2024 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Bir yerde okudum tuhafiyeciden boncuk alıp ağız silme mendillerine iyice çok sağlam bir şekilde dikin diyor ama nasıl bir şey olur canlandıramadım

Kızlar tükendim. Psikolojik olarak bittim. Mama yedirirken artık tahammül edemiyorum. Sorunu ne anlamıyorum. İlk kullandığım mama kabız yaptı değiştirdim. Sonra istikrarlı olarak başka mamaya geçtim ve ona devam ettim. Zaten gazlı bir bebekti mama gaz yapıyorsa da çok takmadım. 4. Aya doğru azalır denen gaz azalmadı. Mamaya direnme, içmek isteyip kafa çevirme ağzından çıkınca tekrar heyecanla isteme ağzına alıp kıvranma hareketi yapma. Dedim ki anında gaz yapıyor sanırım ya da mideyi rahatsız ediyor değiştireyim. Başka marka aldım valla nasıl içti kısa sürede anlamadım çünkü kakayı yeşil yaptı ve ishal oldu hemen kestim onu. Kabız bebekler için özelmiş sanırım. Neyse Sonra aynı markanın işte değişik versiyonunu aldım. Hani kafa çevirir mi yine kıvrana kıvrana içiyor. Dedim ki deneme süreci bekleyim hemen kesmeyim yine ileri derece kıvranma ağlama. Ağzından çıkınca geri isteme verince içerken yine kızarma kıvranma sağa sola kafa çevirme allahım çıldırdım ağzımdan küfür çıkıverdi. Sonra ağla ağla bebemin ne suçu var diye yaşadığım suçluluk. Tükendim mama yedirirken birde suçladım çocuğu emmezsen böyle olur işte diye. Neyse yemek saatlerinden nefret ettim. Mamayı kesmedim. Yaradığını ne kadar sürede anlarım. Bu stresim için ne yapayım ya mama yemezse zayıf kalır beslenemez korkusu. Birde acaba uygun mamayı bulamadım acaba ona zarar mı veriyorum düşüncesi. Ne yapayım böyle denemeye devam edeyim mi?

Kaboz ishal konusunda bişey diyemem ama biberon reddi olabilir. İlgileri artık bizde ya da yemekte değil dışarıda. Bnde çok zorlanıyorum. Yürüyerek verin dik verin hafif zıplar olabilir. Hani belki ilgisini dağıtarak olursa iyi mi gelebilir. Sadece öneri.. bir de alerjisi olabilir mi hiç destek aldınız mı o konuda? Biberon ağza gelince mi tepki veriyoru yok sa icince mi o da önemli bence sorunun tespiti açısından. Bi de biraz yeme araligininacsaniz hami çok aç olup alır mı?

Patates havuc ile başladım ben

Sizin bebeğin neye alerjisi var. Bizde ek şimdi yumurta da cikti sanirim agiz kenarları kızarıyor sonra sönüyor ya da kuru yemiş mi acaba
Süt ve yumurta var bizim valla diyet açmaya başladım bakalım süt için bugün 1 kaşık yogurt yiyeceğim bakalım inşallah sorunsuz gecer kurtuluruz şu illetten

Kaç saatte bir ne kadar mama veriyorsunuz

Yeme aralıklarını açtım dediğiniz gibi acıkmaya başladı. Hazırlarken biberonu görüp heyecanlanıyor. Vermek için onu hazırladığımda ağzını güzel açıyor alıyor içiyor. Fakat sonrasında başlıyor kıvranma evet içiyor o an ama başlıyor kıvranma mızmızlanma kafayı çeviriyor biberon ağzından çıkıyor. Tekrar dönüyor ağzını açıyor heyecanla tekrar veriyorum. Yine aynı ayaklar vücut falan değişik pozisyon. Neyse geriliyorum hissediyor. O zaman daha çok ağlıyor kıvranıyor. Acaba alerji diye bende düşünmedim değil tabi inşallah değildir. Mukus öyle pek yok arada oluyor du test yapıldı birşey çıkmadı ama alerji kakadan bakılıyor mu bilmiyorum. Önerileriniz için teşekkür ederim. Alerji konusunu bir doktorumuzla görüşeyim.

