Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Anestezi teknikeri olarak konuyu dair mesaj atacakken yazınızı gördüm. Çok yerinde güzel anlatmışsınız. Bende hep söylerim; herhangi bir komplikasyon yoksa keyfi olarak genel anesteziye karşıyım. Sezaryen + sedasyon normal doğumdan sonra en güzeli. Sezaryen olan çoğu gebelerede arka planda farketmeden de olsa genelde sedasyon yapılır ki heyecanı hafiflesin tansiyonu yükselmesin diye. Keyiflidir ve hızlı işlem olur.

Masaj ya da karına bastırma gibi bi durum olmadı. Çok güzel de bağ kuruyorsunuz emin olun. Ya inanın ağrı acı hepsi geçiyor yeterki bebeğiniz sağlıklı olsun onu yanınıza verdiklerinde zaten gözünüzü ayıramıyorsunuz o tüm acılarınızı unutturuyor Sadece bu süreçte destek çok önemli eşiniz ve 1 kişi daha kalması lazım yanınızda en az 1 hafta. Neden derseniz sizin göreviniz onunla temasta olmak ve sadece emzirmek olacak kişisel bakım ve ev işleri için 2 kişi dönüşümlü bakarsa musmutlu geçirirsiniz ilk haftayı da. 1 hafta sonra zaten hiç ağrı kalmıyormuş. Ben 5. Gündeyim ona rağmen her işi kendim görebiliyorum yine de çok riske atıp kendimi yormamak için fazla eğilip bişeyler yapmamaya çalışıyorum, bol bol dinleniyorum ve bebeğimi sarıp sarmalıyorum

Normal canım. Zaten yasakmış sana. Çok yorma kendini dinlene dinlene yap bari. Yarım saatlik periyotlarda yapmaya çalış. Mutlaka dinlen aralarda
çalıştığım için günlere bölerek yapıyorum akşamları, böyle böyle azaltırım diye düşünüyorum. Çünkü daha oğluşun kıyafetleri yıkanıp ütülenecek, bu sebeple bi taraftan bitsin diyorum ama bel ağrısı çok kötü oluyor

Benim de oyle oluyor kuzum 2 damla bile olsa asiri tuvaletim varmis gibi oluyor sık sık wc gidiyorum

Ben de daha başlamadım çamaşır işine deterjan alacaktım yakınlarda bebek mağazası yok. Mecbur İnternetten sipariş edeceğim. Çantam da hazır değil, eksiklerim devam ediyor. Stres olmaya başladım vallahi

Size bir şey sormak isterim , ben biraz panik olan bir insanım beni canlı canlı keserlerken uyanık olmak istemiyorum o yüzden eğer sezeryansa genel anestezi istiyorum ama sonrasını da sevmiyorum bir keresinde laparoskopi oldum ve genel anestezi sonrası o uyuşukluk beni mahvetti ama ameliyathane ortamında da uyanık olmak beni biraz geriyor hatta yanlış anlamayın doktorların hemşirelerin rahat rahat güle oynaya iş yapmasına bile tedirgİn oluyorum kendi kendime beni kesiceksiniz bu ne rahatlık diyorum bir de migrenim var genel anesteziden sonra bebeğimle ilgilenemem diye korkuyorum da doktor bana gerçi normal gözüküyor dedi onu bile nasıl yapacağımı bilemiyorum açıkcası siz ne önerirsiniz?

5 tane yenidoğan takımı derken yani 3 lü hastane çıkışından mı bahsediyorsun canım. Bende onlardan 3 tane var ve yenidoğan tulum filanda var yetmez mi acaba o zaman? Bir de 12 13 müslin anca yetti demişsin nelerde kullandın? Bende 2 ince 2 de kalın müslin var Tecrübelerini yazman çok güzel. Bebeğini sağlıklı bir şekilde büyütürsün inşallah Allah kolaylık versin

