Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
benim doktorumda 28. haftada yapmayı uygun gördü iki aşıyı da. Bu hafta Cuma gideceğim. Bana önceden aşı al demedi, gidince ister mi bilmiyorum, neyle karşılacağımı da bilmiyorum Ankara'dayım bende. Arkadaşım yeni doğum yaptı ondan boğmaca aşı olmasını istememiş doktoru, bebeği doğunca ona yapılmıştı. Sağlık ocağına gebelikte boğmaca aşısını sorduğumda biz yapmıyoruz sadece tetanoz var dedi. Sağlık bakanlığının yeni uygulaması mı eğer olsa bizde de olur dedi? Özel doktorlar sanırım kendisi insiyatif alarak yaptırıyorlar, kendi doktoruma sorduğumda son zamanda göçmenlerle birlikte vakalar tekrar artış göstermeye, yayılmaya başladı tedbir almak istiyorum dedi.
2 doktorumda aynı aşıyı önerince bende yaptırmak istedim.. sağlık ocağına sordum söylediğin aşı yok dediler, bazı özel hastanelerde var, direk yapıyolar ücreti karşılığında..bende bugün eczaneden sipariş verdim sabah alıp yaptırıcam

İnşallah olmayacaktır. Benim 25.haftada 5 dakikada bir gelip 75leri gören sancım vardı. Serum ve progestan iğne dışında Nidilat vermişlerdi bana o zaman 8 doz. Sizin de duracaktır inşallah. Rabbim zamanında, sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin.
Strese girmeyin, inşallah durur dört beş hafta daha ama aksi durum için kilosu da iyi bebeğinizin.
Evet yemekten sonra yine çıkarsa nidilat başlatacak. Size ciğer geliştirici yapmış mıydı peki?

merhaba, bende travel sistem istemediğim için, tam yatabilen kabin boy aldım. Pusetin var ise içerisine mandalları olmadan da oturtabileceğin araba bakabilirsin. Bebek zaten kışa denk geldiği için çok fazla dışarı cıkaracağımızı düşünmüyorum. Özel araç da olunca rahat oluyor direk 0-36 ay oto koltuğu alıp, pusetsiz bir araba aldık bizde.
AVM de bir kadında gördüm 3 aylık bebeğini kabin boy arabada hafif eğimli yatırmıştı. Kendisine sordum ilk cocuğunda travel sistem kullanıp ikincisinde kabin boy araç almak yaptığım en iyi hamleydi dedi. O sürelerde kararsızdım ne yapacağımı bilmiyorudum ama deneyimli birinin bir de 3 aylık bebeğini pusetsiz normal bebek aracında gezdirdiğini görünce kesinleştirdim. Kraft palma aldık biz Haziranda. 22 kg taşıma kapasiteli ve 6,2 kg ağırlığında sadece. Tentesinin tamamen neredeyse kapanması ve sırtında hava alması için file detayının olması benim için önemliydi. İlk başlarda çift yön istiyordum ama belli bir zaman sonrasında çok da bir önemi kalmadığını söyledi deneyimli anneler, o sebepten vazgeçtim.
Çift yönü ben de istiyorum. Belli bir zaman derken 1 yaşından sonra mı önemi kalmıyor ? Kraft palmaya bakacağım teşekkür ederim ☺️

Canım nasıl geliyor kumaşı falan? Siparişlerin gelince tekrar yazar mısın? İnceledim şimdi de gerçekten hem uygun hem güzel şeyler varöış 😍😍
Bebek kıyafetleri gelince yazarım tabi ki, ben kendime aldığım elbiselerden çok memnun kaldım. hatta koca göbeğim yüzünden kardeşimin düğününde abiyem olmadı, bu siteden aldığım bir elbise vardı onu giydim.

Hastaneye yatış yaptım canım sancılarım düzenli hale gelmiş sabahtan beri 7. 8. Nst çekiliyor. 2 tane serum, progestan iğne bir de ciğer geliştirici yaptılar bebek için ne olur ne olmaz diye bekliyoruz bakalım.
Geçmiş olsun canim insallah hemen toparlarsiniz bebiste durur 🤲

Hastaneye yatış yaptım canım sancılarım düzenli hale gelmiş sabahtan beri 7. 8. Nst çekiliyor. 2 tane serum, progestan iğne bir de ciğer geliştirici yaptılar bebek için ne olur ne olmaz diye bekliyoruz bakalım.

Hem doğumu geciktirmek için hem de erken doğarsa diye tüm engeller alındı 🥺🥺 Dua edin kızlar 🙏🏼
Dualarımız seninle ve bebişinle.. Biraz daha aynı bedende olun diye 🩵 Aksi durumda yaşanırsa bebişin kilosu gayet güzel, o yüzden hiç stres yapmamaya çalış annesi 🤲🏻

benimm doktorum, benim durumum için en başından beri 1,5 kg yu görsek erken doğsa da sıkıntı olmaz dedi hep.

