Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    222
Aşkım beni yanlış anlama da senin mesajları okudukça tedirginlik seviyem artıyor açıkçası 🤣 bir sure buraya girmeyi düşünmüyorum hatta doğum yapana kadar en azından. Sadece senin değil tabi grupta bazı insanların yazdıkları çok ciddi rahatsız ediyor en azından beni. Hem tüm süreç boyunca ay pozitif hikayeler dinleyelim diyip, hemde işin sonunda yaşadıkları en ufak kötü şeyde inanilmaz yazılar yazan insanları görüp ister istemez okuma durumunda kaldığımı ve hatta inanilmaz etkilendiğimi farkettim o yüzden daha da gelmem 🤣
Herkesin yapısı farklı acı eşiği farklı o yüzden dinleyip geçmek en güzeli ama yine de en ufak bi etkilenmen varsa tabiki kendi halinde kalman daha iyi gelebilir. Rabbim kolaylaştırsın, sağlkla al bebeğini kucağına inşallah 🙏🌸

Aşkım beni yanlış anlama da senin mesajları okudukça tedirginlik seviyem artıyor açıkçası 🤣 bir sure buraya girmeyi düşünmüyorum hatta doğum yapana kadar en azından. Sadece senin değil tabi grupta bazı insanların yazdıkları çok ciddi rahatsız ediyor en azından beni. Hem tüm süreç boyunca ay pozitif hikayeler dinleyelim diyip, hemde işin sonunda yaşadıkları en ufak kötü şeyde inanilmaz yazılar yazan insanları görüp ister istemez okuma durumunda kaldığımı ve hatta inanilmaz etkilendiğimi farkettim o yüzden daha da gelmem 🤣
Ben kötü bir süreç yazdığımı dusunmuyorum benim başıma kötü bir hikaye gelmedi nihayetinde herkes gibi yaşadığım süreci ve tecrübeleri anlattım ve eninde sonunda herşeyin geçtiğini yazdım girip girmemek tercihin aylardır burda herkes her derdini yasadiklarini anlattı neler atlatıldı hikayemi soylerken pamuklara sarildigimi mi soylemeliydim

Kizlar tecrübeli anneler galiba meme reddi yaşıyorum ne yapmalıyım ilk 3gun sütüm gelmedi elle sahip geldiği kadar kaşıkla verdim aslında emme refleksi var ama memeyi bir türlü almadi silikon meme ucu aldık hatta meme ucum ağzına büyük geldi falan süt gelince de biberonla verdik mecbur sagip şimdi emmiyor memeyi arıyor memeye koyuyorum birturlu emmek istemiyor napmaliyim hatta biberon Philips avent zor çekiyor onu içene kadar galiba içinde süt soguyor karnı ağrıyor sanki hep ağlıyor ısıtıp veriyorum bu sebeple kafam karmas dolaş oldu biraz sarılığı da başladı

Ben kötü bir süreç yazdığımı dusunmuyorum benim başıma kötü bir hikaye gelmedi nihayetinde herkes gibi yaşadığım süreci ve tecrübeleri anlattım ve eninde sonunda herşeyin geçtiğini yazdım girip girmemek tercihin aylardır burda herkes her derdini yasadiklarini anlattı neler atlatıldı hikayemi soylerken pamuklara sarildigimi mi soylemeliydim
Bu kadar tepki gösterilecek bir şey söylediğimi sanmiyorum açıkçası. Ki mesajda direkt şunu belirttim özellikle bazı insanların yazdığı mesajlar dedim direkt sen kötü bisey yaşadın ve etkiliyorsun gibi iddiam olmadi ki benim. Şuan ki hassasiyetinle belki ters anlamış olabilirsin, fakat 2 gün önce aynı konumda olduğun birine empati duyamaman çok şaşırtıcı geliyor bana. Tam tersi mutis şeyler yaşadım pamuklara sardılar beni demeni de beklemedim, baya baya sadece seni yakın görüp hikayenden etkilendiğimi düşündüm. Neyse arkadaşım allah yardımcın olsun bebisinle mutlu ömür diliyorum sağlıkla.

Sanirim bazı arkadaşlar yazdığım 2 cümleden bile rahatsız olmuşlar ki hiçbir şekilde yaşadığım zorlukların binde birinden bahsetmedim bile
hayır yani burası sadece olumlamaların yapıldığı muhteşem doğum hikayelerinin paylasilabildigi bir forum mu? Eğer öyle olsaydı bizim girmeye hakkımız olmazdı
Gerçekten çok kırıcı olabiliyo bazılarınız tabiki en güzel doğumlar hikayeler sizlerin olsun hiçbiriniz bu süreci acı çekerek zorlu atlatmayın ama bazen hayat istediğiniz doğrultuda ilerlemiyor ki burası mutluluklarımizi anlattigimiz kadar sıkıntılarımızı dertlerimizi de bi nebze olsun anlatıp paylaştığımız bi forum
Yani ben öyle sanıyordum güzel dileklerini ileten arkadaşlarıma sonsuz teşekkürler herbirinize kolay sağlıklı doğumlar dilerim daha fazla bu post altında mesaj yazmayı düşünmüyorum hepiniz hoscakalin.

