Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Bizim burda dediğim fırından aldığım ekmek koyu değil gerçekten evde yapmış gibi çünkü Safranbolu'nun fırınları meşhurdur gözünün önünde yapıyor bi kaç güvendiğimiz yerler o yüzden onların haricinde almıyorum artık 😊 ama dediğiniz gibi markette satilanlar daha koyu ve icinin kivami bile böyle hazır kek gibi dolu dolu 😄
Kuzu bana söyle kız hangi fırın o bnde oradan aldırayım

Ya kızlar ben hastane için (ve sonrasında da kullanışlı olacağını düşünerek) crocs almak istiyorum ama orijinalliğinden bir türlü emin olamıyorum trendyol Hepsiburada vs, değişik satıcılar var. Siz nereden aldınız?
ben Flonun sitesinden almistim orijinal geldi kontrol ettim her detayini 👍🏻

İnşallah erken doğum olmayacak inanıyorum🤍 Yatsı namazında dua edeceğim inşallah senin bebişine de buradaki diğer bebişlere de. Fakat abla anlamadığım sancılarının düzenli hâle geldiğini fark etmedin mi yoksa enfeksiyon nedeniyle olan yalancı sancılardandır diye mi düşündün? Allah bebişini erken doğumdan korusun
Sürekli olduğu için artık normal karşılıyordum ama son 1.5 gündür daha düzenli olduğunun farkındaydım. Nidilat ve progestan tedavisine başladık bakalım 36. Haftaya kadar ertelicez dedi. Şimdi durdurdular sancıları çok şükür iyiyim rahatladım. Ciğer geliştirici de olduk yarın da olucam tüm önlemler alındı 🙏🏼🙏🏼

Masallah yavrum iyi kg almis annesi insallah dogmaz hangi hastahanedesin doktorun ne diyor
Ya sabahtan beri durdurmaya çalıştılar her şeyime baktılar. Her ilacı deneye deneye nstye soktular en son Nidilatta durdu. Gözetim altında devam edicem canım 36. Haftaya kadar. Cevap yazamadıklarım varsa kusura bakmasın şu an çok iyiyim sağolun kızlar 🙏🏼🙏🏼

Sürekli olduğu için artık normal karşılıyordum ama son 1.5 gündür daha düzenli olduğunun farkındaydım. Nidilat ve progestan tedavisine başladık bakalım 36. Haftaya kadar ertelicez dedi. Şimdi durdurdular sancıları çok şükür iyiyim rahatladım. Ciğer geliştirici de olduk yarın da olucam tüm önlemler alındı 🙏🏼🙏🏼
Çok şükür. Bana da erteleyebildiğimiz kadar erteleyeceğiz ama hedef 36.hafta demişlerdi. Duracak inşallah bebeklerimiz. Nidilat oldukça etkili oluyor. Aldıktan sonra bir iki saat baş ağrısı yapıyordu bende, bir de nabzımı yükseltiyordu ama aşırı rahatsız edici değildi. İnanıyorum ki en az 36.haftayı göreceğiz. 🙏

Durdurdular canım açılmam yoktu ama serviks uzunluğu kısa sürede 11 mm düştü
Çok geçmiş olsun canım inşallah zamanında sağlıkla gelir 🤲🏻 bir şey sormak istiyorum bilmiyorum da bilgilendirirsen eğer tabi yazacak halin varsa rica etsem bu kasılmalar nasıl oluyor benimde 2 gündür alt karın bölgemde şiddetli ağrı var bıcak saplanır gibi yürüyemez hale geliyorum birden normal mi değil mi bilmiyorum perşembe günü kontrole gideceğim korkuyorum da

Allah herkese vicdan merhamet versin ev sahipleri gerçekten çok azıttı senelik kira istiyorlar çoğu insanlar zaten sıkıntıda aynı konumda kendileride olabilirdi düşmez kalkmaz bir Allah ne diyelim 🤷🏼‍♀️ geçmiş olsun tekrardan Allah tekrarını yaşatmasın çok zor günler atlattık ülkece tabi sizlerin yaşadığı bambaşka.. inşallah atlatırım bende korkuyorum taktıkca kasılmalarım artıyor farkındayım ve sıkıntıdan sigara içiyorum lütfen kızıp yargılamayın kendimden nefret ediyorum ama bırakamıyorum.. bende evladımı ne zorluklarla elde ettim bir ben bir Allah biliyor ama hem psikolojik sorunlarım hemde şu dönemde yaşadıklarım bırakmama izin vermedi .. her yönden her sekilde sıkışmış durumdayım ve artık kendimden de nefret eder hale geldim
amin gerçekten bazı insanların tek derdi para olmuş :KK43: Keşke ev sahibin anlayışlı olabilseydi. Benzer bir durum yaşadığımız için zorluğunun farkındayım. Fakat yine de sigaradan uzak durmaya çalış lütfen🤍 Allah bebeğini sana bağışlasın bu sıkıntıdan da kolaylıkla kurtulursunuz inşallah

