Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Benim de gebelik şekerim çıktı yüksek riskli gebelik kategorisine mi giriyoruz acaba doktor öyle bir şey dedi mi ya da yazdı mi evrak olarak
Bana öyle bisey demedi dahiliye doktoruna yönlendirdi o alan açtı şuan endokrin takipliyim. Yüksek riskli gebelik olsa perinatolojiye yönlendirirdi.

Kızlar bu sleepy bezde bi extra birde bio natural var arasında ki fark ne canlar hangisi daha iyi bebek için daha doğal içerikli falan
Bio olan cok iyi diyorlar kuzenimde onu kullanıyor cok memnun bende ondan aldım prima alacaktım ama annem neye alıstırırsan ona alışır sonra maddi zorlanırsın dedi haklı sanırım ondan bio aldım bende

Kızlar akşamdan beri acildeyiz evdeki tansiyon aletim dünden beri yüksek olcuyodu ondan acile gittik ama yanlışmış 11 7 10 7 falan geldi acilde sonra nstye bağladılar sancim çıktı 85 90lari gördük ama ben hicbisey hissetmiyorum alttan muayene yaptı parmak ucu kadar açıklık varmış kendi isteğimle çıktım hastaneden yoksa yatış yapacaklardı yan odada kadın normal doğum yapıyordu o bağırdıkça daha çok stres oldum zaten 37de sezaryen olacaktım dua edin daha da erken gelmesin kızım

Kontrolden geldim, beklediğim kadar iyi değil durumlar. 2 haftadır sürekli yatarak dinlendim ve hissettiğim sancılar baya azalmıştı, bugün nst'de yine sancı çıktı. alttan muayene yaptı, serviks uzunluğu 32 mm iyi dedi ama 1 parmak açıklık var dedi. perinatolog olan bir hastaneye yatış yapmamı söyledi. ameliyatı yapacak olan doktorumu aradım, evde istirahate devam et, sancıların yine sıklaşırsa hastaneye yatış yaparsın dedi. eve geldim şimdi yatıyorum yine. moralim bozuldu biraz, her şey düzelmiş, yolunda diyecek diye bekliyordum :KK43: açıklık durumu korkuttu ve alttan muayenenin doğumu tetikleme ihtimali olması da ayrı korkutuyor. bir de nst'de bebek hareketleri zayıf dediler gelip gidip sarstılar göbeğimi, uyandıramadık bir türlü ama kanala girmiş falan demedi.
Canım açıklık göz ardı edilebilir ölçü daha fazla açıklıkla gününü bekleyen hamile tanıdığım vardı sen stres yapma lütfen kanala girmesi ilerletir süreci hem selvik uzunluğu da baya varmış mesela Allahım izniyle daha zamanı var yavrunun stres yapma

34 hafta doldu bugün.

teşekkür ederim, inşallah hepimiz için en hayırlısı, en sağlıklısı olsun. umudum var hala 38i görmeye.

evet rahim ağzı uzunluğundan korkuyordum onun iyi çıkmasına sevindim. hastanede yatmama konusuna da katılıyorum, daha çok strese girerim. suyum ya da nişanım gelene kadar gitmek istemiyorum, inşallah da 38den önce gelmez. hareketleri normalde hep fazlaca hissederim dün de yine kıpır kıpırdı. sabah kahvaltı yaptım hatta vişne suyu bile içtim ama anlamadım neden hareketsiz. uyku anına denk geldik herhalde. gün içinde başlar yine danslara diye düşünüyorum :) doktorum da hep 35 haftaya odaklı, ilk atlatmak istediğimiz dönem, hedefimiz de 38. hafta. hepimiz için en iyisini diliyorum :dua:
Haftalarımız aynıymış sizin gene iyi selvik beniö 20kusur bişi dedi kanala girmiş progesteron kullan dedi ama bn hala kullanmadım o ayrı 😂 mi sonra ki haftayı bekliyorum bakalım açılma alttan bakmadı baksa kesin benim de 1 vardır o çok önemli olmuyor

@gunes870 Chucky10 Chucky10 sizler nasılsınız taze anneler her şey yolunda mı?
Canımm perşembeden beri evdeyim artık. Fiziksel olarak iyiyim. Bebekler de iyiler. Her gün süt götürüyoruz☺️ gün bile dayamıyoruz daha çıkacaklar diye, çünkü daha ne kadar kalırlar söylenmedi🥲 bekliyoruz sabırla.

