2024 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Hipp kullandım değiştirdim. Aptamil confor deniyorum şuan tötünde kurt var gibi hareketler 😂😂 çok üzülüyorum ama gerçekten komik sma hiç denemedim. Conformil kolik maması işe yaramazsa ki şuan yaramıyor sma deneyim. Hangisi peki iki çeşidi var sanırım
Sma optipro kullanıyorum o kurt hepimizinkinde var galiba 😀😀

Yeme aralıklarını açtım dediğiniz gibi acıkmaya başladı. Hazırlarken biberonu görüp heyecanlanıyor. Vermek için onu hazırladığımda ağzını güzel açıyor alıyor içiyor. Fakat sonrasında başlıyor kıvranma evet içiyor o an ama başlıyor kıvranma mızmızlanma kafayı çeviriyor biberon ağzından çıkıyor. Tekrar dönüyor ağzını açıyor heyecanla tekrar veriyorum. Yine aynı ayaklar vücut falan değişik pozisyon. Neyse geriliyorum hissediyor. O zaman daha çok ağlıyor kıvranıyor. Acaba alerji diye bende düşünmedim değil tabi inşallah değildir. Mukus öyle pek yok arada oluyor du test yapıldı birşey çıkmadı ama alerji kakadan bakılıyor mu bilmiyorum. Önerileriniz için teşekkür ederim. Alerji konusunu bir doktorumuzla görüşeyim.
İnşallah şifa bulursunuz buluruz. Bizimde uykuya acayip direnme var günlerdir yeniden başladı ve uykusu kaçınca dün ve bugün 5 saat uyumqdi neredeyse delirmek üzereydim

Menenjit istediğin ayda yaptırabiliyorsun diye biliyorum 5. Ayda olursa 3 doz oluyordu
7. Ayda olursa ilkini 2 doz oluyor diye biliyorum yanliş biliyorsam beni de bilgilendirin:)
Ben yeninyaptiracagim ins 5 ayında. Tek bi markayı tek doz yaptiricam ama oluyor ku bu şekilde acaba Hali Hali S3n yaptırdın demi

Bende bestirın kullanıyorum ve aşırı kabızlık yaptı. 4 gün yapamadı kakasını, sonra 5 gün, sonra 7 gün, sonra 8 gün yapamadı kakasını. Böyle aralıkları uzadı gitti. Doktor fitil uygula dedi. Kıyamadım açıkcası. Kaka yapamaması da kötü.
Bestironu azaltmayı denediniz mi siz. Bağırsakları alışınca ben tane tane artirayim diyorum sabah 5 te başlıyoruz kaka maratonuna

Ben de 4 saatte bir 180 veriyorum aynı şekilde, gece uyurken hepsini bitiriyor ama gün içerisinde aynı sizin dediğiniz gibi davranıyor, bazen çok az içiyor bazen yarım içiyor, öğürür gibi hareketler yapıyor, itiyor ağlıyor istemiyor ama ben stres yapmıyorum, çünkü acıksa vakumlar bitirir bence onu. Bence artık doyduklarını hissedebiliyorlar ve o anda ihtiyaçları kadar içiyorlar. Lütfen stres yapmayın sürekli deneyin, isterse içsin istemezse içmesin.
Şuan tam ne kadarlık? Kilosu ve boyu ne kadar?
Ve dışkı sıklığı nasıl? Bunlar yerindeyse hiç endişelenmenize gerek yok 💕💕
İsterlerse uyurlar maddesi de ekleyelim...

Ben yeninyaptiracagim ins 5 ayında. Tek bi markayı tek doz yaptiricam ama oluyor ku bu şekilde acaba Hali Hali S3n yaptırdın demi

Bana doktor liste yaptı 5. Ayda bexsero ve nımernıx var ama benımkı 3 hafta erken dogdu alakalı mı bilmiyorum doktorunuza sorun bence her doktor aynı yaptırtmıyor

İnşallah şifa bulursunuz buluruz. Bizimde uykuya acayip direnme var günlerdir yeniden başladı ve uykusu kaçınca dün ve bugün 5 saat uyumqdi neredeyse delirmek üzereydim
Uyku bizde de sorun hep ağlıyor uyumuyor. Tamam uyuma oyun oynayalım diyorum onda da mızır mızır ağlıyor. Demek ki herkes aynı

