2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Olmuyormuş 8 haftanın hepsi.hatta rapor almasaydım doğum öncesi izinler yanacaktı belkide erken doğum olunca
Hangi kurumda ne olarak çalışıyorsunuz bilmiyorum ama bazı kurumlar bu durumu yanlış biliyor. Hatta ya bu grupta ya da şubat grubunda bu konu konuşuldu. Kullanılamayan 8 haftanın kalanı doğum sonrasına aktarılıyor. Birebir çalıştığım yerde arkadaşım aktardı. 38 de doğum yaptı kalan 2 haftayı sonraya ekletti. Bu konuda yanlış uygulamalar var. Bence bi araştırın sorun soruşturun bu durumu

Canım bebeginin gelisimi normal tasalanma bi iki haftaya da bu nefes alamama durumları illa sende de olur gibi geliyor ya da olmayanilir belki herkeste olmuyordur onu da bilmiyorum ama bebişim gayet iyi canım

Eevt erken dogum yapanlarda boylenbi mağduriyet oluşuyor malesef. Normalde 16 haftayken toplam, erken doğumlarda 16 dan az oluyor izin
Siz öğretmensiniz sanırım. Bende öğretmenim ve erken doğumda kullanılmayan izin sonraya ekleniyor. Eklenmiyor demeleri idarenin iş bilmezliği ile alakalı maalesef.

Demek istedigini anladım, 37. Haftadan sonra kalan aktariliyor. Yani 38 de doğum yapti 40. Hafta üstünden hesaplanıyor. Yani öncesi sonrası toplamda 16 hafta iznimiz var ama erken doğumlarda bu geçerli olmuyor. 37 den önce ne kadar çalıştıysan normalde o kadarı eklenir. Hatta 32-37 arası 1 hafta grip için rapor alsak o bile kesiliyormus. Erken doğum yapanlarda yıllardır bu mağduriyet giderilmeli diye söyleniyor. Öğretmenlikte yaz tatiline denk gelenler de keza mağdur oluyor. Yine 5 haftasının eklenmesi çok güzel. Ama 37 öncesi ile sonrası uygulama farklı.

Siz öğretmensiniz sanırım. Bende öğretmenim ve erken doğumda kullanılmayan izin sonraya ekleniyor. Eklenmiyor demeleri idarenin iş bilmezliği ile alakalı maalesef.
Ekleniyor evet ama 37 ye kadar olan 32-37 arası 5 hafta ekleniyor sadece, 37 de zorunlu izin başlıyor çünkü, o bizim inisiyatif kullanarak çalıştığımız izin dönemi değil.

Birde ufak bebekler daha çabuk toparlıyorlar. Yeğenim ablamda yüksel tansiyon olduğu için 37. Haftada acil sezaryana alındı ve 2100 gr doğdu. O kadar ufak o kadar minikti ki.. ufacık bebek yastığının üstünde kayboldu gitti. Elleyemiyorduk korkudan. Hastanenin en ufak bebeği diye seviyordu hemşireler gelip. Ama cin gibiydi valla ne emmesinde ne mama almasında ne solunumunda en ufak bi sorun yaşanmadı. Hemen taburcu oldular diğer yeğenim 3.750 gr doğdu ama onun gelişimi diğerine göre daha yavaştı küçük olanlar aniden atak yapıp löp löp kilo alıyorlar bende buna şahit oldum çoğu kez.. Hepsi sağlıkla gelsinler kiloları hiç önemli değil

Ekleniyor evet ama 37 ye kadar olan 32-37 arası 5 hafta ekleniyor sadece, 37 de zorunlu izin başlıyor çünkü, o bizim inisiyatif kullanarak çalıştığımız izin dönemi değil.
Benim söylediğimle sizin söylediğiniz aynı mı farklı mı anlayamadım. Arkadaşım üzerinden örnek olarak vereyim 32. Haftada ücretli iznine ayrıldı. 38. Haftada doğum yaptı ve kalan 2 haftasını sonrasına ekletti. Yani doğum sonrası 8 değil 10 hafta izin kullandı.

38. Haftada doğum yapmak ya da 40. Haftada doğum yapmak işe döneceğiniz tarih açısından hiçbir değişiklik göstermiyor. Doğum öncesi 37. Haftaya kadar çalışabilir raporu alıp yine de erken doğum yapan biri için aktarım olabiliyor ancak. Ben böyle biliyorum.

Nefes darlığı en çok bebeğin başı yukarıda olanlarda olur. Bebek baş aşağıysa çok nefes darlığı yaşanmaz. Ben 35+1 im bebeğim 2.500 ün biraz daha üstünde ama bende o kadar darlık çekmiyorum bebeğin kilosu ile alakalı bi durum değil bu anlayacağın. Ayrıca 1 hafta gerilik problem değil ki her bebek standartta uymak zorunda değil. Ben 1.63 sen 1.73 diyelim e şimdi hangimiz normal sınırlarda kim cevap verebilir? Sen misin normal olan ben mi o yüzden bunun bi standardı yok 2 haftadan büyük gerilik/ilerilik yoksa takılma takıldığın içinde kilo almaz stresten

A
Aynenn gelmek istiyorsan gelecek artık bir bir daha iki. Ne kadar yüksek moral bebis o kadar iyi

Aslinda biraz farklı, ben erken doğumda doğum sonrası izin başlamadan önce aktarilani söylüyordum. Doğum sonrası izin uzatılması diye bir durum yokmuş aslında, baya araştırdım çünkü sonrasında, eşim başka bakanlıkta kuruluş müdürü ama 657 herkes için aynı maddeleri barındırıyor diyor. O da aynısını söylüyor. Uzatma durumu söz konusu değil rutin 37. Hafta sonrası izin aynı şekilde işliyor. 37 den sonra hangi gün doğum yaparsan yap 40. Hafta doğum yapmış gibi izin kullanılırmiş. Yani 37 den sonra doğum yapanların bı kaybı olmuyor. 38 de doğum yapan artı 2 hafta hak kazanmıyor sadece 38-40 arasındaki 2 haftası yanmiyor. Ama 37 öncesi doğum yapanlarda bir takım mağduriyetler yaşanıyor.

Demek ki genel olarak böyle düşünüyor doktorlar . Benimki de geçen hafta 32 ye geldin bana bir rahatlama geldi dedi o gün kilosu da 1950 idi bana rahatlama gelmedi hala dedim

Yaa meyve yiyebiliyor musun ? Limonlu ballı sıcak su belki ? Çok çok geçmiş olsun .

Kaç haftasınız kaç kilo
Bebeğiniz
Bende sizinle aynı hissiyatlardayim tam iç hislerimi yazmışsınız bende şubat grubundayim
30+5 im
29. Haftada 1200 gramdı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…