Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Bir şey soracağım. Şimdi bu doğum izni 32 de başlıyor ya. Ben mesela 35 te çıkabiliyor muyum? İşte iki hafta daha sonrasına aktarılsın diye gibi bir şey yapabiliyor muyum yoksa 32 de çıktın çıktın bir daha 37 ye kadar çalışırsın olayı yoktur herhalde

evet baş ağrısı yaşamanız çok olası, bel ağrısı ise kişiden kişiye değişir. Önemli olan sizin ve bebeğinizin sağlığı. Eğer sadece bunlardan ötürü genel anestezi düşünüyorsanız nacizane fikrim düşünmemeye çalışın. Doğum her anıyla her evresiyle yaşanılıp hissedilmesi gereken bir evre gibi geliyor bana. Sağlığınız eğer elveriyor ise her anına şahitlik etmenizi öneririm. Sezaryende bile olabildiğince sakinleştirici uygulamak istemezdik annelerimize ki doğumlarının farkında olarak geçirsinler diye. Ama bazı durumlarda fizyolojik olarak mümkün değilse işlemlerin hepsi uygulanır.

Evet burda çoğumuz patili annesi zaten psikolojik açıdan diğer türlü benim ve çocuklarım için yıkım olurdu. Gayet temiz ve bakımlı kedimiz ama kuşlarımiz çok tüy döküyor onuda veterinere soracağım. Bazı bebekler doğuştan alerjik hasta oluyor benim kizkardesim öyle ama o durumda bile kedisi var bisekilde herkes birbirine uyum sağlayacak DİE düşünüyorum, kediniz ve köpüşünüzun ömrü uzun olsun

Bildiğim kadariyla çalışabilir raporu alıp 38 e kadar çalışabilirsiniz o sırada doğum olursa 32 den sonra çalıştığınız kadar olan hakkınızı ücretli izne ekliyorlar toplam 16 hafta oluyor 8 önce 8 sonra isteyen 32 de isteyen ilerleyen haftalarda ayrılıyor izne

Bizimde bahçemizde tavuklarimiz ve hindilerimiz var bugün gurk yatan hindiden 3 tane civciv çıkmış benim kızımdan bile büyük olacaklar dedim hatta oh ne güzel sen 28 günde çıkardın ben 7 aydır hala tasiyirum dedim hindiye

32. haftada çalışabilir raporu alıyorsun doktorundan. Onu alınca da 37'ye kadar fiilen çalışmak gerekiyor o haftaları doğum sonrasına ekleyebilmek için. Sadece fiilen çalıştığın haftalar doğum sonrasına aktarılabiliyor.

Son düzenleme:
Yaa çok şanslısınız çocuklar için mükemmel bir ortam bahçe olması bedelli hamilelik yapmış sizin hindi

Ahh benim de perşembe ve o kadar önemli ki umarım güzelce büyümüşlerdir minik kuzularımız.
Ay inşallah çok güzel haberler ile döneriz canım benimde nst olcak daha önce sancilarim olduğu için, gebelik şekerim bebeğimi etkilemiş mi ne alemde falan biraz heyecanlıyım nasıl geçecek görüş günümüz diye

öncellikle doktorunuz en doğrusunu size söylemiş gibi, onlar daha iyi bilir. kalp ritminizde bir düzensizlik yaşama olayınız çok yüksek ise sizi direk sezaryene yönlendirmesi, oluşabilecek bütün risklerin önüne geçmek istediğinden. Normal doğum isteyip, yeterli açıklığa istedikleri sürede ulaşamayıp acil ameliyathaneye getirilen gebelerimiz oldu sezaryene alınanlar. Bu yüzden iyi ki sezaryen var diyoruz hep. Önceliğimiz anne ve bebek sağlığı. Siz doktorunuzu dinleyin, süreci sizin için en doğru şekilde karar verecek olan.
Ben sadece burada sezaryen yerine genel anestezi altında keyfi tamamen uyutulmasını doğru bulmuyorum. Sezaryen yapılırken hafif sakinleştiriciler ile süreci ilerletmek daha sağlıklı geliyor ki zaten çoğu gebeye uygulanmış oluyor farkında bile olmuyorsunuz size yaptılar mı yapmadılar mı. Oluşabilecek bütün komplikasyonlarda sizi hemen tamamen uyutabilecek aletler cihazlar zaten ameliyathane odasında mevcut. Size yapılacak olan müdahale doğum odasındansa ameliyat odasında uygulanması hem daha hızlı hem daha güvenlidir.

Kızlar hazır doğum izni konuşulmuş, ben de bir şey sorayım. Bu 4 aylık ücretli izin dedikleri parayı sgk ödüyor değil mi? Maaşımız kadar olmuyor sanırım o para da üst limite göre hesaplanıyor. Özel şirket ekstradan bu 4 ay için para ödemiyor mu o zaman ? Diyelim ki 34. haftada doğum iznine ayrıldım, 2 hafta ekstra çalıştığım için yarım maaşımı şirketten alabiliyor muyum?

Geçmiş olsun kalp sorununuz mu var nedir ?

Aynı ritimde ve aynı süre aralığında pıt pıt atıyor zıplıyor gibi ve baya uzun sürüyor ama ileriki haftalarda oluyor 30dan sonra başladı benim çok net hissediliyor

Yerim onlari ben ya minnoslar sağlıkla dogsunlarda öpüp koklasak. Ben biraz anaçım bana diyorlar ki sen elinden hiç dusurmezsin kucağa alıştırirsin yandık. Dr uma da söyledim yaka ignesi yapacam kaç sene beklemişim bir daha bu zamanlarına dönmeyecek ben 2. Çocuk yapar mıyım bilmiyorum başkasının çocuğuna zaten el süren biri değilim. Uykusu hariç dusurmeyecem tabiki kucagimdan dedim en iyisini yaparsın dedi

Umarım bebeklerimizle kavuşmaya çok az kaldı. Düşündükçe inanamıyorum şaşırıyorum hala

Canım seni çok zorluyorlar bir psikiyatri ile görüş istersen. Yakın arkadaşım lohusa depresyonuna girmemek için çok zorlandı baktı olmuyor hafif bir ilaç kullandı. Doğum sonrası da kullandı.hala kullanıyor. Kadın dogumcu ve psikiyatri dr u aynı hastanedeydi konuşarak ortak bir ilac belirlediler.

Ben de kendimden korkuyorum yaa. Kimseye veremem bebişimi. Sevdiklerimi aslaa paylaşamam. Muhtemelen psikolojik destek almak zorunda kalabilirim. Aşırı mükemmelliyetçiyim ve kimseye güvenemem. Ya kırarım ya kırılırım diye çok kaygılanıyorum..

Calistigin kadarını şirketten. Raporlu olduğunu sgk dan alıyorsun canım ama baya kesiliyor. Ik hesapladı aylık 15.5 bin tl farketti maalesef ciddi kesiyorlar hoş değil

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…