Simdi öncelikli kendinizi en iyi bilen kişi siz olduğunuz için söyleyeceklerimi kesinlikle en doğru şey olarak algılamayın çünkü bu işin kesin bir dogrusu yok, herkesin kendine uygun olan sekli var.
Yalnızca şunu söylemek isterim ki genel anestezi gercekten diger tüm anestezi çeşitleri icinde uygulayıcı açısından da uygulanan hasta açısından da en kompleks tür. Sezeryan bütününe baktığınızda bebeğinizin çıkışı ortalama 10 dakika, dikislerinizin tamamlanması ortalama 20-30 dk ile ortalama 35-40 dakika süren bir islem ve dedigim gibi aktif kismi 15 dakikayı aşmıyor. Bebeğiniz alındıktan sonra muhtemelen hemen yanınızda, gorus alaninizdaki bi bölümde ilk kontrolleri yapılıyor olacak. O an zaten onu izlemekten kendi gerçekliğinizden kopabileceginizi düşünüyorum. Bunların yanında işlemin öncesi ve sırasında tedirginliginizi kıracak bazı sakinlestiriciler kullanılabilir.
Genel anestezi islem sırasında tabi hicbir sey farketmeyeceginiz için çok konforlu gibi geliyor fakat sonrasında kaçınılmaz bir ağrıyı cok yakin zamanda, siddetli sekilde hiseddiyor olmak -özellikle bebeğimle ilgilenmek için altın saatler dedigimiz ilk saatlerimi bu kadar kendi derdimle geçirme fikri kendi adıma daha rahatsız edici geliyor.
siz derseniz ki benim o sıradaki gerginliğim beni sonrasındaki adaptasyonumda daha kötü etkiler o zaman uygun secenek genel olacaktır.
Ben bahsettiginiz durumda sakinleştirici takviyesi ile spinal denemek isterdim. Zaten aksi giden bir durumda genele dönebilme şansı hep var.

Kızlar merhaba, ast değerim 37 alt 63 ggt 15, Total billurilubin ise 0.66 çıkmış sizce gebelik koleztasi olabilir miyim psikolojik mi bilmiyorum dünden beri de hafif kaşıntım başladi bu konu hakkında bilgisi olan var mı acaba

Muhtis yazmissin helal canimmm sana nerede sen hemsiresin acibademdemi

1 tane 10 lu, 2 tane 5li hastane çıkışı, 2 tane de normal alt üst takım vardı yetmedi. Tulum almıştım ama çok büyük geldi onları da giydiremedim. Yani en az 3 4 tulum 3 4 alt üst takım anca yeter diye düşünüyorum yenidoğana. Müslin tek katlı olanlar her yerde kullanılıyor. Beşiğin altına üstüne serdim. Pusette var bir tane, beşiğin en üstünü örtmek için kullanıyorum ışık gelmesin diye, kucağıma alıp gaz çıkarırken omzuma kullanıyorum, emzirirken kullanıyorum, yataş junonun altına üstüne kullanıyorum, yine bu sallanır ana kucağının altına üstüne kullanıyorum yani aklınıza gelebilecek her yerde kullanılıyor öyle söyleyeyim . Direkt üstlerine yatırmak benim içime sinmiyor kolay yıkanabilir şeyler olmadığı için tercih meselesi tabiki Çok sağol Allah hepimize kolaylıklar versin

Hiiç panik olma. Doğuma maksimum 4 hafta var ve ben daha bugün yerleştirdim bebiktonun eşyalarını. Hastane çantamı da yarın hazırlayacağım Ufak tefek eksiklerimiz de var hâla. Çözülür, merak etme.

Daha 12 14 haftalıkken mayıs haziran annelerinin yorumlarını okurdum. 30 olduk 32 olduk çanta hazır odası hazır falan yazıyorlardı. Diyordum ki ne kadar acele ediyorlar 2 ayları var daha. Ama iş başa gelince öyle olmuyormuş ben de 31 haftadayım 2 ay var yaklaşık

Çok çok sağol teşekkür ederim

Kızlar korkularım geçmiyor. Biraz ağrım olsun bir şey olsun hemen doğacak bu çocuk diyorum ya
Şimdi size bir soru. Önlenemez bir erken doğum olursa, yani ciğer geliştirici vs yapılamazsa, 35+0 da mı bebeklerin ciğer gelişimi tamamlanmış oluyor acaba?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…