2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Doğum öncesi 8 doğum sonrası 8 hafta hakkımız var kullanmadığı doğum öncesi 8 haftadan bahsediyorum. Yani izninin 8+8+5 olması gerekmiyor mu o zaman
Doğum öncesi 8 den 5 hafta aktarilabiliyor. Bir de doğum sonrası 8 var. Toplam 13 hafta ediyor. Maksimum kullanabileceği izni kullanmış olacak yani.

Ahh canım ya çok geçmiş olsun kemik ağrısı çok kötü bende yaşadım biliyorum rabbim sağlık şifa versin tez zamanda iyileşin inşallah 1 ay öksürük yaşadım bende mahvetmisti beni genel anestezi vermiyorlar geçen sene ameliyt oldum safradan doktor hep erteledi spinal doğumda problem olacağını sanmıyorum eğer sezeryansen sıkıntı etme belden uyuşma olduğu için uyymuyorsun ztn ama 1 haftaya geçer hastalığın umarım 🤲
Planladigimiz doğuma daha 4-5 hafta kadar var, o zamana geçer diye düşünüyorum ben de ama işte şu burun tıkanıklığı hamilelik başından beri yakamı birakmadi

Yaaa çok geçmiş olsun 😔
Bugün nasılsın ?
Hiç cikamadim yataktan😔 oğlumla annem ilgileniyor ben uyuyup uyanıp tekrar uyuyorum, dökülüyorum. Oğlum da berbat durumda ama ilaç alabildiği için biraz daha ayaklanabiliyor. Ben WC ye zor gidiyorum, fena çarptı salgin

Buyuyordur o merak etme sen . Bende 32+2 yım benim de yeri var sanırım . Uyuyorum ,rahat nefes alıyorum vs. Daha o ağırlık gelmedi iyi hissediyorum . Yani bunun bebek agirligiyla alakası olduğunu sanmıyorum . Sadece bugün belim çok ağrıyor . Sende içini ferah tut 🙏
Hayır bebek ağırlığı ile alakası yok, ben 4.5 kilo doğmuşum annem çok hareketliydin ama senin hamileliğin çok rahattı der, kardeşim 2800 civarı doğdu, o çok hareketsizdi ama hamileliğinde perişan oldum der. Annenin yaşı, kilosu, genel sağlık durumu, zamanla anatomisindeki degisimler hepsi etkili, ama bebeğin kilosu en az etkili bence

Bende bir an önce 36.yi görmek istiyorum . Hoş hazırlığım da tam değil ama olsun . 36dan sonra korkmam diye düşünüyorum en azından 🙏 En son kaç gramdi ? Kilo almaya devam ediyorlar zaten .
Benim hiç bı hazırlığım yok hala kafama takılıyor artık, bebek kiyafetleri bile yıkanıp utulenmedi, tam ev temizliğinden sonra onlara girisecektik bu salgın vurdu, biz iyilesiriz anneme bulaşmış olur büyük olasılıkla, oğlum hep tepesinde çünkü, 36. Haftaya kadar hazirlayabilsem iyi olacak.

Ben rahatım aslında ama ebeler işte çok erken daha konuşmalar yaptıkça moralimi aslında o cümlelerin bozduğunu farkettim. Bakalım ilaçlar sakinleştiyo prensesi ama max 1 hafta veriyorum kendime😅
E zaten 1 hafta sonra 36 doluyor ondan sonra korkma doğacaksa doğsun hanımefendi 😅 ebelerin tutumu gerçekten çok önemli. Ben oğlumu 35+2 de doğurdum ağlıyordum hüngür hüngür hepsi bana neden ağlıyorsun prematüre bile değil artık 36. Haftanın içinde boşuna kendini üzüyorsun diye sürekli beni telkin ettiler 🙏

Benim hiç bı hazırlığım yok hala kafama takılıyor artık, bebek kiyafetleri bile yıkanıp utulenmedi, tam ev temizliğinden sonra onlara girisecektik bu salgın vurdu, biz iyilesiriz anneme bulaşmış olur büyük olasılıkla, oğlum hep tepesinde çünkü, 36. Haftaya kadar hazirlayabilsem iyi olacak.
Hepsi olur hayırlısıyla inşallah siz bir iyilesin de ☺️

