Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 66 41,0%
  • erkek

OY: 86 53,4%
  • ikiz kız

OY: 2 1,2%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 3 1,9%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    161
Sezaryen doğum yapmış, dikişleri için sanırım videoyu izlerken duydum veya okudum ama üst kısmı yumuşak değil mi dependin zararı olur mu ki
Yok yaa. Sezeryan olan tüm arkadaşlarım depend kullandı. Hepsi çok memnun kaldı dikiş çok çok aşağıda kalıyormuş zaten

Canım anneler
Hastanede yattığımı söylemiştim daha önce. Rahim ağzı kısalığı ve kasılma vardı erken doğum olmaması için tedaviye başlandı ve Ciğer geliştirici vuruldu. Şekerim yüksek değildi ama ciğer geliştirici kortizonlu bir ilaç olduğu için şekeri yükseltebiliyormuş. İğne iki doz vuruluyor. İlk dozundan beri biraz yükseltti ama açlık tokluk takip ediliyor üç gündür sabah akşam. Yani sadece bir kere 160 A çıktı. Sonradan 144 falandı. Açlık 118 falan çıkıyor. Yani sizce insilün başlanır mı bu değerlere göre. Kendi doktorumla görüştüm o başlama diyor ama sizin yorumlarınız iyi geliyor. Şekeri yüksek çıkan anneler de vardı grupta bu değerlerde insilün başlayan var mı ya da bu değerler olmasa bile insülin kullanan var mı

Benim kayınvalide de geçen sen normal doğuramazsın dedi neden dedim çok nazlısın dayanamazsın diyor dedim ona doktor karar verecek bir de diyorki sanma ki sonrasıda iyi kesecekler aşağıyı dikiş falan atacaklar zorlanacaksın her türlü diyor yani beni normal doğumdan soğutmak için elinden geleni yaptı dedim anne ne sen karar verebilirsin ne ben bu durumu doktor yönetecek o yüzden şuan konuşman anlamsız dedim ben diyeyimde diyor ee dedin ne oldu sanki
Benimki de tam tersi sırf bakmak zorunda kalmasın diye ki zaten yine sezeryan olsa da bakmazda neyse işte beni normale yönlendiriyor hem ayağa çabuk kalkayım eskiden onun tüm işini ben yapardım eskiye döneyim istiyor hem bakmamak için normale yönlendirme yapıyor

Canım anneler
Hastanede yattığımı söylemiştim daha önce. Rahim ağzı kısalığı ve kasılma vardı erken doğum olmaması için tedaviye başlandı ve Ciğer geliştirici vuruldu. Şekerim yüksek değildi ama ciğer geliştirici kortizonlu bir ilaç olduğu için şekeri yükseltebiliyormuş. İğne iki doz vuruluyor. İlk dozundan beri biraz yükseltti ama açlık tokluk takip ediliyor üç gündür sabah akşam. Yani sadece bir kere 160 A çıktı. Sonradan 144 falandı. Açlık 118 falan çıkıyor. Yani sizce insilün başlanır mı bu değerlere göre. Kendi doktorumla görüştüm o başlama diyor ama sizin yorumlarınız iyi geliyor. Şekeri yüksek çıkan anneler de vardı grupta bu değerlerde insilün başlayan var mı ya da bu değerler olmasa bile insülin kullanan var mı
Çok geçmiş olsun. Allah tam vaktinde sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin inşallah🙏 benim doktorum başlatmıştı bu değerlerde günde 1 kez gece vuruyorum. Açlığa özellikle dikkat çekmişti. Tokluğu yediklerime dikkat ederek dengeliyorum ama açlığa bişey yapamıyordum. Böyle çözüm bulduk.

Çok geçmiş olsun. Allah tam vaktinde sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin inşallah🙏 benim doktorum başlatmıştı bu değerlerde günde 1 kez gece vuruyorum. Açlığa özellikle dikkat çekmişti. Tokluğu yediklerime dikkat ederek dengeliyorum ama açlığa bişey yapamıyordum. Böyle çözüm bulduk.
Evet benimde açlık biraz yüksek ama söylediğim değerlerde. Bu kadar değerler için insilün başlamak doğru mu anlayamıyorum ya kafam allak bullak

