Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Benimde isimli tulumum geldi kızlar 🥰😇
IMG_7905.jpeg

Kızlar 4 günlük annelik serüvenimde sizinle olmazsa olmazlarımı paylaşacağım ama benim bebeğim prematüre olduğu için şartlar değişebilir. 5 tane yeni doğan takımım vardı kesinlikle yeterli gelmedi ç, kuzenime yıkattık 2. Gün ve 3 takım daha almak durumunda kaldık diğer türlü gün aşırı yıkayıp hazırlamak gerekiyor bilginiz olsun. Zıbın 6 7 tane vardı yetmedi ve bugün 6 tane daha aldık. Müslin örtü 12 13 tane vardı ve gerçekten tam yetti. Günüş kapaklar lansinoh göğüs kremi göğüs pedleri gerçekten olmazsa olmazmış benim göğüslerim çok yara oldu ve bu şekilde önlem almaya çalışıyorum. Bebeğiniz yeterli emmiyorsa mamadan çekinmeyin, emzirdikten hemen sonra çok az verirseniz kesşnlikle meme reddi yapmıyor ve doymuş oluyor. Sarılıktan korkmayın kızlar %80 her bebekte görülüyormuş. Sezaryen olacaklar ilk 3 gün biraz zor geçecek sonrasında kendi kendinize duş alıp kahvenizi yapıp içebiliyorsunuz biraz sabır sadece. Yine sezaryen olacaklar ağrım var diye yürümemezlik yapmayın, evet zor olacak ama organlarınız hızlı yerine oturursa iyileşme sürecinizde bir o kadar hızlı olacaktır. Doğum sonrası ağrı kesici antibiyotik kullanmaktan çekinmeyin bebeğimin sütüne geçer diye inanın ağrı kesici olmadan yaşayacağınız sürecin stresi bebeğinize daha zarar verebilir. Ben hep ağrı kesici istedim ve ebeler destekledi kimileri yaptırmayıp kan kusturuyormuş insanlara. Emziğe karşı ön yargılı olmayın 2. Gün kullanmam gerekti rahat uyuyabilmesş için çok sık vermedik tabi ki ama meme reddi asla olmadı. Son olarakta bebeğinizle bol bol ten temasında bulunun hem sütünüzü arttırıyor hormonlar hem de iyileşme sürecinizi arttırıyor. Emzirmekte iyileşme sürecinizi aşırı hızlandırıyor biraz sabır işi ama pes etmeyin biraz sabır sadece. Sormak istediğiniz bişeyler olursa seve seve yine cevaplarım şimdilik bu kadar güzel annelerim ❣️❣️❣️

Kızlar bugün de düzensiz minik kasılmalarla geçti. Ultrasona da girdim. Bebelerimden birinin suyu bitmiş🥲 yine de sorun yok dedi. Sürekli antibiyotik alıyorum. Doktor dünkü gibi sancım olmadığı sürece 2 hafta daha dursun istiyor. Ben de öyle istiyorum ama 2 hafta burda kalmak o kadar yüksek maliyetli ki ne yapacağımı bilemiyorum 🥺

Bende bilmiyorum ki dün doktorumla konuştum gastroenteroloji bölümü baksın bi dedi bulunduğum şehirde o bölüm yok şehir dışına gitsem dahikiyenin sevki gerekiyormuş pazartesi kontrolim var yine konuşacam bakalım şeker sıkıntısı bende de var dikkat ediyorum diyet listesine göre besleniyorum isteyen varsa listeyi paylaşabilirim baya normale döndü şekerim ama bu çıktı
Paylaşabilir misin farklı bişey var mı

Terazi burcu olarak yorum yapıyım ☺️ Terazi burcu kadını bakımlı olur güzel olur ortamda kendini belli eder. Arkadaş canlısıdır sosyaldir. Kötü yan olarakta kararsızdır ve dengesiz davrandığı da olabilir 😁 Başak burçları da daha temiz daha düzenli biraz daha disiplinli olabilirler başkada pek bilmiyorum başağı. Ben bir teraziseverim 😇😊

O
Yaa benimde işte en ufak bir fire veriyim 170 geçiyor insülinden korkuyorum acaba zararı var mı hiç bilmiyorum bu konuyu. endokrine gidiyorum ben listemi vercem salı günü o karar verecek zaten şu kasilmayla uğraşıyorum bide insülin çıkmasa bari başıma 🙄
merhaba canım. Bende şeker yüklemesinden beri diyetteyim. ölçe tarta en son geçen perşembe akşamı insüline başlattı doktorum. Bende senin gibi üzüldüm ama yapacaksın dediği için mecbur vurunuyorum😔 antibiyotik gibi hergün aynı saatte, 22.00 da eşim koldan vuruyor levemir 4 ünite. Acımıyorda gereksiz gerilim oluyor bana açıkcası. Değerlerimde 170 falan değildi. Açlıklarım hep 95-100 civarıydı. Kaçamak yaptığım gün 160 gördüm en çok toklukta. Diyetle devam ettiğimde onu da görmedim. Şimdi insülinden sonra da hep 95 çıkıyor açlık. Sanki pek de etki etmemiş gibi açıkcası. Tokluk şekerlerim zaten iyi gidiyor. Benim sabah ve öğlen açlık değerlerim hep sınır düzeyinde.

