Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Geçen eltim: "Benim oğlum biraz erken doğdu." dedi. Kaçıncı haftada doğduğunu sorunca: "39+4" dedi 😅 Herhalde bazıları 40'tan önceyi erken doğum sayıyor. Biz 37-38'leri görelim de inşallah varsın onların erken dediği bir hafta olsun😅
Takıntı konusunda aynıyız zaten. Hatta doktorum nst için çağıracaktı bir hafta önce. "Sen zaten haftaya gelirsin." dedi. 🥲 Bebişin hafta hafta ultrason fotoğrafları var ama kontrolden döndükten 3 gün sonra tedirgin olmaya başlıyorum bile. Galiba ileride doğduklarında da aynı takıntılı hâlimiz devam edecek😅 Allah onları korusun❤️
Benim kayınvalide de aynı hatta gebelik hormonları da eklenince bir miktar sinirimi bozuyor. Geçen gün misafir olarak geldiler. Resmen sağı solu gezip evin tozunu araştırdı. Bayağı da söylendi. "Anneciğim kasılmalarım çok oluyor, gebeliğim riskli ve bu yüzden koltukların altını silemiyorum." diyorum: "Risk, misk yok. Risk sadece ilk üç ay olur." diyor😅 Üstelik aramış, eşime de söylenmiş. Ne diyebilirim ki Allah yardımcımız olsun.
Sağlıklı beslenme konusunda çok iyi yapıyorsun. Gebeliğin başından beri canım kakaolu mısır gevreği istiyor. Her gün bir kâse götürüyorum. Çikolata da yiyorum sürekli. Hem vicdan azabı hissediyorum hem de engel olamıyorum kendime🥲 En iyisini yapıyorsun. Az kaldı zaten ha gayret❤️ İnşallah bebişleri vaktinde, sağlıklarıyla kucağımıza alacağız da bezinin, mamasının markasını dert edeceğimiz günler gelecek
Benim doktorumda öyle artık biliyor beni 2 hafta bekleyemeyeceğimi :) bazen doktordan çıktıktan sonra bile tam sevincem ooh iyi diye içimden diyorum tmm sevinme hemen temkinli ol. Hep bir o ruh haliyle geçiyor gebelik. Sağ salim doğsunlarda hele bir 🌸

Allah razı olsun inan ki gebeliğimin başından beri ekstra sinirlerimi bozuyor. Birden fazla düşüğüm olduğunu bilmesine rağmen gebeliği öğrenir öğrenmez: "İkinci için ara vermeyin." dedi. Üstelik yine düşükleri bilmesine rağmen bu kadar hassas davranmama anlam veremiyor. Sürekli çocuk gibi azarlanıyorum. Eşim de: "İdare et." deyip duruyor. Hazır yufkayla kaşarlı gözleme yapıyordum. Görüntülü aradı. "Niye hamur açmadın?" dedi🥲 Oysa normalde bile hamur açmayı ondan öğrendim yani acemiyim. Karnım burnumda nasıl hamur açayım, anlamıyorum. Başka şehirde olmasına rağmen sürekli eşimi arayıp: "Sena iş yapsın." diyor. Çok zor bir insan inan ki. Annem, babam bile bu kadar azarlamadı. Çok sakin bir insanım ama bir gün aramızda tartışma çıkacak büyük ihtimalle
İş yapman yapmaman kaynanayı ne ilgilendirir canım ev benim aş benim hiç halden anlamıyolar iyi olsak neler neler yaparız da bilerek can sıkmaktan başka bişi yaptıkları yok herşeye karışır söylenirler. kaynanam eşime nazlanıyo cok yüz verme demiş her dediğini yapma vs. eşim üstüme titrer cok yardım eder ona bile laf söylerler karı koca. hiç takma söylediklerini ben özellikle arayınca hiç bişi yapamıyorum bu farklı geçiyo ağır gecıyo diyorum 😌

Hemen bakayım canım geçenlerde yanlışlıkla başlığı silmiştim orda mi gitti acaba sen yaz bana bilgilerini canım hemen ekleyim.
Olsun kuzumm doktorum uzun zaman önce 30 eylüle cekmisti dogum tarihimi. Burdan yanlislikla silinince eylul listesine eklettim zaten burayi da orayi da yakin takipteyim🌺🌺

DUYURU ‼️

Kızlar geçenlerde yanlışlıkla liste başlığını silmiştim . Sonradan tekrar yazdım.Lutfen listedeki bilgilerinizi kontrol edin bir hata olduğunu düşünüyorsanız beni etiketleyin bildirin lütfen

Kızlar merhaba, 31. Haftama girdim, ailemin yanında doğum yapmaya karar verdiğim için doktor araştırıyordum. Dün bir doktora gittim ve o ikili tarama test sonucuma bakarak senin çocuğunun down sendromlu olma ihtimali var sana dna testi önermediler mi dedi. Dünyam başıma yıkıldı oysa kendi doktorum normal her şey demişti. Üstüne bir kaç doktora daha gösterdim şimdi onlarda sıkıntı görmedik bizde dediler ama içim içimi yiyor. Ne yapsam kendimi rahatlatamıyorum. Test sonuçlarımı bi bakar mısın bu değerlere yakın çıkan olduysa sizlerin doktorları ne yorumlarda bulundu ?

