Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Böyle boş ıslak mendil kutuları satılıyor canım onlardan alabilirsin. Kurulama için de ben tülbentlik ve mermerşahi kumaş alıp kestirdim ama pamuklarla da kurulanabilir diye düşünüyorum. Daha tecrübeli annelere soralım ☺️☺️
Çok mantıklı ya kediannesibiri kediannesibiri de bunları söylemiş alayım 🙏🏻

Valla ben de bugün yıkamaya başladım erken mi davrandım acaba burdan gaz aldım ben de 😅
Ben hafta sonu hepsini yıkadım ütüledim. Canım çıktı ama olsun 😄 ütülerken sırtım ve boynum ağrıdı çok, iki güne böldüm. Bi tek çantamızı hazırlamak kaldı.

Yani ilk önce kilo alimin ile alakalı değil bu durum . İkincisi bebeğin sağlığı yerindeyse kilo alımı çok da sorun değil aşırı bir gerilik yoksa. Çünkü bu tamamen bunyesel ben ve arkadaşım hamile iken aynı şeyleri aynı porsiyonda yedik neredeyse ben iki kilo doğurdum o 3.5 . Yani yapı meselesi bu kadar takılma çünkü doğduktan sonra da öyle gr gr gidiyor ki o zman daha önemli. İçini ferah tut uzulme stres daha çok etkiler

Yani kendimi iyi hissediyorum isem giderdim🤩

Yani tabiki her ailenin yaşantısı başka ama bebeklere yün yatak pek onerilmiyor . Bizim oralarda da yün çok kullanılır ama bebekler için uygun değil demişti doktorumuz çünkü tozu bitmiyor alerjiye sebep olabiliyormus . Bir de yatak yatak üstüne çok mantıklı değil sanki . Dediğim gibi her ailenin yasantisi alışkanlıkları başka sizin bileceğiniz bir durum ama ben olsam bebeklere uygun güzel bir yatak alırdım yün kullanmazdım
Evet bunu ben de okudum yün önerilmiyor, sünger öneriliyor o yüzden yataş filan hep sünger yapmış

Kızlar sizin fikrinizi sormak istiyorum. 34. Haftama gireceğim zaman bir konser var gitmekte istiyorum emin olamıyorum da ama doğumdan önce kendime vakit ayırıp eğlenmekte istiyorum. Bebekli olunca belli bir zamana kadar sınırlı olucak haliyle bir şeyler. Ayakta değil konser onu da belirtiyim sizin fikriniz ne olurdu ??
Ben dışarı çıktığımda tek sorunum bol bol tuvalete gitmek oluyor, konser alanında tuvalet varsa kesin giderdim 😅

Bende kilo verdim canım şu 1 ay içinde maalesef sıkıntı üzüntüden aslında yiyorum ama demek ki yeterli gelmedi yada üzüntüden oldu anlam veremedim. Ama bebek kilo almış geçen ayın 25. De gitmiştim doktora 1 kilo 450 filandı dün gittim 1 kilo 670 filan dediydi sanırım bende dünden beri senin gibiyim birde üstne kv sorun cıkardı bebek büyümüyor kilo almamıs senin yüzünden diye .. canını sıkma sağlıkla gelsinler ne diyelim kilolu olup sağlık sorunuda olabilir Allah hakkımızda hayırlısını versin 🤍
Gerçekten sabır diliyorum, insanın sinirden gülesi geliyor yanlış anlama lütfen 😅 Herkes her şeyi çok iyi biliyor, boşver anneler ne bilsin ama değil mi 🤦🏼‍♀️

selaaam, iyi olmana çok sevindim :dua: şeker maalesef bir çok kişide problem ama çözümü olan bir şey allahtan, geçmiş olsun sana. biz 31 haftalık olduk bugün. her şey yolunda çok şükür :dua:
Maşallah hepimizin çok az kaldı😍 ben biçook şeyini hallettim. Odası kıyafetleri ihtiyaçları. Yıkayıp yerleştirmek kaldı. 30-32 gibi de hastane çantasını hazırlarım inşallah.

