Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Arkadaşlar bu kadar duygusal olmayın lütfen, sonuçta bizler birer anne adayıyız ve nasipse yakında anne olacağız o yüzden kendi kendimize ve çocuğumuza yetebilmeyi öğrenmemiz gerekiyor. Ayrıca bu çocukları kimseye güvenip yapmadık öyle değil mi? Herkes çocuğu kendisi için dünyaya getiriyor, en güzel zamanlarımızı o onu almadı bunu yapmadı bilmem ne diyerek tüketmeyin. Anın tadını çıkarın 😇

Neredeyse 2 senedir panik atak hastasıyım şimdi hamileliği bağlı nabız yükselince kötü oluyorum
Bende bipolar tedavisi gördüm yıllarca ilaçsız yasamak cok zor geliyor bazen ve dediğin gibi nabız yükseliyor nefes alınmıyor insanın içi içine sığmıyor ve ben ağlama da ağlayamıyorum artık nedense insan ağlayınca bazen rahatlıyor umarım rahatlarsın uyku düzeninde yoktur eminim benim gibi oda cok psikoloji bozuyor. Yürüyüş temiz hava iyi geliyor çıkmak istemesede insan

En azından örgü örmüş emek harcamış yine sağolsun Pınarcım ne diyelim yine beterin beteri var sağolsun diyoruz :) ben aslında maddiden çok sormalarını isterdim ağrın var mı nasılsın bir şey canın istedi mi miden bulanıyorsa biz yapalım diye görümcem de üstelik aşçı 25 yaşında bir kere sormadılar sağolsunlar .. kayınvalidem sürekli ben çocuktan bıktım diyor 4 çocuğu var en küçüğü 9 yasında ondan sanırım eşiylede ayrı … olsun diyorum biz cok güçlü kadınlarız hepimiz ayrı ayrı sınavlardan gectik şu gebelik sürecinde ama insan unutabiliyor mu sonrası bilmiyorum 🤷🏼‍♀️ hepiniz iyi ki varsınız yazılarınızı okumak bile cok mutlu ediyor odaları görmek filan Allah sağlıkla huzurla mutlulukla yaşamayı nasip etsin ☺️
Canım ara ara yaz bize hepimiz birbirimize destek oluyoruz. Ben kötü bişey olunca da güzel bişey olunca da yazıyorum burdaki destek o kadar iyi geliyor ki 8 aydır kendimi hiç yalnız hissetmedim. İyi ki varsınız kızlar 🙏🏼🙏🏼 Çocuk yapmaya karar vermeden önce kimseden bir beklentim olmayacak onlaramı doğuruyorum kendim bakabileceksem yapmalıyım diye diye 7 sene çocuk yapmadım. Hamile kaldım ama dediğin gibi maddiden çok insan bir manevi destek arıyor. Bu süreçte kötü şeyler de atlattım bir kere bile aramayan, bilip halimi hatrımı sormayan hiç kimseyi hayatım boyunca affetmeyeceğim bundan eminim. Biz iyi olalım bebişlerimiz iyi olsun bize yeter. Bir çok kişi kirada oturuyor ama bu dönemde çıkarmaları kötü olmuş, zor biliyorum ama iyi şeylere odaklanmaya çalış. Biz hep yanındayız 💕💕

