2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Kızlar iyi akşamlar. El yordamıyla görmeden jilet kullanmaktan kaynaklı sanırım büyük bir kıl dönmesi oldu, canımı her adım attığımda çok yakıyor henüz uç vermiş de değil, sivilceden ziyade çıban büyüklüğünde. Gebelikte ne kullanılır bilemediğim için müdahale etmedim. Bir sefer daha olmuştu hamileliğin başlarına yakın, o zaman doktorum kara merhem demişti ama alıp kullanmaya kalmadan kendiliğinden patlamıştı. Var mı başka bir öneriniz?

Fucidin ama cort olmayan sadece antibiyotik içerenden kullanabilirsin diye düşünüyorum. Böyle sende ateş falan yapacak düzeyde enfekteyse ağızdan antibiyotik kullanman gerekebilir buna ek olarak :KK43:

Vala ya ben esmer eşim sapsarı, ikimiz de kıl yumağı. Zavallı yavrum napsın şimdi, bu kadar sarışın da beklemezdim, yıllarca kandırılmışz baskın gen esmer diye 😂

Ya pembe Venüs leri seviyorum ben baya. Ama ağda uzun gitmiyor mu zaten? Gerçi hamilelikte nasıl gitsin. Vala kaş bıyık adama dönüşüyorum ben 2 haftada 🥸
Ben hastane çantama cımbız ve ip koyayım bence, buldum eksiği oh 😅😅
Ağda uzun gidiyor 3 hafta önce gittim hala alınacak kıvamda değiller benim seyrek allahtan 😅 ama şu Venüs’ü bi deniyim Salı kontrole gidicem anca doktor kontrollerinde dışarı çıkıyorum. O gün son eksiklerimi alayım onunla beraber evde bulunsun ani bi durumda şip şak halletmeye çalışırım inşallah 😅

Ay onu kim diyor ya hiç inanma ben Ankara’da Çukurambarda yaptırdım lazerimi hamilelikten önce sarışınım tüyüm yok denecek kadar azdı ama batığım çoktu. Hiçbirşey kalmadı tertemiz yaptı heryerimi hatta bana bikini bitmez dediler arkadaşlarım o da bitti tüy bile kalmadı. Yani hiçte üzülme sarışının da bitiyor tüyü
Yok bana direkt cihaz görmez kıl köklerini dediler. Kıl kökleri koyu olunca çok güzel temizleniyormuş ama açık renk olunca lazer tam nokta atışı yapamıyormuş kıl kökü rengi önemliymiş bu konuda

Ay corumdamı yaşıyorsun canım memleketim bende corumluyum ama bursa'da oturuyorum gelin geldim buraya
Evet cnm Çorum merkezdeyim corumluym bende eşim bandırmalı bnmki hanım köylü oldu senede 1 gidiyoruz bandirmayada kimsesi kalmadı anne baba erken vefat abisi kardeşi var fln öyle

Kızlar iyi akşamlar. El yordamıyla görmeden jilet kullanmaktan kaynaklı sanırım büyük bir kıl dönmesi oldu, canımı her adım attığımda çok yakıyor henüz uç vermiş de değil, sivilceden ziyade çıban büyüklüğünde. Gebelikte ne kullanılır bilemediğim için müdahale etmedim. Bir sefer daha olmuştu hamileliğin başlarına yakın, o zaman doktorum kara merhem demişti ama alıp kullanmaya kalmadan kendiliğinden patlamıştı. Var mı başka bir öneriniz?
Evet pamuğa elma sirkesi döküp üzerine koy sirke ucunu çıkarttırıyor. Ucu çıktıktan sonra artık gerisi eşinde 🙈🙈

Ay onu kim diyor ya hiç inanma ben Ankara’da Çukurambarda yaptırdım lazerimi hamilelikten önce sarışınım tüyüm yok denecek kadar azdı ama batığım çoktu. Hiçbirşey kalmadı tertemiz yaptı heryerimi hatta bana bikini bitmez dediler arkadaşlarım o da bitti tüy bile kalmadı. Yani hiçte üzülme sarışının da bitiyor tüyü
Cukurambarda nereye yaptırdın canım?

