Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Merhaba ekim anneleri inşallah sağlıkla kucağınıza alırsınız bebeklerinizi. Ben Aralık anneleri grubundayım daha orada sancısı olan çok olmadığı için sizler o dönemi atlattığınız için sizlere sormak istedim. Cevaplarsanız sevinirim. Bugün 28+4 oldum yaklaşık 1 buçuk iki haftadır 5 /10 gün arasında bir sancı yaşıyorum ilk başlarda gaz sancısı gibi kendini hissettiriyordu sonra normal sancıyla döndü 5/10 dakika sürüyor 5 günde bir felan oluyor ama şiddeti o kadar yüksek ki hiç doğum yapmadım ama bence doğum sancısına benziyordu. Doktoruma sordum anlattım sancı da kasılma da yaşarsın normal dedi, etrafımda doğum yapanlara sordum bizler yaşamadık dediler ki bu insanlar kaç kere doğum yapmış kişiler korkmaya başladım doktorumu mu değişsem ne yapsam bilemedim sizler yaşadınız mı bu şekil de

ayy edosko seni gördüğüme sevindim inşallah iyi geçmiştir hamileliğin
bende 33+4deyim çok şükür sıkıntısız geldim bugüne kadar
karın sertleşmesine yalancı sancı diyorlar işte vücudun hazırlıyor kendini
ne var ne yok nasılsın
Valla iyiyim. Agrim yok.ilk donemler bulantim vardi.. su an gerilme var :) 70lere varan sanci cikti ama.bisey demedi.dr.
Sen nasilsin.

Merhaba ekim anneleri inşallah sağlıkla kucağınıza alırsınız bebeklerinizi. Ben Aralık anneleri grubundayım daha orada sancısı olan çok olmadığı için sizler o dönemi atlattığınız için sizlere sormak istedim. Cevaplarsanız sevinirim. Bugün 28+4 oldum yaklaşık 1 buçuk iki haftadır 5 /10 gün arasında bir sancı yaşıyorum ilk başlarda gaz sancısı gibi kendini hissettiriyordu sonra normal sancıyla döndü 5/10 dakika sürüyor 5 günde bir felan oluyor ama şiddeti o kadar yüksek ki hiç doğum yapmadım ama bence doğum sancısına benziyordu. Doktoruma sordum anlattım sancı da kasılma da yaşarsın normal dedi, etrafımda doğum yapanlara sordum bizler yaşamadık dediler ki bu insanlar kaç kere doğum yapmış kişiler korkmaya başladım doktorumu mu değişsem ne yapsam bilemedim sizler yaşadınız mı bu şekil de
Canim öncelikle hayırlı olsun. Panik yapmana gerek yok cook normal surecler herkesin her doğumu farklı ve her hamilelik serüveni farklı.oluyor. özellikle suyun gelmesi kanama vs gibi bir durum yoksa doktoruna güven ve sıkıntı yapma. Kasılma problem olmamalı zaten. Dinlenince geçen hiç bir şey sorun degil aslında:)

Valla iyiyim. Agrim yok.ilk donemler bulantim vardi.. su an gerilme var :) 70lere varan sanci cikti ama.bisey demedi.dr.
Sen nasilsin.
iyiyim heyecanla bekliyorum minnoşumu bende ilk 3 ay çok çok uyumak dışında bişe yaşamadım çok şükür
sancı 100den sonra dikkate alıyorlar diye biliyorum belki o yüzden bişe dememiştir

iyiyim heyecanla bekliyorum minnoşumu bende ilk 3 ay çok çok uyumak dışında bişe yaşamadım çok şükür
sancı 100den sonra dikkate alıyorlar diye biliyorum belki o yüzden bişe dememiştir
Çoğu cihaz en fazla 100 ölçüyor zaten 70 bayağı sancı ama düzenli değil diye doktor telaşlandırmamıştır. Çünkü düzenli olması da önemli

Acaba ne olur ne olmaz diye hastaneye sma comfort mama alınmalı mı?
Merhaba benim bebek emmedi bugün 3.gun hep elle sahip kaşıkla ağzına verdim pek süt olmadı buyuzden bı noktada vermek durumunda kaldık ama hastane de bu durumda mama veriyolar az bişe numune ihtiyaç halinde sonradan alınır bence okadar az kullanıyorsun ki zaten çay kaşığı ucu kadar bir lokma suya verdikleri yetiyor ilk etapta

Canım ben dr uma doğum çantası hazırladım ama kafama göre internetten baka baka hazırladım özel istediğiniz birsey veya liste var mı diye sordum.

Mama koydun mu dedi yok dedim
Süt sagma makinasi koydun mu dedi. Aldım ama koymadım dedim

Tamam bu ikisini koyma gerisini ne koyarsan kabul dedi
Ben süt sağma Makinesi koydum iyi oldu koydugum sütüm gelmedi bebek meme ucum pek yok gibi oldu ağzına alamadı emmedi süt sağma makinasiyle memeleri uyardık ancak ama iyi oldu makineye bile süt gelmedi benim bence konmalı hazır aldıysanız evinizde varsa

Ben de düşünmüyordum canım ama birkaç gündür artik kafa yormaya başladım istemsizce😀 sen de akışına bırakmışsın belki de en iyisini sen yapıyorsun

