2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Eşin ablanın ismini yazdırmıştı değil mi ne kadar sinir bozucu ayy nasıl böyle bir işe kalkışabiliyor sana sormadan hele de görümcenle aran iyi değilken

Çok geçmiş olsun. Kalorifer peteğine yakın yer yapabilirsiniz ya da elektrikli ısıtıcı açabilirsiniz. Ben kızım pişik olduğunda gün boyu peteğin dibinde minderin üstüne su geçirmez alez, üstüne müslin bez serip orada yatırmıştım kremleyip. İnşallah birkaç saate acısı diner normal giydirirsiniz.

Benim eşim sarışın mavi gözlü bembeyaz, ben kahve saç bal rengi gözlüyüm. Kızım doğdu gözler çizgi şeklinde çekik, simsiyah bir saç yumağı. Benimle aynı saatlerde Filipinli bir kadın doğum yaptı hastanede, diyorum ki genel anestezi vermiş olsalar karıştırmışsınız bu Filipinlinin bebeği derdim.
Ama sonra giderek değişti, o kapkara saçlar dökülüyor altından kumral saçlar geliyor, kaşları yoktu sarı sarı çıkmaya başladı onlar da. Gözler yuvarlak olmaya başladı rengi gri gibi şimdi bakalım sonra ne olacak.. Gözlerini bana benzetiyorlar ama ağzına fındık doldurmuş sincaba benzeyen tombul yanakları ve ufacık üçgen çenesi babasının kopyası ve her baktığımda içimi eritiyor. Bir de aşırı iştahı ve beslenme konusundaki aceleciliği tıpkı babası.

Nezle için farklı kürler var ama öksürük için saf zeytinyağını bolca alıp sırtına göğsüne masaj yapıyorum odayı nemlendiriyorum ek olarak yatağının köşesine soğanı ikiye bölüp içine 4 5 tane karanfil batırıyorum solunum yolları rahatlıyor.
bunu limonu dilimleyip tuz koyanlarda var denemedim açıkçası soğan karanfil ikilisinin çok faydasını gördüm ama…
Bir de emziriyorsan sarımsak bal limon kürünü içersen bebeğe de geçer tam şifa kaynağıdır.
Bunun dışında günlük c vit artı askorbik asit alırsan hasta olmazsın bebeğe de bulaşmaz

Eşin ablanın ismini yazdırmıştı değil mi ne kadar sinir bozucu ayy nasıl böyle bir işe kalkışabiliyor sana sormadan hele de görümcenle aran iyi değilken
Öyle ya maalesef. Şimdi pişman tabi belli etmiyor. Halası sormuştu ablan aradı mı diye eşim de hayır duydu ama aramadı dedi. Çok büyük bir kavga oldu evde baya çirkinleştim baktım sonu başka yerlere gidiyor. Kendimi durdurdum. Bir de lohusayım kimse yok yardım eden ayy ne günlerdi. Kabız olmuştum ıkınırken dikişlerimden kan geliyordu acıyordu enfeksiyon kapmıştım bir de. Bir daha çocuklarımızla ilgili kararları asla tek başına vermeyeceksin dedim pişman ettim adamı.

Oruç tutanlar nasıl gidiyor dayanabiliyor musunuz sütünüz de azalma oldu mu ? Ben bazı günler aşırı susuyorum onun dışında enerjim yerinde çok şükür sütüm de gün içerisinde akşama doğru biraz azalıyor gibi oluyor ama yine de yetiyor çok şükür sizde durumlar nasıl

İyi yapmışsın sana destek olacağı halde bir de kavga çıkartacak iş yapmış . Neyse ki hatasını anlamış bu da bir şey

İiü
Benim kendi öz teyzem aramadı gelmedi hicbisey sasirmamamk gerek herkes herşeyi yapio artık
Benim halam 14 günden sonra geldi ya. Ben doğumda yanımda olur diye konuşmuştum. Sadece aradı o kadar. Ben onun her işine koşturuyordum her zaman. Artık bitti gözümün açılması için doğum yapmam gerekiyormuş. bir kız kardeşimin geçen sene doğum yaptığında 9 gün hastanede yanında refakatçi olarak kaldım. Ben doğum yaptım sadece hastaneye bir çorba ile geldi o kadar.Neymiş çalışıyormuş yoruluyormuş. Diğeri de bir gece kaldı refakatçi olarak sonra da iki kere pazar günü geldi yıkamaya yardım etti. İyi oldu artık kimse için kılımı kıpırdatmam.

İlahi
Eşim de diyor usg fotoğrafları olmasa inanmazdım diyor. Kendine benziyor ya kızı bana diyor ki hastanede değiştirmiş olmasınlar? Yok yok usg fotoğrafları var neyseki diyor. Amann babalarına benzesinler ne olacak. Onlar da mutlu olsunlar. Gözleri halâ gri mi? Bizimki kahveye döndü grilik kalmadı. Göz muayenesi de olduk. Artık bu renklerde olacak dedi dr.

Çok geçmiş olsun. Bir pantolonun bacaklarını kesip gexisen nasıl.olur acaba? Uzun bir çorap gibi.

Kızlar benim çocuğun yine ayarları bozuldu. Atak haftasında değiliz. Tam bugün 3 aylık olduk. Emip emip uyumuyor aslında uykusu var. Sabah uykusunu kaçırdı ona bağlıyorum ya da bilmiyorum ne derdi var. Saatlerdir ağla mizildan uyumuyor. Benim yaşadığımı yaşayan var mı ? Sütde zor emiyor. Sanki 4.ay gerilmesinin bir versiyonu gibi.

Kızlar iyi akşamlar.özel sektörde çalışam anneler acaba maaş ödemesi alıyor musunuz? Yoksa sadece işgöremezlik ödemesi mi alıyorsunuz? Maaş yatması gerekiyormu

Evet hala gri gözleri, böyle mi kalacak acaba.. Doğumdan sonraki ikinci gün bi göz muayenesi yapmışlardı hastanede. Bir daha olacak mı bilmiyorum.

Biz de 11.haftanın sonundayız, biberon reddi var memeyi de emip bırakıp duruyor mızmızlanıyor, gaz olayı pik yaptı, gaz çıkartayım diye pışpışlarlarken ağlıyor.. uykuya da zor dalıyor bu aralar. Sese filan karşı bayağa duyarlılaştı ondan mı ki bilemedim ben de.

Kızlar iyi akşamlar.özel sektörde çalışam anneler acaba maaş ödemesi alıyor musunuz? Yoksa sadece işgöremezlik ödemesi mi alıyorsunuz? Maaş yatması gerekiyormu
Maaş almıyorum, işverenin verme yükümlülüğü yok aslında kanunen. Sadece iş görememezlik aldım. Ücretsiz izin hakkı da kullanacağım 6 ay,

Ben direk basucuna koydum ins iyi gelir genzi çok dolu yavrumun balgamdan uyuyamio düzgün

Ben direk basucuna koydum ins iyi gelir genzi çok dolu yavrumun balgamdan uyuyamio düzgün
Banyo üstüne zeytinyağıyla masaj hem sırtına hem göğsüne çok iyi geliyor.
Hafiften bir iki öksürmeye başladığını hissetsem hemen soğan karanfil yapıyorum. İleri boyutta bir sıkıntı yoksa işe yarar haberdar et lütfen
Umarım düzelir ilaca gerek kalmadan

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…