Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Doktora geldim. Nst girdim ilk normal çok şükür bebek iyi ama yatıp kalkınca başım dönüyor. Vertigom tetiklemiş sanırım😫 Oof en korktuğum şeydi serum verilcek şimdi sonrasında betaserc yazdı. Çok illet bir şey hamilelikte bunun tetiklemesini hiç istemezdim 😞
Geçmiş olsun canım 😔 bebeğinin iyi olmasına sevindim 🤗

tuvalete diye uyandım ama kalkınca başım döndü. Tansiyonumu ölçtüm 11/7 ydi sonra durdum biraz. 10/7. Hafif böyle sersemlik var ama çok aşırı dönmüyor gibide. Ama yatıp kalkınca bi dönüyor başım. Ellerim bide sol bacağımda karıncalı biraz. Korkuyorum yaa 😬 Doktora gitsem mi acaba sabah kontrole
Tansiyon gayet normal lütfen endişe etme❤️ Vitamin değerleri de baş dönmesine, karıncalanmaya vs. neden olabiliyor. Kötü düşünme az kaldı inşallah sağlıkla tamamlayacağız bu süreci 🥹 Ben de çok yaşıyorum. Hatta doğumdan sonra da yaşayacağız bir müddet

Doktora geldim. Nst girdim ilk normal çok şükür bebek iyi ama yatıp kalkınca başım dönüyor. Vertigom tetiklemiş sanırım😫 Oof en korktuğum şeydi serum verilcek şimdi sonrasında betaserc yazdı. Çok illet bir şey hamilelikte bunun tetiklemesini hiç istemezdim 😞
Çok geçmiş olsun❤️ Hamilelikte vücudumuzda ne kadar illet varsa tetiklendi herhalde. Bwnde de çocukluğumdan beri huzursuz bacak sendromu var şimdilerde oturmama bile izin vermiyor maalesef 🥲 İlk defa mı girdin nstye🥹 Allah bebişini korusun🌸 ben de haftaya giriyorum çok heyecanlıyım

21.haftada çıktı bende vertigo, daha önce yoktu. Gebelik hormonları tetiklemiş demişlerdi. Hala çekiyorum. Hamile olup vertigo olmak çok zor.
Yüksek yastıkla yatıyorum, iki tane genelde. Önce sırtüstü uzanıp biraz bekleyip öyle sağıma ya da soluma dönüyorum. Eğer dönünce başım dönerse yine sırtüstü pozisyona gelip durmasını bekliyorum. Kalkarken yine önce sırtüstü pozisyona gelip biraz bekleyip kalkıyorum. Normalde de dönerse oturup dimdik karşıya bakıyorum duruyor bir süre sonra. Yavaş hareket, yavaş dönüşler yapıyorum. Aşağıya ya da yukarıya bakmıyorum. Bu şekilde hayat kalitem biraz daha iyi oluyor işte. Gerçi benim iki kulakta birden çıktı o sebeple daha ağır ama siz de kendi durumunuza göre hareketletinizi ayarlarsınız.
Kesinlikle yastıksız ya da alçak bir yastık kullanınca aşırı dönme oluyor. Başınız yüksekte olacak hep.

Çok geçmiş olsun❤️ Hamilelikte vücudumuzda ne kadar illet varsa tetiklendi herhalde. Bwnde de çocukluğumdan beri huzursuz bacak sendromu var şimdilerde oturmama bile izin vermiyor maalesef 🥲 İlk defa mı girdin nstye🥹 Allah bebişini korusun🌸 ben de haftaya giriyorum çok heyecanlıyım
Bu 2. Oldu. Cumarteside girmiştim iyiydi her şey. Betaserc gebelikte kullanılmaz demiş bazı gebelerin doktorları ama napcam bilmemki 😢

21.haftada çıktı bende vertigo, daha önce yoktu. Gebelik hormonları tetiklemiş demişlerdi. Hala çekiyorum. Hamile olup vertigo olmak çok zor.
Yüksek yastıkla yatıyorum, iki tane genelde. Önce sırtüstü uzanıp biraz bekleyip öyle sağıma ya da soluma dönüyorum. Eğer dönünce başım dönerse yine sırtüstü pozisyona gelip durmasını bekliyorum. Kalkarken yine önce sırtüstü pozisyona gelip biraz bekleyip kalkıyorum. Normalde de dönerse oturup dimdik karşıya bakıyorum duruyor bir süre sonra. Yavaş hareket, yavaş dönüşler yapıyorum. Aşağıya ya da yukarıya bakmıyorum. Bu şekilde hayat kalitem biraz daha iyi oluyor işte. Gerçi benim iki kulakta birden çıktı o sebeple daha ağır ama siz de kendi durumunuza göre hareketletinizi ayarlarsınız.
Kesinlikle yastıksız ya da alçak bir yastık kullanınca aşırı dönme oluyor. Başınız yüksekte olacak hep.
İlaç kullandınız mı peki? Bana betaserc yazdı ama içsem mi bilmiyorum

