2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Ben jileti basıyorum yani yapacak birşey yok halbuki gebelik öncesi lazere başlamış epey de yol katetmistim ama şu an kıllı olmamak için her duşta maalesef jilet yani
Oda çok çabuk çıkarıyor ya. Ben lazer epilasyona da gidemiyorum hayatta en gıpta ettiğim şeydir benim, cihazlar beni görmezmiş yani yıl olmuş 2024 marsta yaşam vaad ediyorlar gel gör ki sarışınlara “cihaz sizi görmez” bık bık bık.

Sütüm gelir mi acaba? Bez pramatüre mi almam gerek bide hastanede kalacağız burdan ayrılmak istemiyoruz oda ücretini ödeyelim diyoruz
Oyy gelir gelir yaa gelmez mi hiç aksini düşünme sizi düşünüp girdim bi taradım mesajları hemen, süreç iyi gidiyor anladığım kadarıyla bol bol dereotu tavsiyem olsun süt için de hem kolay ulaşılan zahmetsiz hem lezzetli bir şey :)

Yaa ben de tam yazacaktım, epilasyondan mükemmel sonuç almış biri olarak ilk hamileliği ve doğumu nispeten iyi geçirdim jiletle, ama aradan geçen zaman ve 2. Hamilelik çoşturdu baya, hemen hemen her banyoda jilet ama zorlanmaya başladım bir de çatı muayenesi yaparsa 37de yapar, öncesinde alttan muayene ilkinde de yapmamıştı. Ona iyice hazırlanırım diyorum. Erken yakalanırsak da artık napalım ya ucuna boncuk takılacak gibi de gezmiyoruz sonuçta
Yalnız benim 3.5 yaşındaki kızım da böyle altın sarısı tüylere sahip ve tüm vücudu yoğun tüylerle kaplı. Çok üzülüyorum böyle devam ederse lazersiz kalacak diye

Ah canım yavrum kaderi ben valla bende bu hafta da idare edeyim doktor alttan bakmak isterse de öyle kötü bi manzara yok ama e var yani artık ufak tefek hazır değilim hocam haftaya diyim. Haftaya da 35+ lar oluyor önce kuaföre gider sonra doktora giderim kontrole ondan sonra da her banyoda jilet artık çünkü bir daha ağda vakti kalmıyo. Her hafta kontroller ve erken doğum riski de kapıda oturduğu için bende jiletin ellerinden öpcem artık. Böyle batık yapmayan, pürüzsüz temizleyen jilet markası var mı peki bildiğiniz?

Annemler pazartesi dönüyormuş gelir gelmez bana gel hazırlık yapalım dedim. Artık çok ertelememek gerekiyor, dünyanın bin bir türlü hali var tabi, vaktinde gelsin hepsi ama temkinli olmak gerek bu haftadan sonra.
Bende de hiiç bir şey yok vallahi, aramızda 2-3 gün vardı sanki. Nereden bu rahatlık bilmiyorum. Ya ama arkamı toplayacak insanlara güveniyorum galiba beklenmedik bi durum olursa. Bi de eskişehir ufak bi şehir hastane eve 10 dk, hallolur ya diyorum

Vala ya ben esmer eşim sapsarı, ikimiz de kıl yumağı. Zavallı yavrum napsın şimdi, bu kadar sarışın da beklemezdim, yıllarca kandırılmışz baskın gen esmer diye

Ya pembe Venüs leri seviyorum ben baya. Ama ağda uzun gitmiyor mu zaten? Gerçi hamilelikte nasıl gitsin. Vala kaş bıyık adama dönüşüyorum ben 2 haftada
Ben hastane çantama cımbız ve ip koyayım bence, buldum eksiği oh

Benimki genelde dinlenince geçiyor. Bı gün agridıysa ertesi güne geçmiş oluyor dinlenince.

Sütüm gelir mi acaba? Bez pramatüre mi almam gerek bide hastanede kalacağız burdan ayrılmak istemiyoruz oda ücretini ödeyelim diyoruz
Sutün gelir canım hiç merak etme. 33 haftalık yaptım demiştim ya ben doğum. Sütüm çok rahat geldi. Bol su iç süt sağ ve uyu. Bu dongü çok süt yapıyor. Gece uykusu çok önemli. Gece iyi uyuyunca çok iyi süt oluyor. 2 saatte bir sagmıştım ben. Bol bol yetmişti. Dolaba bile atmıstım. İçini ferah tut.

