2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Yok bununla sağabilirsin o şekilde sorun olmaz. Üstüne bişey geçirirsin belli olursa diye anlarlarsa da sesini duyup emziren annesin zaten hiç sorun olmaz o kadarla. Kargoda gözüküyor ne zaman teslim olur bilmiyorum ama kullanınca yazarım tekrar size
Tamamdir teşekkürler 🌸

Kızlar tek tek yazamadım hepinize çok teşekkür ederim bugün taburcu oluyoruz griple başladı hastalığımız sonra bronşite çevirmesinden korktu doktor erken doğum öyküsü olduğu için yatış yaptık. Gribi de o haftasonu akrabalar görmeye geldi çocuğu kuzenleri öptü ondan grip aldı eşim olay çıkardı öptüler diye ama olan oldu kayınvalide çocuk hasta olunca kimse öpmesin diyor şimdi onun yüzünden oldu herşey sinir hastası olacağım ya

Dün ilk kez hastane dışında gezmeye dsari çıkalım dedik . Ormana gttik pusete koyup . Hiç sevmedi bebek arabasini ki evden uyutup çıkardım . ( Toktu )Uyur uyanık takıldı sonra bastı yaygarayi . Kucağıma aldım emmek istedi orası da uygun değil haliyle . Bir de soğuk sanki diye çok gerildim . Neyse mama yaptık verdik . Bebek arabasi önde biz arkada arabaya binip eve geldik . Anakucagi ,puset , bebek arabası hiçbirinde durmuyor . 47 günlük alışır değil mi ? Biri beni teselli etsin alışıyor diye 😄
Alışır merak etme. Sürekli koy ama her gün. Bizim kız da yanımda yatıyordu doğduğundan beri yatağına koydum mu ağlıyordu. Şimdi gündüzleri kolunu kundak yapıp yatağına yatırıyorum uyuyor çok şükür. Kundağı da hiç sevmyordu hergün 10-15 dakika kundak yaptım alışsın diye. Yatağına da sürekli ağlasa da koydum. Şuan ağlamıyor.

Yok maalesef hiç sevmedi . İstanbul'da yaşıyoruz havalar da çok iyi değildi . Bende çıkarmadım bu yüzden alışmamis da olabilir .
Biz soğuk havada bile kalın giydirip üzerine battaniye örtüp çıkarttık. Hatta yağmurda pusetine yağmurluğu kapattık çıkarttık. Bebeği alıştırmak lazım gerçekten kolaylık oluyor. Oğlumda 6 aylıkken almıştık bebek arabasını hiç ama hiç kullanmadık. 11 aylıkken yürüdü hatırlıyorum kendisi sürmek istiyordu oturtunca ağlamaktan artık kıp kırmızı olurdu. Ana kucağı da çok büyük bir nimet bana göre. Oğlumu 3 yaşına kadar ayakta sallayarak uyuturdum. Sen de günde az az oturt alışır inşallah. Oturuken işini falan yapsbiliyorsun

Kızlar tek tek yazamadım hepinize çok teşekkür ederim bugün taburcu oluyoruz griple başladı hastalığımız sonra bronşite çevirmesinden korktu doktor erken doğum öyküsü olduğu için yatış yaptık. Gribi de o haftasonu akrabalar görmeye geldi çocuğu kuzenleri öptü ondan grip aldı eşim olay çıkardı öptüler diye ama olan oldu kayınvalide çocuk hasta olunca kimse öpmesin diyor şimdi onun yüzünden oldu herşey sinir hastası olacağım ya
Çok geçmiş olsun tekrardan.

Kızlar bu arada kanguru kullanmaya baslayan oldu mu? Sling aldim sevmedim daha ziyade evlik gibi geldi bana ve kanguru daha pratik gibi geliyor ne dersiniz kullanmaya ne zaman baslanmali kaçıncı hafta/ay
Doktorum 4 ay itibari ile kullanabilirsiniz demişti, ben de o zamanı bekliyorum. Sling gevşiyor bir müddet sonra valla ben de pek rahat edemiyorum onunla

Kızlar bu arada kanguru kullanmaya baslayan oldu mu? Sling aldim sevmedim daha ziyade evlik gibi geldi bana ve kanguru daha pratik gibi geliyor ne dersiniz kullanmaya ne zaman baslanmali kaçıncı hafta/ay
Ben daha bir kez markete gittim geldim kanguruyla içten içe sıktım kendimi çok ama rahattı. Birkaç kez evde deneme yaptım tabii kanguruyla birlikte yemekte yaptık 2.5 aylık öyle sık kullanmadım ama bahar geliyor hep kanguruyu kullanırım gibi

Kızlar rota ve menenjit aşısını sağlık ocağı yapıyor mu? Şu özel olanları. Biz eczaneden aldık iki doz rota bir doz da diğerinden. Eczanenin dolabında bekletiyoruz. Bir de devletin 2.ay aşılarından ne kadar sonra aldınız alanlar?

Bir de kızlar bebeklerinizin boyuna baktırdınız mı? Biz 53.gününde doktora gittik 52 doğmuştu 62 ölçtü dr. Bana sanki fazla ölçtü gibi geldi. 2 ay dolmadan bu kadar uzar mı? Kilosu 5200. 3340 doğmuştu.

