2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Bende
Kızlar bu arada kanguru kullanmaya baslayan oldu mu? Sling aldim sevmedim daha ziyade evlik gibi geldi bana ve kanguru daha pratik gibi geliyor ne dersiniz kullanmaya ne zaman baslanmali kaçıncı hafta/ay
kraft var bende ablam vermişti erken sanki 2 ayligiz biz bacakları için sağlıklı olur mu ki

Büyük oğlumun da sağ kalça açısı sıkıntılıydı, çift bez taktik, tulum patiksiz bile olsa giydirmedik, sonraki usg de diğer kalça ile eşit çıktı. Ne bogumlarinda eşitsizlik vardı ne bacak boyu birbirinden farklıydı ne de yana yatirdigimda dizler degmemezlik etmiyordu ama milimetrik fark bile olsa açıda, ileride etkilenmesin diye takip gerekiyor demişti bizim doktor. Tulum giydirmeyi yasaklamıştı, bacak arası genişliği fazla tutun demişti, kucaktayken bacakları birlestirmeden ayiririp tasiyorduk, duruma göre yenidoğan destekli kangru alabilirsiniz demişti ama gerek kalmamıştı, biz çift bez takarak bacak arası genişliği artırıp 1 ayda normale döndürdük. Sen de endişe etme, o dönem bizim doktorumuz da çoğu bebekte hatta kendi kızında da aynı durum olduğunu, bir iki aya dikkat edilirse duzeldigini söylemişti.

Hep öyle olur zaten şapur şupur öperler hasta olunca da en korumacı onlar sanki kendi çocuklarıymış gibi benimkide geçen gün akrabalar gelsin de seni gönderir öper severiz biz sen sevdirmiyorsun öptürmüyorsun diyor hasta olunca da gelip siz sabahlarsınız dedim ters ters ona bile bakarız tabi biz sana gerek yok iyileştiririz biz hemen diyor gelde öldürme afedersin her boku yapıyorlar hasta olunca da anne koruyamadı anne hasta etti oluyor nasıl doluyum valla bende anlatamam
Menenjit ne zaman oluyor onu bize kimse söylemedi bu 2. Ayda 3 lü aşı vurunduk onlar değil miydi ? Birde sağlık ocağında da hastanede de yapıyorlar canım ama rotayı evde kendin bile yapabilirsin ben hastaneye götürdüm pişman oldum birden sıktılar çocuğun genzine kaçtı kıpkırmızı oldu öksürmekten evde damla damla yuttura yuttura yapabilirsin bence
Anne baba uzunsa olabilir benim eşim 193 bizimde 45 doğmuştu 2. Ayında 62 ölçtüler şuan 3. Ayı 67 oldu evde metre varsa kendinde ölçebilirsin ben kontrole gitmeden evde kendim bi ölçüyorum emin olmak için

Ne kadar ciddiyetsiz bir kadın. İlerlemiş yaşına rağmen bı anneye nasil bu kadar kötü bı üslup kullanabiliyor. Bir kadına hele de yeni anne olmuş birine çocuğunun bakımında sen gereksizsin demek ne büyük aymazlık. Ne diyim Allah zeka yaşı yetmeyenleri espiri yapmaktan men etse keşke.

ay içime su serptin canım ya ben kendim de kontrol ediyorum sık sık teyzem hemşire o göstermişti kalça çıkıklığına böyle bakılıyor diye, bir şey yok gibiydi bacak boyu da eşit ve denk ama ultrasonda öyle çıkıjca baya bir üzüldüm

W winner123 rota aşısı ve menengikok aşısı. Devlet Hastanesi'nde takipteyiz. Dr önerdi. Bir de doktoru çok beğendim ben her sorumu üşenmeden cevapladı. Artık hep ona götüreceğim. Çok mutluyum iyi bir doktor bulduğum için.
Evde riske atamam sanırım ya. Sağlık ocağına götürürüm hemşiremiz çok iyi. Ona güveniyorum.
Maşallah sizin bebiş o zaman uzun olacak desene. Bizde ben uzunum eşim 173 ben 170 14 yaşındaki oğlum 177 çok şükür
Kızım da 170 civarında olur sanırım.

