Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Canım bebeğin doğduğu zaman ve kilo durumu önemli. Benim arkadasım e bebekte satılan yeni doğan kıyafetlerini ilk doğduğu an giydirdiğinde ona tam olmuş. 1 2 hafta sonra bir büyüklerine geçmiş. Şimdi arkadas erken doğum yaptı bence ona yetmeyebilir o normal ve biz de bence 2 3 tane yeni doğan yetebilir. Erken ya da az kiloda doğar da yetmezse hemen birkaç tane daha gidip satın alınabilir ya da siparis edince de 2 3 güne geliyor. Şartlara göre ihtiyaçlar değişiyor diye düşünüyorum. Şimdi bir sürü yeni doğan alıp elimizde kalmasındansa 3 4 tane alıp yetmediğinde desteklemek daha mantıklı gibi geldi. Eltimin de bebeği 54 cm doğmuş ilk baş aldığı hastane çıkışı seslerini bir iki kere anca giydirmiş. Hiç giydiremediği olmuş. 41.haftada doğurmuş çünkü. Ne zaman doğacak bilemiyor ki insan

Canım valla bende bugün 34+1 im Salı kontrolüm ama bende de tuhaf şeyler oluyor baskı çok var asagida ve günlerdir her gün daha çok kasılma ufak ağrılarım da başladı erken doğum olur mu diye bende çekiniyorum bakalım Salı günü anlicaz çünkü değişik ağrılarım var belde arada kasikta arada

Hastanede ne kullandın kaçar tane yetti bez falan kiyafet

Allah yardımcımız olsun canım. Ben de bir iki gündür ufak kasık ağrıları yaşamaya başladım. Belki de artık son 4-5 haftanın belirtileri de bunlardır. Tecrübeli anneler ses edin hele
Senin bebiş baş geliş miydi? Bazen makat geliş olduğunda da aşağı baskı oluyor diye duymuştum. Daha çok kasılma olması normal, vücut kendini hazırlıyor artık. İnşallah salı günü muayenen güzel geçer, haber ver bize de. Nst çekilirse orada da görünür her şey ok mi diye

Canım bizimki bas asagi valla doğum yakın gibi hissediyorum bilmiyorum neden insallah yaniliyorumdur biraz daha kalmalı çünkü en azından 36 lara gelebilmeyi istiyorum

Benim bebiş baş gelişti en son. Doktor baskı hissedersin ama pozisyon da değişebilir hala yeri var demişti. O günden beri kaburgalarıma doğru hissediyorum hareketlerini. Sabahları da özellikle sol kasığımda sızlama hissediyorum. Bacağımı oynatamıyorum bir süre. Umarım normaldir bunlar.

Benim 31+4 su an ve bas gelis ama doktor nadirde olsa hala degisebiliyor dedi. Sag kasigima bazen elektrik carpmis gibi bir his geliyor sizliyor epey benim de. Onun disinda da karnimi son gunlerde acayip ittiriyor ya hani ben mi nazliyim acaba diyorum ama baya baya acıyor ve dansöz gibi fıkır fıkır oluyor

Canım bizimki bas asagi valla doğum yakın gibi hissediyorum bilmiyorum neden insallah yaniliyorumdur biraz daha kalmalı çünkü en azından 36 lara gelebilmeyi istiyorum
En iyisi muayenende detaylı sor, yaşadıkların normal mi diye. Sancılar/kasılmalar ile ilgili ritmik, düzenli olmadıkça korkmayın diyorlar. Benim 16. Haftadan beri yalancı kasılmalarım var şimdi de gün içinde sıkça oluyor. Bazen bir yerde şişme toplanma gibi bazen tüm karında sertleşme gibi. Biraz bünyesel tarafı da var işin ama sanırım herkesin son trimester zor dediklerini yaşıyoruz. İnşallah her şey zamanında olur Ben arada parol de alıyorum vücudu rahatlatsın diye. Kimler kimler ne ilaçlar kullanıyor yani.
Tamamen aynı durumdayım. 32. Haftamda baş geliş hale geçti benimki de. Hatta muayenede sordum neresi nerede diye. Tam tarif ettiğin gibi canım. Bacaklarından ötürü göğüs kafesime doğru hareketler, mide yanmam da oluyor özellikle geceleri. Başı da sol kasığın orada olduğu için özellikle son birkaç gündür sabahları kasıkta ve spesifik olarak solda hafif adet ağrısı gibi hissediyorum. Umuyorum normalizdir
Ben hala yoğun olarak magnezyum kullanıyorum. Bacak ağrıların için istersen dra danışıp kullan sen de ya da arttır.

Ben de kullanıyorum magnezyum. Çok şükür aşırı bacak kasılması falan yaşamıyorum ama o sabah bacağımın arasındaki o sızı dehşet bir şey ya

Kesinlikle öyle göbeğim inanılmaz sarsılıyor. Bazen yemek yerken yer sofrasına oturuyoruz. Muhtemelen ya ayağı ya dirseği ile göbeğimi deliyor resmen. Ay yırtılacak gibi hissediyorum diyorum. Eşim abartma küçücük şey o diyor dakikalarca içimi kazıyor eşime gel bak dokun nasıl sert canım acıyor diyorum. O dokunur dokunmaz beyefendi arazi.. Hani nerde, naz yapıyorsun, biraz abartıyorsun ifadelerine maruz kalıyorum doğsun ısırcam o ayakları

Yataş Juno’ya yatırmadan müslin sermeye gerek var mı ki kılıfı yıkanabiliyor :/

İyi akşamlar kızlar başlarda çok aktif olan arkadaşlarımız şimdilerde hiç görünmüyorlar . Nasılsınız kızlar her şey yolunda mı özlettiniz kendinizi arada da olsa bı şeyler yazın iyi haberler alalım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…