2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Merhabalar, benim rahmim de ters. İlk çocuğuma devlete gidiyordum ve 6.haftada karından görünmüştü, bu sefer hiç karından baktırmıyorum kilolu olduğum ve rahmim ters olduğu için hep vajinal gidiyorum ama neden görüntü alamadıklarını anlayamadım doğrusu. Merakımdan soruyorum yanlış anlamayın ben böyle bir şey yaşamadığım için

Amin inşallah. Rabbim size de önce eli ayağı düzgün sonra imanlı salihlerden bir erkek evlat nasip etsin inşallah
Ne güzel bir dua Amin inşallah çok teşekkür ederim. Bir oğlum olmasını çok isterim.İnsan iki duyguyu da tatmak istiyor.İkinci kızım olursa da mutlu olurum tabi ki.Rabbim hakkımızda hayırlısını nasip etsin inşallah.

Çünkü benimkisi sizinkinden daha ters muhtemelen. İkincisi de baktığı ultrason daha ilkeldir sizinki daha gelişmiştir. Yabancı forumlarda araştırdım, 15. Haftaya kadar karından görüntü alamayan bile var. Hamilelik herkesin vücudunun ne kadar farklı olduğunun en iyi anlaşıldığı dönemlerden biri sanırım.

Inanilmaz sevindim adina. Çok geçmiş olsun öncelikle ama haftalardır bugunu bekliyordun eminim ki! Bebeginin saglikli olduguna, kalbinin atisina sahit olusuna cok mutlu oldum. Rahim ters olabilir, baska komplikasyonlarda olabilir ileride -olmasin kesinlikle- ama bence artik her turlu atlatilir en azindan boyle diliyorum. Hızlı ve öfkeli geliyor demek ki :)

Cumartesi gunu bende bebegimi gordugumde neler hissedecegimi tahmin bile edemiyorum. O bağ var sanki ama kurulmuş gibi, tam gibi değil…Yani hayatimda boyle iple cektigim baska bir gun var midir hatirlamiyorum. Olsa da cok muhim degilmis :)

Allah sağlıkla, huzurla ve mutluluk kucağına almayı nasip etsin tekrar

Çok teşekkür ederim. Ben çok gurbaney modunda, kutsal bir olay falan diye gitmedim inan ama duyduğum an o sesi yaşadığım şeyi tarif edemem. Sen de hiçbir şey anlamayacaksın ultrasonda muhtemelen öyle patatese benzeyen bir şey var yani ama o ses çok acayip. Hepimize çok sağlıklı bir gebelik diliyorum, bir dahaki görüş herhalde 11-13 hafta arası bir ultrason yapılacakmış ense vs bakılacakmış, orada olur. İnsan formunu aldıkça daha da heyecanlı olacak her şey sanki.

kızlar ben bişey soracağım, aynı durumda olanlardan yanıt bekliyorum iki haftadır progestan iğne ve fitil kullanıyorum. on gün daha kullanacağım. ancak işe dönmem lazım. bu durumda olup aktif olarak çalışmaya devam eden var mı?

Ben de progestan fitil ve iğne kullanıyorum ve çalışıyorum da. Normalde ben fitili koyunca 3 4 saat kalkmadan yatıyordum ama sabah koyup yarım saat sonra kalkınca direkt geri geliyor. O yüzden sadece akşamlar fitil koyuyorum artık haftada bir de iğne. Çalışmamda henüz kötü etkilemedi ama hareketsizim yani öyle çok aktif değilim. Sorunu tam anlamadım aslında ama bana fitili kanamadan dolayı değilde sebebini çözemediği kesintisiz sızlama şeklindeki ağrımdan dolayı vermişti. Tam 2haftadır kullanıyorum ben de . İlk 1hafta hiç kalkmadan yattım. Sonrada işe geri döndüm

Benim rahmim de ters
Karindan gorunmedi benimde
Doktor eliyle karnima bastirdi ultrason algilasin diye ama canim acidi vajinale gecelim dedi keseyi de kalp atisini da vajinal gorduk :) 9 haftada karindan gorebiliriz belki dedi ama kismet bakalim ne olacak
Sol yumurtaligimi bile goremeyen vardi benim
Rahim ters sol yumurtalik arkada falan
Doktor dogumla duzelir rahim dönen birsey dedi bana
Gorumcem de ilk cocuktan sonra rahim donmus ters rahimli olarak hamile kaldi cinsiyeti bile cok sonra ogrendi bebek sirtina dogru donukmus doktor demis cok sasirmistim o zaman duyunca

Bende fitil olarak alıyorum. çalışıyorum da doktor yavaş yavaş bırak dedi. sadece akşamları fitil alıyorum. kanamam kesildi zaten o yüzden bırakacağım yavaş yavaş

Selam kızlar geçen cuma gittiğimde sadece kese ve yolk vardı 4+6 demişti az önce gittim bebek 6+1 kese 5+0 dedi yanında boş kese var gibi bide dedi kese geçen haftaya göre büyümemiş yani ama kalp duyduk takip edecez dedi böyle olup devam edebilir mi acaba sağlıklı

Eklentiler

• IMG_8151.jpeg
    132,6 KB · Görüntüleme: 51
  • IMG_8150.jpeg
    127,4 KB · Görüntüleme: 50
5+0 görünen kesenin yanında bi tane daha boş kese mi gördü anlayamadım canım? Konuyla ilgili bilgim yok ama bebeğin kalp atışını duymuş olman çok güzel darısı başımıza inşallah

5+0 görünen kesenin yanında bi tane daha boş kese mi gördü anlayamadım canım? Konuyla ilgili bilgim yok ama bebeğin kalp atışını duymuş olman çok güzel darısı başımıza inşallah
Evet ikinci fotoğrafta yüzük gibi olan yerde iki kese var dedi o büyümesini engelledi sanırım hayırlısı bakalım ya inşallah sende duyarsın kalbi

Evet ikinci fotoğrafta yüzük gibi olan yerde iki kese var dedi o büyümesini engelledi sanırım hayırlısı bakalım ya inşallah sende duyarsın kalbi
Allah Allah ilk kez böyle birşey duyuyorum canım doktorlar daha iyi bilir inşallah sorunsuz ilerler

Hem plansız olmuştu halen kendime gelemedim psikolojik olarak.4 cu gebeliğim ve doktora gitmekten hoşlanmıyorum aslında merakta etmiyor değilim ne durumda diye sadece geciken günüm ve evde yaptığım testte gebeligimi öğrendim.birde aşırı bulantılarım var Bi yere gidecek halim yok inan

Ben de 8+5im en az 10 kere doktora gitmişimdir özelde 3 farklı doktora gittim. Acilleri ve devleti sayamadım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…