Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Canım yakınında bi sağlık ocağına git bi kalp atışını dinle için rahatlasın olabiliyor böyle dönemler bazen içe vuruyorlar ve çok az hissediliyor canını sokma ama git bi kendini rahatlat

Merhaba kızlar umarım herkes iyidir bir kaç gündür okuyamadım buraları. Bu sabah karnımda çatlaklar oluştuğunu fark ettim baya üzüldüm krem de sürüyordum her gün süremesem de tecrübeli anneler yazabilir mi doğumdan sonra geçiyor mı görüntüsü

Bu arada 25 Eylül öncesine planlayacağız doğumu dedi doktorumuz. Net tarih henüz belli değil, şu an içimden geçen 20 Bebekce92
Ben daha erken düşünüyordum amaaa.
Ahh çok şükür bebişlerin kilosu da aynı gibi gidiyor bizim 3 gün önce 2053 gramdı Benimki kesin kel olacak 1 yaşıma kadar saçım hiç çıkmamış herkes oğlan çocuğu sanıyormuş Bakalım ne zaman gelecek bebişler benimkini Allah biliyor. Ay çocuk Başak olmasın Terazi olsun diyordum az kalsın Aslan oluyordu. Valla tek dileğim hayırlısı olsun. Eylülü göreyim de şu an ilk dileğim o Hepsi kapalı kutu bakalım neler olacak çok çok sevindim güzel haberler aldığıma

Canım nasıl geliyor kumaşı falan? Siparişlerin gelince tekrar yazar mısın? İnceledim şimdi de gerçekten hem uygun hem güzel şeyler varöış
Siparişler geldi canım ben genel olarak beğendim, fiyatına göre gayet iyiler. Beğenmediğim bir kaç şey var, biri etiketler gep yan dikiş içinde. Ben sökmeyi tercih ediyorum ama mümkün olmuyor öyle olunca. Kesince de biraz sert kalıyor, olabildiğince dipten kestim. Bazısında ufak yamukluklar var foto ekliyorum. Under the star yazan tulumun kumaşı çok sert, umarım yıkayınca yumuşar. Bir de bir takım almıştım nakışlı ama nakışın arkasına ayrıca tela yapmamışlar, teni acıtır. Ben kendim bir tela ekleyeceğim. Sweet hug yazana bayıldım çok çok güzel. Yani kısaca genel olarak yüksek kaliteli değil ama bu fiyata alınabilecek güzel ürünler.

Eklentiler

• IMG_4045.jpeg
    256,6 KB · Görüntüleme: 73
  • IMG_4044.jpeg
    235,5 KB · Görüntüleme: 59
  • IMG_4043.jpeg
    274,3 KB · Görüntüleme: 54
  • IMG_4042.jpeg
    286,9 KB · Görüntüleme: 73
Benimde randevum vardı cok şükür suyum iyiymiş fazla felan deilmiş. 27 haftalığız kafası yukarda poposunu dayamış aşagıya yüzünü elleriyle kapamış göstermedi kilosu 1150 olmuş boyuda uzunmuş sormadım kaç diye utrasona baktım fl 53 yazıyo doğruysa tabi.yürürken yemek yerken biranda sertleşiyo ağrılar kramplar giriyo dedim bacaklarıma baktı ödeminde yok dedi şimdilik herşey yolunda gözüküyor magnezyum yazdı

Kızlar, nst sonucu iyi, bebişin suyu iyi, rahim ağzı uzunluğu çok iyi, ama karnım çoğu zaman sert. Acaba normali bu mu? Sizin karnınız dokununca yumuşak mı?
Herşeyin iyiyse sertlikte normal bence coğumuzun öyle eskisi gibi yumuşak deil gazdan yediklerimizide hazmedemeyince yapabilir kabızlıkta etkiliyor

Kızlar ben aslında pişik için sudocream almıştım ama içeriği bebeğe çok da uygun değilmiş sanırım. Çok geçmeyen bi şey olursa gene sürerim ama şunları aldım bir de. Bunlar yeterli olur değil mi? (Bi tane de ecowell bebek losyonumuz var). Bir de pişik önleyici ve bebek yağını ne sıklıkla uygulamam gerekiyor? Ve bebek yağını kızımın genital bölgesine değil kol bacak karın gibi bölgelere uygulamam gerekiyor diye biliyorum doğru mu biliyorum?

