Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Yerim onlari ben ya minnoslar sağlıkla dogsunlarda öpüp koklasak. Ben biraz anaçım bana diyorlar ki sen elinden hiç dusurmezsin kucağa alıştırirsin yandık. Dr uma da söyledim yaka ignesi yapacam kaç sene beklemişim bir daha bu zamanlarına dönmeyecek ben 2. Çocuk yapar mıyım bilmiyorum başkasının çocuğuna zaten el süren biri değilim. Uykusu hariç dusurmeyecem tabiki kucagimdan dedim en iyisini yaparsın dedi 😅❤️
Bence bu işin doğrusu yok ya, bebek gelişimi vsde okudum bir sürü her biri farklı bir şey diyor. Çoğu da sanki anneye kendini yetersiz hissetmeye ant içmiş gibi 😅😅 Valla ben de gönlüme göre büyütücem çocuğumu onu tanıya tanıya... İlla hatalarım yanlışlarım olacak mükemmel olamayacağız hiç birimiz. Ama en azından keyfini çıkaracağım sonuna kadar anneliğimin kimsenin lafına bakmadan ☺️☺️ En mutlu olan anne çocuklar böyle olanlar gerçekten umarım başarabiliriz 🥰🥰

Ben de kendimden korkuyorum yaa. Kimseye veremem bebişimi. Sevdiklerimi aslaa paylaşamam. Muhtemelen psikolojik destek almak zorunda kalabilirim. Aşırı mükemmelliyetçiyim ve kimseye güvenemem. 😔 Ya kırarım ya kırılırım diye çok kaygılanıyorum..

Desteğe ihtiyacın olduğunu düşünüyorsan al canım. Benim düzenim allak bullak oldu dr uma dedim ayni hastanede zaten eşimle yılda 2 kez gittiğimiz bir psikiyatri var beraber giriyoruz 6 senedir arkadaş gibi olduk. Dedim ben ardaya gideceğim yine psikiyatri dr una ihtiyacın olduğunu düşünüyorsan git dedi. Saglik sigortası yılda 2 kez karşılıyor biz de eşimle ikimiz gidiyoruz yılda 2 kez bazen 3 kez. Yenilenip çıkıyoruz arkadaş gibi olduk. Haftaya randevu aldım yine gideceğiz beraber

Kızlar ben pek iyi değilim kalp atışlarım nabzım hızlanıyor öyle olunca panik atağım tutuyor ben çok zorlanıyorum napıcam bilmiyrm dün gece de karnım çok sertti kaburgalarıma batıyor sırtım ağrıyor iyice zorlaştı karın sert olunca çok kötü oluyorum
Bende de nefes darlığı ve çarpıntı oluyor bunaltı geliyor. Yemek yiyince falan çok bunalıyorum mesela. Artık son haftalarımız böyle geçecek. Gece uykularım da hep bunaltılı 🤦🏼‍♀️

Bence bu işin doğrusu yok ya, bebek gelişimi vsde okudum bir sürü her biri farklı bir şey diyor. Çoğu da sanki anneye kendini yetersiz hissetmeye ant içmiş gibi 😅😅 Valla ben de gönlüme göre büyütücem çocuğumu onu tanıya tanıya... İlla hatalarım yanlışlarım olacak mükemmel olamayacağız hiç birimiz. Ama en azından keyfini çıkaracağım sonuna kadar anneliğimin kimsenin lafına bakmadan ☺️☺️ En mutlu olan anne çocuklar böyle olanlar gerçekten umarım başarabiliriz 🥰🥰

