Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Ben de olmadim o haftalar hasta idim antibiyotik tedavisi görüyordum. Sonra sistemde 2021 olduğumu görünce (demir kesmisti beni tebdir amaçlı aşı olmuştum) sorun yok 5 yıl koruması var ztn önceki gebeligimden de tetanozum 2 doz oldugu için vurulmadim aşı yani belki sizinde öyledir

Canım 12 sene önce oldum olduysam o da. İğne fobim var kan vermek bile zulüm benim için. Covid aşılarını da olmadım mesela elimde kolonya agzimda maske çalıştım

Selam kızlar, 31+1 im bu gebeliğimde tetanoz aşısı olmamıştım, İstanbulda ki doktorum 31-32 haftayken boğmacalı olan tetanozu önermişti..Ankara ya taşındım ve burda ki doktorum da aynı şeyi önerdi😇 bu aşıyı eczaneden alıp yaptıranlar ADACEL olarak aldılar değil mi
benim doktorumda 28. haftada yapmayı uygun gördü iki aşıyı da. Bu hafta Cuma gideceğim. Bana önceden aşı al demedi, gidince ister mi bilmiyorum, neyle karşılacağımı da bilmiyorum Ankara'dayım bende. Arkadaşım yeni doğum yaptı ondan boğmaca aşı olmasını istememiş doktoru, bebeği doğunca ona yapılmıştı. Sağlık ocağına gebelikte boğmaca aşısını sorduğumda biz yapmıyoruz sadece tetanoz var dedi. Sağlık bakanlığının yeni uygulaması mı eğer olsa bizde de olur dedi? Özel doktorlar sanırım kendisi insiyatif alarak yaptırıyorlar, kendi doktoruma sorduğumda son zamanda göçmenlerle birlikte vakalar tekrar artış göstermeye, yayılmaya başladı tedbir almak istiyorum dedi.

selam herkese. hastane çantamı hazırladık kardeşimle beraber. hastanede yanımda en yardımcı olabilecek kişi kardeşim, ne nerde bilsin istedim, iyi oldu. hazırlarken farkettim çok az kıyafet almışım. hamileliğimin başında bi site bulmuştum bir sürü elbise almıştım uygun fiyatlı, elbiseler baya hoşuma gitti. bebek kategorisi de var ordan bugün 15 parça sipariş verdim içim kıpır kıpır oldu :KK70: giyeceği 2-3 ay olan kıyafetler olduğu için uygun fiyatlı arıyodum hep, benim gibi arayan varsa bir bakın derim; Bebek Ãocuk Giyim'de En Hesaplı Site | Modamizbir.Com
bu arada şehir dışına gitmiştim orada çok kasılmam oldu. cuma kontrolüm vardı, nst'ye bağladı dr. sancı cıkmadı zaten o sırada kasılma da olmadı hiç ama ne zaman ayağa kalktım kasıldı karnım. hemşireye gösterdim o da farketti. tekrar bağladılar, yatarken hiç bişi yok. 16'sı 32. hafta çalışamaz raporu için gideceğim yine bakalım belki yine bağlar. dinlendikçe sıklığı azaldı ama kasılmaların çok şükür.

Hastaneye yatış yaptım canım sancılarım düzenli hale gelmiş sabahtan beri 7. 8. Nst çekiliyor. 2 tane serum, progestan iğne bir de ciğer geliştirici yaptılar bebek için ne olur ne olmaz diye bekliyoruz bakalım.
Kontrol altındasın, inşallah süreci durduracaklardır 🙏😇 belirtilerin var mıydı peki yoksa rutin nstde mi ortaya çıktı? Sancı düzenli ama şiddet olarak nasıl? Sanki sende sık sık idrar yolu iltihabı oluyordu, belki onunla bağlantılıdır? Açılma olsa da haftalarca tutabiliyorlar diye biliyorum, güzel haberlerini bekliyoruz.

