2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Herkes işi gorulene kdr cnm her yapılan edilen unutuluo malesef benimde ananem felçli annemin başına bıraktı teyzeler, bizde annem ferahlasin diye bakıcı bakistirdik neymiş anamızı dusunmusuz onlar bakarken bakmamisiz sanki söyledin bakın diyede biz bakmadık abuk sabuk mevzularda düşman kesildiler analarına bakmak zor geldi kötü olan biz olduk velhasıl rabbim kimseyi evladına dahi muhtaç etmesin hepsi elini eteğini çekti. bende ne anadan fayda gördüm ne teyze ne kardeş annem 1 gce yanımda kaldı evine geçti ablamlar var die ablam saolsun öğretmen 15 tatil arada gelmişti 2 3 gün uğradı evimin işini gördü çamaşır bulaşık halletti keşke Çorum'da olsaydı eminim hep gelirdi bende ona destek olurdum her yarasında 2 cocuguda olsa banada faydası dokundu bazen dikislerim sancio diyorum ki Esra koptur koptur ne yıprattın kendini ya başım dönüyor akşamları vitamine baslicam sizlerin kullandığı varmı

Ben gebelik zamanından kalma decavit var onu kullanıyorum günde bir tane.

Aynı sorunlari yaşıyoruz. Apaynisi. Evet sese karşı aşırı duyarlı. Gaz cikartmama gazın çok olması pişpişe gelememesi aynısı resmen. Emzik kullanıyorduk bizde onu reddetti. Memedede çok kısa süre kalıyor istwmiyor emmek . İlk bir iki firt içiyor keyfi varsa yoksa meme görünce de ağlıyor. Gerçekten kafayı yememe ramak kaldı ne olurdu şöyle rahat kafada olsaydım da sallamasaydim

Ay ben teyzelerimi anlatsam destan olur. Annem vefat ettikten sonra firavun yanlarında hafif kalır. Meğer çok kötülermiste haberimiz yokmuş. Bazen bazı şeyler ortalıkta kaos olunca çıkıyor. Allah iyi etsin herkesi. Bizim annemizde hastaydı ve üç kız kardeş çiçek bebek gibi bakabildik annemize elhamdülillah. Neyse şimdi kafam çok rahat bebek konusunda ya da hiçbir konuda karışan eden yok . . Güzel tarafı da bu oluyor ...

Kızlar iyi akşamlar.özel sektörde çalışam anneler acaba maaş ödemesi alıyor musunuz? Yoksa sadece işgöremezlik ödemesi mi alıyorsunuz? Maaş yatması gerekiyormu
Sadece iş göremezlik canım, raporlu olup parasını alıyoruz 112 günün, ben de 6 ay ücretsizi alacağım. Bebik hala çok küçük geliyor hatta 6 ay sonra napacağım ondan bile şüpheliyim çok minik çünkü
Evet hala gri gözleri, böyle mi kalacak acaba.. Doğumdan sonraki ikinci gün bi göz muayenesi yapmışlardı hastanede. Bir daha olacak mı bilmiyorum.
Biz yenidoğan kontrolüne götürdüğümüzde hem kalça usgsi hem de göz muayenesi için tarih verdiler şu gün gel diye şehir hastaneinde. O günlerde gidip gösterdik. Göz için 6. Aydan sonra tekrar var kontrol. Astigmat filan herşeye bakıyorlar yazana göre 3 yaşa kadar erken tanı süresi olmakta imiş.

Kızlar iyi akşamlar.özel sektörde çalışam anneler acaba maaş ödemesi alıyor musunuz? Yoksa sadece işgöremezlik ödemesi mi alıyorsunuz? Maaş yatması gerekiyormu
Rapor parası alırsın cnm ya toplu yatio yada aylık şirkete bağlı nasıl anlaşma yapmışsa öyle yatio ben ilk kizimda calisiodm English homeda mağaza müdürü idim ucretsz izin kullandıkdn sonra ayrıldım koronanin olduğu yoğun dönem , , 1 seneye yakında devletten ödeme aldım koronadan dolayı ödeme yapiliodu sonrada cikisimi aldım tazminat ödediler o aradada epey izin yapmış oldum hemde para aldım çalışmadan ii oldu kizimida kendim büyüttüm oglumuda buyuturum inş sonra geri dönerim iş hayatına belki kimbilir hayırlısı

