Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    222
Kızlar ben doğum çantası icin sabahlık almadim sadece pijama takımları koydum ama . Sabahlik tarzı bir şey de almam lazım mı sizce ?
Akşam insana bir üşüme geliyor sabahlık olmasa bile bir hırka mutlaka alın yürüyüşe kalktığınızda hava almaya gittiğinizde alırsınız sırtınıza

Merhaba sevgılı gebeler bende 37.haftadayım bugün gittiğimde geçen haftaya göre bebek aynı kiloda çıktı büyüme olmamış dedi doktor bu zamana kadar ölçümleri hep uyumlu olurdu haftasıyla bu hafta 36larda çıktı gelişim gerilemesi diyemeyız dedi doktor ölçümler farklı çıkabılır dedi normal bir durum mu bu? Beni üzdü geçen hafta 2920 gr demişti bu hafta 2800 dedi

Arkadaşlar tüp bebek tedavisi ile ikizlere hamileyim 11. Haftalıkken yani geçen hafta kanamam oldu hemen acile gittim sonra sabahı doktorumada gittim bi kaç gün sonra başka doktorada gittim bebekler yaşıyor kanama alanı yok dediler ben günde 5 tane progestan fitil ve 3 günde bir promester iğne vuruyorum zaten ilaç kullanıyorsun yapacak bir şey yok deyip eve yolladılar düşük olacaksa olacak dediler 1 hafta koyu kırmızı koyu kahverengi kanama oluyordu pazartesi gece bu kanama sulu şekilde yoğun kırmızıya döndü doktora gittim bebekler yaşıyor kanama alanı yok ilaçlarına devam deyip eve yolladı ama kanamam durmuyor bebeklerimi kaybedeceğim diye çok korkuyorum
11+5 de benim de kanamam olmuştu sadece yat hiç kalkma sadece tuvalete kalk yemeğini bile başkası yapsın ayaklarını yükseğe kaldır yat bol bol dinlen psikolojini de iyi tut düzelecek geçecek bu günler de bol bol dua et üzülme ve bol bol dinlenmeye bak Rabbim yardımcın olsun bebekler iyiymiş kanaman da en kısa zamanda keser inşallah

Benim doktorum sağ sol farketmez dedi. İlla sol olacak diye bir şey yok sadece sırt üstü yatma yedi. Buna rağmen benim de sağa ve sola yatmaktan kollarım ağrıyor zaten rahat da edemiyorum da işte az kaldı dayanacağım artık.
Sırt üstü yatmayı özledim sırt üstü de yatılmıyo zaten üzerime ağırlık biniyomuş gibi hissediyorum.. dediğiniz gibi sağ ya da sola yatınca da kol ağrıyo son 1 ay dayancam artık diyorum

11+5 de benim de kanamam olmuştu sadece yat hiç kalkma sadece tuvalete kalk yemeğini bile başkası yapsın ayaklarını yükseğe kaldır yat bol bol dinlen psikolojini de iyi tut düzelecek geçecek bu günler de bol bol dua et üzülme ve bol bol dinlenmeye bak Rabbim yardımcın olsun bebekler iyiymiş kanaman da en kısa zamanda keser inşallah
Amin çok teşekkür ederim inşallah tez zamanda kanama kesilir biranda sağlıklı bir şekilde devam eder hamilelik sağlıklı bir şekilde bebişlerim iyi olsunda nı arada ne kadar sürdü kanama

Hayırlı olsun canım bebeğine kavuşmana çok sevindim 🥰🥰 İhtiyaç listesi anneye ve bebeğe göre değişiyor anladığım kadarıyla ben de hasta beziyle hiç rahat edememiştim 2.5 hafta depend kullandım, aldığım kıyafetler de yetmemişti 🙈 Ağrılar günden güne geçecek 1 haftadan sonra baya ayaklanıyorsun, 2. Haftadan sonra eski hayatına dönüyorsun artık. Bir an önce iyileşmen dileğiyle bebeğini bol bol öp kokla bizim için de 🥰❣️❣️
Allah razı olsun cook teşekkür ederim 🥹
Haklısın sanırım ihtiyac listesi cok değişken bir sey doğuma kişiye göre cok fazla değişiyor ☺️
İnşallah bian önce geçer bebeğime tam anlamıyla yetebilrimm 🙈 cooook cok teşekkürler güzel dileklerin için öpüp koklarım ama bizde seni cokca öpüyoruz 🫠❤️

Kizlar sezaryen sonrası sütü hemen gelen oldu mu? Süt gelene kadar ne yaptiniz hemen acıkmış oluyo mu bebek? Mama kullandiysaniz ne kullandınız marka vs.. mamayi nasıl yaptınız hastanede? Kantinden sıcak su alırız diyen var kantindeki su kirecli musluk suyu oluyo kettle mı götürdünüz ?
Alt açma örtüsüne bile sasiriyo annem şuan neler çıkmış bizim zamanimizda yoktu diye hic bisey hatirlamiyo dogumla ilgili. Şekerli su verdiler size sütüm gelene kadar diyo
Bir kaç gün gelmedi benim ama sürekli emzirmeyi denedim gögüslerimi sıka sıka maf etmişim bi damla gelsin diye uyarmak cok önemli bence. Ben mama kullandım bir kaç gün mecbur aç kalmasına asla dayanamazdım. Hipp aldırdım mama cunku herkes onu kullanıyor ve memnun

