Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Bizim zaten iki kedimiz var o yüzden çoğu şeye bağışıklık olacak bence 😄 salonda vs zaten halı olacak tamamen kaldırmayacağız. Ama ben kendim de pek sevmiyorum ne kadar az halı o kadar iyi bence, o yüzden bir süre onun odasında ve bizim odamızda halı olmayacak
O konuda katılıyorum. Ben de çok halı sermem. Sadece fazla steril ortam/besleme iyi olmuyor. Mesela benim ilk çocuğum zamanında, 1 yaşına kadar çilek vermeyin diyorlardı. Şimdi alerji riskini azaltmak adına tattırmayı tavsiye ediyorlar. Bu tarz şeyler sürekli değişiyor.

O konuda katılıyorum. Ben de çok halı sermem. Sadece fazla steril ortam/besleme iyi olmuyor. Mesela benim ilk çocuğum zamanında, 1 yaşına kadar çilek vermeyin diyorlardı. Şimdi alerji riskini azaltmak adına tattırmayı tavsiye ediyorlar. Bu tarz şeyler sürekli değişiyor.
Katılıyorum evet özellikle yenidoğan dönemini atlattıktan sonra hassas olmasın istiyorum ben de, bahçede toz toprakla kedilerle çiçeklerle vakit geçirsin istiyorum 😄 Gıda konusunda doktorumuzun dediğinden çıkmam ama özellikle toprakla çok haşır neşir olsun istiyorum🙏🏻

Yaaa ben ekmek pilav yedim su sira cikolata meyveyi kestim onlarida kesiyim ozaman ne yiyefegim ne icecegim yaaa😁😁
Ben şeker yükleme yaptırmamıştım ve düşünmüyordum da yaptırmayı. Doktorum da suyun fazla deyince kendime sıkı yönetim uygulamıştım ama şeker yükleme yaptırdıysan çıkmadıysa 1-2 hafta dikkat etsen yeter aslında. Doktorum bana meyveyi akşam yeme mümkün olduğunca dedi. Abartmadan günde 2 meyve seçip yedim ki normalde ooo. Bir de meyve ile birlikte ceviz çiğ badem gibi kuruyemiş ya da yoğurt falan yemek dengeliyormuş. Çok şekerli olan meyveleri abartmadan yemek yeter sanki.

Ya evet yalnız değilsin ter gibi değil ama bende kendimi ekşi gibi kokuyor hissediyorum gece ter basınca 😞 sinir oluyorum hiç ter kokmam normalde şimdi boynumun altı ve saç diplerim çok terliyor ayy Allahım neyse yaz bitince belki rahatlarız🥺
Şu sivenonun rollonu geldi biraz engelledi gibi çok şükür. Kimyasal şeyler sürmeye çekiniyorum cildime. Doğumdan sonra bebeğin kokusu bize de siner umarım 🥰🥰

Rabbit diye toz leke çıkarıcıyı da almanızı öneririm bazı kaka lekeleri çıkmıyor pamuklu kullandığımızdan kumaş hemen emiyor ama bu deterjanı bi kovaya çamaşırı ve kaynar suyla ekleyip beklet sonra yıka her şey çıkıyor. Çıkmayan yemek lekeleri olan kıyafetlerimiz vardı üzülüyordum hepsi çıktı
E bebek den demi leke çıkarıcı evet ondan da almalıyım çıkmayan lekeler tam bir cile oluyor sonra

Günaydın kızlar aralarda konuşuldu mu hiç bilmiyorum ama benim bebeğim çok fazla hickiriyor ya karnımda günde en az on kez hıçkırık tutuyor ve devamlı tekmeliyor baya da sürüyor mesela 10 15 dk bazen daha kısa ya da uzun yarın kontrol günüm Dr a sorucam ama şu ara artınca benim gibi olan var mı diye merak ettim

Günaydın kızlar aralarda konuşuldu mu hiç bilmiyorum ama benim bebeğim çok fazla hickiriyor ya karnımda günde en az on kez hıçkırık tutuyor ve devamlı tekmeliyor baya da sürüyor mesela 10 15 dk bazen daha kısa ya da uzun yarın kontrol günüm Dr a sorucam ama şu ara artınca benim gibi olan var mı diye merak ettim
Benim de öyle canım sordum doktoruma hıçkırması güzel bişey emme ve yutkunma refleksleri gelişiyor dedi ☺️☺️