Çok geçmiş olsun canım inşallah zamanında sağlıkla gelir 🤲🏻 bir şey sormak istiyorum bilmiyorum da bilgilendirirsen eğer tabi yazacak halin varsa rica etsem bu kasılmalar nasıl oluyor benimde 2 gündür alt karın bölgemde şiddetli ağrı var bıcak saplanır gibi yürüyemez hale geliyorum birden normal mi değil mi bilmiyorum perşembe günü kontrole gideceğim korkuyorum da
Sağol canım şu an iyiyim şu an sadece su veriyorlar serumla ☺️ Bir kere nstde çıkmayan sancıdan hiç korkmayın onlar toplanma bile olabilir dedi doktorum. Benim 28. Haftada başladı 2 gün sürdü kramp gibi giriyordu karnıma nstde çok az çıktı sancı, enfeksiyon da çıkınca ona bağladılar. Sonra 30da yine oldu daha şiddetliydi ama düzensizdi yine enfeksiyon çok yüksek çıktı antibiyotikle düzelttiler. Bunda enfeksiyon çıkmadı 80leri geçti ve düzenliydi. Ağrısı da ayağa vuran kramp ve şiddetli regl ağrısı karışık bişey, gelince biraz nefesin kesiliyor ama sonra geçiyor. Karnın semsert oluyor ağrıyla birlikte kasılıyor o şekildeydi

Çok şükür. Bana da erteleyebildiğimiz kadar erteleyeceğiz ama hedef 36.hafta demişlerdi. Duracak inşallah bebeklerimiz. Nidilat oldukça etkili oluyor. Aldıktan sonra bir iki saat baş ağrısı yapıyordu bende, bir de nabzımı yükseltiyordu ama aşırı rahatsız edici değildi. İnanıyorum ki en az 36.haftayı göreceğiz. 🙏
Bu ciğer geliştirici sadece 1 hafta 10 gün kadar kilo alımını durduruyormuş o yüzden olmak istemedim aslında ama mecbur kaldı doktorum zaten 9 gün önde en kötü gününü yakalar dedi rahatlattı beni. Kilosu hiç önemli değil yaşında doğsun yeterki kilo yine aldırırız dedi. Senin için de çok dua edeceğim 🙏🏼🙏🏼

Bir daha yaşanmaz inşallah. Nidilat çok etkili diyorlar çok şükür işe yaramış. Bir daha kullanmana gerek kalmaz umarım. Şu kasılmalarda artma olunca hep kontrol etmeliyiz galiba :KK43: Aslında bebişler büyüdü ama hâlâ erken Allah onları korusun. Sebebini bulabildiler mi acaba?

Ağrıyla birlikte karnın sertleşiyorsa dikkat et mutlaka. Kasılma esnasında karın taş gibi olur oynatamazsın hatta içeri itemezsin bile. Tabii yalancı sancılar da bu haftalarda oluyor. Önemli olan düzenli olmaması. Çok geçmiş olsun inşallah önemli değildir🤍

Bir daha yaşanmaz inşallah. Nidilat çok etkili diyorlar çok şükür işe yaramış. Bir daha kullanmana gerek kalmaz umarım. Şu kasılmalarda artma olunca hep kontrol etmeliyiz galiba :KK43: Aslında bebişler büyüdü ama hâlâ erken Allah onları korusun. Sebebini bulabildiler mi acaba?
36. Haftaya kadar günde 3 doz kullanacağım. Yani bu durum çok var 4. Ayda bile yaşayan var dediler, çok hareket etme bol su vs vs genelde yüksek tansiyon şeker enfeksiyon sebep oluyormuş benim hiç biri yok ama belki önceki enfeksiyonlar tetiklemiştir bilemiyorum. Havalardan bile olabilir dedi belli bir sebep yok yani 😕

Daha da varmış🥹
Ben de sıkı takipe geçtim rahim ağzı kısalığından. Perşembe gideceğim tekrar. Umarım minik olanım güzelce almıştır gramları
Insallah almistir minis benimde 20sine rahim agzima bakacaklar ama doktorum kisalmissa bile korkma bu hemen dogum olacak anlamina gelmiyor dedi

X