2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Açma kapatma tuşu geç algılıyo benimkinin normali mi öyle benimki mi sıkıntılı geldi acaba ? Seninkinin dokunmatiği de öyle mi? Modlara falan geçiş yapıyor ama açma kapamayı geç algıladı :KK43:
evet canım benimde öyle 2-3 defa basıyorum genel de
Bilsem direk bunlardan alırdım. Şimdi bunu da alırsam evde 3 tane pompa olacak 😅
canım bende de 3. oldu bu görende sanki hollanda ineği gibi sütüm var da sağ sağ bitmiyor sanır 🤣🤣 ilk kiwi almıştım sonra onun çekişi inanılmaz azaldı, sonra bir pompa daha aldım ama bebeğim gündüz hiç uyumadığı için onla da sağım yapması çok zordu bunları da görünce dayanamadım 😅😅

Kızlar rota ve menenjit aşısını sağlık ocağı yapıyor mu? Şu özel olanları. Biz eczaneden aldık iki doz rota bir doz da diğerinden. Eczanenin dolabında bekletiyoruz. Bir de devletin 2.ay aşılarından ne kadar sonra aldınız alanlar?
Benimki 2. Ay aşılarıyla beraber oldu doktoru vurdu hemen menenjit ilk dozu da. Rotayı 3. Ay da yaptıracağım. Ve evet sağlık ocakları da vurabilir öncesinde sizinle ilgilenen hemşire ile bi konuşabilirsen konuş telefonda gel dediği gün aşıları alır gidersin.

ay içime su serptin canım ya ben kendim de kontrol ediyorum sık sık teyzem hemşire o göstermişti kalça çıkıklığına böyle bakılıyor diye, bir şey yok gibiydi bacak boyu da eşit ve denk ama ultrasonda öyle çıkıjca baya bir üzüldüm
Kalça USG sini devlette mi cektirdiniz özele mi gittiniz canım devlete gttyseniz nasıl oluyor randevu işleri bilgi verebilir misin bu arada skma canını duzeliyormus bak kalıcı durum olmaz inşallah dengelenir büyüdükçe

Benimki 2. Ay aşılarıyla beraber oldu doktoru vurdu hemen menenjit ilk dozu da. Rotayı 3. Ay da yaptıracağım. Ve evet sağlık ocakları da vurabilir öncesinde sizinle ilgilenen hemşire ile bi konuşabilirsen konuş telefonda gel dediği gün aşıları alır gidersin.
Fiyatları ne canım aşıların ben aşı vurdurmaya korkuyorum da kızımda da zorunlular hariç ozelleri hc vurdurmadim blmiyorum hala karar veremedim

Sen üşüttün çocuğu diyecekti doktor bu çocuğu öpüyor musunuz dedi diyemedi 😂 eşimde evet öpüyorlar dedi çocuğu sarıyor sıcaktan terliyor dedi nasıl içimin Yağı eridi var ya eşimi bıraktım onun üstüne ben karışmıyorum şimdi çocuğu saramıyor doktor bu çocuk hastaneden çıkmaz böyle yaparsan dedi
Ohh iyi demiş doktor, aklı erer artık ins valla bende bebeğimi öpüyorum ne yalan soyleyim kızım var 4 yaşında o da kuran kursu okuluna gidio biraz nezle olmuştu hafif atlattı ama kardesinede bulaş oldu tabi alnından opuodu genelde ama öpme desende yalnız kalınca yine seviodu ağız ağıza bakisiolar nekdr yapma etme kızım desemde napim çok tatlı dio sevio aynı evin içinde engellenemio malesef 4 5 gündür bzde burun cekmelerle ugrasioz ama dün acile gittiğimde doktor bişi demedi dinledi sırtını göğsünü bende soramadım aklım ermedi nezlesiyle ilgili , düştugu için ona odaklı gittim malum . Gelmiş geçmiş olsun iyileşirler miniklerimiz inş valla ben misafir almadım şimdide Ramazan ztn ama bayramda korkularım var yinede öpmek isteyene tepkimi koyarım pek bayramlaşma yada gtmeyi dusunmuyorum ztn kapı kapı 2 çocukla anneme ananeme gtsem yeter 🙈🙂

Zorlandı mı bebişin? Yan etki yapıyor ya 2.ay aşıları da. Toplam kaç aşıyı aynı zamanda oldu?

Ohh iyi demiş doktor, aklı erer artık ins valla bende bebeğimi öpüyorum ne yalan soyleyim kızım var 4 yaşında o da kuran kursu okuluna gidio biraz nezle olmuştu hafif atlattı ama kardesinede bulaş oldu tabi alnından opuodu genelde ama öpme desende yalnız kalınca yine seviodu ağız ağıza bakisiolar nekdr yapma etme kızım desemde napim çok tatlı dio sevio aynı evin içinde engellenemio malesef 4 5 gündür bzde burun cekmelerle ugrasioz ama dün acile gittiğimde doktor bişi demedi dinledi sırtını göğsünü bende soramadım aklım ermedi nezlesiyle ilgili , düştugu için ona odaklı gittim malum . Gelmiş geçmiş olsun iyileşirler miniklerimiz inş valla ben misafir almadım şimdide Ramazan ztn ama bayramda korkularım var yinede öpmek isteyene tepkimi koyarım pek bayramlaşma yada gtmeyi dusunmuyorum ztn kapı kapı 2 çocukla anneme ananeme gtsem yeter 🙈🙂
İnşallah iyileşirler bizim 3. Doktora gidişimizdi artık iyice kötülemişti sesi kısıldı çok kötüydü