Haklısınız, bu saatten sonra zaten yapılacak bir şey yok ama doktor öyle bir konuştuki benle yerle bir oldum kendimi de toparlıyamadım. Birde bana senin matematiğin yok mu bu sonucu kendin de değerlendirebilirdin dedi. Kendimi kötü hissettim.

merhaba, haddime değil ama ben bu son doktorunuzu mümkünse değiştirmenizi öneririm. çok sinir oldum. hem bu haftadan sonra bu şekilde konuşması çok saçma hem de orada afedersiniz eşek kadar düşük risk yazıyor. matematiğin yok mu dediğinde sizin de okuma yazmanız yok herhalde diyiverin ve bence bu doktoru takmayın. hiç sevmem doktor kötülemeyi ama resmen bu kişi önceki doktorunuzu kötüleyip egosunu tatmin edecek tipte biri gibi. vardır ya kuaförlerde de "ay bu saçı kim kesti" tripleri. bazı doktorlarda da var maalesef böyle gariplikler. he haklı da olabilir belki, uzman değilim sonuçta gördüğü bir risk vardır ama fetal dna sonucu risk düşük çıkıp sendromlu bebek doğuranlar da duyduk ya da yüksek risk çıktığı halde doğum yapıp sağlıklı bebek doğuranlar. zaten ense kalınlığı da normal demişler, lütfen kendinizi üzmeyin. tabi ki her şeyde olduğu gibi bunda da Allah'tan diyoruz, inşallah bebeğinizi sağlıklı bir şekilde alırsınız kucağınıza.

merhaba, haddime değil ama ben bu son doktorunuzu mümkünse değiştirmenizi öneririm. çok sinir oldum. hem bu haftadan sonra bu şekilde konuşması çok saçma hem de orada afedersiniz eşek kadar düşük risk yazıyor. matematiğin yok mu dediğinde sizin de okuma yazmanız yok herhalde diyiverin ve bence bu doktoru takmayın. hiç sevmem doktor kötülemeyi ama resmen bu kişi önceki doktorunuzu kötüleyip egosunu tatmin edecek tipte biri gibi. vardır ya kuaförlerde de "ay bu saçı kim kesti" tripleri. bazı doktorlarda da var maalesef böyle gariplikler. he haklı da olabilir belki, uzman değilim sonuçta gördüğü bir risk vardır ama fetal dna sonucu risk düşük çıkıp sendromlu bebek doğuranlar da duyduk ya da yüksek risk çıktığı halde doğum yapıp sağlıklı bebek doğuranlar. zaten ense kalınlığı da normal demişler, lütfen kendinizi üzmeyin. tabi ki her şeyde olduğu gibi bunda da Allah'tan diyoruz, inşallah bebeğinizi sağlıklı bir şekilde alırsınız kucağınıza.
Zaten kendisiyle devam etmeyeceğimi söyledim arayıp, başka bir doktordan randevu aldım yine oda haftaya. O an aklıma hiçbir şey gelmedi inanın o kadar çok sert ve keskin cümleler kurdu ki ben öylece kalakaldım. Yeni gideceğim doktorlada görüşeceğim umarım dediğiniz gibi sadece kendi egosunu tatmin etmeye çalışıyordur. İyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim 🙏🏽

Zaten kendisiyle devam etmeyeceğimi söyledim arayıp, başka bir doktordan randevu aldım yine oda haftaya. O an aklıma hiçbir şey gelmedi inanın o kadar çok sert ve keskin cümleler kurdu ki ben öylece kalakaldım. Yeni gideceğim doktorlada görüşeceğim umarım dediğiniz gibi sadece kendi egosunu tatmin etmeye çalışıyordur. İyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim 🙏🏽
ikili taramayı ben de başka bir doktora yapmak zorunda kalmıştım, o da sonuçlarıma çok kötü tepki vermişti. ölü doğum yaparsın gibi alakasız bir şey söyledi. fetal dna!ya yönlendirip bir numara verdi ve kendi adını vermemi söyledi. kimsenin günahını almak istemem ama muhtemelen komisyon almak için yaptı. diğer iki danıştığım doktor da gerek görmedi. o doktora çok kızmıştım o aklıma gelince iki kat sinirlendim sizinkine. insan o an neye uğradığını şaşırıyor gerçekten. çok şükür bebeğimin hareketleri de gelişimi de iyi gidiyor. hepimiz sağlıkla kavuşalım :dua:

Geçen eltim: "Benim oğlum biraz erken doğdu." dedi. Kaçıncı haftada doğduğunu sorunca: "39+4" dedi 😅 Herhalde bazıları 40'tan önceyi erken doğum sayıyor. Biz 37-38'leri görelim de inşallah varsın onların erken dediği bir hafta olsun😅
Takıntı konusunda aynıyız zaten. Hatta doktorum nst için çağıracaktı bir hafta önce. "Sen zaten haftaya gelirsin." dedi. 🥲 Bebişin hafta hafta ultrason fotoğrafları var ama kontrolden döndükten 3 gün sonra tedirgin olmaya başlıyorum bile. Galiba ileride doğduklarında da aynı takıntılı hâlimiz devam edecek😅 Allah onları korusun❤️
Benim kayınvalide de aynı hatta gebelik hormonları da eklenince bir miktar sinirimi bozuyor. Geçen gün misafir olarak geldiler. Resmen sağı solu gezip evin tozunu araştırdı. Bayağı da söylendi. "Anneciğim kasılmalarım çok oluyor, gebeliğim riskli ve bu yüzden koltukların altını silemiyorum." diyorum: "Risk, misk yok. Risk sadece ilk üç ay olur." diyor😅 Üstelik aramış, eşime de söylenmiş. Ne diyebilirim ki Allah yardımcımız olsun.
Sağlıklı beslenme konusunda çok iyi yapıyorsun. Gebeliğin başından beri canım kakaolu mısır gevreği istiyor. Her gün bir kâse götürüyorum. Çikolata da yiyorum sürekli. Hem vicdan azabı hissediyorum hem de engel olamıyorum kendime🥲 En iyisini yapıyorsun. Az kaldı zaten ha gayret❤️ İnşallah bebişleri vaktinde, sağlıklarıyla kucağımıza alacağız da bezinin, mamasının markasını dert edeceğimiz günler gelecek
Ay yok artık 39+4 de mi erkenmiş, şımarıklar, zorluk görmemişler ben artık sinirleniyorum ve lafımı esirgemiyorum açıkçası..
kvdene de gıcık oldum, anne kadın doğum asistanlığın hayırlı olsun diceksin aslında. Ya da ok ben dra söylerim kv yatma iş yap risk yok dedi derim falan diyeceksin. Tövbe yarabbim. Eleştirmek nedir ya beğenmiyorsan gelme ya da bir işin ucundan tut.
Ah ah 37-38 i görelim de dediğin gibi başkası erken desin isterse 🤣
Sen çiko miko konusunda hiç kötü hissetme yaa şekerin yoksa bak keyfine, psikoloji ve moral de çok önemli sonuçta, tadını çıkar 😍🙏
Bu şeker takibi beni de gerdi off dün akşam yemekte karpuz yedim 154 çıktı az kaldı sabret kulaklarını da tıka boş yapanlara. Kime ne olursa ztn emdiririz ya anne istemez ise bebek emzirmez bile kime ne karışan insanlardan huylaniyorum ztn günler azaldı, ağırlaştık, hava sıcak üstümüze üstümüze geliyorlar pofff 38+6 erken de degil ne
ben haftada 2 kez falan bakıyorum ya çok gerilmemek için. Karpuzu keşfettiysen bu güzel mesela, ben de bir kez tam buğday unundan pişi yaptım ama kızartma diye mi bilmiyorum 150 falan çıkmıştı. Bence sıkıntılı yiyecekleri tespit etmek de işin önemli bir kısmı😉
Hahah sorma 38+6 erkenmiş, prenses konuştu.. emzirme mevzu da ayrı challenge olacak anlaşıldı 😄

Haklısınız, bu saatten sonra zaten yapılacak bir şey yok ama doktor öyle bir konuştuki benle yerle bir oldum kendimi de toparlıyamadım. Birde bana senin matematiğin yok mu bu sonucu kendin de değerlendirebilirdin dedi. Kendimi kötü hissettim.
Dengesizmis o gelmişsin geçmiş 31 hafta olmuş varsa bile denmez ki Allah işini iyi yapanlar ile karşılaştırsın cidden sinir bozucu etkenlerden uzaklaş olmadı yaşanmadı boşver sen takılma ona