Kızlar 4 günlük annelik serüvenimde sizinle olmazsa olmazlarımı paylaşacağım ama benim bebeğim prematüre olduğu için şartlar değişebilir. 5 tane yeni doğan takımım vardı kesinlikle yeterli gelmedi ç, kuzenime yıkattık 2. Gün ve 3 takım daha almak durumunda kaldık diğer türlü gün aşırı yıkayıp hazırlamak gerekiyor bilginiz olsun. Zıbın 6 7 tane vardı yetmedi ve bugün 6 tane daha aldık. Müslin örtü 12 13 tane vardı ve gerçekten tam yetti. Günüş kapaklar lansinoh göğüs kremi göğüs pedleri gerçekten olmazsa olmazmış benim göğüslerim çok yara oldu ve bu şekilde önlem almaya çalışıyorum. Bebeğiniz yeterli emmiyorsa mamadan çekinmeyin, emzirdikten hemen sonra çok az verirseniz kesşnlikle meme reddi yapmıyor ve doymuş oluyor. Sarılıktan korkmayın kızlar %80 her bebekte görülüyormuş. Sezaryen olacaklar ilk 3 gün biraz zor geçecek sonrasında kendi kendinize duş alıp kahvenizi yapıp içebiliyorsunuz biraz sabır sadece. Yine sezaryen olacaklar ağrım var diye yürümemezlik yapmayın, evet zor olacak ama organlarınız hızlı yerine oturursa iyileşme sürecinizde bir o kadar hızlı olacaktır. Doğum sonrası ağrı kesici antibiyotik kullanmaktan çekinmeyin bebeğimin sütüne geçer diye inanın ağrı kesici olmadan yaşayacağınız sürecin stresi bebeğinize daha zarar verebilir. Ben hep ağrı kesici istedim ve ebeler destekledi kimileri yaptırmayıp kan kusturuyormuş insanlara. Emziğe karşı ön yargılı olmayın 2. Gün kullanmam gerekti rahat uyuyabilmesş için çok sık vermedik tabi ki ama meme reddi asla olmadı. Son olarakta bebeğinizle bol bol ten temasında bulunun hem sütünüzü arttırıyor hormonlar hem de iyileşme sürecinizi arttırıyor. Emzirmekte iyileşme sürecinizi aşırı hızlandırıyor biraz sabır işi ama pes etmeyin biraz sabır sadece. Sormak istediğiniz bişeyler olursa seve seve yine cevaplarım şimdilik bu kadar güzel annelerim ❣️❣️❣️
Merhaba Allah analı babalı büyütsün inşallah 😍 Ben de 31 haftalık hamileyim ve zaman ilerledikçe korkum artıyor açıkçası. Ben biraz sezaryen sonrası değil de ameliyat esnasından korkuyorum daha çok. Ama genel anestezi de almak istemiyorum açıkçası. O daha çok korkutuyor 😃😃 gözünüzden yaş getirtecek kadar ağrınız oldu mu ameliyat sonrası? Acının derecesini merak ediyorum. Bazı arkadaşlarım ağladım ağrıdan falan dedi de. Kimisi de çok kolay bir şey yok dedi. Genelde acı eşiğim iyidir eşim sen benden dayanıklısın der hatta soğukkanlıyımdır ama bu doğum olayı nedense korkuttu beni. Gördüğüm rüyaların etkisi belki de bilemiyorum

bir karar beni kadin dogumdan sogutan doktor oldu soguklugu ve mesefasinden dolayi onun sayesinde tup bebegim oldu gelisimj durdu ve kurtajda bana soyledigi cumlu yuzunden baya uzulmustum ozaman bir dakine duygu olarak empati yapacak birini bulacagim dedim ,esi cok sicak ilgili bir doktor ,ben beylikduzu medilife de zeynep hocaya gectim ilk gorusme cok olumluydu ve ilgiliydi baya empati duygusu yuksek bir doktor begendim tavsiye uzerine gittim bizim doktor musterimjz var o hastahanede doktor o tavsiye etti
Kesinlikle Sayın Yusuf Başkıran Hoca. Riskli ve ileri yaş gebeliğimle ilgili olarak fiziksel ve ruhsal kötü bir durumdayken hastanede, o anda, bize tavsiye edilmesi üzerine soluğu Yusuf Hoca'nın odasında aldık. İyi ki tanımışız kendisini. Samimiyetimle söylüyorum: Güvenilir, donanımlı, insan ilişkileri kuvvetli, öngörülü bir doktor istiyorsanız Bahçeşehir Liv'den Yusuf Başkıran Hoca'yı tavsiye ederim.
Evet müberra hocayı duymuştum. Kocasıyla beraber livde çalışıyorlarmış sanırım. Sadece biraz sert mizaçlı olduğunu duydum müberra hanımın. Yani çok güler yüzlü biri değilmiş. O yüzden başka doktor tercih ettim livde. Şuanlık çok iyi gidiyor baya ilgili bir doktor. Umarım öyle sürer. Peki medilife beylikdüzündeki mi

