Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Arkadaşlar gebelikte damardan serum alan var mı kanım 9 a düşmüş e nabız dan baktım yarin da gostericem doktora bugün büyük ihtimal damardan serum veririz demisti midem yüzünden hap kullanamadım deneyimleyen oldu mu zor oluyor mu hastanede yatış gerekiyor mu ben bu gün hiç bişe sormadım bu kadar düşeceğini tahmin etmemiştim...
Ben aldım canım ilk başta alerji yapma ihtimaline karşı yavaş açıyorlar serumu. Alerji gelişebiliyor bazı kişilerde ama beni etkilemedi. Demirim çok güzel yükseldi. Haftada bir 4 kutu aldım. Hala daha demirim çok iyi düşmedi hiç. Takviyede kullanmıyorum o yüzden ekstra.

Arkadaşlar gebelikte damardan serum alan var mı kanım 9 a düşmüş e nabız dan baktım yarin da gostericem doktora bugün büyük ihtimal damardan serum veririz demisti midem yüzünden hap kullanamadım deneyimleyen oldu mu zor oluyor mu hastanede yatış gerekiyor mu ben bu gün hiç bişe sormadım bu kadar düşeceğini tahmin etmemiştim...
Kan için değil ama enfeksiyon yüzünden damardan 2 serum aldım. Farklı bir şey yoktu eğer sorduğun buysa

Kızlar baş dönmesi yaşayan var mı acaba ? Bugün akşam üstü biraz başım dönmeye başladı ve hala geçmedi 😞
Ben günlendir sallantılıyım. Bir gün işteyken farkedemedim çok az su içtiğimden sanırım ayağım şişti ağrıdı çok parmaklarımı filan zor oynatıyodum. Gecesinede vertigom tetikledi yatıp kalkarken başım dönüyordu. Tansiyonum normal çıkıyordu.

Kıskanıyor işte belliki canım seni aşağıya çekmeye çalışıyor fırsat verme lütfen özellikle de bu süreçte ben de görüşmüyorum şu an en aza indirdim görüşmeyi çünkü ben doğumdan 4 ay sonra falan çalışacağım bebeğimi bırakacağım için tedirginim bunu bildiği halde sürekli ben oğluma 4 yaşına kadar ben baktım kimseye bırakmadım iyiki her anına şahit oldum sürekli bunları söylüyor beni üzmek için o yüzden çok kırıldım hassas dönemdeyim zaten görüşmemeyi tercih ediyorum
En iyisi görüşmemek toksik insanlar ile ben de kendi babam ve erkek kardeşim ile bu süreçte asla görüşmedim hatta engelliler bile bende karışık şeyler değişik insanlar olunca kim olursa olsun mesafemi koyarım, stressiz bir hamilelik sağlıklı mutlu anne çocuk demek

Ben aldım canım ilk başta alerji yapma ihtimaline karşı yavaş açıyorlar serumu. Alerji gelişebiliyor bazı kişilerde ama beni etkilemedi. Demirim çok güzel yükseldi. Haftada bir 4 kutu aldım. Hala daha demirim çok iyi düşmedi hiç. Takviyede kullanmıyorum o yüzden ekstra.
Hastanede yatış mi yapildi günü birlik mi aldın canım çok sevindim yan etki yapmamasina fayda etmesine insaAllah benimki de sorunsuz geçer...

Aslında sürekli ben cocuktan bıkmışım diye geziyor hiç bir sey sormadı gebeliğim boyunca umrunda bile olmadı eşimin iş filan yapması benim aylardır iş yapmamam ona çok battı afedersinizde kendi gelip yapıyor gibi. Büyük ihtimalle misilleme yapıyor 9 yasında ki kızı benim 7 yasında ki kızımdan 6 kilo kadar zayıf sürekli konusu geciyor kızı yemek yemiyor benim kızda iştahlı acaba diyorum ordan gıcık olup bana burdan mı vuruyor. Birde gecen gün aksama kadar ordaydım yemek filan yapmadılar saat 10 oldu aksam dayanamıcak hale geldim kalktım ee yemekte yemedin sen filan dedi 😒 şoka girdim eve geldim yaptım yedim. Açıkcası anladım ki yediğim yiceğim bir tabak yemek demek ki sorunmuş
Gitme canım sende ne gidiyorsun ya kıskanç belli otur evinde mis gibi koy mesafeni duyma

Kızlarr sağ kalçamda korkunç bir kaşıntı var kaşımaya bi başlarsam duramıyorum acı veriyor artık. Doktoruma sordum, bilemedim bi cildiyeye git istersen dedi. Bacağımın da sağ dış tarafında var. Kolestazdan şüphelendim ama kaşıntının el ayakta olmaması ve doktorumun bişey dememesinden dolayı değildir diyorum. İçinizde böyle bişey yaşayan ya da bilgisi olan var mı?