Yaa ne güzel 🧿🧿 Benim daha bir milyon tane eksiğim var. Onun dışında çamaşırlar yıkanmadı, ütülenmedi. Kendime hiçbir şey alamadım henüz 😔

bir şey sormak istiyorum. Kıyafetlerin etiketlerini söküp ondan sonra mı yıkadınız? Benim becerim sıfırda kıyafetler yırtılır diye korkuyorum
Sökmek olmuyor sökünce açılıyor en dipten makasla kestim ben

Ya ben de aliym en iyisi🥲 Burada sordum aslında bazılarının doktorları gerek görmemişti. Benim de gittiğim ikinci doktor ağzıma bakıp d vitaminini sordu. Kendi doktorum gerek yok dedi. Ne yapacağımı şaşırdım
Normal bir insan da bile d vitamini hep eksik çıkıyor insanı ayakta tutan önemli bir vitamin bence al ben de kullanıyorum en başından beri

Evet benimkide öyle çok hareketli ve çok hıçkırık tutuyor

Ya Benimki hiç hıçkırmıyor ya da ben anlamıyorum. Çok normalmiş normalde ama ben hiç hissetmiyorum. Bence bende bir sıkıntı var

Ben de gündüz dinlenirken soluma yatıyorum. Ama gece uyurken sağa yattığım oluyor tabii ki ve bebeğim bundan hoşlanmayıp çoğunlukla beni seri yumrukluyor. 🥹 Yumruklayınca uyanıyorum ve sola dönüyorum. Bir şekilde onu rahatsız eden bir şey oluyor sağa yattığımda maalesef. 🥹 Gündüz dikkat ediyorum ama gece elimde olmuyor.
Valla al benden de o kadar sağa yatınca kaburgalarımı direk sıkıştırıyor karıncalanıyor zaten istesem de yatamıyorum hop donuyorum hep kalktığımda soldayim bi şekilde 😀

Ayrıca bir sorum daha var. Aranızda birçok anne doğum şekline karar vermiştir bence. Ben bölgesel uyuşturulmadan da narkozdan da korkuyorum. Bir de sağda solda sezaryenden korkutanlar da olmuştu ama doktorum konuşulanların yersiz olduğunu söyledi dün. Galiba narkoz korkumu yenmeliyim çünkğ sezaryen benim için daha uygun olur. Aranızda gebelikte çarpıntı problemi yaşayan oldu mu? veya daha önce doğum yapmış olup doğum sancıları esnasında çarpıntı problemi yaşayan var mı aranızda? Yalancı sancılar bile çarpıntı yaşamama sebep oluyor. Hatta bu kasılmalar esnasında kalbim tekliyor. Hani bir kere atmayı unutuyor gibi oluyor. Annem doktorumun beni boş sebeple sezaryene alacak bir doktora benzemediğini söyledi. Bazı gebeler normal doğum esnasında kalp sorunu yaşıyormuş. Doktorum bu nedenle sezaryen önerdi. Bu çarpıntı ile normal doğum yapabilir miyim sizce? Yoksa benim için çok riskli mi olur? Biliyorum doğumu düşünmem için henüz erken ama sürekli bunu düşünüyorum
merhaba, ben anestezi teknikeriyim, bu sebepten bir çok sezaryen ameliyatına girip, bir sürü bebeğin doğumuna şahitlik etmiş biri olarak şunu söyleyebilirim ( normal doğuma sadece 1 kere gittim, o da anneye dikiş atılırken sakinleşemediği için hafif sakinleştirici yapmıştım.) Eğer bu tarz çarpıntı sorunlarınız var ise kesinlikle doktorunuza güvenin, Sezaryen ameliyatlarında anneyi anestezi ekibi olarak kontrol altında çok daha rahat tutabiliyoruz. Cerrahlar perdenin öbür tarafında bebeğiniz ile ilgilenirken diğer tarafta anestezi ekibi başınızda hep sizinle olacak, hafif uyku hali vererek annenin tansiyonun ve kalp atışını elimizde kontrol altına alabiliyoruz. herhangi bir olumsuz durumda ameliyathane içerisinde olmanızın avantajı olarak umarım öyle bir şey olmaz anında tamamen sizi uyutup sorunsuz bir doğum gerçekleştirebiliyoruz. Doktorunuza güvenin. Normal doğumda sizin gibiler için bu süreçler nasıl ilerliyor bilmiyorum.

X