2024 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Kızlar hani diyorsunuz Ya gaz sorunumuz geçti kendi çıkarıyor diye. Benim oğlumda kendi çıkarıyor fakat akşamları osurmak için ayaklarını kaldırıp indiriyor. Yattığı icin çıkaramıyor. Yani hala çıkarması belli bir yere kadar sorun. Bu şekilde de uyanıyor. Geçti gaz sorunumuz kendi çıkarıyor demek için akşamları ya da arada yaptığı o ıkınma ayak kasma kaldırma indirme hareketlerini de mi yapmaması lazım. Ya şuraya gaz sorunumuz geçti çok şükür uykularımız iyi yazmayı ne çok isterdim. 5 aylık olacak hala kötü durumdayız.çok yorgunum o da yorgun

Bizim kızın ayakları hiç durmadığı için bence gaz sorunu yok, o ayaklarını hareket ettirmesi normal önceden ben yapardım işte o hareketleri zar zor çıkarırdı, şimdi kendisi 7/24 horon tepiyor gibi o yüzden kolay çıkarıyor bence

Bazıları direk doğduğundan beri yüzüstü yatırıyo. Keşke öyle yapsaydım bende diyorum. Şu sıçrayıp, ellerini yüzüne sürüp uyandırmaları olmazdı bizde daha iyi uyurduk.
Ona ben cesaret edemezdim zaten doktorlar da asla önermiyor allah korusun kendilerini kurtaramazlar. Suan bile tırsıyorum ama artık daha kontrollü bebekler 4. Aydan sonra

Oyun halısına filan koydugunda aslında debelendiği üçin gazi da çıkıyor onu denediniz mi

Kızlar bisey sorucam ya bu yoğurt mesela vericez ama benim bebekte süt alerjisi var şimdi olmayanlarda neden direkt yoğurt il3 başlıyor ki anlayamdim. Anne sutu aliyo4sa zaten yoğurt alerjisi varsa onu da yiyemez acaba devreler yandı mı gene benim

Benim bebişin de çoklu besin alerjisi var. Tadimlarda ek gıda da önce yoğurtla başlanmıyor bizde. Risksiz gıdalarla başlanıp bebeğin bağırsaklarının gelişmesi bekleniyor diye biliyorum

Keşke kolay çıkarsa kaldırdığım an öyle bir osuruyor ki asla bitmiyor. Yatırıyorum mamaya kaldırdığım zaman yine kıvranma başlıyor. Osuruyor. Bu böyle gece boyu rutine bindi. Yatır kaldır uykusunu da alamıyor gündüz ağla ağla zor geçiyor uykuya. Fena osuruklu. Tamam osuruyor ama bitmiyor yani. Gece boyu pırt yapmak istiyor.

Oyun halısına filan koydugunda aslında debelendiği üçin gazi da çıkıyor onu denediniz mi
Hep oyun halısına koyuyorum. Güzelde vakit geçiriyor. Aslında osuruyor. Gün boyu aktivite uyuma duş falan devam ediyor. Ama o gaz olayı ona verdiği sıkıntı asla bitmiyor. Ay mamaya falan alerjisi yoktur dimi belirtisi ne olur öyle olsa

Benim bebişim kendi çıkarıyo ama bende bazen destek atıyorum. Kendi gaz çıkarsa bile bazen üstüne bende ayaklarını kaldırıp çeviriyorum yine çıkarıyo.

Doktora bir danış bence canım. Alerji olsa kakası mukuslu veya kan olabilir, kusma gibi şikayetleri olur. Bide mama gaz yapiyosa belki doktor farklı bir mama önerebilir

Ayaklarının altına yastık koysanız gece uyurken nasıl olur acaba bilemedim

Ona ben cesaret edemezdim zaten doktorlar da asla önermiyor allah korusun kendilerini kurtaramazlar. Suan bile tırsıyorum ama artık daha kontrollü bebekler 4. Aydan sonra
Dönmeye başladıkları için kendilerini daha kolay kurtarırlar artık. Benim bebitom kafayı yan çevirip uyuyo. İlk akşam uyumadan bekledim ya dönerse, kafasını kaldıramazsa diye. Şmdi daha güvenle uyuyorum

Benimkisi 1 haftadır sadece yüzüstü uyuyo gece gündüz. Asla sırtüstü yatıramıyorum zaten sevmiyodu iyice bıraktı öyle yatmayı. Demek ki diyorum yüzüstü rahat kafasını da döndürebiliyor doktor bi sakıncası yok yatır dedi sadece yatağı sert olsun hani burnu gömülmesin diye. Bu hoppala tarzı şeylere ne zaman binebilirler acaba ya kucakta durmuyo yerde durmuyo kıpır kıpır hiç tutamıyorum artıj sürekli yürümek istiyo zıplamak istiyo

5. Ayına girmeden ek gıdaya başlayan var mı acaba? Başladıysanız nasıl başladınız? Bebiş nasıl tepki verdi şu an nasıl devam ediyor?
Bize doktor 5. Ayda başlayalım dedi yavaş yavaş destekli oturtmaya çalışalım dedi (bunu yapmaya başladım hoşuna gidiyor ve artık yatmak istemiyor )

5. Ay yarın doluyor ek gıda obur ay dedı doktor ama biz 3 hafta erken dogduk alakalı mı bılmıyorum suda obur ay dedı
Bziimki de sadece yan dönuyor ondan yan uyuyor artık

kızlar bebeğim biberon tutmuyor biberona nasıl alıştırabilirim bi yere gittigimde bebeğide götürmek zorunda kalıyorum sagdıgım sütü bile içmiyor biberondan 2-3tane biberon aldım farklı sekilleede diliyle itiyor gece gaz sorunu bizdede var malesef aynı ayagını yatağa pat pat vuruyor uyanıo, benimki gec dogdu41 haftalık suan 4. aya yeni girdi dönemiyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…