Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 66 41,0%
  • erkek

OY: 86 53,4%
  • ikiz kız

OY: 2 1,2%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 3 1,9%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    161
Kızlar ben doktora gidicem diye idrar ve kan vermiştim. İdrarda Lökosit 18 , Bakteri 24 çıkmış. Doktorda kongreye gittiği için randevum haftaya ertelendi. Bu değerler sıkıntılı mı sizce? Doktora sorsam mı acil ilaç almam gerekir mi?

Çok haklısınız. Ben de çok ikilemde kalmıştım ama hem endokrinoloji doktoru, hem de takip eden kadın doğum doktorum kullanmam gerektiğini söyledi düşük dozda günde 1 kere kullanıyorum.
Bende kendi doktoruma söyledim. Şuan şehir hastanesindeyim. Kendi doktorumda bir iki gün takip gerekli dedi. Eğer gerekirse başlanır dedi. İğnenin ikinci dozunu dün vuruldum umarım pazartesiye kadar düzelir bebeğe bir sorun olmaz

Depend niye kullanmasını istememiş acaba
Sezeryan bölgesinde kapalı olduğu için enfeksiyon oluyor diye
Ne zamana kafar devam edecek ne zaman başlamıştın. Bende hastane de buruluyor sürekli yatış verildiği için. Ama ani başlandığı için korktum yan etkisi olur mu diye
gebe kaldığım günden bu yana kullanıyorum hekim kontrolünde olduğun için hiç endişe etme içini ferah tut🌸🙏🏻

Sezeryan bölgesinde kapalı olduğu için enfeksiyon oluyor diye

gebe kaldığım günden bu yana kullanıyorum hekim kontrolünde olduğun için hiç endişe etme içini ferah tut🌸🙏🏻
Evet cumartesi pazar takip edilecek sonra gerekirse başlanacak inşallah düzelir. Zaten iğneden sonra 48 saat böyle olabiliyormuş

Bende kendi doktoruma söyledim. Şuan şehir hastanesindeyim. Kendi doktorumda bir iki gün takip gerekli dedi. Eğer gerekirse başlanır dedi. İğnenin ikinci dozunu dün vuruldum umarım pazartesiye kadar düzelir bebeğe bir sorun olmaz
Çok geçmiş olsun. Evet bana insülin başlamadan önce 1 hafta ölçtüm günde 7 kez. Diyet de yaptım. Dediğim gibi diyetle tokluklar kontrol altındaydı ama sabah açlık yine fazlaydı. O yüzden başladık. İnsülinin bebeğe bi zararı olmadığını söylüyor doktorlar. Doktorlara güvenmekten başka çaremiz yok. (Tabi herkesin düşüncesi farklıdır.)

Çok geçmiş olsun. Evet bana insülin başlamadan önce 1 hafta ölçtüm günde 7 kez. Diyet de yaptım. Dediğim gibi diyetle tokluklar kontrol altındaydı ama sabah açlık yine fazlaydı. O yüzden başladık. İnsülinin bebeğe bi zararı olmadığını söylüyor doktorlar. Doktorlara güvenmekten başka çaremiz yok. (Tabi herkesin düşüncesi farklıdır.)
Aynen öyle çok haklısın. Ama yok ciğer geliştirici yok şeker herşey bir anda oldu böyle. Evimi özledim normal yaşantımı özledim. Grupta da daha yüksek çıkanlar oluyordu görüyordum bu değerlere direkt insilün diyince korktum

Aynen öyle çok haklısın. Ama yok ciğer geliştirici yok şeker herşey bir anda oldu böyle. Evimi özledim normal yaşantımı özledim. Grupta da daha yüksek çıkanlar oluyordu görüyordum bu değerlere direkt insilün diyince korktum
Allah yardımcın olsun. Hastane psikolojisi tamamen farklı zaten. Tez vakitte kalıcı şifalar dilerim hem sana hem bebeğine 🙏 en azından şekerden korkmayalım bence çünkü bu değerler korkacak kadar fazla değil. İnsülin derse de kullanırız yapacak bir şey yok. Az kaldı zaten öyle düşünelim 🙏 ben hep kendimi öyle telkin ediyorum. Geçen zamanı ve kalan zamanı karşılaştırıyorum☺️ benim de ilk zamanlar zordu. Düşük tehlikesi vardı, progestan kullandım, raporlu evde hiç kalkmadan yattım😔 şimdi bakıyorum da üzerinden ne kadar zaman geçmiş yaşarken hiç geçmeyecek gibiydi. Sen de öyle hissedeceksin 2 ay sonra bebişlerimizi sağlıkla kucağımıza alınca vay be günler nasıl geçti diyeceğiz inşallah 🙏

Kızlar aranızda çamaşırı ıslanan var mı ya ilk bir korktum da anlamadım. 😏
Benim de ıslanıyor canım bu ara kafaya taktığım bi konu ama doktoruma sordum ısrarla suyun olsa anlarsın dedi , benim külodun üst bölgesi ıslanıyor orta ağ kısmı değil ilginç bi şekilde

X