Canım ara ara yaz bize hepimiz birbirimize destek oluyoruz. Ben kötü bişey olunca da güzel bişey olunca da yazıyorum burdaki destek o kadar iyi geliyor ki 8 aydır kendimi hiç yalnız hissetmedim. İyi ki varsınız kızlar 🙏🏼🙏🏼 Çocuk yapmaya karar vermeden önce kimseden bir beklentim olmayacak onlaramı doğuruyorum kendim bakabileceksem yapmalıyım diye diye 7 sene çocuk yapmadım. Hamile kaldım ama dediğin gibi maddiden çok insan bir manevi destek arıyor. Bu süreçte kötü şeyler de atlattım bir kere bile aramayan, bilip halimi hatrımı sormayan hiç kimseyi hayatım boyunca affetmeyeceğim bundan eminim. Biz iyi olalım bebişlerimiz iyi olsun bize yeter. Bir çok kişi kirada oturuyor ama bu dönemde çıkarmaları kötü olmuş, zor biliyorum ama iyi şeylere odaklanmaya çalış. Biz hep yanındayız 💕💕
Bende yazıyordum her zaman korkularımı endişelerimi hep yanımda oldunuz teşekkür ederim ☺️ ama artık son aylara geldik hepimiz hassas dönemlerden geçiyoruz etkilen olur olumsuz enerji veririm diye kaç defa yazdım sildim en son yazdım yine dayanamayıp 🫢 öyle ki bende bekarken koruyucu anne oldum bir kızım var 7 yaşında demiştim ama yine yazayım kendim büyüttüm en zor zamanlarında yine yanlızdım evlendim eşim Allah razı olsun destek oldu hep bir süre cocuk düşünmedim sonra polikistik cıktı aşılamayla gebe kaldım eşimin ailesi de biliyor o zamanda destek olmadılar simdide aynı hiç beklemediğim şeyler gördüm duydum yaşadım dediğin gibi beklemezdim ve hiç unutmayacağım bu kadar sıkıntıya düşmemin sebebide eşimin babası icralık oldu 12 tane bileğimi çıkardım aşılama olduğum gece verdim 8 ay oldu bir tanesi gelmedi simdi ben maddi manevi sıkıntı yaşıyorum Allah kimseye bu dönemde yaşatmasın zoruma gidende bu oldu açıkcası hani ben ailem bildim zor durumlarında yanlarında oldum simdiyse bakıyorum değmezmiş yazık insanlığıma merhametime diyorum .. o kadar çok ders cıkardım ki hiç bir sey eskisi gibi olmayacak biliyorum sınavım buymuş yine Rabbim başka seylerle sınamasın aslında hamilelikten hormonlardan değil benimki yaptığım fedakarlık unutuldu veya mecburum sanıldı galiba bilmiyorum normal zamanda olsa aynı şekilde zoruma giderdi eminim.. en büyük aldığım dersse şu oldu Allah kimseyi kimsenin eline düşürmesin ne maddi ne manevi.. ben sanırdım eşimin anneside annem düşünür sever meğer benim canım annem gibi değilmiş .. simdi üzülüp ağlayamaya bile hakkım yok kızım etkilenecek diye 7 yasında herseyi anlıyor karnımdaki de aynı şekilde.. hepiniz iyi ki varsınız 🤍

Ayyy evet dogry hatirlamazmiyim canim senin surecin cok zordu yaa hepsinin dedigi birbirinden nasil farkli oluyor ben anlamiyorumki
Doktor bilgisi, tecrübesi, cihaz her şey aşırı farkediyor ve bazıları aşırı merhametsiz direkt hasta diyor. Hasta olabilir ama bişeyi olmayadabilir diyen yok hep kötüyü acımasızca diyorlar. Bana imza attırdılar bunun sorumluluğuunu alıyor musun diye ama bakıyorum çok şükür down sendromu çıkmadı neyin korkutmasıydı bu ve 99.99 negatif çıktı test

Helal olsun cocuklu insanlara takdir ediyorum bende cocuk yok hamilelikte zor geciyor hepinizin cocuklari var isinizi gucunuzu evinizi cocugunuzla ilgileniyorsunuz
2 sene önce seninle aynı haldeydim bi ben mi zorlanıyorum vs diye ama zaman her şeyi değiştiriyor bir zamanlar oyun oynuyorduk. Büyüdük yeni yerleri keşfetmek iki fincan kahve derdimizdi. Şimdi ise 2. Bebeğimi bekliyorum. Artık kimseyle kendimi kıyaslamamaya olduğu kadar bırakmaya başladım. Arka planı bilsen, evimi mahveden kızıma karşı pes ettim izliyorum öylece 😅 geçen gün cihaz kiraladom ev temizlemeye ben koltukları yıkadıkça süt meyvesuyu döktü tekrar yıkadım çişini yaptı tekrar tekrar 😅 o yüzden ikisi bir çıksın büyüsün istedim iş hayatıma ara verdim ikisini büyüttüktwn sonra okul açmak istiyorum nasip olursa 🙏

E bebek den demi leke çıkarıcı evet ondan da almalıyım çıkmayan lekeler tam bir cile oluyor sonra
E bebek'inkini de çok gördüm ama bu başka diye biliyorum bunu da satıyor mu bilmiyorum. Bunu denedim ve çok memnun kaldım

Eklentiler

• Screenshot_20240806_031925_Trendyol.jpg
    Screenshot_20240806_031925_Trendyol.jpg
    79,7 KB · Görüntüleme: 48
tuvalete diye uyandım ama kalkınca başım döndü. Tansiyonumu ölçtüm 11/7 ydi sonra durdum biraz. 10/7. Hafif böyle sersemlik var ama çok aşırı dönmüyor gibide. Ama yatıp kalkınca bi dönüyor başım. Ellerim bide sol bacağımda karıncalı biraz. Korkuyorum yaa 😬 Doktora gitsem mi acaba sabah kontrole