Allah sağlıkla kavuştursun canım insallah kolaylıkla gelsin bebisin🌺. Ben de yalnız sayılırım, annem hayatta degil. Ama sonra Allah büyük yoluna koyar bir şekilde diye düşünüp kendimi üzmemeye calisiyorum.
Daha zaman var diye belkide. Bir kaç gün kalınca görücem ben kendimi 😅

İyi akşamlar canlarım. 37+0 selamlar. Dün dr kontrolüm vardı 2966 50cm boy olmuş. Daha kanala da girmemiş bu hafta cuma son kontrolüm olacak. Sezeryan planladığımız için cuma günü tam tarih netlestirecegiz dedi. Tabi olur erken gelmek isterse kendi bilir yani ama gelmesin tabiii 🤣 bu aralar asiri ne hissedecegimi bilmediğim duygular yaşıyorum.
Korku + heyecan + olur olmadık panik + olur olmadık sakinlik + gereksiz gerginlik gibi 🤣🤣
Tabi kanala girmemesine rağmen inanilmaz bir batma hissi ağırlık hissi yaşıyorum. Yani otururken ayaktayken hatta yatarken bile hissediyorum. İşin aslı nasıl sakinlesicem bilmiyorum 🤣 öyle işte konuşup içimi döktüm kbakmayinnn güzeller güzeli anneler öpüyorum sizi ve bebisleri ❤️🫶🏻
Selam ben bu kilodayken sezeryanla 38+2de aldılar epey bı küçük bizimki ama sağlıklı sorun yok bu hafta biraz zor geçer kendine yapicak iş çıkar ben bolca kurabiye yapıp dolaba atmıştım gercektn ruh hali çok karışık oluyor sezeryan olacaklara da tavsiyem bu hafta kabız olacak biseler yemeyin yumuşak şeyler tüketin gaziniz olmasın gaz işi zor bide büyük abdest yapmak zor son hafta yumuşak şeyler yiyin

38+2’deyiz, son dört gün kaldı bugünü saymazsak, heyecan artıyor :)

Eklentiler

• IMG_0531.jpeg
    IMG_0531.jpeg
    69,8 KB · Görüntüleme: 7
Canim öncelikle hayırlı olsun. Panik yapmana gerek yok cook normal surecler herkesin her doğumu farklı ve her hamilelik serüveni farklı.oluyor. özellikle suyun gelmesi kanama vs gibi bir durum yoksa doktoruna güven ve sıkıntı yapma. Kasılma problem olmamalı zaten. Dinlenince geçen hiç bir şey sorun degil aslında:)
Teşekkür ederim yani etrafımdakiler biz yaşamadık diyince strese girdim şiddeti yüksek sancı yaşıyorum ama geçiyor korkutuyor beni yine de

Ben süt sağma Makinesi koydum iyi oldu koydugum sütüm gelmedi bebek meme ucum pek yok gibi oldu ağzına alamadı emmedi süt sağma makinasiyle memeleri uyardık ancak ama iyi oldu makineye bile süt gelmedi benim bence konmalı hazır aldıysanız evinizde varsa

Evimde var canım koyma diyince koymadım perşembe gideceğim kendi evime o zaman alayim bari teşekkürler sen nasılsın bebis nasıl süreç nasıl gidiyor

valla bılmıyorumkı.. kızımda ıste sunı sancı almıstım hıc sancılanmadım. bana etkı etmıyor :) bu erken gelecek herhalde

Çoğu cihaz en fazla 100 ölçüyor zaten 70 bayağı sancı ama düzenli değil diye doktor telaşlandırmamıştır. Çünkü düzenli olması da önemli
kağıdı aldı dr. 40 fılan oldu 2 kez sanırım en fazlası 70 di . sezeryan olacağım zaten gun de vermedı henuz. onumuzdekı haftayada bakalım dedı.

ama ıste 70 cıktıgında karnım cok az hareketlı ıdı. o 70 ıse su an 140 vardır :)
karnım tok olacakmıs. hıc aklımda yoktu. actım o zaman. neyı etkıleyecek bakalım. bu hafta netlesır

Süt sağma makinesi için niye öyle dedi ki acaba :/ çok işe yaradığını okumuştum hep. Ama mama için hastanelerde koymayın dendiğini okumuştum ben de, kendimizi şartlamayalım diye sanırım :/ ama ya lazım olursa? O gün aramaktansa yanımızda mı olsa acaba diye düşündük eşimle
Valla hastanede ihtiyacım olmadı ama Suan her gün sağıyorum çok çok kritik bence tavsiye ederim

kağıdı aldı dr. 40 fılan oldu 2 kez sanırım en fazlası 70 di . sezeryan olacağım zaten gun de vermedı henuz. onumuzdekı haftayada bakalım dedı.
Hakkında hayırlısı olsun sayıdan çok düzene bakıyorlar benim 40-60 arası çıktığında tekrar istemişti nst çünkü düzenli gelmişti tam o an. Ama sonraki nst düzensiz olunca benim doktorum da önemsemedi

Evimde var canım koyma diyince koymadım perşembe gideceğim kendi evime o zaman alayim bari teşekkürler sen nasılsın bebis nasıl süreç nasıl gidiyor
Süreç baya bir zor sezaryan ağrı çok gaz sıkıntı bebek emmiyor süt bugün 3.gun azıcık geldi emzirme zor bir süreç lohusa sendromu yasiyrm aglamankrizleri falan Allah herkese yardımcı olsun

X