Yaaa deneyimlerini paylaşmışsın kendi adıma çok teşekkür ederim 🥰 çok haklısın bu zorlu süreçte kendimize eziyet etmeden, sürekli çok güçlü olmak zorunda gibi hissetmeden hareket etmekte fayda var. Eve geçmenize çook sevindim, Allah ayırmasın 🙏❤️
Kızlar bugün de düzensiz minik kasılmalarla geçti. Ultrasona da girdim. Bebelerimden birinin suyu bitmiş🥲 yine de sorun yok dedi. Sürekli antibiyotik alıyorum. Doktor dünkü gibi sancım olmadığı sürece 2 hafta daha dursun istiyor. Ben de öyle istiyorum ama 2 hafta burda kalmak o kadar yüksek maliyetli ki ne yapacağımı bilemiyorum 🥺
Canım ilaçlar, doktorlar şifa olsun inşallah 🙏😇 2 hafta daha dolduğunda neye tekabül edecek? Önlemini de aldılar çok şükür. Maliyet kısmında haklısın, sgk geçiyordu aslında, ona rağmen mi çok yüksek fiyatlar 😟 durumun stabil hale gelince daha az maliyetli bir hastaneye geçsen ya da devlete? Veya yatışını acil durum olarak belirtirlerse bir indirim bir şey olmuyor mu acaba?
Bu arada allah korusun küvözlük durumda olmaları da ayrı bir zorluk ve maliyet canım. Karnında ne kadar dururlarsa her manada daha iyi..

Terazi burcu olarak yorum yapıyım ☺️ Terazi burcu kadını bakımlı olur güzel olur ortamda kendini belli eder. Arkadaş canlısıdır sosyaldir. Kötü yan olarakta kararsızdır ve dengesiz davrandığı da olabilir 😁 Başak burçları da daha temiz daha düzenli biraz daha disiplinli olabilirler başkada pek bilmiyorum başağı. Ben bir teraziseverim 😇😊
Ben koç burcuyum, hep etrafımda sevdiğim anlaştığım insanlar koç aslan yay oluyor buna ek olarak terazi oluyordu.Bu üç burç özellikle nerdeyse istisnasız enerjisini en sevdiğim insanlar oluyor ve bi şekilde çekiyor beni , eşim de yay burcu 😍😂

O

merhaba canım. Bende şeker yüklemesinden beri diyetteyim. ölçe tarta en son geçen perşembe akşamı insüline başlattı doktorum. Bende senin gibi üzüldüm ama yapacaksın dediği için mecbur vurunuyorum😔 antibiyotik gibi hergün aynı saatte, 22.00 da eşim koldan vuruyor levemir 4 ünite. Acımıyorda gereksiz gerilim oluyor bana açıkcası. Değerlerimde 170 falan değildi. Açlıklarım hep 95-100 civarıydı. Kaçamak yaptığım gün 160 gördüm en çok toklukta. Diyetle devam ettiğimde onu da görmedim. Şimdi insülinden sonra da hep 95 çıkıyor açlık. Sanki pek de etki etmemiş gibi açıkcası. Tokluk şekerlerim zaten iyi gidiyor. Benim sabah ve öğlen açlık değerlerim hep sınır düzeyinde.
Ya benim de böyle aslında açlık hep sınırda 90-100 arası , yoklukta sorun yok bı kere 165 gördüm sadece.Ama genelde kaçamak yaptgmda oluyor böyle.Ama sanki açlık su sıra düzelmedi bı türlü yani 95 civarı falan.Vok da güvenmiyorum bu testlere kan tahlilinde farklı çıkıyor.Bide daha yeni gittik suyum fln da iyiydi.Bu haftalarda şeker bozuluyor diyorlar onla ilgili de olabilir.Bu hafta kaçamağı azaltacam bakalm nasıl çıkacak şekerim ona göre haftaya bilgilendirrm artık ama bu değerlere insülin gerekmez gibi geliyor bana

Kasılma nasıl oluyor tam olarak anlamam diye korkuyorum da.. sabah karnıma bıçak saplanır gibi bi ağrı oldu ama gün içerisinde hafifledi. Kasılma Varsa da ben bilmiyorum 🥲

Evde beklesen olmuyor mu orada gozetim altinda kalman lazim demi

Ben ekran kaydi aldim okurum aklima geldikce tesekkur ederim bilgi deneyim icjn canim benim

Olur diyet listeni atabilirsin acaba yaptığımız diyet mi sebep oldu bır de sende anı halsizlik oluyor mu
Yok hiç halsizlik hissetmedim ama kendimi yorcak şeyler yapmıyorum genelde diyet etkilememistir heralde ama neden olur bende bisey bulamadım doktora gidince haber veririm sanada
1724529605567869775642473174784.jpg
17245296454308323274017247831652.jpg

17245297029255360446262309488675.jpg

Meyve listesinde sadece üstte işaretli olanlari yemeliymisim aslında genel diyet listesi

X