Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Kızlar az önce midem bulandı kustum şimdi iyi gibiyim. Yediğim bir şey mi dokundu anlamadım. Doktora gitmelimiyim sizce
Artik mide kapasitemiz, hazmımız vs oldukca azalmis durumda. Ben de neredeyse her yemekten sonra bulanti yasiyorum. Kendimi tutmasam kusacagim zamanlar da oluyor. Muhtemelen o tarz bir seydir ama dokunacagini dusundugun, suphe duydugun bir gida tukettiysen yine tetikte ol.

Artik mide kapasitemiz, hazmımız vs oldukca azalmis durumda. Ben de neredeyse her yemekten sonra bulanti yasiyorum. Kendimi tutmasam kusacagim zamanlar da oluyor. Muhtemelen o tarz bir seydir ama dokunacagini dusundugun, suphe duydugun bir gida tukettiysen yine tetikte ol.
Çok fazla yoğurt ayrann süt filan içtim ondan mı oldu acaba anlamadım. Bir kere kustum şimdi geçti gibi bir daha gelmedi bulantı uyumaya çalışıcam bakalım takipteyim

Kızlar az önce midem bulandı kustum şimdi iyi gibiyim. Yediğim bir şey mi dokundu anlamadım. Doktora gitmelimiyim sizce
Geçmiş olsun 😔 bende artık hemen doyuyorum, bir şey yiyesim gelmiyor, yiyince de kusmuyorum ama hafif bi bulantı yaşıyorum. Son zamanlar diye normal bence artık. Ama sen yine de kendini takip et bulantı, kusma devam ederse gidebilirsin

Çok fazla yoğurt ayrann süt filan içtim ondan mı oldu acaba anlamadım. Bir kere kustum şimdi geçti gibi bir daha gelmedi bulantı uyumaya çalışıcam bakalım takipteyim
Ayran, süt, yogurt hazım konusunda beni mahvediyor mesela. Midede aciyla karışık bulantı yapıyor. Gida zehirlenmesi gibi bir durum olsa sadece bulanti olmuyor zaten. Bas dönmesi, terleme vs. de gelisirdi muhtmelen. Stresliyiz de artik o da mideye vuruyor. Uyumaya calis. Aksi bir durum varsa zaten ikileme düşmeden farkedersin emin ol. Hamilelikten önce her 3 ayda bir düzenli gıda zehirlenmesi yasayan biri olarak söylüyorum 😂😂

İnşallah benim doktorumda böyle bir karar alır biraz daha bekler bebişim pazartesi günü tekrar doktora gideceğim dua ediyorum her dk umarım geri kalmaz 1 hafta daha. Ben hamileliğimden bir sey anlayamadan doğum yapacağım sanırım son zamanlarımı inşallah huzurla gecirmek istiyorum 1 tane resmim bile yok hamileyken ..
Kızlarr dün kontrole gittim ciğer geliştirici yapalım her ihtimale karşı dediler. İçime sinmedi fakat itiraz edemedim yaptılar. Bugün sabah tekrar yapılacaklar. Yaptırmasam mı acaba diye düşünüyorum? İçinde kortizon olduğu için bebeği strese sokar mı ? kolik olmasına sebep olduğunu okumuştum :KK43:

Hepsini denedim canım anne çayı, dut incir kurusu, hoşaf malt içecek suyu da bol içiyorum. Anlamadım gitti gerçekten. 2 gün mama takviyesiz gittim onda da kilo verdi bebiş. Premature olmasa daha fazla direneceğim ama yine sarılık hasta olur diye de korkuyorum yine mama vermeye başladım emzirmeden sonra. Şu 1 ayı çıkalım 3 kgı görelim de umarım komple bırakmaz memeyi
Çok tecrübesiz olduğum için süt konusunda bir şey tavsiye edemedim 😔 ama inşallah komple bırakmaz dediğiniz için merak ettim. Hangi biberonu kullanıyorsunuz? Aventin akışı çok diyorlar. Eğer aventse rahat rahat içmeye alışabilir belki