Kızlar sürekli okuyorum ama yazacak mecalim yok hala taşınamadım iyice ağırlaştım ev bulamadım ev kiraları almış başını gitmiş tamamen psikolojim bozuldu kendimi cok yanlız kimsesiz hissediyorum eşimle aramda tek bir sorun yok ama ailesi inanılmaz ilgisiz sormuyorlar aramıyorlar bile daha bebeğime hiç bir hazırlık yapamadım acil bir sey olsa hiç bir şeyim yok yavas yavas ev toplamaya çalışıyorum cok yoruluyorum ağlıyorum sinirleniyorum evladıma vicdan azabı çekiyorum sevmeye bile vaktım yok esyaları yok sonra kendime bakıyorum bu halde evle uğraşıyorum benimde hali hazırda bir evim bile yok ki evladımın odası eşyası olsun hayattan herseyden tiskinmiş durumdayım sıcak bi yandan artık bebek büyüdü nefes darlığı bi yandan psikolojik olarak berbatım o ayrı derken ben maf olmuş haldeyim mesajlarınızı okuyorum odalarınızı görüyorum cok seviniyorum moral oluyor bana da sizi kendi dertlerimle sıkıntılarımla boğmamak adına yzaktan izliyorum hepinizi ayrı ayrı cok seviyorum öpüyorum Allah bebeklerimizi sağlıkla kucağımıza aldığımız tüm korkularımızın dertlerimizin geçtiği günleri görmeyi nasip etsin 🤲🏻
Allah yardımcın olsun. Önce bir sakin ol ve aslında kimsen yok gibi düşün. Eğer birilerinden bir şey beklersen daha çok hayal kırıklığına uğrarsin. Maalesef evet herkes aynı şartlar da olmuyor ama ztn dünya böyle ama şu da eşim ile hiç sorunum yok demen bile çok güzel. Ev bulmak zor kiracı isen daha zor bilirim kiracıyim. Ama taşınma işi öyle ya da böyle bekler ertelenir bir şey olur bebek beklemez gelir annesi. Azar azar en azından durumu kurtarıcak hastane cantan için bile olsa internetten alışveriş ile önce bunu hallet. Bebeğine de kendine de acıma içinde atan bir kalp var ve bu çok güçlü olduğunu gösterir. Karnında bir insan yetiştiriyorsun daha ötesi yok ki bu bir güç bir mucize ve inan muhteşem bir sey yapıyorsun. Dünya işleri biter olur yoluna girer geriye bakınca ben bunlar içinmi üzüldüm. Gebelik günlerimde kendimi üzdüm dersin. Kıyaslamak, beklemek, umut etmek vs. Yorucu gerek yok ana odaklanıp o an neyi iyi yapabilirim de her şey çok güzel olucak inan bunaa

Kesinlikle paketli olan ekmekler daha çok yükseltiyor. Ben de fark ettim bunu. Özellikle diyet yaparken fark etmiştim. Diyetisyenim fark etmeyeceğini düşünüyordu ama o da şaşırdı farka
Ya evet marketten asla alınmaz bende anladım bunu. Fırından almak en iyisi. Zaten marketten alınca anlamıştım böyle sekerimsi bi tat bırakıyordu ekmek ağızda. Ama fırındaki bildiğin buğday unu kokuyor. Rengi bile başka

İlaç kullandınız mı peki? Bana betaserc yazdı ama içsem mi bilmiyorum
Bana ilaç vermediler. Vertigoda yapılan manevraları yavaş haliyle yaptılar. Ama ben çok kötüydüm kendi başıma bırak ayağa kalkmayı yattığım yerden doğrulamıyordum ve sürekli kusuyordum, iki gün boyunca hastanedeydim ve 2-3 saat arayla manevra yaptılar. Şu anki halime bin şükür. Şimdi gebelik haftamız iyice ilerledi yavaş da olsa manevra yapmaları mümkün olmayabilir o yüzden ilaç vermiş olabilirler. Takipli doktorunuza sorun yine de bir.