Kizlar tecrübeli anneler galiba meme reddi yaşıyorum ne yapmalıyım ilk 3gun sütüm gelmedi elle sahip geldiği kadar kaşıkla verdim aslında emme refleksi var ama memeyi bir türlü almadi silikon meme ucu aldık hatta meme ucum ağzına büyük geldi falan süt gelince de biberonla verdik mecbur sagip şimdi emmiyor memeyi arıyor memeye koyuyorum birturlu emmek istemiyor napmaliyim hatta biberon Philips avent zor çekiyor onu içene kadar galiba içinde süt soguyor karnı ağrıyor sanki hep ağlıyor ısıtıp veriyorum bu sebeple kafam karmas dolaş oldu biraz sarılığı da başladı
Canım benimde aynı bebek ağzını kocaman açıyor tutamıyor daha bugün yeni yeni almaya basladı doğru düzgün sürekli ağlıyor emzirmeye calısırken sende bebekte acemi bende aynı beraber keşfediyorum bende herseyi bebekle birini alıyor birini almıyor derken beynim yandı emzirme işinde ameliyat acımı unuttum gögüslerimin acısından asla pes etme bebeğin öğrenecek emzir ağlasın alısıyor sonunda biz alıştk darısı size 💜 ben kendime eziyet ettim resmen reflü yatağında emziriyorum kucagıma almamak için kemiklerine bir sey olur diye korkuyorum en güzeli kolunda emzirmek ama yapamıyorum su gibi kan ter oluyorum tutturana kadar cocuk cok ağlıyor görsen hallerimizi.

Kızlar kusura bakmayın ama burasıda ego tatmini yeri değil hele ki karşınızda ki insan daha yeni anne olmuş biriyse. Siz hamileyseniz karşınızdaki de geceleri sabahlara kadar uyumayan yaraları olan bebeğine yetmeye çalışan bir anne !
Burda en baştan beri düşük tehlikesi olanlar bebeğini kaybedenler bebeği küvezde olanlarla dolu yani burası gerçek hayatlarımız polyanacılık oynama yeri olduğunu düşünmüyorum başlarda da böyle tepki verenler olmuştu korkularımıza sustum ama kimsenin lohusa bir kadının canını sıkmayada hakkı yok. B Burcnnnn hiç bir sey anlatmamıs bile kötü bir sey dememiş doğum kolay bir sey değil ne normali ne sezaryeni hamilelikte aynı size güzel hikayeler anlatılmasını pohpohlanmayı istiyorsanız yeri burası değil hele ki yeni doğum yapmıs bırıne bunları demenın zamanı hiç değil. B Burcnnnn canım sende hiç canını sıkma beğenmeyen gidebilir herkesin kendi tercihi

Amin çok teşekkür ederim inşallah tez zamanda kanama kesilir biranda sağlıklı bir şekilde devam eder hamilelik sağlıklı bir şekilde bebişlerim iyi olsunda nı arada ne kadar sürdü kanama
1 hafta 10 gün falan sürdü bazen geldi bazen gelmedi sonra tamamen kesti ilaçları hiç aksatmadim hep yattım sadece tuvalete kalktım

Kızlar ben doğum çantası icin sabahlık almadim sadece pijama takımları koydum ama . Sabahlik tarzı bir şey de almam lazım mı sizce ?
Evet ben iki tane aldım, biri fotoğraf çekimi için biri de asıl kullanacağım siyah renkli olan. Koridorda yürürken vs üstümde olsun diye. Bi de geceliklerim askılı kolsuz vs o yüzden. Evde de kullanırım ikisini de diye düşündüm

Merhaba sevgılı gebeler bende 37.haftadayım bugün gittiğimde geçen haftaya göre bebek aynı kiloda çıktı büyüme olmamış dedi doktor bu zamana kadar ölçümleri hep uyumlu olurdu haftasıyla bu hafta 36larda çıktı gelişim gerilemesi diyemeyız dedi doktor ölçümler farklı çıkabılır dedi normal bir durum mu bu? Beni üzdü geçen hafta 2920 gr demişti bu hafta 2800 dedi
ölçümden kaynaklıdır. zaten soyluyorlar genelde tahmını dıye. buyudukcede aslında daha fazla yanılma payı olabılıyor. tahmını rakamlar bunlar.