Aynen öyle iç güdülerimiz bizi yönlendirecek eminim. Şimdilik içimden gelen sürekli bebeğimle konuşmak, her anının tadını çıkarmak sürekli öpmek koklamak ve kar kış kıyamet olmadığı sürece dışarı da gezdirmek istiyorum. Annem bakacağı için haftada en az 2 annemle görüşmesini istiyorum ise başladığımda huzursuz olmasın alıştığı bildiği yer olsun. Bir de bu yaz tatil yapamadım güzel bir yaz tatili yapmak istiyorum oglusum ve eşimle. Eşim annenle babanida götürürüz Aralık ayında alalım uygunken başbasada vakit geçiririz hem de annen sürekli bakacağı için jest olmuş olur dedi bir de bu planım var inşallah plan demiyimde hayallerim diuim plan diyince benim hemen bozuluyor 😅

evet baş ağrısı yaşamanız çok olası, bel ağrısı ise kişiden kişiye değişir. Önemli olan sizin ve bebeğinizin sağlığı. Eğer sadece bunlardan ötürü genel anestezi düşünüyorsanız nacizane fikrim düşünmemeye çalışın. Doğum her anıyla her evresiyle yaşanılıp hissedilmesi gereken bir evre gibi geliyor bana. Sağlığınız eğer elveriyor ise her anına şahitlik etmenizi öneririm. Sezaryende bile olabildiğince sakinleştirici uygulamak istemezdik annelerimize ki doğumlarının farkında olarak geçirsinler diye. Ama bazı durumlarda fizyolojik olarak mümkün değilse işlemlerin hepsi uygulanır.
Bu 2 gün içinde 2 kere epidural oldum 1 hafta çok çektim hergün aciller gittik baş ağrısı için o yüzden tedirginim ama acaba bu anı yaşasam mi diye düşünüyorum hep

Umarım☺️ bebeklerimizle kavuşmaya çok az kaldı. Düşündükçe inanamıyorum şaşırıyorum hala🥹😅
Gerçekten az kaldı daha dün gibi kese kalp atışı bilgilerimizi veriyorduk şimdi ise gün sayıyoruz 🥹 benim kız suratını hiç göstermedi oyuzden daha da merak ediyorum 😄 cevremde ikiz annesi olan kuzenim ve arkadaşlarım var ve hepsi çok mutlu inşallah sizde bebeklerinizle sağlıklı mutlu bir yaşam surersiniz 🥰

Her yer aynı değil ama sanırım ya, arkadaşım özel bir bankada çalışıyor 4 ay boyunca normal maaşım yattı dedi.

Şirketin kararı olabilir canım o esimin şirketinde de öyle. Rapor alıyorsun örn maaşın 10k rapor alıyorsun 6k mi yatıyor 6k yi şirkete verirsen şirket sana 10k kendi maaşını yatırıyor. Insiyatifi tamamen

Canım seni çok zorluyorlar bir psikiyatri ile görüş istersen. Yakın arkadaşım lohusa depresyonuna girmemek için çok zorlandı baktı olmuyor hafif bir ilaç kullandı. Doğum sonrası da kullandı.hala kullanıyor. Kadın dogumcu ve psikiyatri dr u aynı hastanedeydi konuşarak ortak bir ilac belirlediler.
Ya ben gittim ilaç olmaz dedi çok zorda kalırsak selectra 25 kullanırsın dedi oda antidepresan kriz anında kullanacağım sakinleştirici malesef veremiyorlar bu antidepresan da okadar düşük doz ki kullanmasan daha iyi çünkü hamilelik öncesi yüksek dozlarda kullanırdım idare etmeye çalışıyorum 1 1.5 ay kaldı ama cidden iyi değilim psikoloğa yeniden gitmeyi düşünüyorum

Bende de nefes darlığı ve çarpıntı oluyor bunaltı geliyor. Yemek yiyince falan çok bunalıyorum mesela. Artık son haftalarımız böyle geçecek. Gece uykularım da hep bunaltılı 🤦🏼‍♀️
ARTIK gece ya da gündüz yatarken. Rahat Bi pozisyon bulamıyorum nefes darlığı çok oluyor gögüs kafesi sıkışıklığı

Bir şey soracağım. Şimdi bu doğum izni 32 de başlıyor ya. Ben mesela 35 te çıkabiliyor muyum? İşte iki hafta daha sonrasına aktarılsın diye gibi bir şey yapabiliyor muyum yoksa 32 de çıktın çıktın bir daha 37 ye kadar çalışırsın olayı yoktur herhalde
32 de doktor çalışabilir raporu veriyor ve her 2 haftada 1 yeniliyor her gittiğinde sana rapor verecekler canım :)

X