Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Lansinoh evet çok duydum. Şimdilik Lierac çatlak kremim var onu süreyim o zaman

şuan elimde lierac çatlak kremi var onu sürcem bakalım umarım geçer teşekkür ederimm 🥰
Göğüs uçlarına sürülmüyor çatlak kremleri canım doktorum uyardı beni göğüs ucu hariç her yere sürebilirsin dedi altına üstüne vs 💕

Çıktım kızlar hastaneden yazan soran herkese çok teşekkür ederim 🙏🏼🙏🏼 Evde artık bol bol dinlenmece, burayı darlarım ben de her şey yasak telefon elimden düşmez artık😅😅
Oh çok şükür. Ben de yatıyorum uzun süredir. Bebeklerimiz sağlıkla büyüsün de yatarız.

Ben 6 ay yattım kızlar, karşılığında 19 kilo aldım 🙊 Bebeğin iyi olması teselli oluyor her durumda 🙏🏻
Benim düşük riskim de vardı başta 3 ay öyle bi yattım zaten. 2. Trimester hamileliğin balayısı gibiydi gerçekten 😁😁 Şimdi yine yatarız yapacak bişey yok bebişler iyi olsun 🙏🏼🥰

Kızlar ben bir de şeyi merak ediyorum madem erken doğumların %90nı durdurulabiliyor öyle dediler bu erken doğum yapanlar nasıl oluyor? Bebekte falan mı sıkıntı oluyor ya da açıklık mı çok oluyor da durduramıyorlar bilgisi olan var mı?
Bebekte gelişim sıkıntısı olabilir, annenin tansiyonu bebeğe hayati tehlike yaratıyor olabilir. Artık beslenemeyebilir bi ton sebep vardır🥲

Bisey sormak istiyorum bebek hareket ettikçe genital bölgenin ici aciyor böyle iğne batiriyorlar sanki. Ayaktaysam duramıyorum sanki çıkacak gibi 🙄 böyle olan var mı
Benim bazen yolda yürürken oluyor. Sanırım idrar torbasına mı vuruyor nereye vuruyorsa birden aşırı bir acı ve sızlama oluyor kalakalıyorum yürürken :) Bebek hala aşağıda ondan sanırım. Yukarı çıkmayada pek niyeti yok gibi :)

Kızlar merhaba, 31. Haftama girdim, ailemin yanında doğum yapmaya karar verdiğim için doktor araştırıyordum. Dün bir doktora gittim ve o ikili tarama test sonucuma bakarak senin çocuğunun down sendromlu olma ihtimali var sana dna testi önermediler mi dedi. Dünyam başıma yıkıldı oysa kendi doktorum normal her şey demişti. Üstüne bir kaç doktora daha gösterdim şimdi onlarda sıkıntı görmedik bizde dediler ama içim içimi yiyor. Ne yapsam kendimi rahatlatamıyorum. Test sonuçlarımı bi bakar mısın bu değerlere yakın çıkan olduysa sizlerin doktorları ne yorumlarda bulundu ?

Eklentiler

• IMG_0491.jpeg
    IMG_0491.jpeg
    146,9 KB · Görüntüleme: 66
Benim bazen yolda yürürken oluyor. Sanırım idrar torbasına mı vuruyor nereye vuruyorsa birden aşırı bir acı ve sızlama oluyor kalakalıyorum yürürken :) Bebek hala aşağıda ondan sanırım. Yukarı çıkmayada pek niyeti yok gibi :)
Evet acı ve sizi var böyle elimle turcam nerdeyse çıkmasın die 🥴 benimki de aşağıda hiç yukarı çıkmadı bu saatten sonra cikmasi mucize olur bana 🫠

Lansinoh evet çok duydum. Şimdilik Lierac çatlak kremim var onu süreyim o zaman

şuan elimde lierac çatlak kremi var onu sürcem bakalım umarım geçer teşekkür ederimm 🥰
Lierac sürdüğüm halde kabuklanmıştı benimkisi, işe yaramayabilir yani. Bence lansinoh alın sürün. Veya eczaneden direkt onların etken maddesi olan lanolini alın bana eczacım vermişti bi kutu, o da çok iyi geldi her gün sürüyorum. Ya da sarı kantaron da iyi bir seçenek

Evet acı ve sizi var böyle elimle turcam nerdeyse çıkmasın die 🥴 benimki de aşağıda hiç yukarı çıkmadı bu saatten sonra cikmasi mucize olur bana 🫠
Benimde bazen yürürken daha cok oluyo kemikler ayrılmışta onun ağrısı gibi yumuşamış bir his oluyo oramda zaten aşağıda duruyo sanki cıkacak gibi ıkınsam dr.herşey normal diyo 🙄

Yukarıda oldu mu nefes alamıyor insan benim ki kafası ve ayakları yukarda poposu aşagıda

Arkadaşlarım tetanoz aşısından sonra bebek hareketlerinde azalma yaşadınız mı sonradan düzeldi mi yasadiysaniz da ... Bu gün bir doz oldum ama hareketli bebeği nerdeyse hiç hissetmiyorum canım sıkıldı 😔

Kızlar merhaba, 31. Haftama girdim, ailemin yanında doğum yapmaya karar verdiğim için doktor araştırıyordum. Dün bir doktora gittim ve o ikili tarama test sonucuma bakarak senin çocuğunun down sendromlu olma ihtimali var sana dna testi önermediler mi dedi. Dünyam başıma yıkıldı oysa kendi doktorum normal her şey demişti. Üstüne bir kaç doktora daha gösterdim şimdi onlarda sıkıntı görmedik bizde dediler ama içim içimi yiyor. Ne yapsam kendimi rahatlatamıyorum. Test sonuçlarımı bi bakar mısın bu değerlere yakın çıkan olduysa sizlerin doktorları ne yorumlarda bulundu ?
Test sonuçlarını bizim yorumlamamiz doğru olmaz. Ama bence gittiğin doktora devam etme. Kendi doktorun yaptırdığında ztn bir sorun görmemiş bunu düşünmek sana bir şey kazandırmaz çünkü az kaldı doğuma emin olunmayan ve ztn bir şey yapamayacağın şey için suan bebeğini de kendini de strese sokma. Unut desem de unutamazsın ama bir kaç doktor da sana sıkıntı yok demiş. Bu doktor işler hep bir muallaktir sonuçta kendi yorumlarını katıyorlar. Belki bir detaylı ultrasona girsen daha iyi hissedersin ama onunda ztn en Max 8/9 hafta kalmışken kendine eziyet etme canım doğumuna, bebeğin oynamasina odaklan bol bol sev karnını ne hasta denen bebekler sağlam ne sağlam denen bebekler hasta doğabiliyor ki bunu bir tek Allah bilir bol bol dua edicez sağlıklı bebeklerimizi huzur ve kolaylıkla kucağımıza alicaz diyoruz 💙🌼🤲

X