Ben de daha ilk kiloma dönemedim, bi yandan ne güzel işte diyorum bi yandan doktor ayda 1-1.5 kg alman iyi dediği için bi sorun mu var acaba diyorum 🥹
Aslında bebekler iyi de biz çok üstüne düşüyoruz kilo aldık verdik karın çıktı çıkmadı vs. Halbuki bebeğim zaten kilolu acaba ben yesem kaç kilo çıkardı bu çocuk 😅

Sezaryen doğum yapmış, dikişleri için sanırım videoyu izlerken duydum veya okudum ama üst kısmı yumuşak değil mi dependin zararı olur mu ki
Sezeryan dikişi çok aşağıda kalıyor özel bölge başlangıcında ordan kesi atılıyor, sanmıyorum yani hiç değmiyor dikişe

Evet benimde açlık biraz yüksek ama söylediğim değerlerde. Bu kadar değerler için insilün başlamak doğru mu anlayamıyorum ya kafam allak bullak
Çok haklısınız. Ben de çok ikilemde kalmıştım ama hem endokrinoloji doktoru, hem de takip eden kadın doğum doktorum kullanmam gerektiğini söyledi düşük dozda günde 1 kere kullanıyorum.

Benim hazırlayacağım hastane çantası bu olur sanırım. Biberon yerine süt kaşığı koyarım bir de bir gün için pişik önleyici koymam diye düşünüyorum. Vajinal doğum olursa 1 takım eşofman koyarım çıkış için su gelişi kanama vs ihtimaline karşı ama sezaryen olursam gittiğim eşofmanla geri dönerim daha da minimal olur çanta. Terlik de crocsla gidip onunla dönerim.

Canım anneler
Canım inşallah zamanında gelir bebeğin 🙏🏼 dualarım seninle kuzum 🌈

Eveeet bugün de kendi anneme sitemle buradayım 😂 Bugün ebebekten bebişin son eksiklerini aldım ve almam gereken her şey tamamlandı çok şükür. Beşik, gardrop ve eczane ürünleri dışında onları da izinden sonra demiştik zaten. Neyse annemle konuşurken ebebeğe gittim dedim ne aldın falan dedi. Alt açma örtüsü dedim, o yok muydu dedi. Yoktu almamıştım dedim. Neden gerekiyor ki dedi. Altını değiştirirken sağ sol batmasın diye işte anne dedim. Biz bir bez, örtü falan serip yerde değiştirirdik dedi. Neyse sonra işte saydım saydım bir şeyler tırnak makası dedim. Aman yavrum ne fark eder sizin makas aynı işi görmüyor mu dedi 🥲 Törpü almıştın hani elektrikli dedi. Ama sadece o değil ikisini beraber kullanıcsm dedim . Tırnak makası ayrıca makas gibi olanından da var dedim. Ha illa onunla mı kesmek gerekiyormuş dedi ama böyle hafiften de alaycı bir üslupla. Yani bilmiyorum herkes bunun daha kolay olduğunu düşünüyor anne dedim. İyi hadi bakalım falan yaptı, yaptı da yani benim de heves kırıldı. Kıyafet türü şeylerden çok hoşlanıyor ama iş bu eşya kategorisine gelince hemen hemen her şeyi gereksiz buluyor. Bir de çok para verdiğimizi düşünüyor her şeye. Mesela bebek arabasını aldığımızda da buralarda 4-5 bin lira dedi yorum olarak. Her yerde her fiyata var da annecim aynı kalitede değil ama dedim. Ne bileyim yani çok vermişsiniz gibi geldi bana falan dedi.
Bizi düşündüğünü biliyorum çok masraf yapmayın çoğunu kullanmazsınız paranız çöp olmasın demek istiyor ama ben üzülüyorum yine de o benim gibi sevinmediğinde. Kendisi de geçen gelirken iki tane nevresim seti almış. Lohusa takımıymış onlar. Doğum yapıp gelince yeni temiz nevresimler olsunmuş. Bana sorarsan da o çok anlamsız evde çarşaf mı yok nevresim mi yok ama ben demedim ki şimdilerde kimse bunları kullanmıyor 😅🥲 Napıcam böyle yaaa bişey desen olmuyor demesen olmuyor 😒😕
Ay açık açık söylesene kız anne niye hevesimi kırıyorsun özeniyorum gerekli gereksiz tecrübeyi edincez bir şekilde maddi sıkıntımız yok şükür diye kv olsa takma onun fikirleri çok önemli değil derdim de annen yani alınmaz hemen heralde tabi huyunu bilemem

X