Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Göbeğimin hemen altında ritmik halde devamlı atıyor sanırım benimkinin başı aşağıda o yüzden yani ne tarafa donukse orda oluyor genelde dışardan da görülebiliyor tık birkaç saniye geçince tekrar tık gibi 😊

Aa ben vuruyor sanıyordum hıçkırık mıymış o oyyyy kuzum benim yerim ❤️ teşekkürler canım

Günaydın kızlar aralarda konuşuldu mu hiç bilmiyorum ama benim bebeğim çok fazla hickiriyor ya karnımda günde en az on kez hıçkırık tutuyor ve devamlı tekmeliyor baya da sürüyor mesela 10 15 dk bazen daha kısa ya da uzun yarın kontrol günüm Dr a sorucam ama şu ara artınca benim gibi olan var mı diye merak ettim
Benim. Çok fazla hıçkırık tutuyor tutmaya başladımi 6 7 dakika sürüyor ve günde en az 5 6 defa belkide daha fazla hickiriyor. Bende bunu soracaktım doktoruma

O konuda katılıyorum. Ben de çok halı sermem. Sadece fazla steril ortam/besleme iyi olmuyor. Mesela benim ilk çocuğum zamanında, 1 yaşına kadar çilek vermeyin diyorlardı. Şimdi alerji riskini azaltmak adına tattırmayı tavsiye ediyorlar. Bu tarz şeyler sürekli değişiyor.
Ya bende yatak odasında bu tüylülerden var. Yerleri süpürürken bakıyorum hep yerler tüy. Çırpıyorum bi o kadar tüy çıkıyor. Kaç sene oldu hala dökülüyor. Onları kaldırmam iyi olur sanırım

Şu sivenonun rollonu geldi biraz engelledi gibi çok şükür. Kimyasal şeyler sürmeye çekiniyorum cildime. Doğumdan sonra bebeğin kokusu bize de siner umarım 🥰🥰
Siveno bende çok beğeniyorum. Kimyasal kullanmak istemiyorum normalde doğallarda işe yaramaz ama siveno roll on güzel sevdim ben

Günaydın kızlar aralarda konuşuldu mu hiç bilmiyorum ama benim bebeğim çok fazla hickiriyor ya karnımda günde en az on kez hıçkırık tutuyor ve devamlı tekmeliyor baya da sürüyor mesela 10 15 dk bazen daha kısa ya da uzun yarın kontrol günüm Dr a sorucam ama şu ara artınca benim gibi olan var mı diye merak ettim
Benimde geçen sabaha karşı uyandığımda tık tık atıyordu bayada uzun sürdü korktum. Diyorum oğlum tamam nolduu filan sonra geçti şükür 😌

Kızlar size bir sorum olcak. Bizim evimizde 2 muhabbet kuşumuz 1tane kedimiz var. Benim 2 tane çocuğum olduğu için onların hayvan sevgisini tadmalari ve psikolojik açıdan çok iyi geldiğini düşünüyorum. Aynı evi diğer canlılarla paylaşmak benim için de harika bisey. Fakat biz onları sahiplendigimizde oğlum 7 kızım 4 yaşındaydı yani yenidogan döneminde hiç beslemedim evde kedi ve kuş. Çevremdekiler kuşun bebeklere çok fazla alerji yaptığını söylüyor kedi tüyü yenidogan zamanı riskli olur diyorlar ben ne yapcagmi şaşırdım. Onlarda benim evladım. Aranızda besleyen var mı. Bununla ilgili bilgisi olan var mı?
Merhaba, biraz geriden geliyorum kusura bakmayın. Ben bu konuyla ilgili doktorumla, eşimle ve babamla da (onlar da hekimler) görüştüm. Hepsi bir yenidoğanın bağışıklık sistemi için evde bir hayvanın varlığının çok pozitif olduğunu söylediler. Önlem ise bebek özelinde, doğduktan sonra ayrıca alerjen ve hassasiyetler oluşur ise kontrol edilebilir. Ancak bağışıklığının daha güçlü olacağını söylüyorlar. Ancak burada hayvanın bakımları aşıları çok çok önemli. Siz tabiki kendi hekiminize de danışın ancak kötü olabileceğini söyleyen kimse olmadı. Aksine bağışıklık açısından çok daha iyi olacağını söylediler. Biz yolumuza bir köpüş ve bir kediş ile devam edeceğiz. :KK200:

Günaydın canlar, nasılsınız? Ben geriden biraz okuyayım dedim ama ne çok konuşmuşsunuz kızlar bitiremedim 😂 yolculuk felan derken hiç fırsatım da olmadı sık sık girmek için. Sonunda kendi evime geldim🙂 burası çok sıcak ama olsun insanın kendi yuvası😂😂 en son Haziran 12 de doktoruma gitmiştim bugün kontrolüm var bir de çok heyecanlıyım bakalım nasılmış oğluş♥️ Umarım sizin de iyi geçiyordur her gününüz🧿

Valla al benden de o kadar sağa yatınca kaburgalarımı direk sıkıştırıyor karıncalanıyor zaten istesem de yatamıyorum hop donuyorum hep kalktığımda soldayim bi şekilde 😀
Bizim bebikler biraz rahatına düşkün mü ne 😅
Böyle yaptığı için vicdan azabı da çekiyorum gece, yine sağa yatmışım diye. 🥲

Ben de şimdi baktım. Çok iyi değilmiş evet. Fakat iğneden bile korktuğum için karnım açılırken uyanık kalmayı ruh sağlığımın kaldıracağını sanmıyorum. Epidural normal doğum esnasında da kalp sorunları oluyor mu diye doktoruma sorayım en iyisi. Tekrar teşekkürler❤️

ameliyat esnasında siz karnınızda olan işlemleri zaten görmeyeceksiniz, sadece bazı baskıları hissedersiniz ama ağrı sızı acı hiç biri olmayacak, işte o esnada size hafif bir sedasyon verebilirler, o anları, odadaki konuşmaları hafif hatırlayacağınız daha sakin geçirebileceğiniz bir an oluşturulacak. Genel anesteziden çok daha iyi, acil bir durum olmadıkça hafif sedasyon ile geçirebilirsiniz.

