2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Kızlar, bayram tatili yaklaşıyor. Şehir dışına ailelerimizin yanına gideceğiz, bebişle ilk defa yolculuk yapıp başka evde kalıyor olacağız. Gerginim bir yandan acaba uyku düzeni bozulur mu yadırgar mı ki? 14-15 haftalık olmuş olacak… Kv’lerde geçireceğim ilk tecrübemi hala da sık emzirdiğim için odaya kapanacağım genellikle o da geriyor beni umarım 4 ay gerileme de yaşamayız üstüne

Cook geçmiş olsun . İnsan çok panik olur ama korkma artik birşey olsa doktor eve gondermezdi diye düşünüyorum.

Aa kocaman olucak Maasallah
Bebekler çabuk adapte olur diyorlar . Bende karasizim eşimin ailesi çok uzak orası değil de 3 saat uzaktaki anneme gidebiliriz çok soğuk olmazsa . Bir de hep söylenen birşey var . Bebek sizin duzeninize alissin diye ne kadar doğru bilemem tabi Denemiş olursunuz . Oda kısmına gelince aman ye ,iç ,otur işte hem gelenden gidenden virüsten uzak durmus olursun

Cook geçmiş olsun . İnsan çok panik olur ama korkma artik birşey olsa doktor eve gondermezdi diye düşünüyorum.
Çok saol cnm doktor iyi muayene etti ama tomografi vs cektirmedik neticede endişem o , ama şükr iyi bebeğim hareketi vs Allah'ım korudu sadece nasıl oldu ben böyle birşey nasıl yaparım kafasindayim onun vicdanını yaşıyorum kapılardan geçerken kafasını carpmayim aman diye geçiyoruz çok mu üstüne dusulunce oluyo bilmiyorum

Valla ben de 8 saatlik yola çıkacağım, bir de tüm yol uyursa gece uyumazsa diye aklımda binbir soru işareti keşke bizim de 3 saatlik olsa en fazla… umarım çabuk adapte olur.. ay evet kimse ne kucağına alsın istiyorum ne de öpsün istiyorum asla, temas kurmadan uzaktan agu gugu desin yeter…artık biraz küstürecem insanları kendime napalım. Yaşadığım şehirde hiç yakınım yok bazen düşününce avantaj bu tip durumda.

Ben 3 haftadır evde yoktum bi annem bi kayınvalide arası gidip geldim aynı şehirdeler. Güzel geçti bi tek sürekli emzirmek için diğer odaya gitme kısmı stresliydi çünkü gidiyorum emmiyor geliyorum ağlıyorum evde de böyle tadını çıkarta çıkara emiyor yavaş yavaş bi de ev sobalıydı diğer odalar soğuktu o da biraz dezavantajdı benim için. İnşallah seninki daha rahat geçer hem büyüdükçe ağlamaları azalıyor sanki daha sakin oluyorlar

Çok küçük olduğu için kimse kucağa almak istemez diye dusunuyorum . Babaanne dede dışında o yüzden için rahat olsun . Düşündüm de geçen hafta misafir geldi bana eşimin ailesinden büyükler falan . Yeltenmediler bile.
Artık insanlar daha dikkatliler .
Yol konusunu inan bende bilmiyorum

Hepimizin başına gelebilir bir durum bu . Tabiki hiçbirimiz yaşamayalım ama sonuçta kaza . Sende bilerek ihmal etmedin ya da babası da aynı şekilde . Kendini yıpratma artık . Ben ağlayınca bile vicdan yapıyorum inan çok zorlaşıyor hayat . Bizde insanız sonucta .
Bebeğin iyimis bunu düşün

Ah Allah razı olsun aynen iyi bebeğim çok şükr

Yol konusunda bizimki çok fena ya tekirdağdayım burdan arabaya koyup vana gitsem 2-3 kere falan uyanır yer yatar araba çalıştığı gibi uyuyor çocuk ama kırmızıda uzun süre durunca da başlıyor bağırmaya temas kısmına gelince ben kalabalık olunca yeni hastalık atlattık bağışıklığı düşük dr özellikle uyardı temas edilmesin diye diyorum öyle bi surat asıyorlar ama bişey demiyorlar sallanan ana kucağına oturtuyorum uzaktan oynatıyorum elini falan öpmeye kalkıyorlar ellerini ağzına alıyor hep öpmeyin bidaha hasta olur zaten yeni iyileşti falan diyorum