Ay onu kim diyor ya hiç inanma ben Ankara’da Çukurambarda yaptırdım lazerimi hamilelikten önce sarışınım tüyüm yok denecek kadar azdı ama batığım çoktu. Hiçbirşey kalmadı tertemiz yaptı heryerimi hatta bana bikini bitmez dediler arkadaşlarım o da bitti tüy bile kalmadı. Yani hiçte üzülme sarışının da bitiyor tüyü

Benim hastane ile evim arası trafiksiz 1 saat, trafik varsa artık Allah bilir kaç saat süreceğini. Önce Beylikdüzü, sonra k.cekmece, peşine avcılar trafiğini yarıp hop bakırköy trafiğinin içine düşüyorum. Zaten olası bı acil doğumda arkamdan çanta hazırlayıp getirene kadar biz doğumu çoktan yapmış oluruz

Kızlar bu arada sling hemen kullanilmaya baslaniyor mu ya da kaç gün sonra kullanılıyor?
Doğumdan itibaren kullanılıyor bende aldım kullanıcam ama yine de ne olur ne olmaz bence kalça çıkığı muayenesinden sonra kullansan daha iyi olur en azından Allah göstermesin öyle bir durum varsada bilerek ona göre davranırsın çoğu bebekte olabiliyormuş çünkü

Normal doğum mu olacak sezaryen mi, normal doğumda plesanta kendiliğinden ayrıldığı için süt çabuk geliyor, sezaryende o yüzden normal doğuma göre biraz daha geç geliyor ama bol bol sağım yap, süt kanallari uyarildikca beyne sinyal gidecek bı sure sonra sütün iner sezaryen bile olsan

Kalça çıkığı olan bebeklere sling ya da ergonomik kanguru öneriliyor. Oğlumun sinirdaydi, biz sling ya da kanguru kullanmadık ama doktoru o dönem kanguru varsa kullanın demişti. Biz çift bez bağlayarak bacak arası açıklığı artirmistik, bı de uyurken filan kurbağa pozisyonu verdiriyordum. O şekilde sağ kalça sınırdan normale dönmüştü. Hiç aparat kullanmak zorunda kalmamıştı

Oy oy oyy demek istiyorum, içim şişti yalan yok istanbulu düşününce
O zamaan yarından tezi yok hemen bi pijama gecelik bi hastane çıkışı şip şak hazır et ya, yaparsın sen

Kızlarım hepinize hayırlı geceler. Bugün aktif olamadım hiç . Dün bebişin odası geldi kurulumu yapıldı. Kendimi ilk kez sona bu kadar yakın hissettim . Allah bebeklerimizi sağ salim kucağımıza almayı nasip etsin inşallah. Tüm gün odayı süzenle yerleştir temizle derken canım çıktı ama değiyormuş valla.
Bebişin hastane çantası tamamen hazır. Benimkini de bir iki güne tamamen hazırlıycam. Hastane çantasını hazırlamamış olanlar varmış valla her an her şey olabilir artık mutlaka hazırlığınızı tamamlayın.

Oy oy oyy demek istiyorum, içim şişti yalan yok istanbulu düşününce
O zamaan yarından tezi yok hemen bi pijama gecelik bi hastane çıkışı şip şak hazır et ya, yaparsın sen
Yıkanip utulense çanta hazırlamak kolay da annemi bekliyorum gelsin de birlikte yapalım diye haylazlikta son noktadayım

Yıkanip utulense çanta hazırlamak kolay da annemi bekliyorum gelsin de birlikte yapalım diye haylazlikta son noktadayım
Heheh e tamam canım öyleyse beklemeye devam :)
Ben de çok önemli bir iş yaptım bugün kayınvalidemle koca koca kaç poşet kıyafeti sınıflandırdık öncelik sırasına soktuk yıkama için neydi başlamak bitirmenin yarısı mıydı

Sen baya girismissin devamı gelir artık, bitmiş say darısı başıma

Kızlar iyi akşamlar. El yordamıyla görmeden jilet kullanmaktan kaynaklı sanırım büyük bir kıl dönmesi oldu, canımı her adım attığımda çok yakıyor henüz uç vermiş de değil, sivilceden ziyade çıban büyüklüğünde. Gebelikte ne kullanılır bilemediğim için müdahale etmedim. Bir sefer daha olmuştu hamileliğin başlarına yakın, o zaman doktorum kara merhem demişti ama alıp kullanmaya kalmadan kendiliğinden patlamıştı. Var mı başka bir öneriniz?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…