Çıktım evden sokak da ağlaya ağlaya yürüdüm çok kötü oldum ya gözyaşlarıma hakim olamadım bugün hormonlar bu hale getirdi sanırım göz yaşıma hakim olamıyorum boğazım Düğümleniyor
Ahh kuzum kaygıların mı var kafana taktığın bişi arka plana attıkça başka yerden çıkıyor :KK43:

Allah razı olsun çok teşekkür ediyorum kendimi çok yanlız hissedince buraya yazdım biliyorum ki en yakınımdakılerden yakınsınız duan için çok sevindim cok zor kiralarda yasamak Allah herkesi ev sahibi yapsın ev sahipleri acımasız tedavi olduğumu bebek beklediğimi bile bile beklemeden umursamadan şak diye sattı oysa ki girerken satmıcam için rahat etsin demişti .. mesajınla beni ağlattın Rabbimde seni hep mutluluktan ağlatsın yavrunu iyi insanlarla karşılaştırsın 🥹❤️
Aslında kulluk yapsan halkın sattı çıkmayabilirsin hukiki hiç bir yaptırım yapamaz sen içindeyken sattıysan istersen oturmaya devam edebilirsin de işte uğraşması var

tuvalete diye uyandım ama kalkınca başım döndü. Tansiyonumu ölçtüm 11/7 ydi sonra durdum biraz. 10/7. Hafif böyle sersemlik var ama çok aşırı dönmüyor gibide. Ama yatıp kalkınca bi dönüyor başım. Ellerim bide sol bacağımda karıncalı biraz. Korkuyorum yaa 😬 Doktora gitsem mi acaba sabah kontrole
Başka bir sorun olabilir mi? Benim tansiyon 7-5 8-5 ama böyle senin dediğin gibi olmuyor.
Kan değerlerine vs baktırdın mı yakında?

İşte bu detayı yine doktoruna söyle yinede istersen belki 2 yönlü mü yatmalı yoksa hep sola mı yatmalı bilmiyorum bu hamileliğimde ikisine bir yatıyorum bi sağ bi sol 😅😅
bende hep sola yatılmalı diye biliyorum ama bir doktoru dinlediğimde kendinizi o kadar şartlamayın, zorlamayın gece yatarken bazılarının eşi uyandırıyor sola dön diye, bunlara hiç gerek yok demişti. O günden beri yine olabildiğince sola yatıyorum ama sağ tarafta bulunca da kendimi üzülmüyorum :)

bende hep sola yatılmalı diye biliyorum ama bir doktoru dinlediğimde kendinizi o kadar şartlamayın, zorlamayın gece yatarken bazılarının eşi uyandırıyor sola dön diye, bunlara hiç gerek yok demişti. O günden beri yine olabildiğince sola yatıyorum ama sağ tarafta bulunca da kendimi üzülmüyorum :)
Ben de doktoruma sordum bunu, istediğin tarafa yatabilirsin nasıl rahat ediyosan öyle yat dedi. Uyanık olduğum zamanlar uzandığımda sırt üstü de rahat ediyorum dedim, gözün kararmıyo başın dönmüyosa öyle de yatabilirsin bi şey olmaz dedi

Merh

Merhaba canım evet yapıyor maalesef. Benimde şekerim var, diyetistenle ilerliyorum. Patates, havuç, bezelye yasak mesela. Ben bunları yemeğidiğim halde başka sebzelerle beraber pişirdim. Diğerlerinden yedim ona rağmen şekerim yüksek çıktı. Beraber pişmesi bile yetiyor maalesef.
İnsülin kullanıyor musunuz böyle yüksek çıkınca başlıyor genelde hemen Dr insülin de düzenliyor şekeri ve daha rahat ediyorsunuz . Benim en başından beri var ama bakalava bile yiyorum Allah'a emanet aşırı 300lere falan cikmadiktan sonra korkmayın . Önce ignemi yaoiyorum sonra yemek yiyorum sinir 140 vs ise benimki de 145 150 falan çıkıyor ama kendimi tutamıyorum herşeyden canım istiyor