Hayır bebek ağırlığı ile alakası yok, ben 4.5 kilo doğmuşum annem çok hareketliydin ama senin hamileliğin çok rahattı der, kardeşim 2800 civarı doğdu, o çok hareketsizdi ama hamileliğinde perişan oldum der. Annenin yaşı, kilosu, genel sağlık durumu, zamanla anatomisindeki degisimler hepsi etkili, ama bebeğin kilosu en az etkili bence
Bende senin gbi dusunuyorum . Bebek ne kadar etkili olabilir ki diye 🤷

Bende bir an önce 36.yi görmek istiyorum . Hoş hazırlığım da tam değil ama olsun . 36dan sonra korkmam diye düşünüyorum en azından 🙏 En son kaç gramdi ? Kilo almaya devam ediyorlar zaten .
33+5te 2100 gramdı canım. Haftası da önemli ama kilo da önemli bence. 2500ü geçince kuvöze bile girmeyebiliyor anladığım kadarıyla

33+5te 2100 gramdı canım. Haftası da önemli ama kilo da önemli bence. 2500ü geçince kuvöze bile girmeyebiliyor anladığım kadarıyla
Kilosu kötü değil ki ortalama yani sen çok takma kilo konusunda ki ben bu konuda takintiliyim 😂
Hayırlısını dileyelim 🙏
Ben burada yazmıştım hatta yediklerimi o kadar dikkat ettigim halde kilosu hep ortalama çıkıyordu . Kabullendim sanırım 😀
Ekstra olarak sabahları avokado yiyebilirsin belki . Sevmiyorsan da olgunlaşmış avokadoyi ez ,limon ,tuz ekle . Ben isot da koyuyorum çok az ama o çok kişisel birşey . Tam buğday ekmeğinin üzerine sürüp yiyorum .

Ablanın şuan ilk çocuğu karnındaki gibi hareketli 2. Daha mı sakin yoksa karnındaki halleriyle ilgisi yok mu çok merak ettim 🙈
İlk çocuk 13 yaşında diğeri 9 yaşında şu an ikisi de sakin ama küçükken anne karnında gibilerdi açıkçası. İlki keçi yavrusu gibi kuduruk bi çocuktu🤣 İkinci daha sakindi. Hala da büyük olan uyumakta zorlanıyor sabah erkenden uyanıyor. Küçük olan uykuyu çok seviyor. Öyle denk gelmiş de olabilir ama anne karnında gibiler diyebilirim 🤣

O hiç belli değil işte, oğlum küvezdeyken 39+larda 4 kilo doğan bi çocuk vardı küvezde tosun gibi görünce çok şaşırmıştım. Niye burda dediğimde biraz enfeksiyon çıkmış demişlerdi. Bazen solunum sıkıntısı çeken bebeklerde oluyor normal haftasında doğsada. Yani bilemeyiz çok düşünmemek akışına bırakmak lazım sanırım

O hiç belli değil işte, oğlum küvezdeyken 39+larda 4 kilo doğan bi çocuk vardı küvezde tosun gibi görünce çok şaşırmıştım. Niye burda dediğimde biraz enfeksiyon çıkmış demişlerdi. Bazen solunum sıkıntısı çeken bebeklerde oluyor normal haftasında doğsada. Yani bilemeyiz çok düşünmemek akışına bırakmak lazım sanırım
Benim en korktuğum şeylerden biri çok kilolu doğup solunum sıkıntısı yaşaması, sanırım o yüzden ben kilolu olmasını pek istemiyorum, benim doktorum genel itibari ile rahattır, beni de rahatlatır, öyle her şeyde pimpimriklendirmez ama kilo konusunda çok kilolu olmasının iyi olmadigini söyler, 2 kiloyu geçtiyse tamam kurtardık hadi iyisin der, çok kilolu olma ihtimali varsa da onemlem alalım der. 4 kilo üstü bebekler minyon bebeklerden daha fazla kuvoze giriyor benim gözlemim de.

X