Ay evet evde emzirmesi rahat koltukta rahat rahat, kimsenin acelesi yok :) ama başka yerlerde öyle olmuyor. Sakinlik çoğalıyor aynen artık sakinden iki severler sonradan odaya geçer giderim artık napayım..benim de annem ve kayınvalidem gil aynı şehirde. Annem bizde kaldı bebeği daha çok gördü diye eşim kendi annesigilde kalmak istiyor..ikna edemedim getirir götürürüm ama kalmayım rahat edemem diye..artık umarım rahat geçer korktuğum gibi geçmez

Umarım öyle olur

Ahah dimi durur durmaz hemen kıyamet:) benimki de bebek arabasında gezdirirken öyle heralde arabada da öyle olur. Dr öne sürmek de iyi fikir tabi zaten sorsak öyle diyecektir Eşim de hep elini öpüyor öpme dediğim halde kaç defa, evvela onu ikna edebilirsem bi

Dün ilk kez hastane dışında gezmeye dsari çıkalım dedik . Ormana gttik pusete koyup . Hiç sevmedi bebek arabasini ki evden uyutup çıkardım . ( Toktu )Uyur uyanık takıldı sonra bastı yaygarayi . Kucağıma aldım emmek istedi orası da uygun değil haliyle . Bir de soğuk sanki diye çok gerildim . Neyse mama yaptık verdik . Bebek arabasi önde biz arkada arabaya binip eve geldik . Anakucagi ,puset , bebek arabası hiçbirinde durmuyor . 47 günlük alışır değil mi ? Biri beni teselli etsin alışıyor diye

Hiç mi durmuyor? Biz de dışarı çıkacakken giydirmeye başladığımız an bebek arabasına koyup dışarı çıkasıya kadar çok ağlıyor sevmiyor ama dışarı çıkar çıkmaz susup sakinliyor, uyumaya başlıyor. Durdurduğumuz an bir müddet sonra uyanıp yine başlıyor yaygaraya :)

Yok maalesef hiç sevmedi . İstanbul'da yaşıyoruz havalar da çok iyi değildi . Bende çıkarmadım bu yüzden alışmamis da olabilir .

Kullanınca yorumunu yazar mısın. Bı de kıyafet altından (iç çamaşırı) belli oluyor mu acaba. İzlediğim videolarda belli olmuyordu ama sessiz çalışan biseyse disardayken de kullanalabilir mi acaba.
Oluyor o kadar ufak değil. Ama üzerine bi şal atıp sağabilirsin biraz sesi de var. Ben mesela dışarıda kullanacaksam arabada kullanırım muhtemelen gideceğim yere kadar sağım yaparım. Ama çalışanlar vs işyerinde kullanıyorlar.

Bebek arabasini benimki de sevmiyor, pusetten hele nefret ediyor, araç hareket halindeyken kıyameti bile koparsa kemeri açıp almıyorum ama disardaysak ben kucağıma alıyorum eşim bebek arabasını sürüyor. Babyjorn muadili anakucagi ise bizim elimiz ayağımız, hastanede bile isim uzunsa yanımızda onu götürüyoruz. Bir tek onda duruyor onda uyuyor. İlk zamanlar sevmemisti sonradan alıştı. Ama oto koltuğu Bebek arabası vs bunları abisi gibi sevmicek sanırım.

Yani derste filan mümkün değil ama boş dersim olduğunda ya da öğlen araları bişey yiyip içerken sagabilsem güzel olurdu, diğer türlü boş bı oda bulacaksın her dakka aniden kapı açılır mı korkusu yaşayacaksın, sagmaktan vazgeçiyorum öyle olunca.

Yok bununla sağabilirsin o şekilde sorun olmaz. Üstüne bişey geçirirsin belli olursa diye anlarlarsa da sesini duyup emziren annesin zaten hiç sorun olmaz o kadarla. Kargoda gözüküyor ne zaman teslim olur bilmiyorum ama kullanınca yazarım tekrar size

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…