Evet kızlar benim korkulu kabusum olan asıl meseleye gelelim normal doğum yapanlarla.
Temiz olacak mıyım? En büyük korkum bu. 2 doğumumda da çok şükür kuaförden birkaç gün sonra yakalandım doğuma ve çok beklenmedik zamanlarda. Ama her daim hazır olmak nasıl mümkün olur bilmiyorum. Jilet vurmak istemiyorum. Mesela en son 3 hafta önce gittim kuaföre Salı randevum var doktorda ben sarışın olduğum için öyle çok kılım tüyüm yoktur bu hafta değil de haftaya gitsem daha rahat alır kuaför ama bi yanımda korkuyor. Ya alttan muayene etmek isterse doktor diye. Kadın olsa bu kadar gerilmem erkek olduğu için ekstra gerginim. İlk erkek doktorum çünkü 😅 siz nasıl önlem alıyorsunuz bu konuda gelin konuşalım bu konuyu 😂
Ay ayni kaygı bende de var maalesef . Benim de tüyüm bayağı az sürekli ağda kullandığım için . 1.5 ay çok rahat idare eder gbi ama yine de rahat olamıyorum . Her ihtimale karsi Gillette Venüs tras bicagi aldım koydum eve . Rahim ağzı vajinal ölçülüyor o yüzden de bugüne kadar her muayeneye çok temiz gitmiştim ama benim doktor artık ağda yapmamı istemiyor enfeksiyon riskinden dolayı. Araftayim anlayacağın 🤷

Gerçekten en keyifli ve basit kısmı bırakmışsın, bana batar mesela gözümün önünde onlar hemen valizler kaldırırım hatta doğrudan arabanın bagajına atarım 😅 sonrada işte ah sancılandım vah ağrılandım. 😅 o değil de ben daha bebek arabası alacağım 🤦🏼‍♀️😅

2. Çocuğumu ışık hızında doğuran benden de bi selam olsun. 🙌 3. Den çok gözüm korkuyor o yüzden, yollar açık ve engelsiz 😂

Nice sağlıklı, mutlu, huzurlu yaşların olsun. İyiki doğmuşsun 💐❤️🥰

Al benden de o kadar. Uf uf eyvah eyvah geliyor galiba diyorum hemen. Bi sızı giriyor vajinama doğru ince ve keskin. Bıçak saplanması gibi. Sonra bakıyorum geçiyor allahtan. Bugün çok da kasıldım ben yine durup durup sürekli sertleşti karnım. Keşke ne zaman doğuracağımı bilebilsem öncesinde. Ağdalı olcak mıyım, nerde nasıl yakalancam korkusu beni en çok mahveden şey 😅
Teşekkür ederim canım güzel dileklerin için.

Hangi model alacaksın arabayı? Ben bagi neo travel sistem beğendim. Çok hafif ve katlanması da pratik.

Bu vajinaya doğru ağrı ara ara bende de oluyor maalesef. Dr normal diyor.

Ağda konusu benim de aklımda ama kasılmayı tetikler diye duydum. Bu konuda kim ne yapıyor merak ediyorum.

Evet kızlar benim korkulu kabusum olan asıl meseleye gelelim normal doğum yapanlarla.
Temiz olacak mıyım? En büyük korkum bu. 2 doğumumda da çok şükür kuaförden birkaç gün sonra yakalandım doğuma ve çok beklenmedik zamanlarda. Ama her daim hazır olmak nasıl mümkün olur bilmiyorum. Jilet vurmak istemiyorum. Mesela en son 3 hafta önce gittim kuaföre Salı randevum var doktorda ben sarışın olduğum için öyle çok kılım tüyüm yoktur bu hafta değil de haftaya gitsem daha rahat alır kuaför ama bi yanımda korkuyor. Ya alttan muayene etmek isterse doktor diye. Kadın olsa bu kadar gerilmem erkek olduğu için ekstra gerginim. İlk erkek doktorum çünkü 😅 siz nasıl önlem alıyorsunuz bu konuda gelin konuşalım bu konuyu 😂
Ben lazere gidiyordum. Tamamen temizlenmedi maalesef ve ara vermek zorunda kaldım gebelikten dolayı. Tüm hamileliğim boyunca 2 kere jilet sürdüm ve inanır mısın bir kere bile elle muayene olmadım. Şimdi ağdaya gitsem kasılmayı tetikler mi acaba? Sen en son gittiğinde bir sorun olmadı değil mi?

Benim hastane ile evim arası trafiksiz 1 saat, trafik varsa artık Allah bilir kaç saat süreceğini. Önce Beylikdüzü, sonra k.cekmece, peşine avcılar trafiğini yarıp hop bakırköy trafiğinin içine düşüyorum. Zaten olası bı acil doğumda arkamdan çanta hazırlayıp getirene kadar biz doğumu çoktan yapmış oluruz 😄
Büyükçekmece taraflarında mı oturuyorsun. Baya uzakmış. Ama bence değer keşke bana da yakın olsaydı Cerrahpaşa en azından Fatih'te olsaydı giderdim. Arkadaşım orda 21 haftalık doğumunu yapmıştı ya hatta senin tavsiye ettiğin dra gitmişti. O anlattı çok temiz çok iyi hastane sürekli gelip gidiyorlar doktorlar diye. Özel gibi diyor. Hatta şuan halkalıda olduğu için gebeler uzak diye çok gitmiyorlar sanırım baya baya özel gibi dedi.

