Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    222
Merhaba kızlar. Biraz içimi dökme amaçlı yazıyorum bu yazıyı. Ben normal doğumdan korkan biriyim. 36. Haftama girmeme 2 gün var. Zaman daraldıkça stresim de artmaya başladı. Sezaryen istediğimi doktoruma da söyledim o benim kararıma bırakıyor zaten. Biliyorum normal doğum en güzeli adı üstünde normal ama bana da sezaryandaki dikiş ağrısını çekmek daha kolaymış gibi geliyo mesela. Ama çevremde normal doğum yapan insanlar illa normal doğum yap sezaryende mahvoluyosun yok dikiş yerin enfeksiyon kapıyor yok yarım insan oluyosun cidden bu laflardan çok sıkıldım. Bugün aile hekimim de normal yap sezaryen olan bi hastamın dikişleri patladı yeniden dikildi bilmem ne birsürü şey söyledi. Zaten hassas dönemdeyiz ve her kafadan bir ses çıkıyor.. her doğum kendine özgü herkesin doğum hikayesi bambaşka. Ama son zamanlarda şunu der oldum Allah rızası için biraz da sezaryanı öven birileri olsun çevremde ya 🥲
Gel canım ben öveyim sana sezeryanı 😄 8 sene önce hiç sancım olmadığı ve bebeğimin kilosu fazla olduğu için doktorumun kararıyla sezeryan oldum. Hiç istemediğim birseydi aslında, baştan beri kendimi normal doğuma hazırlamıştım, nasip olmadı.
Korka korka girdim ameliyathaneye ama herşey çok rahattı. Belimden iğne yapıp uyusturdular. Bilimcim açıktı, karnımı çekiştirdiklerini filan hissettim ama sanki o bölge plastik gibiydi. Asla acı hissetmedim. Bebeği 5 dakikada aldılar zaten, bana gösterip temizlemeye götürdüler. Sonra beni kapatmalari uzun sürdü, dikiş atarlarken beklemekten sıkıldım.
Gerçekten kuaförde saç kestirmek kadar kolaydı. Baş ağrısı olmaması için bol su ve nescafe içtim cok işe yaradı. Yatıp güzelce dinlendigim için dikişler hızlıca iyileşti. Enfeksiyon filan olmadı çok şükür. Benide çok korkutmuşlardı. Yaşlı bir komşu teyze vardı o zaman, sağolsun her gün başka bir felaket anlatırdı. Yok birinin gelini sezeyan oldu karnından iltihap boşalttılar, birinin kızı sezeryan oldu tekrar ameliyat ettiler... Neler neler duydum, dinlemek zorunda kaldım. Ama şükür en ufak olumsuzluk yaşamadım. Normal doğum yapıp çok çile çeken insanlarda var ona bakarsane. Herkesin hikayesi farklı. O yüzden olumsuz tecrübelere kulağını tıka. Kendini strese sokmaktan başka bir işe yaramaz bunları dinlemek.

Merhaba kzlar 36+1 bugün kontrolüm vardı doktorum bebeğin kilosu için 2500 gram dedi boyu 48 cm suyu azalmış NST normal kalp atışı normal ama karın çevresi iki hafta geriden geliyor dedi bana kalsa önümüzdeki hafta sezeryan yaparım dedi ama bir perinatoji uzmanına görün oda bir sorun görürse öyle sezeryan yapalım dedi biraz korkuyorum açıkçası sinirlerim çok gergin bu durumda olupta bebeği sağlıklı olan varmı yarın için bir perinatoji doktoruna randevu aldım doktorum biraz şüpheci konuştuğu için haliyle morelim bozuldu kbyn 😭😭 gelişimi geriden gelip de sağlıklı doğuran varmı yardımcı olur musunuz

Merhaba sevgılı gebeler bende 37.haftadayım bugün gittiğimde geçen haftaya göre bebek aynı kiloda çıktı büyüme olmamış dedi doktor bu zamana kadar ölçümleri hep uyumlu olurdu haftasıyla bu hafta 36larda çıktı gelişim gerilemesi diyemeyız dedi doktor ölçümler farklı çıkabılır dedi normal bir durum mu bu? Beni üzdü geçen hafta 2920 gr demişti bu hafta 2800 dedi
Benim 2 doktor ölçümü arasında 300 grma yakın fark çıktı. Yani artık tam kilo doğduktan sonra belli olacak. Ultrason kağıdında da +- 400 falan yzıyordu sanki

Benim acı eşiğim dayanıklıdır aslında belki de o yüzden dikiş ağrısı vs çekmek daha kolay geliyor. Kimisine de bu korkunç geliyo mesela. Herkes kendisini nasıl rahat hissediyorsa öyle yapmalı çok haklısın
belkıde ıste kısıye gore degısır yorumumuz o yuzden. benım de sanırım cok yuksek. adet agrım vs de olmaz. sunı sancı ıle bıle bır gram bısey hıssetmedım :S