İsteyerek sezeryan mi ? Anlamadım ama şu da var ki elzem bir durum yoksa her 38. Haftaya kadar durması iyi çünkü o haftalar kilo alımı daha çok oluyor ama yine en iyisini takip eden doktorunuz bilir ona danışmanız daha doğru
Çok ağrılarım oluyor karnım sem sert yürürken canım yanıyor

Rutin kontroldü ama 2 gündür sancım vardı yine ilk defa idrar yolu enfeksiyonu çıksın diye dua ettim ama aksi gibi temiz çıktı bu sefer. 1 saat içinde 40 üstü 4 sancı tehlikeliymiş benim 80lere vurdu ve düzenliydi o yüzden kontrol altına aldılar. Bebiş 2 kgmış umarım erken doğum olmaz 🙏🏼
İnşallah gecicek kontrol altına alırlar sen kendini ferah tut bizi de habersiz bırakma canım

İnşallah olmayacaktır. Benim 25.haftada 5 dakikada bir gelip 75leri gören sancım vardı. Serum ve progestan iğne dışında Nidilat vermişlerdi bana o zaman 8 doz. Sizin de duracaktır inşallah. Rabbim zamanında, sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin.
Strese girmeyin, inşallah durur dört beş hafta daha ama aksi durum için kilosu da iyi bebeğinizin.
O günlerden bugünlere gelmişsiniz, devamı da olacak Allah'ın izniyle. Nidilat ne kadar süre kullandınız, hala kullanıyor musunuz?

bende hep sola yatılmalı diye biliyorum ama bir doktoru dinlediğimde kendinizi o kadar şartlamayın, zorlamayın gece yatarken bazılarının eşi uyandırıyor sola dön diye, bunlara hiç gerek yok demişti. O günden beri yine olabildiğince sola yatıyorum ama sağ tarafta bulunca da kendimi üzülmüyorum :)
Ben yuzuasagi bile yatiyorum doktorum nasil rahatsan oyle yat demisti. Tam yuzuaşağı da degil ama sag sol vs nasil rahat ediyorsam oyle yatiyorum

Çok geçmiş olsun❤️ Hamilelikte vücudumuzda ne kadar illet varsa tetiklendi herhalde. Bwnde de çocukluğumdan beri huzursuz bacak sendromu var şimdilerde oturmama bile izin vermiyor maalesef 🥲 İlk defa mı girdin nstye🥹 Allah bebişini korusun🌸 ben de haftaya giriyorum çok heyecanlıyım
Ahhh bende de huzursuz bacak sendromu var hamilelikte daha da artti cok rahatsizlik veriyor suan bile uzaniyorum ama bacaklarim hic rahat degil

Evet yemekten sonra yine çıkarsa nidilat başlatacak. Size ciğer geliştirici yapmış mıydı peki?
Yok, benim nidilatla kontrol altına alınınca ciğer geliştirici yapmadılar. Ama sancılar durmasaydı yapacaklardı. Haftam çok küçüktü benim ondan öncelikle nidilat vermiş olabilirler. Biraz ağır geliyor ama çok işe yarıyor.

Evet bunu söylemeyi unuttum son 2 haftadır karnım taş gibi sem sert böyle nefes alamayacak dereceye geliyorum kendi dokdoruma Söyledim, magnezyum ve Fitil yazdı kaslarımın gevşemesiz icin ama asla yardımcı olmuyordu bebek haraketleride cok azalma olmuştu, dün Bana başka fitil yazın dedim sağolsun dozası yüksek fitil yazdı, şimdi bakalım etkisin görücekmiyim, ultrasonda da cok fazla Kasların sıkılmış dedi endişelendim erken doğumu tetikliyormuş
Çok geçmiş olsun umarım erken doğumu tetiklemez. Karnınız sert derken kısa aralıklarla mı sertleşiyor yoksa bir süre boyunca sert mi kalıyor? Bence buna dikkat edin bir dahakine mutlaka süre tutun. Rahim ağzınınız çok kısa değil ama önceki hâline göre çok kısaltmış. Bende de sertleşmeler çok oluyor ve dediğiniz gibi magnezyum işe yaramıyor. Progestan fitil de yaramadı. İnşallah Eylül sonlarını bebişlerimiz sağlıkla karnımızdayken görürüz❤️ Lütfen stres yapmayın ama sertleşmelerin yalancı sancı mı, gerçek sancı mı olduğunu anlamak için biraz dikkat edin

O günlerden bugünlere gelmişsiniz, devamı da olacak Allah'ın izniyle. Nidilat ne kadar süre kullandınız, hala kullanıyor musunuz?
Hayır bana sadece hastanede yattığım iki gün boyunca verdiler. İlk üçünü yirmi dakika arayla sonrakileri 5 saat arayla verdiler. Sonrasında serum verip nst ile takip ettiler. Hatta hastaneden çıktıktan bir hafta sonra yine sancım başlamıştı, yine iki gün yatmıştım ama nidilat tedavisi yapılmış zaten diyip sadece serum verdiler o zaman. Progestan iğne kullanmaya devam ediyorum, 36.haftaya kadar kullanacağım. Bir de magnezyumu günde iki defa alıyorum.

X