Hastanede yatış mi yapildi günü birlik mi aldın canım çok sevindim yan etki yapmamasina fayda etmesine insaAllah benimki de sorunsuz geçer...
Ben hastanede çalışıyorum o yüzden dahiliye servisinde oturarak aldım. Ama kalmalı bir yatış olmaz müşahadede filan alınır herhalde. Tam prosedürü bende bilmiyorum

Kızlar selam nasılsınız, herkesin muayeneler güzel geçmiş çok sevindim.
İnşallah herkes zamanında ve sağlıkla kavuşur bebişine.

Ya benim sıpa geçen kontrolde dönmüştü buraya kadar her şey süper ama ben tekmeleri falan mantıken hep yukarda hissederim diye düşünüyorum ama genellikle hareketleri sol pelvis civarı hissediyorum. Doktor kontrolüm salı günü valla meraktan çatlamak üzereyim acaba eliyle koluyla mı itiyor.

Arada gene kanıyorum manıyorum ama artık bebeği hissettiğim için çok kafama takmıyorum:) doktora da ne desem zaten sorun yoktur diyor:)

Kızlar selam doğum korkusu yaşıyorum bir suredir. Ben zaten sezaryan planlıyorum. Komik olan şu ki hayatım boyunca sürekli bir ameliyat serüveni yaşadım 😀 yani buradaki farklı durum sanirim şu, planlanan zaman öncesinde ne bileyim suyum gelir, nisanim gelir ne bileyim tek olurum o an falan gibi saçma ama engel olamadığım komik bi tedirginlik icindeyim. Sanki suyu gelen herkes pırt diye doğuruyorda, ben napicam diye korku yaşıyorum. Kendime gülüp Gaz mı ulan bu! Çocuk be ÇOCUK diye telkin veriyorum 😂🤣🫶🏻 fakat nedense belki hamilelik psikolojisi saçma da olsa tedirgin hissediyorum. Bunun gibi olan varsa bana düşüncelerini paylaşabilir mi acaba en azından tek olmayayım da beraber gülüp geçelim 🫶🏻🫶🏻🫶🏻🤣🤣🤣🤣

Ben günlendir sallantılıyım. Bir gün işteyken farkedemedim çok az su içtiğimden sanırım ayağım şişti ağrıdı çok parmaklarımı filan zor oynatıyodum. Gecesinede vertigom tetikledi yatıp kalkarken başım dönüyordu. Tansiyonum normal çıkıyordu.
Bugün bende biraz ayaklarımın şiştiğini ayakkabımın sıktığını hissettim :KK43: biraz daha artırayım bende suyu en olmadı yarın iş yerinde doktorda tansiyon ölçtürücem🥹

Kızlar selam doğum korkusu yaşıyorum bir suredir. Ben zaten sezaryan planlıyorum. Komik olan şu ki hayatım boyunca sürekli bir ameliyat serüveni yaşadım 😀 yani buradaki farklı durum sanirim şu, planlanan zaman öncesinde ne bileyim suyum gelir, nisanim gelir ne bileyim tek olurum o an falan gibi saçma ama engel olamadığım komik bi tedirginlik icindeyim. Sanki suyu gelen herkes pırt diye doğuruyorda, ben napicam diye korku yaşıyorum. Kendime gülüp Gaz mı ulan bu! Çocuk be ÇOCUK diye telkin veriyorum 😂🤣🫶🏻 fakat nedense belki hamilelik psikolojisi saçma da olsa tedirgin hissediyorum. Bunun gibi olan varsa bana düşüncelerini paylaşabilir mi acaba en azından tek olmayayım da beraber gülüp geçelim 🫶🏻🫶🏻🫶🏻🤣🤣🤣🤣
Ben de normal istiyorum ama gideceğim hastane 1 saat uzaklıkta. E şimdi nişan gelince oluyor su gelince oluyor bilmiyorum hiç. Ya yetişemezsem ya yolda bir şey olursa korkusu içimi yiyip bitiyor. Bulunduğum ilçede de hastane var ama bilemiyorum yol gözümde çok büyüyor. Normal doğum yapan arkadaşlarımdan saat sabah 10da suyu gelip gece 12 de doğuran da var. O dediğim hastaneye yetişemeyip yol üstündeki hastanede doğurmak zorunda kalan da.. Kafamda deli sorular. 😅😅

X