Gerçekten sabır diliyorum, insanın sinirden gülesi geliyor yanlış anlama lütfen 😅 Herkes her şeyi çok iyi biliyor, boşver anneler ne bilsin ama değil mi 🤦🏼‍♀️
Bende sürekli kendime sürekli sabır diliyorum 🙈 ay olur mu ne yanlışı zaten gülüncek komik konuşmalar 😊 öyle herkes herşeyi çok biliyor hadleri hariç. Biz bir sey bilmiyoruz eskiden biz nasıl büyümüşüz sımdı sımarıkmış gencler 🫢

Ben geçen seneden nevresim takımları var diyordum ama ölçülere bi baktım hepsini küçük almışım 😅 Şimdi benim park yatağın ölçüsü 70*120. Nasıl çarşaf aldınız kumaşını beğendikleriniz var mı? Önerilerinizi beklerim ☺️

İyi diyelim iyi olsun. Bu ay yine transfer oldum gün sayıyorum. Yalnızca 1 yumurta gelişti ve 3.gün transfer ettiler. Ben sanırım zor hasta kategorisindeyim artık😆😆
Bu da olmazsa biraz ara vereyim diyorum. Hakkımızda hayırlısı inşallah 🙏
şans senden yana olsun canım. ne zaman test günün. belli olmaz hıc umutsuz olma. hayırlısı olsun dedıgın gıbı.

Arkadaşım bunu almıştı. Çok memnundu canım. Düşünebilirsin. Benim yatak, park beşikle beraber gelmişti kraft'ın. Markası işbir yatakmış. Ona da bakabilirsin
Canım çok tşk ederim işbir markası güzel ama link attığın daha hesaplı

Yani ilk önce kilo alimin ile alakalı değil bu durum . İkincisi bebeğin sağlığı yerindeyse kilo alımı çok da sorun değil aşırı bir gerilik yoksa. Çünkü bu tamamen bunyesel ben ve arkadaşım hamile iken aynı şeyleri aynı porsiyonda yedik neredeyse ben iki kilo doğurdum o 3.5 . Yani yapı meselesi bu kadar takılma çünkü doğduktan sonra da öyle gr gr gidiyor ki o zman daha önemli. İçini ferah tut uzulme stres daha çok etkiler

Yani kendimi iyi hissediyorum isem giderdim🤩

Yani tabiki her ailenin yaşantısı başka ama bebeklere yün yatak pek onerilmiyor . Bizim oralarda da yün çok kullanılır ama bebekler için uygun değil demişti doktorumuz çünkü tozu bitmiyor alerjiye sebep olabiliyormus . Bir de yatak yatak üstüne çok mantıklı değil sanki . Dediğim gibi her ailenin yasantisi alışkanlıkları başka sizin bileceğiniz bir durum ama ben olsam bebeklere uygun güzel bir yatak alırdım yün kullanmazdım
Canım evet bu konular fikir ayrılıklarının olduğu konular. Yün sağlıktır bizim ailede de böyle bir algı var. Bi de alerjenlerden çocuğu kaçırırsam bu sefer karşılaştığı an daha büyük sıkıntı olur gibi geliyor

Ben geçen seneden nevresim takımları var diyordum ama ölçülere bi baktım hepsini küçük almışım 😅 Şimdi benim park yatağın ölçüsü 70*120. Nasıl çarşaf aldınız kumaşını beğendikleriniz var mı? Önerilerinizi beklerim ☺️
Tuğba Kuğudan 2 takım aldım ben pamuk saten karışımı çok çok memnun kaldım. Her ölçüye uygun park yatak nevresim takımları var ☺️☺️

Eklentiler

• 5E8A6F76-7FEB-48C6-8248-17E490516DB7.jpeg
    5E8A6F76-7FEB-48C6-8248-17E490516DB7.jpeg
    95,6 KB · Görüntüleme: 93
Kızlar dün doktorum akıntı oldugu için trivag isimli 3 tane fitil verdi. Ama ben günde 2 defa progestan fitil koyuyorum nasıl olacak ben anlamadım doktora heyecandan sormayı unutmuşum 🙁

Kızlar dün doktorum akıntı oldugu için trivag isimli 3 tane fitil verdi. Ama ben günde 2 defa progestan fitil koyuyorum nasıl olacak ben anlamadım doktora heyecandan sormayı unutmuşum 🙁
Bu progestan fitil oral yolla da alınıyordu galiba. Eğer öyleyse akşamları fitil olarak değil de oral al 3 gün bir şey değil.

şans senden yana olsun canım. ne zaman test günün. belli olmaz hıc umutsuz olma. hayırlısı olsun dedıgın gıbı.
Sağol arkadaşım. Ayın 18’i test yapılacak ama pazara geliyor acilde yaptırırım muhtemelen. Adet olacakmış gibi hareketlilik var kasıklarımda. Hadi hayırlısı inşallah 🙏
Senin de hamişliğin sağlıkla ilerlesin inşallah canım 🧿💚

X