Eklentiler

• IMG_9414.png
    127,8 KB · Görüntüleme: 61
Canım benim ergenlik yıllarımdan kalan çatlaklarım var karın ve göğüslerimde, gümüş rengi gibi. Ama belli olduklarını söyleyemem. Gebeliğe bağlı olsa bile üzülme hiç, çocuğundan sana hatıra gibi düşün Benim henüz yeni çatlağım olmadı ama olsa da gebeliğimi hatırlatacağı için kafama hiç takmam, böyle bakmaya çalış

Canım arkadaşlarım ve dr um yeni doğan için mustela önerdiler bana. Mustela şampuan, losyon , bebe yağı ve pişik kremini aldım eczanemden hem indirim yapti hem de plaj çantası ve ayıcıkta hediye verdi. Bebe yağını bende genital bölgeye surulmuyor sadece masaj amaçlı kullanılıyor diye biliyorum.

oyy maşallah ben de klasik türk insanı modeli, haftasına göre uçurum olmadıkça bir miktar tombiş olmasını isteyenlerdenim. herhalde olası bir küvöz durumunda falan dahahızlı toplar diye mi işlendi bilinçaltımıza bilemiyorum =) coraspini 32. haftamda bırakacağım ben de inşallah, ama oksapara devam. hatta doğum sonrası 6 hafta devammış.
saçlı bebişler mide bulantısı ve yanma çok yapar der hurafeler, sende tuttu mu?
yaa bu burç konusuna koptum, geçen bir tanıdığım bana da acaba aslan mı olur falan diyor, dedim ağzından yel alsın güya 40. haftam 9 ekime denk geliyor ama ben 20 eylül civarı bekliyorum, ekime kadar kalacağıma inancım hiç yok :) bir de aşırı derecede başak olsun istiyorum. herhalde yükselenim başak diye. ama her duyan aman başak erkeği mi tövbe diyor onlara da bir tane patlatasım var her şey bir yana sağlıkla, zamanında gelsinler de inşallah bu arada, sancılarının iyiye gitmesine sevindim, sen yine izlemede ol, forumlarda nidilatı günde 4-8 hatta 12 kullanan bile gördüm. inşallah gerek kalmaz ama çözümü var diye söylemek istedim =)
oh süper haberler mg bugüne dek kullanmadıysan mucize gibi gelecektir eminim. popişin aşağıda olması hadisesi bizde de var, doktor diyor ki bebek "bu dünyaya kıçımla gelirim diyor" ne zamana dek baş aşağı dönüyorlar ortalama acaba? bir de makat geliş mi baş geliş mi bizler için hissiyat olarak daha konforlu?

Yaa bazen benim de öyle dileklerim oluyor sonra ben korkuyorum, yoo yoo sağ salim Eylül'ü görelim sağlıkla doğsun da diyorum
Öpeceeeğiz o saçlı saçsız o kafaları
Aksiyonsuz haftalar diliyorum heeepimize

Nst nasıl geçti? Güzel haberler bekliyoruz. Herkes güzel haberler ile gelsin

Nasıl geçti kontrol, inşallah güzel haberler almışsınızdır

Nasıl geçti kontrol kızlaar? Bekliyoruz haberlerinizi
Artemissisipi Chucky10
Çok şükür iyi geçti. Suyu normal, kilosu, boyu haftasıyla uyumlu dedi. Plasenta previaydı, milim oynamamış hala dedi. Eğer böyle devam ederse 37.haftada yaparım doğumu, 38i beklemem dedi. 37 bitince mi olacak yoksa 37nin içinde mi olacak bilmiyorum. Ona gelecek ay karar verir sanırım. 3 hafta sonraya kontrolümüz var tekrar.
İdrar yolu enfeksiyonu varmış ona monurol verdi bir de sarı akıntım vardı birkaç gündür onun için de vajinal fitil verdi.
İnşallah 37.haftaya kadar güzel güzel gideriz böyle.

Benim midem felaket, çok yandı çoook. Hâla yanıyor alev aleeeevv. O zaman söyledi arkadaşlarım saçlı olacak diye, inanmadım ama bizde tuttu hurafe Oksapara devam ediyorum ben de, coraspin başımın belasıydı zaten. Bu haftaya kadar kullanmak zorunda olduğum için kullandım ama var olan kanama alanlarımı tetikledi hep. Doğum sonrası oksapar ile ilgili bir şey sormadım hiç doktorumuza ama artık karnıma bir şey batırmayacağımı sanıyordum doğumdan sonra. Şu an bir miktar üzüldüm öyleyse eğer
whiterabbit88

O halde bebe yağımızla özellikle karnına masaj yapacağız sanırım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…