öncellikle doktorunuz en doğrusunu size söylemiş gibi, onlar daha iyi bilir. kalp ritminizde bir düzensizlik yaşama olayınız çok yüksek ise sizi direk sezaryene yönlendirmesi, oluşabilecek bütün risklerin önüne geçmek istediğinden. Normal doğum isteyip, yeterli açıklığa istedikleri sürede ulaşamayıp acil ameliyathaneye getirilen gebelerimiz oldu sezaryene alınanlar. Bu yüzden iyi ki sezaryen var diyoruz hep. Önceliğimiz anne ve bebek sağlığı. Siz doktorunuzu dinleyin, süreci sizin için en doğru şekilde karar verecek olan.
Ben sadece burada sezaryen yerine genel anestezi altında keyfi tamamen uyutulmasını doğru bulmuyorum. Sezaryen yapılırken hafif sakinleştiriciler ile süreci ilerletmek daha sağlıklı geliyor ki zaten çoğu gebeye uygulanmış oluyor farkında bile olmuyorsunuz size yaptılar mı yapmadılar mı. Oluşabilecek bütün komplikasyonlarda sizi hemen tamamen uyutabilecek aletler cihazlar zaten ameliyathane odasında mevcut. Size yapılacak olan müdahale doğum odasındansa ameliyat odasında uygulanması hem daha hızlı hem daha güvenlidir.
Çok teşekkür ederim❤️ Doktorum da sezaryenin bulunmasıyla birçok gebenin ve bebeğinin hayatının kurtulduğunu söylemişti. Galiba kalbim zayıfsa zorlamamam gerekiyor. En iyisi gerçek sancıları yaşamadan önce gün almak. Yine de bir kardiyolaga görüneceğim inşallah. Eğer o sakinleştiriciler endişelerimi dindirecekse genel anestezi almam öyleyse. Allah bebeklerimizi sağlıklarıyla ve sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin. Tekrar teşekkürler🥹❤️

Geçmiş olsun kalp sorununuz mu var nedir ?
Teşekkür ederim🌸 Benim nabzım normalde de hep 90 üstüydü. Gebelikte 100'lerde geziyor ama sorun yalancı sancılar esnasında gelen yüksek çarpıntı ve kalbimin teklemesi 🥲 Bir kez atmayı unutuyor gibi oluyor. Doktorum da geröek sancıların çok daha şiddetli olduğunu her annenin kalbinin maalesef kaldıramadığını söyleyip sezaryen önerdi

Başka bir sorun olabilir mi? Benim tansiyon 7-5 8-5 ama böyle senin dediğin gibi olmuyor.
Kan değerlerine vs baktırdın mı yakında?
Doktora geldim. Nst girdim ilk normal çok şükür bebek iyi ama yatıp kalkınca başım dönüyor. Vertigom tetiklemiş sanırım😫 Oof en korktuğum şeydi serum verilcek şimdi sonrasında betaserc yazdı. Çok illet bir şey hamilelikte bunun tetiklemesini hiç istemezdim 😞

Allah razı olsun çok teşekkür ediyorum kendimi çok yanlız hissedince buraya yazdım biliyorum ki en yakınımdakılerden yakınsınız duan için çok sevindim cok zor kiralarda yasamak Allah herkesi ev sahibi yapsın ev sahipleri acımasız tedavi olduğumu bebek beklediğimi bile bile beklemeden umursamadan şak diye sattı oysa ki girerken satmıcam için rahat etsin demişti .. mesajınla beni ağlattın Rabbimde seni hep mutluluktan ağlatsın yavrunu iyi insanlarla karşılaştırsın 🥹❤️
O kadar haklısın ki. Bizim ev inşaat hâlindeyken kirada kalıyorduk. Gaziantep'liyim. Yani depremzedeyiz. Eşim yakınlarını enkaz altından çıkardı, eşimin ailesi Maraş'tan gelip iki ay bizimle kalmak zorunda kaldı. Ailecek sürekli ağladıkları ve üzüldükleri bir dönemken ev sahibi birden çıkardı bizi. Biz henüz tamamlanmamış inşaaata geçtik, eşimin ailesi de hasarlı binaya geri döndüler. Hatta o esnada gebeymişim inşaat temizleyeme çalışırken düşük yapmışım. O kadar sor bir süreçti ki seni çok iyi anlıyorum. Allah yardımcınız olsun. Hormonlar nedeniyle ekstra hassas olduğunu da tahmin edebiliyorum. İnşallah bu süreci en güzel şekilde atlatırsınız. Lütfen sadece kendini yormamaya çalış. Eşinden yardım edebilecek birilerini çağırmasını istersen senin için çok güzel olur.

X