Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    227
Bende ilk çocuğumda eşimle tartışmıştım hatta kavga polise yansıyacak kadar büyük olmuştu darp vardı polis o akşam hastaneye götürmüştü kalbi çok ama çok hızlı atıyordu Dr korkmuş hareket hissetmezsen korkma demişti 2 3 gün gerçekten oynamadı sonra normale döndü
Kızlar selam eşimle kavga ettim az önce baya tartıştık bebişim de hareket etmiyor çok korkuyorum bişey olmuşmudur acaba üzüntüden

Benim Dr um da öyle dedi kontrole gittim kendi gayet güzel baktı ben bir problem görmüyorum ama yine de riskli gebelik olduğun için perinatolojiye ayrıntılı ultrason yaptirmani oneeirim dedi bende ayın 14 üne randevu aldım ama çok kararsızım gidip gitmeme konusunda sonra bir şey çıkar da pişman olurum diye korkuyorum
Ben de doktoruma bir daha mesaj attım kontrol günüme geliyor detaylıya gireyim mi diye, o da bu sefer gir demiş bana bir doktor ismi verdi ona sıra aldım, Pazartesi günü gideceğim inşallah. Ben ilk hamileliğimde 23. Haftamda acil serklaj olmuştum, sanki gitmemiö daha faydalı olacağını düşünüyorum durumumu öğrenmel için

Kızlar selam eşimle kavga ettim az önce baya tartıştık bebişim de hareket etmiyor çok korkuyorum bişey olmuşmudur acaba üzüntüden
Bence olmamıştır canım, çünkü bazen bu haftalarda 2-3 gün hareket hissetmemek normal diye biliyorum, ama için rahat etsin diye doktoruna gözükebilirsin

Teşekkür ederim kızlar içimi rahatlattınız
Kuzum üzülme illaki sorun yaşayabiliyoruz eşlerimizle ben dışardaki en ufak şeye bile üzülebiliyorum tabiki etkileniyor bebeklerimiz ama birşey olmaz hala hareketini hissetmiyorsan 1 bardak türk kahvesi içip uzan istersen türk kahvesi içince çok hareketleniyorlar hem sende yarına kadar kendini bunaltmamış olursun ama üzülme eşinle de en kısa sürede halledersiniz probleminizi inşallah ❣️

Kuzum üzülme illaki sorun yaşayabiliyoruz eşlerimizle ben dışardaki en ufak şeye bile üzülebiliyorum tabiki etkileniyor bebeklerimiz ama birşey olmaz hala hareketini hissetmiyorsan 1 bardak türk kahvesi içip uzan istersen türk kahvesi içince çok hareketleniyorlar hem sende yarına kadar kendini bunaltmamış olursun ama üzülme eşinle de en kısa sürede halledersiniz probleminizi inşallah ❣️
Çok teşekkür ederim canım biraz hareket etti az önce çok korkmuştum ama rahatladım şimdi yarın da doktora gideceğim güzel geçer inşallah

Ç
Yaaa tek olmadığıma sevindim 🥲 bende öyleyim şuan. Yağlı ve ağır bir iğneymis herkes güzel uygulayamiyor sanirim
Evet maalesef 🥲 O ne kadar güzel uygulanırsa uygulansın sonu acı bence yapısından dolayı. Bana doktorum problem olmayacağını söyleyince göbekten prolutex'e geçtim. O da çok pahalı ama kalçadan yapılandan sonra yürüyemiyordum bile. O yüzden geçtik göbeğe.

Ç

Evet maalesef 🥲 O ne kadar güzel uygulanırsa uygulansın sonu acı bence yapısından dolayı. Bana doktorum problem olmayacağını söyleyince göbekten prolutex'e geçtim. O da çok pahalı ama kalçadan yapılandan sonra yürüyemiyordum bile. O yüzden geçtik göbeğe.
İnşallah en kısa sürede o igneyede gerek kalmaz 🤲🌸 benimde duruma göre ya bitcek ya devam etcek bayramdan sonra bakcak doktor 🥲

Kızlar şimdi acilden geliyorum hamileliğimin başından beri ilk defa kanama oldu pembe renkte idrarda enfeksiyon çıkmış tek içimlik antibiyotik verdi Monurol gibi biseydi adı ama içim hiç rahat değil bebeğimi göremedim kalbini duyamadım da enfeksiyonda normal mi kanama ilk defa başıma geliyo
Geçmiş olsun canım ultrasonla filan bakmadılar mı benim yaşadığım şehirde bakmıyorlar sadece acilde vajinal muayene var inşallah bir sey yoktur sıkma canını dinlen olmadı yarın bir doktoruna görün için rahat etsin

Kızlar şimdi acilden geliyorum hamileliğimin başından beri ilk defa kanama oldu pembe renkte idrarda enfeksiyon çıkmış tek içimlik antibiyotik verdi Monurol gibi biseydi adı ama içim hiç rahat değil bebeğimi göremedim kalbini duyamadım da enfeksiyonda normal mi kanama ilk defa başıma geliyo
Kuzum 2 kere kanamam oldu. Birinde doktora koştum rahimde plasentada ya da herhangi bir yerde kanama alanı bulunamadı. Her şey normal seyrediyordu. Doktor kan testi istedi crp yüksek çıktı. Bende de enfeksiyon vardı. Sanırım en küçük enfeksiyon rahim ağzını irite ediyor ve kanama olabiliyor. Ya da polip olabiliyor hiç korkma. Mesela bu pazartesi gene oldu artık önemsemiyorum bile:)

Eğer bir pedi dolduracak kadar yoğun, parçacıklı ve ağrılı değilse hiç problem yok:)

Geçmiş olsun canım ultrasonla filan bakmadılar mı benim yaşadığım şehirde bakmıyorlar sadece acilde vajinal muayene var inşallah bir sey yoktur sıkma canını dinlen olmadı yarın bir doktoruna görün için rahat etsin
Teşekkür ederim maalesef bakmadilar doktor ben anlamam ultrasondan dedi öğleden sonraya buldum randevu ama inşallah bisey olmamıştır

Kuzum 2 kere kanamam oldu. Birinde doktora koştum rahimde plasentada ya da herhangi bir yerde kanama alanı bulunamadı. Her şey normal seyrediyordu. Doktor kan testi istedi crp yüksek çıktı. Bende de enfeksiyon vardı. Sanırım en küçük enfeksiyon rahim ağzını irite ediyor ve kanama olabiliyor. Ya da polip olabiliyor hiç korkma. Mesela bu pazartesi gene oldu artık önemsemiyorum bile:)

Eğer bir pedi dolduracak kadar yoğun, parçacıklı ve ağrılı değilse hiç problem yok:)
Yaa teşekkür ederim 6 7 damla peçeteye geldi sadece geçen hafta kontrole gitmiştim kanama alanı yoktu plasenta nornal dediler. crp 24 çıkmış hiç hissetmedim idrar yolu enfeksiyonu olsam anlarım diye düşünüyordum içim rahatladı sizde böyle diyince Rabbım sağlıkla evlatlarımızı kucağımıza almayı nasip etsin 🙏

X