Allah razı olsun inan ki gebeliğimin başından beri ekstra sinirlerimi bozuyor. Birden fazla düşüğüm olduğunu bilmesine rağmen gebeliği öğrenir öğrenmez: "İkinci için ara vermeyin." dedi. Üstelik yine düşükleri bilmesine rağmen bu kadar hassas davranmama anlam veremiyor. Sürekli çocuk gibi azarlanıyorum. Eşim de: "İdare et." deyip duruyor. Hazır yufkayla kaşarlı gözleme yapıyordum. Görüntülü aradı. "Niye hamur açmadın?" dedi🥲 Oysa normalde bile hamur açmayı ondan öğrendim yani acemiyim. Karnım burnumda nasıl hamur açayım, anlamıyorum. Başka şehirde olmasına rağmen sürekli eşimi arayıp: "Sena iş yapsın." diyor. Çok zor bir insan inan ki. Annem, babam bile bu kadar azarlamadı. Çok sakin bir insanım ama bir gün aramızda tartışma çıkacak büyük ihtimalle
Eşinin idare et demesi biraz tuhaf aynı sehirde olmamaniza rağmen bu kadar işine karışmalari ztn sıkıcı durum

ikili taramayı ben de başka bir doktora yapmak zorunda kalmıştım, o da sonuçlarıma çok kötü tepki vermişti. ölü doğum yaparsın gibi alakasız bir şey söyledi. fetal dna!ya yönlendirip bir numara verdi ve kendi adını vermemi söyledi. kimsenin günahını almak istemem ama muhtemelen komisyon almak için yaptı. diğer iki danıştığım doktor da gerek görmedi. o doktora çok kızmıştım o aklıma gelince iki kat sinirlendim sizinkine. insan o an neye uğradığını şaşırıyor gerçekten. çok şükür bebeğimin hareketleri de gelişimi de iyi gidiyor. hepimiz sağlıkla kavuşalım :dua:
Bende şu ana kadar kaç kere muayene oldum, hatta başka doktorada gittim bu süreçte ara ara ultrason muayenesi falan hep normaldi her şey çok güzel ilerledi bugüne kadar 🙏🏽 inşallah hepimiz sağlıcakla kavuşuruz bebeklerimize.

Aslında ben gebelikten önce almayı düşündüm ama ilaç çok ağır, çok fazla yan etkisi var. Elimizden tek gelen demir seviyelerimizi düzeltmek🥲 Gebelikten sonra düzeltiriz inşallah
Magnezyum falan iyi gelmez mi ki ben magnap marka aldım hem gece hem gündüz ayrı şair içerik olarak daha iyi diğer haplara göre faydası direk gösteriyor bi içimde bile deneseniz mi ki

Kızlar bugün biraz yürümüştüm 15 20dk falan. 2saat sonra felaket bir sancı girdi kasıklarıma ve karnim sürekli kasıldı. Yarim saat falan 30sn arayla sancı girdi aşırı derecede. Normal midir bu durum yalanci sancı mı yoksa yürüdüğüm için mi oldu

Kızlar bugün biraz yürümüştüm 15 20dk falan. 2saat sonra felaket bir sancı girdi kasıklarıma ve karnim sürekli kasıldı. Yarim saat falan 30sn arayla sancı girdi aşırı derecede. Normal midir bu durum yalanci sancı mı yoksa yürüdüğüm için mi oldu
Ben de şeker nedeniyle yürüyordum yarım saat gibi, bundan 6 hafta önce. Yürüyüş sonunda sürekli toplanma kasılma olunca acile gitmiştim. Yalancı kasılma demişlerdi ama ben sonra yürüyüşü bıraktım açıkçası. Evde arada yemek için vs dolaştığım bana yeter diye düşünüyorum. Dr yatak istirahati demedi ama bence bünyem kaldırmıyor. Belki tesadüf oldu ama bir izlemede ol derim.

Aslında çok az pekmez kullanıyorum amacım tahini tatlandırmak. Boydan çok karın çevresşnde ölçüm hatası oluyor diyorlsr ama her bölgesinde ölçüme yönelik hatalar olabiliyor pozisyonuna bağlı. Zaten dediğin gibi anormal bir durum olursa doktor söyler. İnşallah hepsi iyidir🥰
Aynen zaten doğduktan sonra da her gün değişiyor bebişler o yüzden anormal bir durum yoksa bu sonuçlara çok takmamak lazım gibi geliyor bana . Zaten kilolu bebek sağlıklı bebek demek değil ya da tam tersi de öyle. 30.haftaya geldim heyecanlanmaya başladım sanki yaklaşıyor diye galiba ama çok şükür panik değilim sadece ona sarılıp opebilecegimn hayalini kuruyorum çok guzeeel😍 Hayırlısıyla sağlıkla zamanında kavuşalım inşallah bebislerimize 🙏

X