Evet gündüz uyumayan bebem artık geceleri de uyumama kararı aldı tam uyutuyorum sahura hazırlık edıyorum tam yatacam mamaya kalkıyor bi daha yatması sabah oluyor Şuan bi yandan oğlumu sallıyorum uyursa sahur inşallah bazen kendimi kötü anne gibi hissediyorum yetemiyormuş gibi ev desen aldı başını gidiyor çocuk desen kucaktan inmiyor yavrum sabah uyanıyor gülücükler saçıyor benim surat beş karış sonra vicdan yapıyorum bana ihtiyacı var evladımın sonuçta bazen diyorum büyüsün artık bazen diyorum zaman ne hızlı geçmiş doğumu beklediğim günler dün gibi annemi çağırıp uyuyayım diyorum yakında kendisi ama sürekli oğlumun aç olduğunu iddia ediyor her ağlamaya mama vermeye çalışıyor aç değil diyorum sanki ben oğlumu aç bırakıyormuşum gibi vicdan yaptırıyor eltim yardımcı olmaya çalışıyor elinden geldiğince ama onun da kendi hayatı evi çocuğu var eşim desen oğlunu tanımış değil hala uykusu var diyorum ona ağlıyor sussun diye evi gezdiriyor çocuk daha çok sinirleniyor alıp uyutmaya çalışmak yok rabbim tek başına çocuk büyütenlerin yardımcısı olsun ben etrafımda bu kadar insan varken yetemiyorum daha hamileyken çocuğumu kimseye vermem ben büyütecem diyordum şimdi biri bir saat alsın da duşa gireyim uyuyayım çamaşır katlayayım diyorum büyük sözüme tövbe daha ben her zaman kardeş taraftarıydım ama sanırım şimdiden vazgeçtim

Evet gündüz uyumayan bebem artık geceleri de uyumama kararı aldı tam uyutuyorum sahura hazırlık edıyorum tam yatacam mamaya kalkıyor bi daha yatması sabah oluyor Şuan bi yandan oğlumu sallıyorum uyursa sahur inşallah bazen kendimi kötü anne gibi hissediyorum yetemiyormuş gibi ev desen aldı başını gidiyor çocuk desen kucaktan inmiyor yavrum sabah uyanıyor gülücükler saçıyor benim surat beş karış sonra vicdan yapıyorum bana ihtiyacı var evladımın sonuçta bazen diyorum büyüsün artık bazen diyorum zaman ne hızlı geçmiş doğumu beklediğim günler dün gibi annemi çağırıp uyuyayım diyorum yakında kendisi ama sürekli oğlumun aç olduğunu iddia ediyor her ağlamaya mama vermeye çalışıyor aç değil diyorum sanki ben oğlumu aç bırakıyormuşum gibi vicdan yaptırıyor eltim yardımcı olmaya çalışıyor elinden geldiğince ama onun da kendi hayatı evi çocuğu var eşim desen oğlunu tanımış değil hala uykusu var diyorum ona ağlıyor sussun diye evi gezdiriyor çocuk daha çok sinirleniyor alıp uyutmaya çalışmak yok rabbim tek başına çocuk büyütenlerin yardımcısı olsun ben etrafımda bu kadar insan varken yetemiyorum daha hamileyken çocuğumu kimseye vermem ben büyütecem diyordum şimdi biri bir saat alsın da duşa gireyim uyuyayım çamaşır katlayayım diyorum büyük sözüme tövbe daha ben her zaman kardeş taraftarıydım ama sanırım şimdiden vazgeçtim

Sakin ol canım ya, valla evhamlanmakla bir adım yol alamıyoruz . Tersine hem kendimize hem bebeğimize ediyoruz. Ben de senin gibi düşünüyordum ama törpülemeye çalışıyorum kendimi. Psikolojimiz her şeyden önemli evet bebeğimiz oldu ama kendini bebeğine adamamalısın. Biraz fazla mama yedirmeye çalışsalar n'olacak bir şey olmaz zaten bebeğin reddedecek, bırak eşin evin içinde gezdirsin öğrensin bebeğin o şekilde uyumayacağını. Çamaşırlar sepette dursa ne olacak en fazla daha da kırışacak. Hiçbiri önemli değil. Bebeği eninde sonunda büyüyecek sen de fırsat bulup işine gücüne bakabileceksin yakınlarının yardım etmesine izin ver .

