2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Kızlar benm bebe nezleydi şimdi oksuruo çok üzgünüm nezlesi duzelio gibi ama oksurge cevirmesi beni korkutuo yarına çektim Dr randevumu 3.5 da gelin dedi ins kötü bişi demez başına gelen varmı nasıl atlatiliyor 🙈😔

Kızlar benm bebe nezleydi şimdi oksuruo çok üzgünüm nezlesi duzelio gibi ama oksurge cevirmesi beni korkutuo yarına çektim Dr randevumu 3.5 da gelin dedi ins kötü bişi demez başına gelen varmı nasıl atlatiliyor 🙈😔
Büyük oglumda 3 aylıkken olmuştu bronşite çevirmiş bronslara inip. Ventolinli hava vermiştik günde 4 kez 3 gün boyunca, daha ilk gün azalmıştı hemen öksürüğü

Ne güzel çifter çifter gelmişler ☺️ Benim kayınvalidem gil yaşları ileri biraz, her ne kadar alışveriş yemek çamaşır her işlerini rahatlıkla kendileri görecek kadar şükür sağlıkları tam takır yerinde olsa da gelmediler hiç, biraz da rahatlarına düşkünler tek oğulları olduğu halde.. doğumdan sonraki hafta evin boşalmasını (kardeşim filan gelmişti) bekleyip öyle geldiler sadece 4 günlüğüne. Neyse artık Allah kendi sağlığımızı daim etsin kendi kendimize yetelim inşallah evvela 🙏🏻
Belki rahatsız etmek istememişlerdir .
Bende kayinvalidenin 2 ay kalacağını tahmin etmemiştim açıkçası . Git gel yapmak istemedi bende birşey demedim . Doğumdan 5 gün sonra da gitti . Sole ki ben çağırmıştım çağırmadan gelmezdi muhtemelen . Neyse bence de insan kendi kendine yetsin o yeter ☺️

Kızlarr hadi değişik bir konumuz olsun.😃
Öyle muhabbet olsun. Zaten doğar doğmaz kime benziyor muhabbeti dönmeye başlıyor ya.
Benim bebeğim eşimin kopyası doğdu.Sarı saçlı bembeyaz😍 Ben esmerim siyah saçlı siyah kaş koyu renk göz. Eşim de sarı babası dedesi sarı. Oğlum tam bana benziyor. Kızım ise Sağlık ocağına hastaneye gidince ay bebeğin eşinin kopyası diyor herkes. hoşuma da gidiyor eşim çok seviniyor bu duruma. Hık demiş burnundan düşmüş derler ya o misali. Tam babasının kızı. Genelde esmer genler baskın olur derler ama öyle değilmiş. Allah var kime benzerse benzesin sağlıklı olsun yeter. Çok şükür sağlıkları da yerinde. Sizin bebişleri kime benzetiyorlar?
Ben eşime benzesin çok isterdim özellikle de huyu suyu ama şimdiden bana benziyor gbi sabırsız 😂 Fiziken de ten rengi benim gbi pembe beyaz . Kaşları saclari hafif kizilimsi sarı . Ben daha sariyim . 10 haftalık hamileyken rüyamda kızıl saçlı renkli gözlü uzun boylu ama zapzayif bir kız çocuğu vermişlerdi kucağıma 😂 Bu arada burnu aynı babası hatta direkt babaannesi 😂 Doğduğunda da herkes benim babama benzetmisti . Çocuğu benim dışımda herkese benzettiler 😂. Gozleri hala mavi değişir mi bilmiyorum . Bizim aileye benzerse değişmez gerci.

Kızlar bebeğim çok mu zayıf ?? Bugün 2. Ay için foto çektim. Eşimin aile grubuna da attım. Teyzesi bu çocuk çok zayıf hem hasta ettiniz hem besleyememişsiniz dedi. Beynime kan sıçradı resmen. Gerrrizekalıı kadın ya
Ay maasallah ya neresi zayıf . Teyze benim kızı görse ne düşünür kimbilir 😂😂