Merhaba kzlar 36+1 bugün kontrolüm vardı doktorum bebeğin kilosu için 2500 gram dedi boyu 48 cm suyu azalmış NST normal kalp atışı normal ama karın çevresi iki hafta geriden geliyor dedi bana kalsa önümüzdeki hafta sezeryan yaparım dedi ama bir perinatoji uzmanına görün oda bir sorun görürse öyle sezeryan yapalım dedi biraz korkuyorum açıkçası sinirlerim çok gergin bu durumda olupta bebeği sağlıklı olan varmı yarın için bir perinatoji doktoruna randevu aldım doktorum biraz şüpheci konuştuğu için haliyle morelim bozuldu kbyn 😭😭 gelişimi geriden gelip de sağlıklı doğuran varmı yardımcı olur musunuz
Ben o ölçümlere hiç güvenmiyorum artık. Benim bebeğime 2 buçuk kilo diye çok kilolu dedi ama ayni haftada aynı kiloda olan başka arkadaşlara normal demiş. Bebeğin kilosuna bakarak gelişimine yorum yapmak doğru değil bence. Kimi bebek zayıf olur, kimi bebek tombiş. Genetik faktörlere de bağlı sonuçta.

Ben o ölçümlere hiç güvenmiyorum artık. Benim bebeğime 2 buçuk kilo diye çok kilolu dedi ama ayni haftada aynı kiloda olan başka arkadaşlara normal demiş. Bebeğin kilosuna bakarak gelişimine yorum yapmak doğru değil bence. Kimi bebek zayıf olur, kimi bebek tombiş. Genetik faktörlere de bağlı sonuçta.
Bir haftada nerdeyse 300 gram almış bu iyi dedi ama karın çevresi iki hafta geride suyu biraz azalmış dedi ve acil bir perinatoloji uzmanına görün onlar daha detaylı bakiyorlarmis daha iyi bilirler dedi bilmiyorum bende bana önerdiği doktor Sakarya Kocaeli'nde bana çok uzak bende araştırmaya başladım ve Acıbadem Hastanesi'nde bir perinatoloji doktoru buldum hemen bir randevu oluşturdum yarın inşallah güzel şeyler söyler doktor

Bir haftada nerdeyse 300 gram almış bu iyi dedi ama karın çevresi iki hafta geride suyu biraz azalmış dedi ve acil bir perinatoloji uzmanına görün onlar daha detaylı bakiyorlarmis daha iyi bilirler dedi bilmiyorum bende bana önerdiği doktor Sakarya Kocaeli'nde bana çok uzak bende araştırmaya başladım ve Acıbadem Hastanesi'nde bir perinatoloji doktoru buldum hemen bir randevu oluşturdum yarın inşallah güzel şeyler söyler doktor
Benimde geriden geliyor bebeğim. 37+2 de 1 ekimde sezaryen olucam kısmetse. Suyu bir hafta götürür dedi doktor. Doktorumda perinatolog. Perinatolog doppler olarak damarlarına bakar eğer sıkıntı yoksa 38 e kadar beklerler merak etme. Hangi zamanda doğmak istiyorsa o zaman doğucak yapıcak bir şey yok sıkıntı yapma 😊

Kızlar kusura bakmayın ama burasıda ego tatmini yeri değil hele ki karşınızda ki insan daha yeni anne olmuş biriyse. Siz hamileyseniz karşınızdaki de geceleri sabahlara kadar uyumayan yaraları olan bebeğine yetmeye çalışan bir anne !
Burda en baştan beri düşük tehlikesi olanlar bebeğini kaybedenler bebeği küvezde olanlarla dolu yani burası gerçek hayatlarımız polyanacılık oynama yeri olduğunu düşünmüyorum başlarda da böyle tepki verenler olmuştu korkularımıza sustum ama kimsenin lohusa bir kadının canını sıkmayada hakkı yok. B Burcnnnn hiç bir sey anlatmamıs bile kötü bir sey dememiş doğum kolay bir sey değil ne normali ne sezaryeni hamilelikte aynı size güzel hikayeler anlatılmasını pohpohlanmayı istiyorsanız yeri burası değil hele ki yeni doğum yapmıs bırıne bunları demenın zamanı hiç değil. B Burcnnnn canım sende hiç canını sıkma beğenmeyen gidebilir herkesin kendi tercihi
Valla bozuldum ama geçti tabi şuan uğraşmam gereken bir sürü derdim var ama keşke gerçekten doğum kolay bişe olsaydı ve burda onları anlatsaydik ama bu gerçek hayat yaşanan bu gerçekten Instagram'da belki görenler olmuştur japolarda mi ne lohusa bakım merkezi diye aman pamuklara sariyolar lohusayi ama gerçek hayatta yok boyle bişe kalkmak zorundayiz ama gene söylüyorum sezeryan olacaklara süreç ne olursa olsun bitiyor eninde sonun da geriye sabretmek kalıyor sonrada farklı bir telaşın başlıyor güzel hikayeleri olanlara maşallah diyorum valla neyse teşekkür ederim yazınız için

