2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Google’a yazsam bu kadar bilgi bulamam. Doğumdan sonra bırakma bizi sana çok şey danışacağız

Ben de Sultangazi hasekiye gidip geliyorum, temada başlamıştım hastane çok temiz güzel ama Dr umda o istediğim donanımı bulamadım bir de devletin her çocuğa ücretsiz yaptığı şeyleri sanki maharetmiş gibi doğum paketinde sunmaları, baba doğuma girerse ek bin lira flaan gibi saçma kapitalist düşünceleri sebebi ile hasekiye geçiş yaptım . Doğumu da orda yapacağım o niyetteyim takibe gittiğim doktor ve asistanlar da şimdiye kadar gayet kibarlardı. Pediatri açısından da kadındoğum açısından da bir problem olduğunda karşında hoca bulabiliyorsun bu da güzel bence

Eskiden Sultangazi'de oturuyordum, Haseki oraya yeni tasindiginda gitmiştim bı kaç kez, çok ilgili hosgorulu hekimlere denk gelmiştim her defasında. Hatta bir keresinde oğluma kent ormanında kene yapışmıştı, sanki akrep sokmuş gibi endişe ederek hastaneye koşmustum, doktorların bana gösterdiği sabra ve anlayışa helal olsun demiştim. Bu tip hastaneler bana daha fazla güven veriyor

Kızlar günaydın. Sabah çok normal kalktım. 2 saat gecikmeli olarak. Dolayısıyla kahvaltiyı da normalden 2 saat daha geç yapmış oldum. Aclık olcmedim ama kan şekerim çok mu düştü acaba diyorum. Kahvaltıdan sonra gozümün onünde sinekler uçuşmaya basladı. Tansiyonu olctüm 11 /7 çıktı. Normalde benim 10 / 6 ya da 9 /6 çıkar. Biraz uzandım. Ne yapsam falan diye düşünürken yarım saat kadar sürdü sonra geçti. Yarın kontrolüm var. Şimdi de başım gozüm ağrıyor. Onu da yasadığım strese veriyorum. Tokluk şekerim normal çıktı ama.

Haha bende sendenim cnm 31 im daha, bebek 32 bende valiz pusedi fln yıkadım kurumadi evin içinde bebeğin tekstili kaldı yikanp utulenecek nevresim pazenleri bir attm kış evde de zor kuruyor daha alınacak mama fln eksiği var bitmiyorrr

Yaşadığın şey şekerle ilgili değil bence canım. Yani tokluk şekeri halsizlik yapar yükseldiğinde ama böyle tansiyon yükselmesine benzer etkiler hiç duymadım. Tansiyonun da normal gerçi artık son aylarda biraz daha yükseliyor benim de hep 9-5 Ken artık 11-7 çıkmaya başladı. Gözün önünde parlak noktaların ucusmasi bende de oluyor özellikle okulda oturarak ders anlatıp birden ayağa kalkarsam çok oluyor. Ben hiç doktora sormayı akıl etmedim, biraz da normal karşıladım hamilelikte bazı pozisyonlar kan basincini etkilediği için. Ama bazen hamileliklerde göz tansiyonu ortaya cikabiliyormus bu önemli bir şeymiş. O bakıma aslında bı doktora sormakta fayda var. O da baş ağrısını tetikler

Canım bende yaşıyorum bunu şeker ve tansiyondan bağımsız şekilde. Nidicard kullanıyor muydun sende? Onun da yan etkilerinde var bunlar . Bunun haricinde, yorgunluk, stres, ani ayağa kalkma, uzun süre aç kalıp aniden yemek yeme gibi durumlarda da sıkça yaşanıyor. İçini ferah tut birşey yok.

Kızlar karnım taş gibi oluyor sertleşiyor onunla birlikte sol bacağıma belime doğru bi ağrı yayılıyor normal mi bu ne yapsam geçmiyor yani dinlensem falan geçmiyor bi süre sonra kendiliğinden geçiyor

Çok geçmiş olsun. Normal tansiyonunuz düşük olduğu için azıcık yükselince rahatsız etmiş olabilir. Benim de birkaç kez önümde sinekler uçuşmuş, başım ağrımıştı bir kez aklıma geldi tansiyonumu ölçtüm 12/7 çıkmıştı, normalim sizinki gibi. Ama doktora söyleyince önemli değil o kadar yükselme bir sorun oluşturmaz dedi. Sizin de yarın doktora da söylersiniz, umarım hiç bir sorun yoktur.

