Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Ya bende yatak odasında bu tüylülerden var. Yerleri süpürürken bakıyorum hep yerler tüy. Çırpıyorum bi o kadar tüy çıkıyor. Kaç sene oldu hala dökülüyor. Onları kaldırmam iyi olur sanırım
Tüylü halılar, bizim sağlığımız açısından da iyi değil bence. Ben klasik halılar için söylemiştim. Bebek gelecek diye evimizi uyarlayacağız tabi ki ama alerji olmasın diye alerjenleri minimuma indirmek(olağanın dışına çıkmak) daha riskli. Makul maruziyet, riski azaltır. Alerji doktorları bu görüşte. Ancak onların görüşleri de değişebiliyor 😅

32. haftada çalışabilir raporu alıyorsun doktorundan. Onu alınca da 37'ye kadar fiilen çalışmak gerekiyor o haftaları doğum sonrasına ekleyebilmek için. Sadece fiilen çalıştığın haftalar doğum sonrasına aktarılabiliyor.
Benim tahmini doğum 13 Ekim görünüyor.2 Eylül'de seminerler başlıyor.Yani 2 eylülden itibaren ne kadar fiilen çalışırsam o kadar doğum sonrasına aktarılmış olacak. O tarihte 34+ larda olacağım ben yani pek mantıklı değil çalışmak sanrm o yüzden Eylül gibi izne ayrılırım diye düşünüyorum.Doktor 32 de dedi ama farkeder mi bilmiyorum o zaman da ayrılmış olablrm.Bide merak ettim acaba eğitim ödeneği fln alıyor muyuz biz izne ayrılsak da sonuçta maaş almaya devam edicez

Benim tahmini doğum 13 Ekim görünüyor.2 Eylül'de seminerler başlıyor.Yani 2 eylülden itibaren ne kadar fiilen çalışırsam o kadar doğum sonrasına aktarılmış olacak. O tarihte 34+ larda olacağım ben yani pek mantıklı değil çalışmak sanrm o yüzden Eylül gibi izne ayrılırım diye düşünüyorum.Doktor 32 de dedi ama farkeder mi bilmiyorum o zaman da ayrılmış olablrm.Bide merak ettim acaba eğitim ödeneği fln alıyor muyuz biz izne ayrılsak da sonuçta maaş almaya devam edicez
Ben alınmıyor diye biliyoruum.

Buarada şimdi farkettim tahmini doğum 39+ nin sonlari oluyor öyle mi olması gerekiyordu.Cunku hep 38 den sonra beklenir normali odur demişlerdi yani ekimin 13 u değil de ilk haftası da dogum olablr demek değil mi

Bence bu işin doğrusu yok ya, bebek gelişimi vsde okudum bir sürü her biri farklı bir şey diyor. Çoğu da sanki anneye kendini yetersiz hissetmeye ant içmiş gibi 😅😅 Valla ben de gönlüme göre büyütücem çocuğumu onu tanıya tanıya... İlla hatalarım yanlışlarım olacak mükemmel olamayacağız hiç birimiz. Ama en azından keyfini çıkaracağım sonuna kadar anneliğimin kimsenin lafına bakmadan ☺️☺️ En mutlu olan anne çocuklar böyle olanlar gerçekten umarım başarabiliriz 🥰🥰
Bu düşüncelerinize tamamıyla katılıyorum. Her bebek farklı, her anne farklı, her ilişki farklı. Bu işin bir kanunu yok. Sosyal medya psikologlarına, her şeyi bilirmiş gibi akıl veren sosyal medya annelerine bakmayın. 2 çocuk büyüttüm, bu 3. Olacak. Sanki ilk olacakmış gibi meraklıyım. Hangi karakterle gelecek bilmiyorum çünkü. Burada değişmeyen ve iyi ki yapmışım dediğim bir şey var. O da doya doya bebeklerimi kucaklamış olmam, vaktimi onlara ayırmam. Şimdi 13 yaşında büyük oğlum, yaşıtlarına göre yine iyiyiz, teması sever. Ama günde bir iki öpücük, bir sarılış kaldı aramızda. Bebekken olabildiği kadar ihtiyaçlarına cevap verelim ve yanlışlar da yapalım. Kim mükemmel ki?

Kızlaaar hediyelik magnetlerimin basımına başlamışlar örnek atmışlar, aşırı duygulandım 🥹🥹 İnş bir sürpriz yapıp Ağustosta falan gelmez 😁😁

Eklentiler

• 22C410C1-E7D6-456E-8532-F6A08B8879EB.jpeg
    22C410C1-E7D6-456E-8532-F6A08B8879EB.jpeg
    69,5 KB · Görüntüleme: 80
Evet canim çok üzüldüm ama yapacak birsey yok. Sağlıkları yerlerinde olsun da. Ik hesaplıyor son 12 ay brute göre. Eskiden kesinti daha azmış mevzuat değişmiş
Canım sana bir şey daha soracağım. Çalışmaya devam etmeyi düşünmüyorsak bile 6 ay ücretsiz izni de doldurup sonrasında istifa etmek daha mı mantıklı? Bir bilgin var mı?

Canım sana bir şey daha soracağım. Çalışmaya devam etmeyi düşünmüyorsak bile 6 ay ücretsiz izni de doldurup sonrasında istifa etmek daha mı mantıklı? Bir bilgin var mı?

Canım tüm haklarını al ücretli ücretsiz zaman ne gösterir bilemezsin belki çalışmak zorunda kalirsin ben olsam tüm haklarımı kullanır ondan sonra hala kesinsem istifami verirdim.

Ya kızlar siz bebişlerin isimlerini buldunuz mu ben daha isim de bulamadım kızıma her okuduğum her söylenen ya çevremde birinde var ya kötü anı ne bileyim sizler ne koyacaksınız bir de içinde A harfi olacak şekilde öneriniz olursa alırım 🤩

Eğitim ödenekleri Eylül sonuna yatar diyorlar. Belki alabilirsin. Kaçında ayrılmayı düşünüyorsun?

Günaydın kızlar aralarda konuşuldu mu hiç bilmiyorum ama benim bebeğim çok fazla hickiriyor ya karnımda günde en az on kez hıçkırık tutuyor ve devamlı tekmeliyor baya da sürüyor mesela 10 15 dk bazen daha kısa ya da uzun yarın kontrol günüm Dr a sorucam ama şu ara artınca benim gibi olan var mı diye merak ettim
Hıçkırık arada oluyor uzun sürmüyor ama bu el ayak ittirme gezinme baya oluyor kafa geliş pozisyonuna geçmiş o yüzden eller ayaklar baya net ayak anda yapınca çok hissettiriyor iki yandan 🤣 bi de karnım küçük sanırım ondan da baya etkileniyorum gözüküyor çok sizinde mi öyle ondan etkisini fazla hissediyor olabilirsiniz

Kızlar bu üçü arasında kaldım yaa. Lucinayı beğendim ama fiyat farkı var baya o kadar fiyat farkına değicek bir ekstrası var mı bilemiyorum. Hangisini seçerdiniz siz olsanız?😊
IMG_7584.png
IMG_7585.png
IMG_7586.png

X