2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Birde haftanida keseyi gordukten sonra zatwn hesaplamasi lazim bence beta takibi yap hastaya pazartesi baska doktora git benim vajinalde 3000 kusurken cok kucuk gorunmustu canim strese sokma kendini hakkinda hayirlisi olsun insallah
Amin allah razi olsun. Betayi doktordan cikinca kan verdim ogrendim. Yani gordugu kucuk sey de keseyse o zaman helal olsun ne diyim haftaya gidecem bakalim birdaha

Rüyada görülen çıkıyor genelde.Benim bir kızım var.Ona hamileyken rüyamda kız olacağını görmüştüm. Rabbim hepimize hayırlısıyla sağlıklı evlatlar nasip eder inşallah.
Amin inşallah. Rabbim size de önce eli ayağı düzgün sonra imanlı salihlerden bir erkek evlat nasip etsin inşallah

Benimde gün boyu bulantım oluyo doktora yazdım şimdi onu al demiş günde üç kere kullan dedi şuan bulup alırsam hemen içicem çok kötüyüm çünkü
Benim doktorum yatmadan hemen önce aç karınla bir tane al, eğer işe yaramazsa sonraki gün iki tane al dedi o yüzden akşamı bekledim içmek için, ama forumlarda da araştırdım hapla kusmları biten çok kişi olmuş

Ay valla bende hemen alır almaz içtim baya azalttı hafiften var gibi hala ama çok iyiyim bide uyku yapıyor sanırım gözlerimi açamadım

Selam benim durumumda olanlar vardir diye guncellemeye geldim. Yurtdisinda yasadigimi daha once soylemistim, ilk ultrasound 8-9 hafta civari yapiyorlar burada, oncesinde doktor da gormuyoruz acil durum olmadikca. Bugun 8+6 olarak ilk randevuma gittim. Oncelikle sunu soyleyeyim, Turkiye'de defalarca jinekolojik muayene olmama ragmen bana kimse ters rahmim oldugunu soylemedi. Ilk defa burada gittigim radyolog transvajinal ultrason sonrasi soyledi ve oldukca sasirdim. Bu simdi kenarda bilgi olarak durdun, anlayacaksiniz.

Bugun gittigimde doktor karindan ultrason ile bakti, bakti ve hicbir goruntu alamiyorum dedi ve transvajinal muayeneye gonderdi. Doktor ofisinde o tip makine yok maalesef. Neyse orada gordum, kalp atisini da duydum. Rahmim ters oldugu icin goruntu alirken canim acidi ve sabit goruntu almak mumkun olmadi yani olcumler yok Ama doktor bebek 8-9 hafta arasinda bir yerde olmasi geren buyuklukte ve saglikli dedi. Kalp atisi da 179 diyor, heyecanli bir bebe galiba. Yani kalp atisi duyamayanlar uzulmeyin. her zaman olumsuz bir sey demek degil. Bugun vajinadan bakan doktor da inanin degisik hareketler ve pozisyonlardan sonra gorebildi bebegi. Ve neden kalp atisi icin bu kadar beklediklerini daha iyi anladim, bugune kadar boyle bir hissim yoktu ama kalp atisini duydugum an inanilmaz baglandim... Bir daha hamile kalsam 12. haftadan once duymak istemem belki,dusuk vs tehlikesi minimize olduktan sonra duymak isterim cunku kendi adima beni korkunc derecede etkiledi.

Canim sadece hamburger cekiyor. Cok fena

Kızlar merhaba bugün tekrar betama baktırdım 7.500 çıktı artışım iyi ama son adetmle uyumlu değil şuan 6 haftalık hamile olmama rağmen hala kese göremedik siz keseyi betanız kaçken gördünüz?

Kızlar merhaba bugün tekrar betama baktırdım 7.500 çıktı artışım iyi ama son adetmle uyumlu değil şuan 6 haftalık hamile olmama rağmen hala kese göremedik siz keseyi betanız kaçken gördünüz?
Merhaba beta ben ilk baktırdığımda 8900 geldi ertesi gün gittim doktora yani ikiye katlamış olsa 18000 de görmüşüm bu durumda aşağı yukarı. Beta değerler kişiye özel ona hiç takılma bence düzenli artıyor olması yeterli. Son adetle uyumlu değilse erken veya geç döllenme olmuş olabilir

Doktorun ne diyor canım önemli olan o, ben 6 haftalıkken kalp atışını duydum bir başkası 9da duyuyor. Çok stres yapma önemli olan doktorun ne dediği. Kimisi keseyi bu betayla alttan muayene ile görebiliyor alttan muayene yapıldı mı

Yok hayır betamı muayeneden sonra baktırdım tekrar pazartesi gel keseyi görelim dedi pazartesine kadar ikiye katlıyacağı için görmemiz gerekirmiş

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…