Allah kolaylık versin. Guvenebileceğin bir annen olması çok güzel. Tabi ki kaç yaşında olsak da onlara muhtacız. Kimileri benim annem gibi bunun farkında olmuyor. Bu da çok yük bindiriyor insanın uzerine. Yeni anne olunca insan illa başını birine yaslamak istiyor. Yaslayacak birini bulabilenler çok sanslı. Doğumdan sonra ve ilk evlendigimde hep annemin eksikliğini hissettim. Hayatta olduğu halde eksik olması da ayrıca yakıyor canımı. Sonra kızıma bakıyorum. İnşallah o benim için böyle düşünmez diyorum. Ordan kısan rabbim burdan verir inşallah.
Canım çok haklısın, kızın her anlamda yanında olan harika bir anne olduğunu düşünecektir eminim 🙏🏻

Cnm senin miydi isim mevzun olan kimliği değişti mi naptın
Benimkiydi. Eşimi göndermiştim bebeğim çok küçüktü anne de gelecek deyince kaldı.dilekçe yazdırmıştık hatta. Ordaki memur demiş ki 18 yaşına kadar yapılıyor aceleniz ne bebeğiniz biraz büyüdüğü zaman da yapabilirsiniz demiş. Eşimle aram limoniydi çok kavga etmiştik. Baktım farklı yola gidiyor sonu biraz sakin kalmam gerektiğini düşündüm. Eşimden de söz aldım. Bu sene içerisinde yapacağız inşallah. İlk ismini kimseye söylemedik. Kimse bilmiyor o sildireceğimiz ismi. Hatta görümcem halâ daha âramadı hayırlı olsuna😕

Belki rahatsız etmek istememişlerdir .
Bende kayinvalidenin 2 ay kalacağını tahmin etmemiştim açıkçası . Git gel yapmak istemedi bende birşey demedim . Doğumdan 5 gün sonra da gitti . Sole ki ben çağırmıştım çağırmadan gelmezdi muhtemelen . Neyse bence de insan kendi kendine yetsin o yeter ☺️
Yani ben de sorsam çağırmadın der heralde ya, Yemeğe bile davet etmeden gelmez kendi kendine arayıp da. Benim ailem hep gelelim diyen tipler olduğu için öyle alışmışım demekki. Allah muhtaç etmesin 🙏🏻

Benimkiydi. Eşimi göndermiştim bebeğim çok küçüktü anne de gelecek deyince kaldı.dilekçe yazdırmıştık hatta. Ordaki memur demiş ki 18 yaşına kadar yapılıyor aceleniz ne bebeğiniz biraz büyüdüğü zaman da yapabilirsiniz demiş. Eşimle aram limoniydi çok kavga etmiştik. Baktım farklı yola gidiyor sonu biraz sakin kalmam gerektiğini düşündüm. Eşimden de söz aldım. Bu sene içerisinde yapacağız inşallah. İlk ismini kimseye söylemedik. Kimse bilmiyor o sildireceğimiz ismi. Hatta görümcem halâ daha âramadı hayırlı olsuna😕
İyi olmuş kimseye demediginiz yolun başından hallolmus olur gozunaydin cnm eşinde ikna olduysa daha ne hallolur elbet geriside

İyi olmuş kimseye demediginiz yolun başından hallolmus olur gozunaydin cnm eşinde ikna olduysa daha ne hallolur elbet geriside
Teşekkür ederim. Kendisi de istemiyor artık bence. İnsan yeğeni olduğunu duyunca bir arayıp hayırlı olsun demez mi? Aynı şehirde yaşıyoruz bir de.

Kızlar bebeğim çok mu zayıf ?? Bugün 2. Ay için foto çektim. Eşimin aile grubuna da attım. Teyzesi bu çocuk çok zayıf hem hasta ettiniz hem besleyememişsiniz dedi. Beynime kan sıçradı resmen. Gerrrizekalıı kadın ya
Ay en sevmediğim muhabbet.. 😠 Duymayın başka yapacak birşey yok, buna cevap verilemez. Ben aynı fotoğrafa birinden artık 3 aydan büyük kıyafetler giymesi gerekmiyor mu niye ufak kaldı bu çocuk yorumunu alırken bir başkası aman obez etme çocuğu ilerde zorlanmasın diyor. Maaşallah bebeğiniz çok güzel Allah bağışlasın. Doktor sağlığına dair birşey söylemedikçe başka insanların olumsuz yorumlarına gözünüzü kulağınızı kapatın.

X