Benim kv ben heralde bakamam edemem falan diyordu , emzirip kucağına bırakıp ortadan kaybola kaybola alıştırdım. Babasına saat 10 dedin mi bırakıp uyuyorum çünkü biliyorum ki gece uyandığında ben kalkıp bakacağım. Bir taraftan evi sürdürmek lazım diğer taraftan işi. Yardım etmeye gönüllü olanı geri çevirme bebek bu kendini ağlayarak ifade ediyor . Sen iyi hissettiğinde o da iyi hissedecek :)

Kızlar e bebekde satılan malt icecek kullanan var mi? Ne kadar aralikla içtiniz.Ben dün gece ilk defa içtim etkisi ne zmb olur acaba😀

Öyleler aslında ama tedirginim yine de.. robot gibi belli saatte belli şeyleri yaptıkları bir düzen içinde yaşıyorlar. Bebekle gelince düzen müzene uyum benden beklemeyin diye baştan konuşayım en iyisi 😅 olmadı en kötü anneme geçerim eşim kalır orada 🤷‍♀️
Sen ne kadar başından konuşsan da değişeceğini zannetmiyorum. Benim de eşimin ailesi en ufak çocuk ağlamasında bu çocuk aç doymuyor mama ver falan diyorlar bıkmıştım artık . En son dua ediyordum nolur ağlama kızım diye . Çocuk gık demesin istiyorlar kendiler nasıl çocuk büyüttü bilmiyorum 😏 beni en çok geren bu olmuştu

Üzülme umutsuzluğa kapılma geçecek bu günler . Tabiki de iyi annesin sen böyle düşünme yoksa depresyona girersin Allah korusun . Kundak yapıp uyutmayı denedin mi ben de bazen uyutamıyorum ama annem kundak yapıp uzun süre uyumasını sağlıyordu . Bi de hepimizin evi seninki gibi emin ol hangi birini yapacağımı bende şaşırıyorum artık ama saldım önce çocuğum gelir onu ağlatıp evi temizlememin hiç bir anlamı yok bırak her şey öyle kalsın

Alışır merak etme. Sürekli koy ama her gün. Bizim kız da yanımda yatıyordu doğduğundan beri yatağına koydum mu ağlıyordu. Şimdi gündüzleri kolunu kundak yapıp yatağına yatırıyorum uyuyor çok şükür. Kundağı da hiç sevmyordu hergün 10-15 dakika kundak yaptım alışsın diye. Yatağına da sürekli ağlasa da koydum. Şuan ağlamıyor.
Ay inşallah alışır aksi halde benim hiç çok zor olucak. Hergun az da olsa denemeye çalışayım . Çok teşekkür ederim.

Ben kızımı parka çıkarırken fln çıkıyoruz arabada duruyor uyuyor hatta seviyor şükr maşallah diyelim sallanma meraklısı old için araba gittikçe sallanıp hoşuna gidio arada uyanırsa mama veriyorum yada emzigini alışır sizinde ins cnm benmkide 52günlük
Ay inşallah alışır havalar güzelleşse de daha çok dsari çıksak daha kolay olucak .

İlk çocuk mu canım merak etme yalnız degilsin bu sahur benim iki cocukda sahur yaptılar 6ydi zar zor uyuduk 3.5 da küçcük uyandı emzirdim dalmadi, burnunu çektim sonra altını pakladim 4 yaşında kızım var o da uyandı baktimki tin tin gelio odadan tuvaletm var die 🙈 sofrayı geceden kurdum Allahdan bı yumurta kaynnatim hemen oglumda mama içti besigine yatırdım o ara ben hızlı hızlı yedim emin ol hepimiz de yetisememe olayı var sabah sabah bı sağa bı sola kosturdum resmen kızıma dedim sen salla kardeşini afedersin ben WC işimi halledim abdest vs. Yani inan zor seni çok iyi anlıyorum oğlum gündüz 1 saat uyusa oh çekip hemen toplanacak yerleri jet hızıyla hallediyorum oyalanmak hakgetire🤦💆😄
2 çocuk da ayrı zor ben ilk kızımda bukdr değildim kuaförüme bile gitmiştim bu aylarda mevlüt yapmıştım kızıma felan şimdi yorgunlkdan elim kolum zor kalkio uykusuzlk en beteri gündüz işi gücü boşver uyu mutlaka işi annene bırak gelirse bnmkiler sevmeye ugruo canları saolsun bı isin varmi kızım demezler annem dün uğradı hatta 1 saatcik uyuttu bebeğimi gitti işin varsa yap sende dio😄 bzmde bı sokak oteedeler kardeşim bekar o hiç gelmez ztn beklentiye girdikçe kendini mutsuz edio insan hepimizin bı hikayesi var yani oyuzden üzme tatlı canını bgn uyumadysa gündüz muhakkak uyur bnmkide öyle yapio

Sen ne kadar başından konuşsan da değişeceğini zannetmiyorum. Benim de eşimin ailesi en ufak çocuk ağlamasında bu çocuk aç doymuyor mama ver falan diyorlar bıkmıştım artık . En son dua ediyordum nolur ağlama kızım diye . Çocuk gık demesin istiyorlar kendiler nasıl çocuk büyüttü bilmiyorum 😏 beni en çok geren bu olmuştu
Ayy ne sinir bozucu :KK43: Allah sabır versin cümlemize yani karşılık versen olmuyor sussan olmuyor…

X