Kullandığım korse bu kızlar pentiden çok güzel topladı beni

Eklentiler

• IMG20240926171310.jpg
    IMG20240926171310.jpg
    70,7 KB · Görüntüleme: 47
  • IMG20240926171323.jpg
    IMG20240926171323.jpg
    123,3 KB · Görüntüleme: 43
Canım benimde aynı bebek ağzını kocaman açıyor tutamıyor daha bugün yeni yeni almaya basladı doğru düzgün sürekli ağlıyor emzirmeye calısırken sende bebekte acemi bende aynı beraber keşfediyorum bende herseyi bebekle birini alıyor birini almıyor derken beynim yandı emzirme işinde ameliyat acımı unuttum gögüslerimin acısından asla pes etme bebeğin öğrenecek emzir ağlasın alısıyor sonunda biz alıştk darısı size 💜 ben kendime eziyet ettim resmen reflü yatağında emziriyorum kucagıma almamak için kemiklerine bir sey olur diye korkuyorum en güzeli kolunda emzirmek ama yapamıyorum su gibi kan ter oluyorum tutturana kadar cocuk cok ağlıyor görsen hallerimizi.
Dün gece sabah 4e kadar ağladı sağolsun annem bende evde annem ben eşim dört döndük Gazi var sanırım durmadan gazla beraber kakasını yaptı emzirme işini daha oturtturamadik umarım düzelir dün gece sıtma aldı beni süt sagiyorum ama yeterli olmadı sanırım uykusuzum Eylül annelerinde okuyordum doğum yapanlari ordada emzirme işinin zor olduğunu öğrendim hatta diyordum ki acaba bizimki nasıl olcak mesela benimde orda gözüm korkmustu bukadar zormu diye ama kimseye niye burda böyle korku saliyorsunuz demedim 😁

Kızlar sizin eşleriniz de her şeye karışıyor mu. Doğum için sabahlik sormustum size. Bugün almaya çıktım, sabahlik ya da hırka alacaktım. Uygun hırkam bile yok evde çünkü. Ne gerek var kaç gün yatacaksın hastanede , işte pijama aldık ya yetmiyor mu vs söylendi. Gerçekten sinirim bozuldu. Almadan döndüm eve

Benimde geriden geliyor bebeğim. 37+2 de 1 ekimde sezaryen olucam kısmetse. Suyu bir hafta götürür dedi doktor. Doktorumda perinatolog. Perinatolog doppler olarak damarlarına bakar eğer sıkıntı yoksa 38 e kadar beklerler merak etme. Hangi zamanda doğmak istiyorsa o zaman doğucak yapıcak bir şey yok sıkıntı yapma 😊
Ayyy cidden içime su serptin teşekkür ederim inşallah dediğin gibi çıkar bende geldiğimden beridir YouTube de uzamn doktorların bu konudaki konuşmalarını bakıyordum onlarda aynı şeyi söylüyorlar her ihtimale karşı detaylı bir kontrol yapıyoruz iki haftalık bir gelişim geriliği bizim için cokda önemli değil diyorlar inşallah başka bir sıkıntı çıkmaz 😊

Merhaba kızlar. Biraz içimi dökme amaçlı yazıyorum bu yazıyı. Ben normal doğumdan korkan biriyim. 36. Haftama girmeme 2 gün var. Zaman daraldıkça stresim de artmaya başladı. Sezaryen istediğimi doktoruma da söyledim o benim kararıma bırakıyor zaten. Biliyorum normal doğum en güzeli adı üstünde normal ama bana da sezaryandaki dikiş ağrısını çekmek daha kolaymış gibi geliyo mesela. Ama çevremde normal doğum yapan insanlar illa normal doğum yap sezaryende mahvoluyosun yok dikiş yerin enfeksiyon kapıyor yok yarım insan oluyosun cidden bu laflardan çok sıkıldım. Bugün aile hekimim de normal yap sezaryen olan bi hastamın dikişleri patladı yeniden dikildi bilmem ne birsürü şey söyledi. Zaten hassas dönemdeyiz ve her kafadan bir ses çıkıyor.. her doğum kendine özgü herkesin doğum hikayesi bambaşka. Ama son zamanlarda şunu der oldum Allah rızası için biraz da sezaryanı öven birileri olsun çevremde ya 🥲
Ya okadar da kötü bişe değil dusunsene dünyada milyonlarca kadın bunu yaşıyor ağrısı varsa ilacida var inan buna bak ben ameliyat kapısından girdim ağladım telaslanip dedimki ben bu stresi kaldiramicam ilaç istedim sedasyon yaptılar 2 saniye içinde rahatladım mis gibi bebegide gördüm orda ama ilaç verdikleri için hiç telaş panik yapmıyorsun sarhoş gibisin zaten sonrasında ameliyat bitmiş bebek yanimda kendime gelince ağrı başladi ağrım var dedim aldolan diye bir agrikesici iğne yaptılar 10dakika içinde ağrın azaldı korkma acı varsa da ilacida var 1hafta zorluğu var yaranın otururken kalkarken vs bebeğe bakmak zorundayız bu yüzden Allah yardım ediyor yemin ederim sana evet açıyor ama hergun daha iyi oluyorsun hastaneden taburcu olunca bı ağrı kesici veriyorlar oda agrini epey kesiyor korkma düşünmemeye çalış başıma ne gelicekndiye düşünme en iyisi bu

X