Kızlar herkesin aklı fikri var. Sıkıntınızıda yazın güzel haberlerinizide. Yani herkesin neyi dikkate alıp neyi umursamaması gerektiği olgunlukta olduğunu düşünüyorum. Bu kadar zaman beraber acı tatlı zaman geçirdik, bu saatten sonra da kopmaya gerek yok diye düşünüyorum 🌸

Sanirim bazı arkadaşlar yazdığım 2 cümleden bile rahatsız olmuşlar ki hiçbir şekilde yaşadığım zorlukların binde birinden bahsetmedim bile
hayır yani burası sadece olumlamaların yapıldığı muhteşem doğum hikayelerinin paylasilabildigi bir forum mu? Eğer öyle olsaydı bizim girmeye hakkımız olmazdı
Gerçekten çok kırıcı olabiliyo bazılarınız tabiki en güzel doğumlar hikayeler sizlerin olsun hiçbiriniz bu süreci acı çekerek zorlu atlatmayın ama bazen hayat istediğiniz doğrultuda ilerlemiyor ki burası mutluluklarımizi anlattigimiz kadar sıkıntılarımızı dertlerimizi de bi nebze olsun anlatıp paylaştığımız bi forum
Yani ben öyle sanıyordum güzel dileklerini ileten arkadaşlarıma sonsuz teşekkürler herbirinize kolay sağlıklı doğumlar dilerim daha fazla bu post altında mesaj yazmayı düşünmüyorum hepiniz hoscakalin.
Bence de hepimizin iyi kötü deneyimlerini paylaştığı, hatta çoğu noktada destek bulduğu bir platform. İnsan önce kendini tanımalı olumsuz etkileniyorsa kendi sınırını kendi koyabilmeli. Başkasının yazacağı herhangi bir şeye müdahale etmek hiç birimizin hakkı değil. Ben özellikle her gün giriyorum. Birbirimizin tecrübelerinden yaşanmışlıklarından çok şey öğreniyorum. Ki daha çok şey olduğuna da inanıyorum. Zaten çoğu arkadaş bıraktı buraları. Sizler de bırakmayın 😔

Bende öyle düşünüyorum zorluklarda var guzelliklerde ameliyatta yaşadığım neler vardı tabiki onları yazmadım bile ama süreç neyse paylaştım açıkçası akşam vakti benimde asabim bozuldu

Bence de hepimizin iyi kötü deneyimlerini paylaştığı, hatta çoğu noktada destek bulduğu bir platform. İnsan önce kendini tanımalı olumsuz etkileniyorsa kendi sınırını kendi koyabilmeli. Başkasının yazacağı herhangi bir şeye müdahale etmek hiç birimizin hakkı değil. Ben özellikle her gün giriyorum. Birbirimizin tecrübelerinden yaşanmışlıklarından çok şey öğreniyorum. Ki daha çok şey olduğuna da inanıyorum. Zaten çoğu arkadaş bıraktı buraları. Sizler de bırakmayın 😔
Yok ben burdayım açıkçası kimseyi korkutmadim bende ilkkez hamilelik geçirdim neler yaşadım burda da neler yaşayanlar oldu üzüldük sevindik ama bu günlere geldik

Doğum tecrübelerinizi acısıyla tatlısıyla paylaştığınız için şahsım adına ben teşekkür ediyorum sizlere doğum bu normalide sezeryanida basit degil işine gelen girer foruma işine gelmeyen girmez.

Hemen gelenlerinde oluyo gelmeyenlerinde siz ufak boy mama ve kaşık biberon koyun. Varsa termosa sıcak su bulundurabilirsiniz gerçi özellerde bebekle ilgileniyolar süt gelmezse hiç onlar besliyor. benim annemle kvlidem hurma yalatmışlardı ben odaya gelince de zaten sütüm hemen gelmişti çok şükür.
Kacinci haftada doğum yaptınız acaba erken dogumda da süt bu kadar hizli geliyor mu?

Yok ben burdayım açıkçası kimseyi korkutmadim bende ilkkez hamilelik geçirdim neler yaşadım burda da neler yaşayanlar oldu üzüldük sevindik ama bu günlere geldik
Ben kötü bisey anlatıldığını düşünmüyorum benim etrafımda endiselerimi soracağım kimse yok burada sorup öğreniyorum ben dile getirdigim için herkes benim korktuğumu yasamiycak herkesin doğumu farkli olacak. Mesela ben hastane işlerinden panik atak geçirecek derecede korkan insanım sedasyonu ilk kez duydum belki o beni ameliyat günümde büyük travma yaşamaktan kurtaracak. Iyi ki biri endiselenmis sormuş iyi ki söylenmiş . Bu tamamen benim psikolojimle alakali bisey bu ben başa çıkamıyorum napayım okuyan belki aman ne tatlı canın var diyo olabilir herkes farkli napalim istemeyen cevaplamaz okumaz geçer

X