Bana ilaç vermediler. Vertigoda yapılan manevraları yavaş haliyle yaptılar. Ama ben çok kötüydüm kendi başıma bırak ayağa kalkmayı yattığım yerden doğrulamıyordum ve sürekli kusuyordum, iki gün boyunca hastanedeydim ve 2-3 saat arayla manevra yaptılar. Şu anki halime bin şükür. Şimdi gebelik haftamız iyice ilerledi yavaş da olsa manevra yapmaları mümkün olmayabilir o yüzden ilaç vermiş olabilirler. Takipli doktorunuza sorun yine de bir.
Çok zor gerçekten çok illet. Zaten bebeğin kilosu geriden geliyor bide böyle olunca beslenemiyorum. Çok canım sıkıldı bu duruma

Bende 2 dilim tam buğday yiyorum sabah ama işin ilginç yanı migrosunkini yedim şeker yukseldi farklı bi marka daha yedim yukseldi şimdi burda bi fırın var onun ekmeğini yiyorum o hiç yükseltmiyor sanırım malzemesi ve katkıyla alakalı. Patates benimde çok etkiliyor ağzıma sürmedim bidaha. Bugün benimde aklımdan dondurma geçti ama cesaret edemedim 🥲
peki değerleriniz nasıll ? ben açlııgı 100 altına naparsam yapayım çekemedim mesela diğerleri yemeklerden 2 saat snralar 140 altına düşüyo ama yinede yksek gibi geliyo bana karpuz benim direkt tavan yapıyo kuru yemişle vs neyle yersem yiyim

Çok zor gerçekten çok illet. Zaten bebeğin kilosu geriden geliyor bide böyle olunca beslenemiyorum. Çok canım sıkıldı bu duruma
Tekrar ne zamandı randevun haftasını yakalayamadı mı ne kadar geride canım? Benim de bugün öğleden sonra randevum var 4 hafta sonra ilk bu, çok heyecanlıyım 32+1 🥰 Dua edin bana yine çok sancım var 🙏🏼🙏🏼

Merhaba, bebek arabası almak istiyorum. Travel sistem hantal diyorlar. Tam eğilen Kabin boy alıp içine puset minderi koysam olur mu ? Bebeğimin omurga sağlığı için sorun teşkil eder mi ? Ayrıca bir pusetim var.

Allah razı olsun çok teşekkür ediyorum kendimi çok yanlız hissedince buraya yazdım biliyorum ki en yakınımdakılerden yakınsınız duan için çok sevindim cok zor kiralarda yasamak Allah herkesi ev sahibi yapsın ev sahipleri acımasız tedavi olduğumu bebek beklediğimi bile bile beklemeden umursamadan şak diye sattı oysa ki girerken satmıcam için rahat etsin demişti .. mesajınla beni ağlattın Rabbimde seni hep mutluluktan ağlatsın yavrunu iyi insanlarla karşılaştırsın 🥹❤️
Ağlama lütfen özelden yaz bebek için yardımcı olmak isterim adresini yaz hemen kargolatim ne gerekiyorsa elimden geldiği kadar

Ya evet marketten asla alınmaz bende anladım bunu. Fırından almak en iyisi. Zaten marketten alınca anlamıştım böyle sekerimsi bi tat bırakıyordu ekmek ağızda. Ama fırındaki bildiğin buğday unu kokuyor. Rengi bile başka
Benim kayınbabam Fırıncı. O diyor ki kepekli ekmeklerle tam buğday ekmeklere kakao katıyorlar. Normalde rengi hayatta o kadar kahve olmaz. Koyu sarı olur 😂😂

peki değerleriniz nasıll ? ben açlııgı 100 altına naparsam yapayım çekemedim mesela diğerleri yemeklerden 2 saat snralar 140 altına düşüyo ama yinede yksek gibi geliyo bana karpuz benim direkt tavan yapıyo kuru yemişle vs neyle yersem yiyim
Aclik şekerim 85 95 arası çıkıyor. Eğer listeye uyarsam tokluk max 127 filan çıkıyor 1. Saatte. ama benide karpuz mahfetmisti okadar fena oldum ki ölüyorum sandım ozaman şeker olduğunu bilmiyordum. benim sekeri çok yükselten mesela beyaz ekmek oluyor ya da beyaz unla yapilan seyler, börek yemiştim 2 lokma küçük bisey 1 saat sonra 178 civarı çıkmıştı. Sizin 1. Saat kac cikiyor

Tekrar ne zamandı randevun haftasını yakalayamadı mı ne kadar geride canım? Benim de bugün öğleden sonra randevum var 4 hafta sonra ilk bu, çok heyecanlıyım 32+1 🥰 Dua edin bana yine çok sancım var 🙏🏼🙏🏼
Maalesef hatta hafta büyüdükçe farkta açılcak gibi duruyor. Ortalama 200 gr geri kaldı. İnşallah çok güzel geçer 🙏

X