Kızlar kafam karışıyor sürekli bu menenjit aşıları hangi ay kaç tane idi şuan 5 aylik ve hiç menenjit asisi olmadı

Kaç saatte bir ne kadar mama veriyorsunuz
4 saatte bir 180 hazırlıyorum kendi ne kadar içmek isterse o kadar içiyor bazen tamamı bazen çok daha az zorlamıyorum. Ama üzülüyorum. Komple kaldığı bile oluyor. Biberon reddi olsa gece farketmez diye düşünüyorum gazdan kıvranıyor gecede yine bir hallere giriyor

Kızlar kafam karışıyor sürekli bu menenjit aşıları hangi ay kaç tane idi şuan 5 aylik ve hiç menenjit asisi olmadı
Menenjit istediğin ayda yaptırabiliyorsun diye biliyorum 5. Ayda olursa 3 doz oluyordu
7. Ayda olursa ilkini 2 doz oluyor diye biliyorum yanliş biliyorsam beni de bilgilendirin:)

Ben de 4 saatte bir 180 veriyorum aynı şekilde, gece uyurken hepsini bitiriyor ama gün içerisinde aynı sizin dediğiniz gibi davranıyor, bazen çok az içiyor bazen yarım içiyor, öğürür gibi hareketler yapıyor, itiyor ağlıyor istemiyor ama ben stres yapmıyorum, çünkü acıksa vakumlar bitirir bence onu. Bence artık doyduklarını hissedebiliyorlar ve o anda ihtiyaçları kadar içiyorlar. Lütfen stres yapmayın sürekli deneyin, isterse içsin istemezse içmesin.
Şuan tam ne kadarlık? Kilosu ve boyu ne kadar?
Ve dışkı sıklığı nasıl? Bunlar yerindeyse hiç endişelenmenize gerek yok

4 ay 10 günlük kilosuna baktırmadım haftaya aşı randevumuz var o zaman baktıracağım. Yani zayıfladı ya da boyu uzadı bilmiyorum. Stres yapmayacağım diyorum bir süre iyi gidiyor. Bazen ben benden gidiyorum. Dışkı sıklığı iki kez oluyor. Değiştirdiğim mamada çok güzel kıvamlı ve zamanlı yapıyordu. Şimdi biraz cıvık biraz yeşil. Alışma süreci diyorum bakalım yoksa kaka konusunda diğer mamadan memnundum. Siz hangi marka kullanıyorsunuz. Yani şundan soruyorum.bu da yaramazsa böyle araya araya bulacağım

Ben sma kullanıyorum daha öncesinde hipp kullandım felaket gaz ve kabız sorunu olduğu için, aptamil denedim o da gaz yaptı, sonra sma da kaldım çok memnunum. Boykotlu ürün biliyorum ama boykotsuz olan bir tek hipp ve hipple benim bebem hiç anlaşamadı.
Benim bebeğim de günde 1 veya 2 günde 1 kaka yapıyor.
Tutuşunuzdan anlarsınız aslında ağırlığını az çok.
Benim sütüm kesildi, sonrasında kaç kez bir umut belki geri gelir diye emzirmeye çalıştım, yüzünü buruşturdu ağladı itti istemedi diye bebişime kırıldım, kaç kez emzirme konusu açıldığında ağladım bir bilseniz..
Üzülmeyin lütfen..

Hep böylemi yoksa acaba 4. ay atağı falan mı? Doktorunuzla görüşüp ek gıdaya mı erken başlasanız acaba. Keşke size yardımcı olabilsem. Bende tecrübesiz bi anneyim herşeyi yeni öğreniyorum. Dr. Brownsun biberonları gaz için çok iyi diyorlardı onlardan mı alsanız ya da vardır belki sizde bilmiyorum. Belki biberon hızlı ya da yavaş akıyodur onu sevmiyodur. Başlıkları da değiştirebilirsiniz bi deneyin. Ben hipp organik kullanıyodum mamayı. Bebişim seviyodu. Gaz kaka sorunu da olmuyodu.

Evet kullanıyoruz bestiron adi
Bende bestirın kullanıyorum ve aşırı kabızlık yaptı. 4 gün yapamadı kakasını, sonra 5 gün, sonra 7 gün, sonra 8 gün yapamadı kakasını. Böyle aralıkları uzadı gitti. Doktor fitil uygula dedi. Kıyamadım açıkcası. Kaka yapamaması da kötü.

4. Ayın başında bana da bi zayıflamış gibi geldi bebitom. Şimdi de toparlamış gibi geliyo. Ama tartmadım tabi bu arada emin değilim. 4. Ayda bi büyüme atağı falan geçiriyolarsa boyları uzuyorsa falan size zayıf gelmiş olabilir.

Hipp kullandım değiştirdim. Aptamil confor deniyorum şuan tötünde kurt var gibi hareketler çok üzülüyorum ama gerçekten komik sma hiç denemedim. Conformil kolik maması işe yaramazsa ki şuan yaramıyor sma deneyim. Hangisi peki iki çeşidi var sanırım

Hipp kullanıyordum. Biberonda dediğiniz marka ile içiyor. Hipe tepki başlayınca değiştirdim. Atak haftalarımız birde daha Nirvana oluyor yani şuan olan şeye şükrediyorum gibi kurtlu gibi Ya poposunda bişey onu dürtüyor

Muhtemelen boy umarım öyledir aşı günü belli olacak aşı olayı da bir stres tabi. Valla bu kilo yüzünden tartı aldıracak bana

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…