4 ay 10 günlük kilosuna baktırmadım haftaya aşı randevumuz var o zaman baktıracağım. Yani zayıfladı ya da boyu uzadı bilmiyorum. Stres yapmayacağım diyorum bir süre iyi gidiyor. Bazen ben benden gidiyorum. Dışkı sıklığı iki kez oluyor. Değiştirdiğim mamada çok güzel kıvamlı ve zamanlı yapıyordu. Şimdi biraz cıvık biraz yeşil. Alışma süreci diyorum bakalım yoksa kaka konusunda diğer mamadan memnundum. Siz hangi marka kullanıyorsunuz. Yani şundan soruyorum.bu da yaramazsa böyle araya araya bulacağım
Ya aslında denediğinize eminim ama acaba biberondan hava yutuyo da emerken gaz mı yapıyor midesinde ondan mı kıvranıyor bebişiniz, bazen benimki emerken hava yutuyor huzursuzlanıyor dik tutuyorum hemen gaz çıkartıyor rahatlayıp emmeye devam ediyor. Mamaya odaklanmışsanız biberon tipini gözden kaçırmışsınızdr belki dedim farklı biberonlar mı deneseniz

Bugün yanlışlıkla mama süresi bir saat uzadı, banyo yaptırıyordum saate bakmayı unuttum sonra su ısıtırken fazla kaçırdım kaynar oldu, onu soğutayım derken falan ortaliği birbirine kattı, verince mamayı bir içişi var ki efsane kendi tuttu resmen 😀😀 demekki içmediğinde keyfinden yapıyormuş

Ya aslında denediğinize eminim ama acaba biberondan hava yutuyo da emerken gaz mı yapıyor midesinde ondan mı kıvranıyor bebişiniz, bazen benimki emerken hava yutuyor huzursuzlanıyor dik tutuyorum hemen gaz çıkartıyor rahatlayıp emmeye devam ediyor. Mamaya odaklanmışsanız biberon tipini gözden kaçırmışsınızdr belki dedim farklı biberonlar mı deneseniz
Biberon olarak hepsini denedim. Gözden kaçmasın dedim ucunu reddettikleri oldu ve aşırı gaz yapanda oldu. Avent gaz için olanlar Dr browns şuan onu kullanıyorum. Az akışlı olanlar vardı como meme reddi olmasın diye almıştım hiç vermem demiştim yoğun bakımda biberon dayadıkları icin asla beni kabul etmedi. Az akışlı olanları da büyüdükçe ağlayarak istemedi. Ama biberondan hava yutuyor o kesin. Kaldırıyorum gazını çıkarıyorum devam edeyim diyorum hemen yine başlıyor. Çok yoruyor beni.

Bugün yanlışlıkla mama süresi bir saat uzadı, banyo yaptırıyordum saate bakmayı unuttum sonra su ısıtırken fazla kaçırdım kaynar oldu, onu soğutayım derken falan ortaliği birbirine kattı, verince mamayı bir içişi var ki efsane kendi tuttu resmen 😀😀 demekki içmediğinde keyfinden yapıyormuş
Mama aralıklarını açmak beni biraz olsun kurtardı acaba 4,5 mu yapsam daha mı hevesle içer😂 birde artık biberonu görünce heyecan yapıyorlar. Hoşuma gidiyor ama sonra arkası ağlama oluyor.

Benımkı bıberonu uyukluyken alıyor oyle severek ıcmıyor bnece mama sevmıyor aclıktan ııcyor memeyı guzel emiyor allahtan severek

Gunduzlerı uykulu olunca abartılı aglamaya basladı aşıdan dan olabılır aşıdan beri var cunku bakalım nolcak

Menenjit aşısı sonrası banyo ıcın ebe bir sey dmeedı ben de sormadım yarın zaten 3. Gun doluyor ne yapmalıyım

Merhaba kizlar baskâ bir sitede gördüm ss aldim belki faydası dokunur denemekte fayda var. Süt yapan yöntem

Eklentiler

• Screenshot_20240829-205808_Chrome.jpg
    Screenshot_20240829-205808_Chrome.jpg
    86 KB · Görüntüleme: 20
  • Screenshot_20240829-205759_Chrome.jpg
    Screenshot_20240829-205759_Chrome.jpg
    54,2 KB · Görüntüleme: 18
X