Cidden ben de çapada 5 kere ameliyat oldum. Ameliyatıma prof ve doçent girdi. Prof olan türkiyede ilizarov ameliyatının öncüsü. Ve bana da benzer bi ameliyat yaptılar. Özelde bu ilgi alaka yok. Düşünsene koskoca prof kendi vizite çıkıyor ve takipleri de kendisi yapıyor. Doktorlarla halâ iletişim halindeyiz ve her zaman yaptıkları işin arkasında yıllardır duruyorlar. İlk baştan son ana kadar da bırakmadılar iyileşene kadar yanı ben. Şuan da ben ilk gebe kalan hastasıyım fakültenin, o yüzden sıkı takip ediyorlar. Keşke bana yakın olsa da ben de çapada ya da cerrahpaşada doğum yapabilseydim. Seninle aynı fikirdeyim. Oğlum daha küçük lgsye hazırlanıyor. İlk hedefi benim doktorumun öğrencisi olabilmek. Türkiye'nin en iyi doktorları oralardan çıkan doktorlarıdır net. Seninle de ortak düşüncelerimiz çok biliyor musun Herşeye bakış açın tam benimki gibi. Senin burcun neydi?

Biz İstanbul'da yaşarken bir süre sonra Anadolu'nun bı şehrine tayin istedik ama ben umdugumu bulamadim, İstanbul'a geri donmemizdeki en büyük iki etken eğitim ve sağlık sektoruydu, bu ikisi benim kırmızı cizgim. Ekonomik koşullar vs ikinci üçüncü sırada gelir benim önceliklerimde. Oğlun ne güzel bı hedef belirlemiş kendine yolu yokuşsuz dümdüz olsun, kolaylıkla ulaşsın hedefine. Karşımıza çıkan her insan bize bir şeyler öğretmek, hayatımızın akışını değiştirmek için gönderilir, bizler de başkaları için öyleyiz. Senin ameliyatın büyük olasılıkla zorlu surecler barindirmistir, ama oğlunun karsisina o doktorun cikmasi gerekiyordur belki bu arada ben boğa burcuyum, hamilelikteki iştahım sadece hormonlardan değil yani

Çok sağolun. Başım hala ağriyor. Alnım daha doğrusu. Uzanıyorum ben de. Daha önce hiç yokken birden olunca panik oldum tabi. Yarın sorarım doktora. İnşallah önemli bişey değildir

Mavicicek21 bebekokusuuu kızlar nerelerdesiniz, her şey yolunda mi
Yolunda canım çok şükür, çok sağol bu aralar ev okul derken hiç gücüm kalmıyor, artık iyice ağırlaştım evde bir iş yapamıyorum okuldan gelince pertim çıkıyor özellikle bacaklarım çok ağrıyor.37 ye kadar nasıl çalışacağım bilmiyorum hiç Hiç fırsat bulamıyorum buralara yazmaya, anca yatıyorum

Çalışmak biraz zorlayacak gibi beni de, ilkinde 32 de ayrilmistim ama bu sefer 37 ye kadar ugrasicam çalışmak için. Umarım bı aksilik olmaz da çalışırız ama çok zorlarsa da riske atmamak lazim.

Kızlar karnım taş gibi oluyor sertleşiyor onunla birlikte sol bacağıma belime doğru bi ağrı yayılıyor normal mi bu ne yapsam geçmiyor yani dinlensem falan geçmiyor bi süre sonra kendiliğinden geçiyor
Ne durumdasın merak ettim? Muhtemelen normaldir ama yinede eğer geçmezse bi doktorunla görüşmende fayda var

Ara ara oluyor yani kasılma dedikleri şey bu sanırım pek bilmediğim için her şey çok anormal gibi geliyor
Karnın önünde top gibi sertleşip büzüşüyorsa, karnında küçük bü tepecik oluşuyorsa, yürürken sanki karnın çok sertleşmiş ve ağırlaşmış gibi hissediyorsan kasılma. Önemli olan sıklığı ve aralarındaki süresi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…