Ay ayni kaygı bende de var maalesef . Benim de tüyüm bayağı az sürekli ağda kullandığım için . 1.5 ay çok rahat idare eder gbi ama yine de rahat olamıyorum . Her ihtimale karsi Gillette Venüs tras bicagi aldım koydum eve . Rahim ağzı vajinal ölçülüyor o yüzden de bugüne kadar her muayeneye çok temiz gitmiştim ama benim doktor artık ağda yapmamı istemiyor enfeksiyon riskinden dolayı. Araftayim anlayacağın 🤷
Ben doktoruma hiç sormadım bundan önceki hamileliklerimde soruyordum bayanlardı ama buna soramadım. 2 hamileliğimde de gittim. Erken doğum riskine bi sorun teşkil eder mi diye de sormuştum hayır demişlerdi her iki doktorumda. Tabi çok kasılıp gerilirseniz orasını bilemem ama ben son kez bi daha gideceğim sonrasını dediğiniz jiletten alıp halletmeye çalışırım
Teşekkür ederim canım güzel dileklerin için.

Hangi model alacaksın arabayı? Ben bagi neo travel sistem beğendim. Çok hafif ve katlanması da pratik.

Bu vajinaya doğru ağrı ara ara bende de oluyor maalesef. Dr normal diyor.

Ağda konusu benim de aklımda ama kasılmayı tetikler diye duydum. Bu konuda kim ne yapıyor merak ediyorum.
Bebek arabası konusunda muallaktayım çok. Biliyorsun 3. Çocuk arkadan kullanan bi çocuk olmıcak. Ergobaby metro bebek arabamız var tek elle jet gibi uça uça gidebiliyoruz aşırı hafif ve hızlı bişey. Ama ilk 1 sene kullanılmaz oturma şeklinden dolayı. O yüzden bi tane travel sistemlerden bakıyorum. Aklımda yoyko spin 360 vardı ikinci el baktım ama gördüklerim içime sinmedi. Bende bilmiyorum ne yapacağımı bu konuda.
Ben lazere gidiyordum. Tamamen temizlenmedi maalesef ve ara vermek zorunda kaldım gebelikten dolayı. Tüm hamileliğim boyunca 2 kere jilet sürdüm ve inanır mısın bir kere bile elle muayene olmadım. Şimdi ağdaya gitsem kasılmayı tetikler mi acaba? Sen en son gittiğinde bir sorun olmadı değil mi?
Hayır bi sorun olmadı diğer hamileliklerimde de ağdadan yana bi sorun yaşamadım ama benim ağdamı yapan kişi beni 8 senedir tanıyan ondan başkasına hiç gitmediğim biri. O yüzden ekstra dikkatli davranıyor. Kuaför de önemlidir muhtemelen bu konuda. Bi anda cart curt girişen biriyle minik minik kasmadan germeden yapan biri aynı kefede olmaz sanırım.

Ben doktoruma hiç sormadım bundan önceki hamileliklerimde soruyordum bayanlardı ama buna soramadım. 2 hamileliğimde de gittim. Erken doğum riskine bi sorun teşkil eder mi diye de sormuştum hayır demişlerdi her iki doktorumda. Tabi çok kasılıp gerilirseniz orasını bilemem ama ben son kez bi daha gideceğim sonrasını dediğiniz jiletten alıp halletmeye çalışırım

Kasılma için birşey söylemedi açıkçası . Ama ilk üç ay da yasakti ben o zaman da sormuştum . Erken doğumu tetikleyecegini düşünmüyorum fakat enfeksiyon riski olur diye düşündü. Bende öyle arada kaldım maalesef . 36dan sonra yaptırılabilir gbi geldi ...