Canımm perşembeden beri evdeyim artık. Fiziksel olarak iyiyim. Bebekler de iyiler. Her gün süt götürüyoruz☺️ gün bile dayamıyoruz daha çıkacaklar diye, çünkü daha ne kadar kalırlar söylenmedi🥲 bekliyoruz sabırla.
İyi olmana sevindim canım çok az kaldı kavuşmaya az daha sabır yeterki onlar iyi olsun annesi ❣️❣️ Benim de sütüm çok azaldı ona üzülüyorum stres yaptım sanırım 😕

Detaylıda bebeğin kalbinde ufak bir parlaklık gördüler ondan yönlendirdi ama kalbinde bir problem yokmus suyu fazla ve karın çevresi önde olunca şekerden suphelendi perinatoloji kontrole başladık gerçekten yediğime dikkat etmezsem yüksek çıkıyor ondan sonra da devam ettik. Bebeğim şuan sağlıklı çok şükür inşallah hepimiz sağ salim kucağımıza alırız bebeklerimizi 🥰
Amin inşallah 🤗

Kızlar akşamdan beri acildeyiz evdeki tansiyon aletim dünden beri yüksek olcuyodu ondan acile gittik ama yanlışmış 11 7 10 7 falan geldi acilde sonra nstye bağladılar sancim çıktı 85 90lari gördük ama ben hicbisey hissetmiyorum alttan muayene yaptı parmak ucu kadar açıklık varmış kendi isteğimle çıktım hastaneden yoksa yatış yapacaklardı yan odada kadın normal doğum yapıyordu o bağırdıkça daha çok stres oldum zaten 37de sezaryen olacaktım dua edin daha da erken gelmesin kızım
Geçmiş olsun canım vakti ile sağlıkla inşallah kucağına alırsın. Bol bol Dinlen sen

İyi olmana sevindim canım çok az kaldı kavuşmaya az daha sabır yeterki onlar iyi olsun annesi ❣️❣️ Benim de sütüm çok azaldı ona üzülüyorum stres yaptım sanırım 😕
Tatlım nacizena tavsiyem ben ilk oğlumda içmiştim, malt içeceği öneririm ve su kusana kadar su iç. Ara ara kendini sessiz bir ortamda dinlendir 5 dk 10 dk süte odaklanma az geliyor deme. Bak gör artar ama iş sende ve kafanda stres en büyük sebep

Maşallah ruhen de iyi olucaksin az kaldı. İyice serpilip geceni gündüzünu karıştırmaya gelicekler anneleri. Onlar gelene kadar sende dinlen bolca enerjiye ihtiyacın olucak 😍 Allah selamet versin.

Tatlım nacizena tavsiyem ben ilk oğlumda içmiştim, malt içeceği öneririm ve su kusana kadar su iç. Ara ara kendini sessiz bir ortamda dinlendir 5 dk 10 dk süte odaklanma az geliyor deme. Bak gör artar ama iş sende ve kafanda stres en büyük sebep
Hepsini denedim canım anne çayı, dut incir kurusu, hoşaf malt içecek suyu da bol içiyorum. Anlamadım gitti gerçekten. 2 gün mama takviyesiz gittim onda da kilo verdi bebiş. Premature olmasa daha fazla direneceğim ama yine sarılık hasta olur diye de korkuyorum yine mama vermeye başladım emzirmeden sonra. Şu 1 ayı çıkalım 3 kgı görelim de umarım komple bırakmaz memeyi

X