Yatırarak emziren arkadaşlara dip not kuzenimin çocuğunun kulak problemi vardı ağrısı vardı sıvı birikiyordu doktor yatarak mı emziriyorsun yatarak emzirdiğin için süt birikiyor demiş ilk defa duydum ama kızında da aynı sorun vardı onuda yatarak emziriyordu geceleri ondan olduğundan şüpheleniyor şimdi bunda buraya bırakıyorum

öğlen uykusuna derin daldı bende yatayım diye uyuduğum bebem yarım saat olmadan uyanmıştır şimdi uyanır yatmama gerek yok diye uyuttuğum bebem saat beşten beri uyuyor ben bu kızın huyunu ne zaman öğrenicem

Yok üzülme, bir ay dikkat edin bacak arası genişliğine hemen normale dönüyor. Bu bebeğimde sorun çıkmadı ama ben yine de ilk 6 ay dikkat ediyorum sonradan olusmasin diye. Aslında herkesin dikkat etmesi gerekiyor ilk 6 ay. Sonra risk aza iniyormus.

Evet canım yatarak emzirme kulakta sıvı birikmesine sebep oluyor. Çocukların kulaklari çok hassas, kulak çubuğu ile temizlemek, burun tikanikligi, yatarak emzirme hepsi olumsuz etkiliyor. Ama o sıvıyı antibiyotikle kurutuyorlar Allah'tan. Benim büyük oglanda da oldu hatta işitme kaybı yaptı ama sonra sorun çözüldü şükür. Bizimkinin de geniz eti var burun tikanikligindan dolayı olmuştu.

aaa sonradan da mı oluşabiliyor bilmiyordum bunu

Eki Görüntüle 3402690 kızlar ben 720 liraya bunu almıştım az önce denedim harikaaa keşke deha önce alsaymışım dedim. Fiyatı uygun düşünenler için fikir olsun
bende bundan aldım iki tane hatta indirimli takip edin 599 a düşüyor kızlar.
Gerçekten efsane bunu kullandıktan sonra diğer pompaları niye üretmişler ki diyot insan . Aşırı pratik

bende bundan aldım iki tane hatta indirimli takip edin 599 a düşüyor kızlar.
Gerçekten efsane bunu kullandıktan sonra diğer pompaları niye üretmişler ki diyot insan . Aşırı pratik
Açma kapatma tuşu geç algılıyo benimkinin normali mi öyle benimki mi sıkıntılı geldi acaba ? Seninkinin dokunmatiği de öyle mi? Modlara falan geçiş yapıyor ama açma kapamayı geç algıladı

Yani bu konuda biz ne desek boş olur biraz da kayınvalidemlerle alakalı eğer anlayışlı iyi insanlarsa ve anlayabiliyorsan hiç sorun olmaz inşallah

Yani bu konuda biz ne desek boş olur biraz da kayınvalidemlerle alakalı eğer anlayışlı iyi insanlarsa ve anlayabiliyorsan hiç sorun olmaz inşallah
Öyleler aslında ama tedirginim yine de.. robot gibi belli saatte belli şeyleri yaptıkları bir düzen içinde yaşıyorlar. Bebekle gelince düzen müzene uyum benden beklemeyin diye baştan konuşayım en iyisi olmadı en kötü anneme geçerim eşim kalır orada

Sen üşüttün çocuğu diyecekti doktor bu çocuğu öpüyor musunuz dedi diyemedi eşimde evet öpüyorlar dedi çocuğu sarıyor sıcaktan terliyor dedi nasıl içimin Yağı eridi var ya eşimi bıraktım onun üstüne ben karışmıyorum şimdi çocuğu saramıyor doktor bu çocuk hastaneden çıkmaz böyle yaparsan dedi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…