Ben 36dayım ve çok sabırsızlanıyorum nerdeyse erken de olsa artık gelsin diye dua ediceem. Ne kanala indi, ne karnım düştü, ne de sancım var. Doktorum da artık kan sulandırıcı iğneyi bırak diyor ama bırakırsam da 41 e kadar gelmezse o kadar sürede birşey olur diye korkuyorum:KK43: kullanan arkadaşlar siz ne zaman iğneyi bıraktınız?
Canim ben iğne değil ama coraspin kullaniyodum, 34te biraktirdi doktorum

Kızlar hepinizi öpüyorum. Biz cok iyiyiz çok şükür alısmaya çalışıyoruz herseye. İlk gün ağrılarım coktu ama dayanılmayacak seyler değil korkmayın ben yaptıysam dayandıysam hepiniz dayanırsınız 🌸 kimsenin korku hikayelerini dinlemeyin lütfen hiç bir sey anlatılan gibi olmuyor Allah öyle bir güç veriyor ki inanın ben o günü bile hatırlamıyorum ağlamadım bile ortalığı yıkarım kesin diyordum. Benimle aynı gün bir kadın 5 aylık bebeğini kaybetti kürtaj için yan ameliyathanedeydi.. lütfen dua edin şükredin biliyorum cok zor insan aşırı korkuyor ben yıllarca ilaçlarla ayakta durmus biri olarak cok iyi bilirim o psikolojik sorunları kaygı bozukluğunu ama yaşamadım sonra şükür ettim o yan taraftaki kadını düşündüm ağrılarımı gözüm görmedi bebeğim yanımda sağlıklıydı .. Rabbimin tek sınavı şu korkular olsun bosverin.. bu gece daha iyiyim ağrılarım daha azaldı duşta ancak bugün alabildim.
Vee yanıma o kadar gereksiz seyleri almısım ki makyaj malzemesi mesela veya kişisel bakım ürünü ya o acıyla inanın asla gözünüz görmüyor en azıdnan benım görmedi hiç bir sey hemde bebeğe o gün giydirilen hastane çıkışıyla eve geldim bin tane saçma kıyafet almısım yanıma yedek filan süt sağma makinesi gereksiz çünkü süt zaten hemen gelmiyor. Mama derseniz benim hastanem vermedi bize aldırttı çünkü emziremedim gerekli olursa hastene verir. Vermesse eşiniz hemen alabilir hiç kafanıza takmayın onu da hipp almıstım artık vermiyorum sütüm geliyor diye ben depent kullanamadım asla cok rahatsız zor geldi hasta bezii resmen cann sezaryen olanlar için bence. Cuma gecesi dahil o geceden beri günlük 4 5 saat uyuyorum ama asla zor gelmiyor herseye alısıyor beden. Eşş desteğiii sizin en ihtiyacınız olan sey oluyor ben annemi bile istemedim hep eşim yanımda olsun elimi tutsun istedim eş çok önemli coook. Yeni doğanlar benim kıza hep büyük geliyor buarada 2670 50 cm doğdu 3100 derken. Sormak istediğiniz ne varsa sorun yazarım uzun uzun ❤️
Hayırlı uğurlu olsun canım çok sevindim sağlıkla kavuşmuşsunuz maşaallah 🤗

Doğru mu yanlış mı bilmiyorum ama bebekler anne karnında kilo veremezlermiş. Doktorun ölçümleri zaten tahmini oluyor o yüzden telaşlanma derim. Aynı cihaz da olsa aynı hastanede aynı haz farklı doktorlara ölçtür biri 3000 der biri 2500 der değişiyor yani Doktora göre

Ya bnm doğum planlı olmadığı için aniden gelirse epidural yapamayız iğne kullanırken dedi. Son iğneden en az 12 saat geçmiş olması lazımmış. Başka da riski var mı onu tekrar sorucam. Sonra da ısrar edicem sanırım bırakmıyım diye. Benim bilinen bir pıhtılaşma durumum olmadığı ve sadece önlem olarak şimdiye kadar kendi isteğimle kullandığım için sanırım gereksiz görüyor
Bilinen bir pıhtılaşma sorunun yoksa son haftalarda cidden gerekli olmaya bilir ilk haftalar tutunma aşamasında özellikle daha gerekli oluyor benim malesef 3 kaybım ve pihtislasma sorunum var . Bu gebeliğim bile ikizdi malesef 10. Haftada da tekini kalbi durdu ama diğeri şükür benimle 37 +4olduk bugün 🙏🏻 benimde normal olacak inşallah bekliyorum ama her yerimde ağrılar var hiç birşey anlamıyorum🤗

Bilinen bir pıhtılaşma sorunun yoksa son haftalarda cidden gerekli olmaya bilir ilk haftalar tutunma aşamasında özellikle daha gerekli oluyor benim malesef 3 kaybım ve pihtislasma sorunum var . Bu gebeliğim bile ikizdi malesef 10. Haftada da tekini kalbi durdu ama diğeri şükür benimle 37 +4olduk bugün 🙏🏻 benimde normal olacak inşallah bekliyorum ama her yerimde ağrılar var hiç birşey anlamıyorum🤗
Çok sağol canım. Çok üzgünüm kayıpların için :KK43: inşallah sağlıkla güzellikle tamamlanacak bu hamilelik🥰 benim de hep tutunma ama bir kere de kaybım var 9 haftalık sebebi bilinmeyen. Sadece mthfr mutasyonu var onun dışındaki pıhtılaşma testleri normal çıkmıştı. İnşallah yoktur gerçekten bir sorunum ama ben yine de doktora en kötü neler olabilir falan sorucam yoksa tüm gün elim karnımda bişey oldu mu olacak mı diye gezebilirim

X