İki doğumumda spinal sezeryan oldu. Kizimin dogumunda bende Panik atak var diye söyledim ve ameliyat başlamadan stresten atesim çıktı hemşireler kafamı dağıtmaya çalıştı doktorum ve anestezi uzmanı birlikte bana hep soru sordular işte bebeğin ismi ne olacak anlamı ne falan bursuru muhabbet açtılar ben başladınız mı ameliyata dedim yok daha başlamadık hazırlıyoruz dediler ve o sırada işte kızın DİE bebeğimi çıkardılar 🥲😍 meğer ameliyat başlamış benim haberim yok sonra zaten kızıma yapılan işlemleri izlerken dikişim yapılıyordu o heyecanla ameliyat aklımdan çıktı 🥰 umarım hepimiz çok güzel sağlıklı doğumlar geçiririz Rabbım bizi bebeklerimize, bebeklerimizide bize bağışlasın 🤲 sadece ben doğumdan 1 saat sonra filan titremeye başlıyorum ama öyle böyle değil yatak sarsiliyor onunda nie olduğunu hala çözemedim 😁

Anestezi titreme yapar, çok normal yaşadığınız

ameliyat esnasında siz karnınızda olan işlemleri zaten görmeyeceksiniz, sadece bazı baskıları hissedersiniz ama ağrı sızı acı hiç biri olmayacak, işte o esnada size hafif bir sedasyon verebilirler, o anları, odadaki konuşmaları hafif hatırlayacağınız daha sakin geçirebileceğiniz bir an oluşturulacak. Genel anesteziden çok daha iyi, acil bir durum olmadıkça hafif sedasyon ile geçirebilirsiniz.
Aslında olay ordaki acı değilde o psikoloji. İnsan ister istemez gerilir aynı dişçi koltuğu gibi 😁 Bir de sonrasında çok bel ağrısı ve baş ağrısı yaptığını söylüyorlar belden uyuşturmanın o yüzden de çekiniyorum ben açıkçası 😶

Kızlar odamız gri ve lake. Avize için bunu sipariş veriyorum 3 lü

Eklentiler

• Screenshot_20240804_153907_Trendyol.jpg
    Screenshot_20240804_153907_Trendyol.jpg
    53,2 KB · Görüntüleme: 56
Aslında olay ordaki acı değilde o psikoloji. İnsan ister istemez gerilir aynı dişçi koltuğu gibi 😁 Bir de sonrasında çok bel ağrısı ve baş ağrısı yaptığını söylüyorlar belden uyuşturmanın o yüzden de çekiniyorum ben açıkçası 😶
Herkeste olacak diye bir şey yok bol bol sade kahve içmek gerekiyor . Benim normalde başım çok ağırır migrenim var ama sezeryandan sonra olmadı şükür

merhaba, ben anestezi teknikeriyim, bu sebepten bir çok sezaryen ameliyatına girip, bir sürü bebeğin doğumuna şahitlik etmiş biri olarak şunu söyleyebilirim ( normal doğuma sadece 1 kere gittim, o da anneye dikiş atılırken sakinleşemediği için hafif sakinleştirici yapmıştım.) Eğer bu tarz çarpıntı sorunlarınız var ise kesinlikle doktorunuza güvenin, Sezaryen ameliyatlarında anneyi anestezi ekibi olarak kontrol altında çok daha rahat tutabiliyoruz. Cerrahlar perdenin öbür tarafında bebeğiniz ile ilgilenirken diğer tarafta anestezi ekibi başınızda hep sizinle olacak, hafif uyku hali vererek annenin tansiyonun ve kalp atışını elimizde kontrol altına alabiliyoruz. herhangi bir olumsuz durumda ameliyathane içerisinde olmanızın avantajı olarak umarım öyle bir şey olmaz anında tamamen sizi uyutup sorunsuz bir doğum gerçekleştirebiliyoruz. Doktorunuza güvenin. Normal doğumda sizin gibiler için bu süreçler nasıl ilerliyor bilmiyorum.
Öncelikle çok teşekkür ederim🌸 Eğer kesi, dikiş korkum yüzünden normal doğumda ısrar edersem ve doğum esnasında Allah korusun bir kalp sorunu geçirirsem narkoz mu verilir sezaryen için? Veya bunu yapmamaları için epidural normal doğum istersem bir sorun çıkması hâlinde yine narkoz mu verilir acaba yoksa epidural sezaryene mi alırlar? Bilmiyorum anlatabildim mi ama zaten bir kardiyologa görünmem lazım galiba

Sedasyondan biri daha bahsetti galiba bana çok mantıklı geldi. Bebeğe zarar verir mi acaba bir doktoruma soriym en iyisi. Tekrar çok teşekkür ederim❤️

X