Ahh çok heyecanlı😍 Nasıl bebekler kiloları🐣🐣
Bugun ultrasyon yoktu malesef ayin 20 sine ultrasyon sistem burda farkli biraz bugun ikiz ebesi ve doktoruyla gorusmem vardi kalp atislarini dinlediler kucuk dopplerle evrak islerini yaptilar ilaclarimi yazdilar benim tansiyon idrar kontrol edildi🙄

Hastaneye yatış yaptım canım sancılarım düzenli hale gelmiş sabahtan beri 7. 8. Nst çekiliyor. 2 tane serum, progestan iğne bir de ciğer geliştirici yaptılar bebek için ne olur ne olmaz diye bekliyoruz bakalım.
Kacinci haftadasin canim insallah dogdugunda kuveze gerek kalmayacak sekilde ve gunde dogar

selam herkese. hastane çantamı hazırladık kardeşimle beraber. hastanede yanımda en yardımcı olabilecek kişi kardeşim, ne nerde bilsin istedim, iyi oldu. hazırlarken farkettim çok az kıyafet almışım. hamileliğimin başında bi site bulmuştum bir sürü elbise almıştım uygun fiyatlı, elbiseler baya hoşuma gitti. bebek kategorisi de var ordan bugün 15 parça sipariş verdim içim kıpır kıpır oldu :KK70: giyeceği 2-3 ay olan kıyafetler olduğu için uygun fiyatlı arıyodum hep, benim gibi arayan varsa bir bakın derim; Bebek Ãocuk Giyim'de En Hesaplı Site | Modamizbir.Com
bu arada şehir dışına gitmiştim orada çok kasılmam oldu. cuma kontrolüm vardı, nst'ye bağladı dr. sancı cıkmadı zaten o sırada kasılma da olmadı hiç ama ne zaman ayağa kalktım kasıldı karnım. hemşireye gösterdim o da farketti. tekrar bağladılar, yatarken hiç bişi yok. 16'sı 32. hafta çalışamaz raporu için gideceğim yine bakalım belki yine bağlar. dinlendikçe sıklığı azaldı ama kasılmaların çok şükür.
Canım nasıl geliyor kumaşı falan? Siparişlerin gelince tekrar yazar mısın? İnceledim şimdi de gerçekten hem uygun hem güzel şeyler varöış 😍😍

Bugun ultrasyon yoktu malesef ayin 20 sine ultrasyon sistem burda farkli biraz bugun ikiz ebesi ve doktoruyla gorusmem vardi kalp atislarini dinlediler kucuk dopplerle evrak islerini yaptilar ilaclarimi yazdilar benim tansiyon idrar kontrol edildi🙄
Daha da varmış🥹
Ben de sıkı takipe geçtim rahim ağzı kısalığından. Perşembe gideceğim tekrar. Umarım minik olanım güzelce almıştır gramları

Ah ya, geçmiş olsun 🌷 Önlemler alınmış, bebik az daha sabredecek umarıım. Aynı haftada doğum yapacağııız öyle konuştuk bir kere 🙏🏻☺️

Kontrol altındasın, inşallah süreci durduracaklardır 🙏😇 belirtilerin var mıydı peki yoksa rutin nstde mi ortaya çıktı? Sancı düzenli ama şiddet olarak nasıl? Sanki sende sık sık idrar yolu iltihabı oluyordu, belki onunla bağlantılıdır? Açılma olsa da haftalarca tutabiliyorlar diye biliyorum, güzel haberlerini bekliyoruz.
Rutin kontroldü ama 2 gündür sancım vardı yine ilk defa idrar yolu enfeksiyonu çıksın diye dua ettim ama aksi gibi temiz çıktı bu sefer. 1 saat içinde 40 üstü 4 sancı tehlikeliymiş benim 80lere vurdu ve düzenliydi o yüzden kontrol altına aldılar. Bebiş 2 kgmış umarım erken doğum olmaz 🙏🏼

Rutin kontroldü ama 2 gündür sancım vardı yine ilk defa idrar yolu enfeksiyonu çıksın diye dua ettim ama aksi gibi temiz çıktı bu sefer. 1 saat içinde 40 üstü 4 sancı tehlikeliymiş benim 80lere vurdu ve düzenliydi o yüzden kontrol altına aldılar. Bebiş 2 kgmış umarım erken doğum olmaz 🙏🏼
İnşallah olmayacaktır. Benim 25.haftada 5 dakikada bir gelip 75leri gören sancım vardı. Serum ve progestan iğne dışında Nidilat vermişlerdi bana o zaman 8 doz. Sizin de duracaktır inşallah. Rabbim zamanında, sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin.
Strese girmeyin, inşallah durur dört beş hafta daha ama aksi durum için kilosu da iyi bebeğinizin.

X