Ben daha bir kez markete gittim geldim kanguruyla içten içe sıktım kendimi çok ama rahattı. Birkaç kez evde deneme yaptım tabii kanguruyla birlikte yemekte yaptık 2.5 aylık öyle sık kullanmadım ama bahar geliyor hep kanguruyu kullanırım gibi
Çok rahat evet bebek arabası ile rahat edemedim o kadar. Ama biraz daha bekliyim o zaman daha 9 haftanın icindeyiz

Doktorum 4 ay itibari ile kullanabilirsiniz demişti, ben de o zamanı bekliyorum. Sling gevşiyor bir müddet sonra valla ben de pek rahat edemiyorum onunla
Aynen bi de sar sarmala çok zahmetli geldi sling. Bu hemen tak cik bayıldım

Çok rahat evet bebek arabası ile rahat edemedim o kadar. Ama biraz daha bekliyim o zaman daha 9 haftanın icindeyiz
Bebek arabasıyla market yapmak istemedim bir de belli olmuyor sağı solu bazen bebek arabasında susup hemen uyuyor bazen tok olduğu halde basıyor yaygarayı ama kanguruda ten teması sakinleştiriyor herhalde kalp atışını vs duyuyor

Bir de kızlar bebeklerinizin boyuna baktırdınız mı? Biz 53.gününde doktora gittik 52 doğmuştu 62 ölçtü dr. Bana sanki fazla ölçtü gibi geldi. 2 ay dolmadan bu kadar uzar mı? Kilosu 5200. 3340 doğmuştu.
Boy ölçümü çok şaşıyor canım bizimkini de 5. Gün kontrolunde 4 cm birden uzatmislardi 😁 doğduğunda ölçülen boy da yanlış oluyor çoğu zaman, sonrakilerde de tam net olmuyor. En son gittiğimizde hemşire kıyak geçmiş boyuna dedi doktor 😅 her gittiğimizde farklı hemşireler farklı ölçüyor. Ama kilo alıyorsa boyu da uzuyordur zaten, aylık 2 cm garanti uzamislardir. Bı de rota aşısını biz büyük oglumda kendi doktoruna yaptırmıştik, ağızdan bı aşı zaten. Menenjiti eczaneden alıp sağlık ocağında yaptırmıştik. Şimdi nasıl olucak bilmiyorum. Ben de bu ay yaptircam. Ama hem devlet aşıları hem özel asilar nasıl olacak bilmiyorum. Çarşamba 2. Ay randevumuz var doktoruna sorucam gidince

Boy ölçümü çok şaşıyor canım bizimkini de 5. Gün kontrolunde 4 cm birden uzatmislardi 😁 doğduğunda ölçülen boy da yanlış oluyor çoğu zaman, sonrakilerde de tam net olmuyor. En son gittiğimizde hemşire kıyak geçmiş boyuna dedi doktor 😅 her gittiğimizde farklı hemşireler farklı ölçüyor. Ama kilo alıyorsa boyu da uzuyordur zaten, aylık 2 cm garanti uzamislardir. Bı de rota aşısını biz büyük oglumda kendi doktoruna yaptırmıştik, ağızdan bı aşı zaten. Menenjiti eczaneden alıp sağlık ocağında yaptırmıştik. Şimdi nasıl olucak bilmiyorum. Ben de bu ay yaptircam. Ama hem devlet aşıları hem özel asilar nasıl olacak bilmiyorum. Çarşamba 2. Ay randevumuz var doktoruna sorucam gidince
Öyle mi? Nebilim 62 oldu deyince ben de şaşırdım. Kilosu normal evet .
Bizi şimdi hemşire aradı ve 2 ay aşıları için çağırdı yarına. Özel aşıları da yapıyorlarmış. Rotarixi 3.ayda diğerini 5.ayda dedi.

Dün ilk kez hastane dışında gezmeye dsari çıkalım dedik . Ormana gttik pusete koyup . Hiç sevmedi bebek arabasini ki evden uyutup çıkardım . ( Toktu )Uyur uyanık takıldı sonra bastı yaygarayi . Kucağıma aldım emmek istedi orası da uygun değil haliyle . Bir de soğuk sanki diye çok gerildim . Neyse mama yaptık verdik . Bebek arabasi önde biz arkada arabaya binip eve geldik . Anakucagi ,puset , bebek arabası hiçbirinde durmuyor . 47 günlük alışır değil mi ? Biri beni teselli etsin alışıyor diye 😄
Ben kızımı parka çıkarırken fln çıkıyoruz arabada duruyor uyuyor hatta seviyor şükr maşallah diyelim sallanma meraklısı old için araba gittikçe sallanıp hoşuna gidio arada uyanırsa mama veriyorum yada emzigini alışır sizinde ins cnm benmkide 52günlük

QUOTE="Tatlizarafet, post: 76959895, member: 1085794"]
Öyle mi? Nebilim 62 oldu deyince ben de şaşırdım. Kilosu normal evet .
Bizi şimdi hemşire aradı ve 2 ay aşıları için çağırdı yarına. Özel aşıları da yapıyorlarmış. Rotarixi 3.ayda diğerini 5.ayda dedi.
[/QUOTE]
Aynen banada ya 2 4 yada 3 5 TE yaptirmalisin istiosan dedi özel aşılar için.2 aylık aşısını 25 inde inş bzmde

kızlar selam,
tam 80 günlüğüz 3 aya 10 günümüx kaldı, bugün kalça ultrasonu vardı. Sol kalçasındaki değer sıkıntılı çıktı öyle dedi çeken doktor 😞
çocuk doktoruna çıktı o da önemli bir fark değil çok sık oluyor çovuklards dedi ama yine de canım sıkıldı baya
boyu 60 kilo da 5100 çıktı gelişimi çok iyi dedi ama ultrason işine takıldım maalesef. 15 gün sonra tekrar çekilecek inş düzelir 😞

X