Aynen karisanin olmamasida iyi bı lutf benm kaynvalidede hayatta değil annemde gençken ki gibi enerjik değil öyle karışan eden takilioz kendimizce

Gaz olayı 1 aya biter ümitlerime ve bu günlerin geçeceği ümitlerine sığınıyorum inançla, inanmanın gücü adına rahat kafa olayını aşıyor bu taş olsa çatlar heralde red ve huzursuzluk olunca.

Günaydınlar ,bebeklere kitap okuyor musunuz ? Okuyorsanız neyi nereden aldınız ? Dilim damagim kurudu türlü türlü şey anlatmaktan

Günaydınlar ,bebeklere kitap okuyor musunuz ? Okuyorsanız neyi nereden aldınız ? Dilim damagim kurudu türlü türlü şey anlatmaktan
Günaydın ben okuyorum. İşbakasının bir serisi var trendyoldada var ben onları okuyorum. Yenilerini almam lazım aynı şeyleri okumaktan sıkıldım. Birde oyuncak almıştım ingilizce kelimeleri söyleyen onunla vakit geçiriyoruz.

Valla bende 6 ay ücretsiz alacaktım temmuzda işbaşı yapmaya karar verdim gibi. Ama bebişi nasıl bırakırım benimde bir fikrim yok

Annem BİM’den görmüş almış 1 set, 1 kere okudum şimdilik ama rutine bindirmeyi düşünüyorum alışkanlık olsun diye. Ben anlatma işini pek yapamıyorum çıkmıyor birşey ağzımdan internetten de otuz milyon kelime prensipleri ile yazılmış kitap seti çok tavsiye edildiğini gördüm gelişimleri için, ondan aldım.

30 milyon kelime kitabını bnde alacaktım çokda cesaret edemedim. Okumaya başladınızmı nasıl?

Heh süper bende bakayım . Çok tşk ederim

Ya bime güzel şeyler geliyo aslında birine bırakıp gidemedigim için bakamiyorum.Cok tşk ederim ona da bakayim ilk firsatta Şarkı tekerleme uyduruyorum bari çocuk güzel şeyler öğrensin

Ben bebeklerin tam ayı ayına gelişim dönemlerini geçirdiğini düşünmüyorum. Bazı bebekler daha erken bazıları biraz daha geç geçiyor o basamaklara. 4. Ay gerilemesi 3. Ayda da olabilir bence. Benim büyük oğlumun da gelişimi ayına göre hep ileride giderdi. Her şeyi (güzel ya da zor şeyleri ) hep önden gelirdi. Bu bebeğim ayıyla haftasıyla daha uyumlu gidiyor mesela. Gecikme olmadığı sürece endişe etmiyorum. Abisiyle kıyaslarsam endişeye kapılıyorum çünkü. 3 aylık bebek 4 aylık basamakları yaşayabilir yani. İleride bu makas daha da açılıyor 1 yaşındayken 2 yaşında gibi şeyler yapıyor bu tarz bebekler. Oğlum mesela 3-4 aylıkken bir kaç ay ileride gelişim gösterirken yaşına gelince bir yaş daha sonra daha da ileri yaş özellikleri göstermeye başlamıştı. Ama benim büyük oğlum tanili bir çocuk, farklı gelişim gösteren kategorisinde 2 kere farklı diye bı tanısı var. Bebekken sinyalleri vermiş ama biz tabi tani aldıktan sonra onların sinyaller olduğunu anlamistik. Bu bebeğimi gözlemlediğimde gelişimi haftasıyla uyumlu gidiyor. Abisi hem çok eğlenceli ve güzel hem de zordu tabi. Bu tarz çocukların güzelliği olduğu kadar zorlayan bı mizaclari da oluyor. Çocuk gibi kandiramiyorsun mesela hiç bı zaman

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…