Kalça çıkığı olan bebeklere sling ya da ergonomik kanguru öneriliyor. Oğlumun sinirdaydi, biz sling ya da kanguru kullanmadık ama doktoru o dönem kanguru varsa kullanın demişti. Biz çift bez bağlayarak bacak arası açıklığı artirmistik, bı de uyurken filan kurbağa pozisyonu verdiriyordum. O şekilde sağ kalça sınırdan normale dönmüştü. Hiç aparat kullanmak zorunda kalmamıştı
Benim hiç bilgim yok çevremde de yok öyle bi durum yaşayan ama kalça çıkıpı ve göbek fıtığı beni istemsizce çok tedirgin ediyor bilmiyorum neden sanki bişey olur incitirim kucaklarken ederken falan diye korkuyorum inşallah hiç birimiz yaşamayız ama yeni bişey daha öğrenmiş oldum

Büyükçekmece taraflarında mı oturuyorsun. Baya uzakmış. Ama bence değer keşke bana da yakın olsaydı Cerrahpaşa en azından Fatih'te olsaydı giderdim. Arkadaşım orda 21 haftalık doğumunu yapmıştı ya hatta senin tavsiye ettiğin dra gitmişti. O anlattı çok temiz çok iyi hastane sürekli gelip gidiyorlar doktorlar diye. Özel gibi diyor. Hatta şuan halkalıda olduğu için gebeler uzak diye çok gitmiyorlar sanırım baya baya özel gibi dedi.
İlk dogumumu fatih yerleşkesinde yapmıştım, hastane çok eski biliyorsun neredeyse fii tarihinden kalma, şimdi yıkıyorlar ama ilgi alaka tabi ki ozellerden daha fazlaydi o zaman da. Çünkü doktorlarin başlarında hesap verecekleri hocaları var. Bı de tıp fakultelerinde her zaman en ileri teknolojik cihazlar kullanılır demişlerdi bana, orası aynı zamanda uluslararası bilim merkezleri çünkü, doktorlar ve diğer sağlık personelleri orada en gelişmiş tıp cihazlarını tanıyarak eğitim alıyorlar, sonra ülkenin dört tarafına dagiliyorlar, Hacettepe, Cerrahpaşa, çapa zaten en ileri gelen fakülteler, güvendiğim doktorun da bu üçünden birinde hoca olması benim için büyük şans. O yüzden bu uzaklığa ve trafik derdine katlaniyorum. İnan burada isim yapmış zincir hastanelerden birine gitsem hem maddi olarak hem de zaman ve efor acisindan çok daha az harcarim ama doktor ve hastane konusunda takık biriyim🙃 şehir hastanelerine hiç gitmedim ama onların da tıp fakulteleri gibi olduğunu duydum

Benim hiç bilgim yok çevremde de yok öyle bi durum yaşayan ama kalça çıkıpı ve göbek fıtığı beni istemsizce çok tedirgin ediyor bilmiyorum neden sanki bişey olur incitirim kucaklarken ederken falan diye korkuyorum inşallah hiç birimiz yaşamayız ama yeni bişey daha öğrenmiş oldum
Yok yok senin hatan ile olacak bişey değil bu, kalça çıkığı denince sanki kalça kemiğinin çıkması gibi algılıyoruz da öyle bişey değil, yani kol çıkması gibi değil. Kalça kemiğinin biraz dışa doğru çıkıntılı gelişmesi. Bu da anne karnında olan bişey, annenin karnında sıkışan çocuklarda duruş pozisyonundan kaynaklı bazen kalçasında gelişim sorunu olabiliyormuş, oğlumun ki tam bir gelişim sorunu değildi sınırda çıkmıştı ama doğumdan sonra da bu kemik gelişimi bir kaç ay devam ettiği için dikkat etmek gerek. Yani illa kalça çıkıklığı olmasına gerek yok, USG de normal çıksa bile doğumdan sonra kalçanın tam ve normal gelişmesi, yetişkinlikte fiziksel zorluk, (görüntü, sağlık, yamukluk vs ) yapmaması için tabi biraz dikkat etmek lazım. Ama öyle atla deve değil, belden aşağısı sıkı kundak yapılmamalı, patikli tulum mümkün olduğunca tercih edilmemeli, alt alırken ayaklardan birleştirip havaya kaldırılmamali, kurbağa yatisi yapmalarına olanak sağlanmalı vs. Bunlar normal kalçalar için de mutlaka dikkat edilmeli. Sınırda olanlar için ekstra bacak aralığı artırılmalı bez kanguru vs ile. Gelişim gerili olanlar zaten aparat takıyor ona rağmen düzelme olmazsa ilk 1 yaşında ameliyat oluyorlar. Ama dikkat edilirse düzelen bişey. Oğluma 3 kez USG çekildi üçüncü de artık gelişim tamamen normale dönmüştü. Biz bir yaşına kadar korumaya devam ettik.

Bende ilk 3 ay yaptırmadım, sonra başladım sorun olmadı bu zamana kadar. Doktoruna bi danış istersen

X