inşallah herkes için kolay sağlıklı doğumlar olur

Herkes aynı tavsiyeyi veriyor. Kalk mutlaka kalk umarım söylediğiniz givi olur bakalım hayırlısı hakkımızdaa

Herkes aynı tavsiyeyi veriyor. Kalk mutlaka kalk umarım söylediğiniz givi olur bakalım hayırlısı hakkımızdaa
Ay birisi bana dedi ki ilk kalktığımda bağırsaklarımın düştüğünü hissettim. Ya nasıl korkunç geldi bana anlatamam buraya da yazmak istemezdim ama cidden çok kötü olmuştum duyunca

Ay birisi bana dedi ki ilk kalktığımda bağırsaklarımın düştüğünü hissettim. Ya nasıl korkunç geldi bana anlatamam buraya da yazmak istemezdim ama cidden çok kötü olmuştum duyunca
Normal dogum yapanlar nasil ki dogum oncesindeki son yarim saatin cok sancili oldugunu soluyosa sezeryaninda ilk kalkisi sancili. Sonucta acisiz dogum yok

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…