Kızlarr dün kontrole gittim ciğer geliştirici yapalım her ihtimale karşı dediler. İçime sinmedi fakat itiraz edemedim yaptılar. Bugün sabah tekrar yapılacaklar. Yaptırmasam mı acaba diye düşünüyorum? İçinde kortizon olduğu için bebeği strese sokar mı ? kolik olmasına sebep olduğunu okumuştum :KK43:
Çook iyi yapmışsın 🙏🏻 Erken doğum riski ve ona bağlı gelişebilecek riskler olmasa zaten önermezlerdi diye düşünüyoruum. Ciğer geliştiriciyi ne olur ne olmaz diye yaptıran anneler erken doğum olunca iyi ki yaptırmışız diyor.
Kolik yapacağını zannetmiyorum ama diyelim ki öyle, bebeğinin hayati fonksiyonu için aldığın önlem ondan çok daha önemli. Rahat ol o yüzden, en doğrusunu yaptın. Tedbir iyidir. ☺️

Çook iyi yapmışsın 🙏🏻 Erken doğum riski ve ona bağlı gelişebilecek riskler olmasa zaten önermezlerdi diye düşünüyoruum. Ciğer geliştiriciyi ne olur ne olmaz diye yaptıran anneler erken doğum olunca iyi ki yaptırmışız diyor.
Kolik yapacağını zannetmiyorum ama diyelim ki öyle, bebeğinin hayati fonksiyonu için aldığın önlem ondan çok daha önemli. Rahat ol o yüzden, en doğrusunu yaptın. Tedbir iyidir. ☺️
Öyle mi diyorsunuz umarım doğru yapmışımdır. Muayene oluyordum Küveze girme ihtimalindense yapalım dediler ben ay bilmiyorum falan derken hemşire geldi çat diye yaptı :KK70:

Burada bir ikilem var kolik olmasimi? Erken doğarsa yeterli gelişimde olmamasimi? Ama açıkçası ben duymadım da okumadım da ne kadar doğru bilmiyorum kolik olduğu. Tedbir alınması iyi olmuş aslında ama tabi ki burada anne sensin karar senin

Çok tecrübesiz olduğum için süt konusunda bir şey tavsiye edemedim 😔 ama inşallah komple bırakmaz dediğiniz için merak ettim. Hangi biberonu kullanıyorsunuz? Aventin akışı çok diyorlar. Eğer aventse rahat rahat içmeye alışabilir belki
İlk başta aventti tek damla olanını indiremedi benim bebiş ilk doğduğunda emme refleksi daha zayıftı 2 damla olanı kullandım sonra mamajoo aldım ama onun akımı çok daha hızlıydı kullanamadım. Şimdi Aventin 1 damla olan başlığına geri döndüm çok yavaş aslında akımı ben bile çekemiyorum baktım 🙈🙈

Doktor bana yapalım dese yaptırırdım. Doktor daha iyi bilir sanki yaa kötü bir şey yapmaz herhalde. Kilosuna suyuna damarlarına baktı mı ne durumdaymış?

Erken doğum riskin varsa kesinlikle yaptırmalısın canım. Ben de yaptırdım bebeğim bu sayede küveze girmedi kolik falan da değil. Hatta kilo alması durabilir dediler ciğer geliştiriciden sonra tam tersi 1 haftada 400 gram aldı ☺️

Selam kızlar, bu gebelik şekeri beni çok yordu ya şikayet etmek de istemiyorum çok şükür başka sıkıntım yok ama yiyememek çok yorucu.Doktoruma sabah sabah tüm suclarimi söyledim kaçamak yaptığımı hatta dün akşam künefe yediğimi sabah açlığın 120 çıktığını.O da artık diyetisyen ve dahiliye ile devam edelm dedi.Diyetisyene randevu aldım bende.Benim hep açlık yüksek çıkıyor böyle neden acaba , gebelikte açlık mi tokluk mu daha önemli yoksa ikisi de mi 😏

Burada bir ikilem var kolik olmasimi? Erken doğarsa yeterli gelişimde olmamasimi? Ama açıkçası ben duymadım da okumadım da ne kadar doğru bilmiyorum kolik olduğu. Tedbir alınması iyi olmuş aslında ama tabi ki burada anne sensin karar senin
İkilem derken ? Bir karar ver bebekte hangisi olsun demediler. Şu an planan doğum tarihi belli değil belki bebek 38.haftada doğacak. Erken yapıldığını düşündüm ve bunu paylaştım.

Doktor bana yapalım dese yaptırırdım. Doktor daha iyi bilir sanki yaa kötü bir şey yapmaz herhalde. Kilosuna suyuna damarlarına baktı mı ne durumdaymış?
Evet baktılar diğer ölçüleri haftasıyla uyumlu çok şükür 🙏🏻 Kilo 1900 dedi. Damarlarda direnç olmasa da plesanta bebeği yeterli beslemiyor dedi hemşire

X